Úsvit mrtvých

• USA Dawn of the Dead (více)

Sarah Polleyová, Ving Rhames, Jake Weber a Mekhi Phifer hrají v novém zpracování apokalyptické hororové klasiky George Romera od Zacka Snydera. Svět zachvátila nevysvětlitelná epidemie, která likviduje světovou populaci - avšak mrtví neumírají! Stávají se z nich zombie, které se potulují po městě a využívají každou příležitost dostat se k masu a krvi zbylé hrstky živých lidí. Zubožená skupina přeživších v jednom wisconsinském městečku našla úkryt ve velkém obchodním středisku. Zde se tito lidé musejí jednak naučit jak se bránit před stále početnější hordou zombií, ale především musí vyřešit problém vlastního soužití v uzavřeném prostoru. Skupina, odříznutá od zbytku světa, využívá všechny dostupné prostředky (uvnitř i vně) v boji proti všem, aby zůstala naživu a našla cestu z obklíčení. (HBO Europe)

Terva

CITÁT - Peklo je plné hříšníku a Satan... nám sem na zem posílá své mrtvé. Proč?.......... Natočeno : USA 2004.l Režie : Zack Snyder. Scénář : James Gunn podle předlohy George A. Romera. Kamera : Matthew F. Leonetti. Hudba - Tyler Bates Ocenění - 2004 - Golden Trailer Awards - nominace ( Nejlepší hudba v ukázkovém traileru ) CHYBA VE FILMU - Když ke konci filmu jeden z lidí zůstane na pevnině, protože je pokousaný, nemá s sebou vůbec nic, ale o pár minut dále už má v ruce pistoli. CITÁT - Pokoušej se nás převrátit! Vem na ně pilu!........ ()

Ouwen

Scénář filmu nezestárl moc dobře, jelikož to stupidní chování postav bylo frustrující. Kdo by chtěl mít v týmu bandu lidí, co hledají jen způsoby jak se samoúčelně dostat do nebezpečí? Pak to vypadá, že si spousta postav spíš přeje umřít a vystavují tim ostatní velkému riziku. Spousta postav zde umřelo jen protože SCÉNÁŘ. Nechybí ani klasický hororový klišé a tzv. ninja zombíci, co se teleportují a vyskakují z wtf míst. To že charaktery zde mění jejich názory jak na běžícím páse a zbytečně věci komplikují je taky mazec. Nahoře to drží jen perfektní režie a dynamické tempo. Jo a ten monolog toho křesťana v televizi.... eh. No... nepamatuju si kdy jsem slyšel větší blábol. ()

moviesfan

Velmi kvalitní remake. Žádná nudná akce, ale rovnou velmi akční a rychlí zombíci. Záživné plné akce a těch nechuťáren je zde dostatek. Naprostá spokojenost. ()

Folpa

Pro mě osobně nejlepší horor a jeden z nejlepších filmů vůbec. Od začátku filmu až do konce je film nabitý akcí, ze zoombie jde konečně strach. Po dlouhé době jsem se u filmu ,,opravdu,, bál. ()

JohnCZ

Vcelku povedená akční řežba. Za horor bych to nepovažoval, je to spíše akčňák s pár komediálními momenty. Nadšené ovace ovšem v tomto případě nechápu. Něco tomu chybělo. ()

Lyli

Tihle zombálové jsou sprintéři? Jako to zcela nabourává mojí vizi, že bych jim utekla. Kurňa, to mi nedělejte! Jinak jsem nadšená, protože jde o žánrovou pecku. Pár klaďasů, pár šmejdů, nesmrtelný pes a obchod se zbraněmi přes ulici. Americká idylka. Jen u nás by si jeden musel, vystačit s krumpáčem a flojdí stanicí o ulici dál. Závěrečné shrnutí dnešní zombo-lekce? Změny žádné....stále platí, že vše nemrtvé boucháme do hlavy, děti! ()

Skrk

Originál od Romera jsem neviděl, ale i tak můžu tvrdit, že tento film je nejlepší zombie film, který jsem měl tu čest vidět. Zombíci, brutalita, akce, černý humor, napětí a hlavně Snyderův režijní debut. Paráda! ()

villon17

Koukám, že moc nesdílim nadšení většiny uživatelů (alespoň v mojí topce), protože je nejspíš celkem smutný, že nejlepší za tu hodinu a půl byla ochranka obchoďáku a kámoš na střeše (a možná eště roztomilý mimčo:)). ()

Marek1991

Brutálne chladnokrvný film a brutálne drsný, človek až nechápe, no racionalitu v tom aj badať, no v celku je to dosť smutné. Rozhodne by som to však radil medzi tie lepšie filmy o zombie, toto je skôr taký akčný horor, kde sa človek nenudí. ()

corpsy

Jeden z tých lepších remakov, ktoré sa nezdajú byť zbytočné. Radšej mám originál, ale tu je to trošku odlišnejšie ochutené. Viac akcie, zopár humorne odľahčených scén a klipovitý strih. Svižný akčný horror, ktorý fúkol svieži vietor do plachiet zombie žánru. No ale aj tak si asi nikdy nezvyknem na šprintujúcich zombie, radšej pomalé mátohy, ktorým za chôdze odpadáva mäso. ()

