Reklama

Reklama

VOD (1)

Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (639)

obitus 

všechny recenze uživatele

Zombieho "reimaginace" se v první půli zasekla ve světě Devil's Rejects. Vše je špinavé, ošklivé, zlé, prostě fuck. Včetně rodiny malého Michaela, který ve volném čase s ledovým pohledem vraždí drobná zviřátka. Není divu, že mu jednoho podzimního dne rupne v mozku a bezbranné tvorečky vymění za bezbranné lidi. Druhá půlka pak poměrně věrně kopíruje Carpiho, aniž by se pokusila dosáhnout alespoň špetky atmosféry originálu. Odkazů je mnoho, stejně jako skvělých béčkových herců, ale výsledek je zoufale nezajímavý, nudný a veskrze podprůměrný. A to včetně se Zombiem spojované brutality a násilí. Rozdílů mezi workprintem a konečnou verzí je mnoho, ale celkovém zúčtování vychází oba střihy stejně špatně. Snad se Rob příště vzmůže na vlastní látku, rozhodně by mu to prospělo. ()

Lhurgoyf 

všechny recenze uživatele

Buranskosť a brutalita. To sú zbrane, ktoré Zombie majstrovsky ovláda, a pomocou ktorých vie vybudovať neuveriteľne silnú atmosféru. Tie však v Halloweene takmer úplne absentujú. Až na prvých 20 minút, ktoré nasľubujú tú pravú vidlácku jazdu (hlavne zo strany Michaelovho buranského otca), sa nič ďalšieho neodohrá. Zombieho trademarková miera brutality a majstrovská gradácia násilia do čoraz väčšieho extrému tu tiež prakticky neexistuje, a tak celú druhú polovicu filmu Michael len chodí po zatemnených chalupách a nudne podrezáva (takmer výhradne) topless roztlieskavačky. Neviem, či je chyba v zásahoch producentov od Dimension Films, nutnosti držať sa Carpenterovho originálu, alebo v nevhodnosti režiséra, ale filmu chýba hlavná vec - atmosféra - a preto nefunguje. Osobne by som pod Zombieho taktovkou radšej videl ďalšie pokračovanie Texas Chainsaw Massacre alebo The Hills Have Eyes. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Rob Zombie je pro mě nikdo, ale dokázal vytáhnout Halloween z té nejhlubší stoky, která prochází Haddonfieldem. Návrat k počátkům se vyvedl stejně jako obsazení Malcolma McDowella, který pomocí jemných triků v maskérně dokázal omládnout. Jsem velmi rád, že nezmizela krvavost a dravost, která se vždy k této sérii pojila a konečně zmizel ten pištivý hlas "křičící královny" Jamie Lee Curtis. Nikdy jsem ji neměl rád a tenhle snímek mi dokázal, že Halloween může bez ní být mnohem lepší. U původního snímku mistra hororu Johna Carpentera jsem se prakticky nebál, ale zde mi byl předložen horor sázející ne tolik na atmosféru jako na krev a vraždy. Po dlouhé době to je film, který opravdu dokáže zajímavým způsobem podat vraždu a rozsekání nožem. Rob Zombie je ode dneška režisér, co dokáže polít všechny protagonisty krví a nechat hlavní postavu zabíjet, jak se mu chce. A to se mi prostě líbí. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Pokud budu hodnotit workprint, tak jsem právě viděl pádnou odpověď, proč Zombieho předělávka Carpenterovy klasiky za první víkend vydělala v zámoří překvapivých 26 miliónů dolarů. Ačkoliv se bude kinoverze od workprintu určitě v některých sekvencích lišit - nesmlouvavá Zombieho režie v něm bude určitě dál prýštit z většiny filmových okének. Slashery mě povětšinou moc nebaví, ale tenhle mě díky syrovému vizuálu a dusnu, které Zombie do svého filmu pere v koňských dávkách, a zejména parádní hudbě, dokonale vtáhl. Jelikož to je Zombie, vyskytuje se tu vedle hrubého násilí také hodně nehezkých vlasatých a vousatých lidí. A hraje tu slaďák od Nazareth, fakt. A doufejme, že se distributoři proberou a naše kina nepřijdou zkrátka. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Rob Zombie si spravil svoj vlastný Halloween. Nemusí nadväzovať na žiadny diel, no zároveň môže z nich čerpať. Veľké plus oproti Carperterovej jednotke je postava Michaela Myersa. V tomto Reboote sa pozrieme viac do jeho hlavy, pochopíme jeho motív a hlavne nezabíja len preto lebo chce ako to bolo v prvom filme z roku 1978. Taktiež identita Laurie je dobre vysvetlená a nemusíme čakať na ďalší diel, ako to bolo v druhom pokračovaní z roku 1981. Čo sa týka postav, tak to ma Rob Zombie lepšie podchytené a všetko dáva zmysel. Herecké obsadenie fajn, špinavá punková atmosféra tiež a čo sa týka vrážd, tak na krvi sa nešetrilo, je to brutálne a Myersová nadľudská sila sa ľahšie chápe, keď je z neho vyše dvojmetrový kolos. Jeden s najlepších Halloweenov. 75% - 4* ()

Galerie (37)

Zajímavosti (37)

  • Herečka Jenny Gregg Stewart (Lindsey Wallace) bola skutočne vydesená, keď sa prvýkrát ukázal Tyler Mane ako Michael Myers. (Peter.N.5688)
  • V několika scénách v psychiatrické léčebně zazní Suita č. 3 Air (BWV 1068) skladatele Johanna Sebastiana Bacha. Stejnou melodii jsme mohli slyšet například ve filmu Sedm (1995). (fannah)

Související novinky

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (více)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (více)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (více)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (více)

Reklama

Reklama