Reklama

Reklama

Halloween

  • USA Halloween (více)
Trailer 1

Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (635)

Cival 

všechny recenze uživatele

Ve Sportu by napsali, že to byl zápas dvou odlišných poločasů. První půlka je fantastická. Nový Michaelův zrod čerpá ze Zombieho syrového stylu maximálně intenzivní podívanou. Vražednou atmosféru trochu předčasně korunuje scéna s "Love Hurts", kdy z Halloweenu čiší nostalgická grindhouseovská nadsázka, zároveň i upřímný smutek. Jenže v druhý půlce už nejde o moc víc než o jednoho wrestlera, co monotónně vykuchá pár lidí. Zombie jen brousí hororové stereotypy, vyvolává psychology, pochůzkáře a odrostlé sestřičky, ale už vůbec ničím nepřekvapí. Režíruje snad pode zaseklé desky, z níž se dokola dokolečka odehrávají ty samé postupy. Deprese jde do háje, končí se u nudy s trochu větší porcí sexu. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zombie potvrzuje statut nejtalentovanějšího hororového režiséra dneška a jeho vize Michaela Myerse je od tragických počinů, kdy bojoval krom nudných teenagerů i s debilním přístupem samotných tvůrců, vzdálena několik světelných let. Tohle je zběsilá, neučesaná, vulgární, krutá a řádně krvavá jízda plná nahoty, nadávek a trefných odkazů na předchozí díly. Myersovi už nejsou spořádaná výstavka amerického maloměsta, ale rozvrácená rodina (výborní William Forsythe a Sheri Moon), která malým kruťasům svědčí. Likvidace o halloweenském předvečeru, útěk z kliniky či závěr jsou esencí dokonalého slasheru, který nemá v současné „čajové“ produkci obdoby. Robovy kredity stoupají maximální možnou přímkou, zvláště, když s maximem piluje své formální možnosti (zde naprosto dokonalé ozvučení) a ukazuje, jak má vypadat opravdové fanouškovské zanícení ve spojení s maximálně uvědomělou filmařinou. [Kvality stvrzuje i dvojice uhrovitých teenagerů, kteří seděli o pár sedaček dál a s očekáváním tradičního „bububu“ se k sobě tulili. Jejich pobledlé výrazy při rozsvícení v sále a netknutý popcorn svědčí o mnohém. :)] ()

Reklama

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Pánabeka, toľko vrieskania som snáď ešte nepočul v žiadnom filme. Ale ani sa nečudujem - keby som ja bol americký herec a musel by som hrať vo filme podľa takéhoto scenára, tiež by som celý čas jačal od hrôzy. Robot Zombie je nanajvýš priemerný režisér. Epizódky z Michaelovho detstva ešte majú akú-takú atmosféru, ale potom sa začne monotónne porcovanie dorastencov a všetko sa odporúča do pekla. V záverečnej dvadsaťminútovke badať istú snahu, ale žeby to bolo naozaj napínavé, to teda nie. No a scenár? Rob, už prosím ťa nikdy nič nenapíš. Tak tupo napísané dialógy, z ktorých trčí, že autor vôbec netuší, o čom by sa postavy mali baviť, som už dávno nepočul. Hlavne pri rozhovoroch Loomisa a malého Michaela, z ktorých sa dalo vydolovať veľa, ale zvrhávajú sa na bľaboty typu "čierna je len absencia svetla", som trpel ako s kuchynským žabykláčom ponoreným hlboko do čriev. Nasrať, pán Zombie, nasrať, toto bolo úbohé. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $15miliónovTržby USA $58,272,029Tržby Celosvetovo $79,101,325Tržby za predaj DVD v USA $37,127,103 //počet predaných kusov 1,734,871║ Pre mňa bol tento Halloween ako voľné pokračovanie Zombieho predošlých snímok, proste samý vlasáči, každú chvíľu holé baby, fádny dej, (proste jeho ako že tvrdý štýl muzikanta my nesedí) ... , ale nech, neberiem mu jeho štýl ale neponúknuť nám tematicky nič nové a len opakovať to čo bolo už 100x videné(vyvražďovačky) a nehovoriac už o detstve Michaela Meyersa, ktoré vôbec nefungovalo ako vnútorná dráma ale ako pohodová prechádzka nejakého chlapca tváriaceho sa akoby ja nič ja muzikant... no proste pre mňa dosť veľké sklamanie. /30%/ ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Neškolený Rob Zombie je určitě talentovaný hororový tvůrce, což zde dokazují zručně zrežírované Myersovy ataky, které mají neskutečné grády a občas při nich Zombie přijde se zajímavým nápadem, ale jinak vše ostatní je slabota. Je to pro něj krok zpět, v předchozí ´The Devil´s Rejects´ dokáže Zombie dějově překvapit i příjemně šokovat, ale ´Halloween´ je až nudně předvídatelný ve svém vršení stokrát omletých hororových klišátek (hlavně ve 2.půli), bez špetky překvapení a s nulovou dávkou napětí. Nemyslím, že by zařazení Myersových osudů do jakési prapodivné psychologizační roviny filmu prospělo a hlavně - Carpenterova klasika měla velký trumf v podobě sympatické Jamie Lee Curtis, zatímco tady mi byly všechny postavy veskrze protivné, nebo měli minimální prostor, takže když Myers v druhé půli rozpoutá svůj "koncert pro jeden kuchyňský nůž", bylo mi úplně putna, koho v následujích chvílích vykuchá a jak brutálním způsobem. Tvůrčí laťku, nastavenou svojí předchozí peckou The Devil´s Rejects, Zombie nejen nepřeskočil, ale doslova se pod ní proplazil jako zraněná Myersova sestra.... ()

Galerie (37)

Zajímavosti (40)

  • V rozhovore Rob Zombie povedal, že išiel na stretnutie s Weinsteinovcami s myšlienkou na dva filmy: jeden bol výlučne Myers a jeho detstvo, potom remake. Žiaľ, myšlienku zamietli. Preto sa remake venuje v prvej polovici Myersovmu detstvu. (Peter.N.5688)
  • Herečka Jenny Gregg Stewart (Lindsey Wallace) bola skutočne vydesená, keď sa prvýkrát ukázal Tyler Mane ako Michael Myers. (Peter.N.5688)

Související novinky

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (více)

Reklama

Reklama