Viz poznámky.(9.12.2007)

Pokud budu hodnotit workprint, tak jsem právě viděl pádnou odpověď, proč Zombieho předělávka Carpenterovy klasiky za první víkend vydělala v zámoří překvapivých 26 miliónů dolarů. Ačkoliv se bude kinoverze od workprintu určitě v některých sekvencích lišit - nesmlouvavá Zombieho režie v něm bude určitě dál prýštit z většiny filmových okének. Slashery mě povětšinou moc nebaví, ale tenhle mě díky syrovému vizuálu a dusnu, které Zombie do svého filmu pere v koňských dávkách, a zejména parádní hudbě, dokonale vtáhl. Jelikož to je Zombie, vyskytuje se tu vedle hrubého násilí také hodně nehezkých vlasatých a vousatých lidí. A hraje tu slaďák od Nazareth, fakt. A doufejme, že se distributoři proberou a naše kina nepřijdou zkrátka.(3.9.2007)

Zombie nezklamal...první půlka je opravdu fantastická psychárna, kde se surovou atmoškou ani trochu nešetřilo. V druhé půlce se představí přes dva metry vysoké hovado, které by nikdo nechtěl nasrat ;-) Tady film opravdu trochu ztrácí, ale určitě potěší "duch Michael" a připiglování nabodávače na stěnu....pasáž, kdy Michael stíhá Laurie je nicméně velmi zbytečně dlouhá a člověk se začne koukat na hodinky. Suma sumarum je to ale výborná věc, u které pohoní většina slasher maniaků (mi ho honila...do toho vám je hovno ;-)(10.12.2007)

Důvěra k tomuhle remaku byla na nule, o to větší je překvapení. Ještě jsem neviděl slasher, kde bych i vedlejším postavám přál přežít, kde by se atmosféra stupňovala tak plynule a kde by vrah nepůsobil jako pěst na oko. Spolu s prvním dlem a H20 zatím nejlepší Halloween. (Režisérský sestřih.)(9.6.2012)

• Tuxedo

Nový zrod by byl fajn, nebýt té druhé půlky, která kazí vše, co si Zombie do té doby vybudoval. Takhle si z filmu budete pamatovat jen pár výjevů, které jsou narozdíl od zbytku filmu skutečně působivé. 5/10(29.11.2007)

• - Rob Zombie je kromě režiséra také bývalým zpěvákem alternativně-metalové kapely White Zombie, nyní hraje sólově. Ve svých skladbách často zpívá o brutálních hororech a od roku 1999 (začátek psaní scénáře k Domu tisíce mrtvol) je také sám točí stylem, který rozhodně není pro slabé povahy. (Pradlík)

• - V jedné z prvních scén běží v televizi film Dracula s legendárním hercem Belou Lugosim v hlavní roli. (fannah)

• - Rob Zombie se u mládí Mikea Myerse inspiroval dětstvím Jeffreye Dahmera, známého vraha a kanibala. (-Bomba-)