El Pistolero

8/10. Nejrockenrollovější zombie dobrodružství ever. A vůbec nevadí, že hororový je zde asi jen námět, ten zbytek je zběsilá akční jízda plná krve, výživných gore efektů a cynických vtípků (např. střílení ze střechy a là „Schindlerův seznam“). Naprostá bomba oscilující svou zábavností mezi Raimiho druhým „Evil Dead“ a rodriguezovsko-tarantinovskými klasikami typu „Od soumraku do úsvitu“ či série „Grindhouse“. Překvapení jako blázen, pobavilo mě to neskutečně. ()

curunir

,,...AŽ V PEKLE UŽ NEBUDE ŽIADNEHO VOĽNÉHO MIESTA, POTOM MŔTVI BUDÚ CHODIŤ DO ZEMI." __ Ďalší z celej rady béčkových zombie hororov, ktorý však svojím spracovaním viditeľne vyčnieva z rady. Do istej miery nám režisér ponúka aj akúsi štúdiu postáv uzavretých istú dobu na jednom mieste, obkľúčených armádou oživlých mŕtvych. Prvá polovica, kde sme takmer okamžite vtiahnutý do postapokalyptického sveta ovládanom zombíkmi je nadmieru vydarená, ku koncu sa však už jedná o štandartný zlepenec akcie v podobe úteku do predpokladaného bezpečia. Tiež treba oceniť spracovanie zombíkov, ktorý narozdiel od neveľmi vydarenej Zeme mŕtvych (veľmi podobné názvy dosť pletú), kde sú len ledva sa pohybujúci a veľmi groteskní, sú to naopak až nadmieru "živý" a omnoho svižnejší. Moje ohodnotenie nie je ani na čisté 3* a nie je ani na 4*, skôr niečo medzi tým, čo je zapríčinené do istej miery aj tým, že tejto sorte hororov zvlášť neholdujem, nepripúšťam však, že keď si to pozriem nabudúce možno prilepším. Rozhodne však režisérovi 300 jeho prvý film vyšiel nadmieru dobre. ()

Marsik

Obecně filmy se zombíkama nemusím, a toto jsem si pustil zejména kvůli dobrému ratingu a Vingu Rhamesovi. Ovšem musím dát pouze 3 hvězdičky, i když hodně lidí se mnou nebude souhlasit (důkazem toho je 297. místo mezi nejoblíbenějšími filmy). Začátek hodně navnadil, ale pak to šlo z kopce. Závěr to zase trochu zvedl. Mě to zkrátka přišlo místy utahané a zdlouhavé a hodně zbytečných keců. Nicméně efekty, akci a masky zombíků hodnotím ve skrze kladně. Ve finále to dělá 68%. ()

ConanVJ

Hodně povedená zombieárna, která má pěkné efekty, podařený příběh a celkem zajímavé postavy. Akce je zde celkem hodně. Krvavých scén také není zrovna málo. Fanoušky žánru film určitě potěší. Za mě 80% :) ()

Kryton

Nejlepší remake klasického hororu. Snyder vzal vše co v puvodním filmu bylo a naobalil to tak , aby to dneska bavilo. A baví stoprocentně. Snyder je budoucnost hollywoodu a pokud ne at mě někdo střelí puškou ze střechy obchodáku. ()

mis-ko

Fantastický film. Vizuálne a formálne dokonalý, nabitý napätím, humorom aj emóciami. Režisér dokázal priam neuveriteľne skombinovať drsné zábery zombies, apokalyptické výjavy ničeného mesta, "bezstarostné" šantenie ľudí uväznených v obchode aj silné emotívne momenty. Najviac na mňa zapôsobila scéna tehotnej Ludy v detskom obchode, naozaj mi z toho nebolo dobre. Tomuto filmu naozaj niet čo vytknúť, výborná je aj hudba, ale na absolútne hodnotenie to nie je. **UPDATE** Je to na absolútne hodnotenie. ()

zdepapepa

Skvost. Od prologu kdy při (dokonalé) country písničce nám režisér ukáže něco ve světě, přes střílení do hlav s (naprosto přesně) naměřeným dávkováním krve, i přes zlehčování v podobě her s Andym a užívání si v obchoďáku, doprovázeno (vždy skvělými) hláškami C.J.e, nesmím zapomenout na tuning autobusů zakončeno titulkami jak mají být. Nabízí se srovnání s oběma Resident Evil. RE je podle mě něco jiného, to se muselo trochu držet hry a to mu neprospělo(ono toho je víc, ale nemá cenu to sem vypisovat). Zato DOTD je zkrátka boží. P.S. Už jsem viděl i DVD bonusy a šílenci se Zackem Snyderem ve předu to zmákli na výbornou (od speciálních added scén, přes všelijaký making of a vynecháné scény (s komentářem, stejně jako film) zakončeno trailerem na Soumrak Mrtvých...). ()

Adman

Že se jedná o neoddiskutovtelně nejlepší akční horor není absolutně žádných pochyb. Že by se na cestě do kina měly nechat raději těti doma také není žádnýcz pochyb. No a že to má příbeh, který mě dostal, skvělou zápletku, kterou dobarvuje geniální maskérna filmu a hereckými výkony komparzu, že je opravdu vynikající, je také neoddiskutovatelné. Leč přeci dávám bohužel jenom 4*, protože prostě akční, horor, drama, thriler.. to není to pravé pro mě... po vícerém shlédnutí asi ale změním názor hodnocení. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

Zack Snyder se vrátí k nemrtvým

30.01.2019

Režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) se po delší pauze vrací k režii. Natočí heistový zombie thriller Army of the Dead pro Netflix. Scénář napsal Joby Harold (Král Artuš: Legenda o meči) a… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Zack Snyder a... sovy?!

Zack Snyder a... sovy?!

17.04.2008

Někoho by mohlo napadnout, že dnešní titulek je narážkou na Atény a že se tvůrce 300: Bitvy u Thermopyl vydá ze Sparty do druhého největšího starořeckého města v jakémsi podivném pokračování svého… (více)