R.Z. se snaží být stylový, v rámci žánru se mu to snad i trochu daří, ale jinak je tenhle film jen rutinní a ničím neobjevnou, dobře vyrobenou, obsazenou, odehranou a obehranou nápodobou čehosi, co kdysi v >béčkovější< podobě bylo originální a lze už dnes považovat za kultovní... A tak ač se Velký Majkí snaží sebevíc, tenhle nový vývar z dýně zůstane d.m.s.n. jen odzívanou oddechovkou a u všech svatých tedy >kultem< nikdy nebude... - - - P.S. Dlužno ovšem přiznat, že Malcolm McDowell coby léčitel pošuků v časech M.M. ještě coby malého blonďatého andílka je opravdu okouzlující! Jeden ze světlých momentů filmu(!), s takovým felčarem za chrbátem bych si šel do blázince na čas odpočinout i já a rád... ;o))) - - - - - (Poprvé viděno 12.2.2010 na dvd, v původním znění s č. titulky, hodnocení 2684., komentář zde jako odzívaný mnohý - 12.2.2010)(12.2.2010)

• kiddo

Já dokážu pochopit touhu podlehnout fascinaci, nahlédnout za masku a odkrýt do nejmenších detailů její tajemství, ale už by mohlo být konečně uznáno za platné, že podobný přístup nemůže vyprodukovat nic než otřepaný, třebaže vzdáleně Zombieho stylem říznutý naturalismus o tom, že zlo vytvářejí sociální a rodinné faktory. Originál byl o tom, jak do našeho triviálního světa zasáhne zosobněné neznámé a nepoznatelné zlo, přičemž právě nemožnost jej nějak uchopit z něj dělá objekt děsu a fascinace. Nemám z principu nic proti přepsání tohoto konceptu v něco doslovnějšího, ba mě dokonce baví, jak remake zaplňuje místa, která originál nechává prázdná, a zasazuje je do celého řetězce událostí. Zombie ale pohřbil celý film, když si odmítl vybrat mezi novým náhledem a věrnou poctou originálu, kterému se nemůže vyrovnat, a rozhodl se natočit oboje, přestože obě pojetí jsou v samém jádru neslučitelná. Druhá půle filmu se té první neuzpůsobuje, nevyplývá z ní a je okopírovaná z originálu, a to včetně hudby. Jelikož k ní ale přistupujeme se znalostí událostí z první poloviny a tahle prsatá teenagerovská kopie originálu žádný radikálně přepisující přístup ve stylu první půlky nezaujme, nemůžeme ji vnímat stejně jako Carpenterův film, a ona se tak jeví nejenom jako ústupek současným prosexovaným remakům, ale strhává s sebou celý snímek včetně jeho výborné první půlky. Neopominutelný je také faktor nudy - Zombie prostě nenechává nic fantazii, a tak jediná cesta, kterou se může od padesáté minuty vydat, jsou tupá jatka, která začnou otravovat už po pěti minutách. Nebo mi na tom možná tak vadilo jen to, že tam nebyl Bill Moseley.(2.8.2010)

• Adrian

Carpenterov original ustanovil viacere pravidla subzanru slasheru, kde okrem ineho charakteristickou crtou bola urcita enigmatickost vraha/maniaka dana nielen maskou (ktora len vynimocne byva odnimana), ale i pozadim jeho osoby, o ktorej sa dozvedame len velmi utrzkovite informacie (hlavne z druhej ruky a casto az v dalsich pokracovaniach). Zombie, pri zachovani svojho rukopisu zvolil opacny styl - prva polovica je zamerana na samotneho Micheala ako dieta (od psachania svojej prvej vrazdy az po jeho zivot v ustave) a nacrtnutie jeho charakteru priamym sledovanim jeho osoby. Carpenterov original je imho nedostizny, ovsem Zombie moze svoju verziu postavit so vztycenou hlavou vedla nesmrtelnej legendy. I ked teenage bodycount v 3/4 filmu straca svojou prehustenostou z casti na atmosfere, nielen zaverecna 15 minutovka to v mojich ociach vynahradzuje. Spokojnost vladne i po hudobnej stranke. Mierne remixovana Carpenterova ustredna melodia ucinne podkresluje tvrdost a spinavost Zombieho rezijneho stylu.(28.8.2007)

Nj, Rob Zombie opet nezklamal. Film se vraci na uplnej zacatek, takze neni potreba znat predchozi dily, coz je fajn. Prvni pulka - Michael jako malej, je fakt fajn, sice film neni nak zvlast strasidelnej, ale ten malej mamrd je slusnej magor, za chvilku stihne udelat par mrtvol a celkove to ma takovou psycho atmosferu. Druha pulka uz je cista vyvrazdovacka s pro me nepochopitelnym honenim Myersovo sestry, kde navic dvoumetrova tupa zruda naprosto tise vyskakuje, kde se mu zachce. Nicmene nutno rict, ze Zombie se s nejakym tim litrem krve nemaze, takze Michael porcuje fakt pekne a za chvily jdou obeti do desitek. Navic to ma slusnou atmosferu. Jedinej problem filmu je ten, ze sem se ani jednou nelek a nejak zvlast vystrasenej jsem taky nebyl. Kouka se na to pekne, nenudi to, ale bohuzel ani moc nevystrasi, takze jen slabsi 4*.(30.11.2007)

No, tak přesně tohle celá série potřebovala!! Živou vodou (lépe řečeno krví) pokropené pokračování, po létech letoucích přišel někdo s nekorektní podívanou, které sluší řízná akce, dusná atmosféra, úderné dialogy (alespoň v prvních desítkách minut) a pořádná dávka nahoty. Kvantita pokračování série totiž notně převyšovala kvalitu. Zombie se vydal tam, kam se nikdo z Carpenterových pokračovatelů neodvážil – na začátek celé legendy. S úchvatným hudebním motivem místy doslova naskočí husí kůže. Regulérní příběh Meyersova dětství, fascinaci maskami a ústavní léčby (trestuhodně chybí hlubší motivace k zabíjení) má svůj spád i myšlenku, v nudnou vatu mezi mordy se ale přetaví druhá polovina (už tak dlouhého) snímku. Jakoby si u ní producenti řekli, že mladí stojí jen o vřískající trio (polo)nahých kamarádek, které v posledních minutách jen utíkají v nepřehledných záběrech všemožnými otvory a skulinami, jen aby nepocítili ostří Michaelova nářadí. Nic nápaditého rozhodně nečekejte. Právě rekonstrukce Michaelových vražd z dětských let jsou mnohem více děsivější než jeho bezduché řádění po útěku z ústavu. Přesto režisér své kontroverzní pověsti dostál s plnou parádou. Co potěší jsou nejen „rodiče“ nemluvného vraha (skvělí William Forsythe a režisérova životní partnerka Sheri Moon), ale i on samotný v deseti letech. Jeho představitel, přesvědčivý Daeg Faerch, paradoxně víc hrůzy nahání bez masky než s ní. Moc chvályhodných slov ale nepůjdou na adresu postavy mladičké Laurie Strodeové, která by zatraceně potřebovala výraznější herečku. Ještě, že je tu talentovaný Zombie. Záleží hodně na divákovi, jakou má náturu a co si od žánru slibuje. Tenhle chlapík totiž nedokáže jen tak něco předhodit, třeba Michaelův útěk z ústavu okoření šokujícím znásilněním chovankyně. Za peníze na lístek vlastně dostanete dva filmy. První děsivý, neučesaný a chytrý, druhý poměrně klišovitý a tak trochu zbytečný. Slabší čtyři * , ale pořád čtyři *.(7.1.2008)

• Tyler Mane

• - Spekulovalo se o návratu režiséra Steve Minera, přičemž produkovat film měl i John Carpenter, nakonec ale dostal film do rukou Rob Zombie. (fannah)

• - Jde o nejbrutálnější zpracování Halloweenu, které zatím vzniklo. (fannah)

• - Pod hudbu se podepsal Tyler Bates, ale vesměs byla použita původní hudba Johna Carpentera s téměř nulovými úpravami. (fannah)