• JohnnyD

Pol roka som zbieral sily na napísanie komentára. Už pri úvodnej scéne som civel s otvorenými ústami a pokračovalo to ďalej. Špinavá fuckovacia pseudodráma s amatérskymi dialógmi podsúva nový pohľad na zrod Michaelovho zla: tuctová rozpadnutá rodina vymetie chlapcovu hlavu - aké originálne... Tam, kde v pôvodnej sérii bolo strašidelné zlo, ktoré nikto nikdy nepopísal (a o to bolo desivejšie), tu nastupuje rutinná psychologizácia osobnosti a primitívne zjednodušené motívy. Minimálne napätie a atmosféru má film iba v záverečnej štvrťhodinke, ale keď sa človek nad tým zamyslí, tak jedine kvôli trademarkom ukradnutým z originálu: hudba, kamera, strih, maska - to všetko, čo robí poslednú štvrťhodinu znesiteľnou, tu bolo už pred tridsiatimi rokmi. Navyše herci sú (s výnimkou skvelého Malcolma McDowella) neskutočne zlí: obzvlášť teenagerky a ich tupé dialógy a chichotanie nemá obdoby ani v tých najdementnejších 80s slasheroch. Toto si Laurie nezaslúžila. Ani Michael. Ani diváci...(11.4.2009)

Jak píše Cival, první půlka parádní a jakmile Mike nasadí masku a jde zabíjet ještě v pohodě, ovšem závěr se neuvěřitelně táhne a trošku bych to přecijen zkrátil. Originál jsem zatím neviděl, ale jsem rád, že tenhle remake udělali, i tak je jeden z těch povedenějších. A ten theme song..ajajaj :) ... 6/10(20.3.2016)

• gogo76

To najlepšie, čo sme mohli vidieť od R.Zombieho už ukázal vo filme Vyvrženci pekla.Tento nanovo prerozprávaný známy horor je síce plný krvi a kriku, ale vydesiť nedokáže. Je to chladné ako hlavný hrdina. V podstate film ani nemá postavu, o ktorú by ste sa mohli báť. Môžte iba tipovať, v akom poradí sa poberú z obrazovky. Vo filme je množstvo nelogických vecí, ktoré ma zbytočne rozčuľovali. Aj ten najhlúpejší policajt by vedel, kam má Myers namierené po úteku z psychiatrickej väznice. No samozrejme, že domov, keď tam dvadsať rokov nebol. Na chlapa, ktorý narobí taký masaker, si trúfa psychiater a policajt? A nesmrteľnosť M.Mayersa, to je vrchol. Ako mám uveriť jeho svižnej chôdzi a iným demolačným aktivitám po štyroch strelách v hrudníku, navyše zo špeciálne silnej kúpenej zbrane, s ktorou by ste skolili aj divú sviňu? Film 4/10.(29.1.2009)

V Zombieho podání je Michael Myers prakticky sympaťák či tragickej hrdina, což nutně nemusí bejt zápor, spíš naopak. Naštěstí ho to v zabíjení nijak neomezuje, takže se dočkáme několika šťavnatejch smrtí. První půlka do útěku z nemocnice byla fajn, jenže pak nastoupila pro mě naprosto otravná Scout Taylor-Compton a její pubertální projevy a křik a horor se zvrhnul v klasickou a ničím nápaditou vyvražďovačku, vybočující snad jen perfektně zvládnutým vyobrazením násilí. Rozhodně je to ale na remake slušná práce a zklamaná jsem ani moc nebyla.(26.4.2011)

Remake, který se statečně drží Carpenterovic originálu, včetně hudby, doplněné rockovými songy skupin Rush nebo Nazareth, okořeněný daleko větší brutalitou a natahovaným začátkem a ještě delším zakončením. Škoda jen, že samotné řádení a návrat Myerse po 15 letech do Haddonfieldu začne téměř až v druhé půlce filmu. Ale dá se říct, že jsem dostala zhruba to, co jsem od filmu očekávala. To znamená víc mrtvých, mnohem víc krve a víceméně jsem už dopředu byla smířená s faktem, že originál jen tak něco nepřekoná, i když se ho Zombie statečně držel:) Akorát z herců s dlouhým hárem, včetně malého Myerse jsem měla pocit, že koukám na členy skupiny Kelly Family:))(30.3.2009)

• - V jedné z vystřižených scén můžeme vidět alternativní utěk Michalela z psychiatrické léčebny. Dva nadržení dozorci znásilní pacientku, čímž Michaela donutí k jejich likvidaci a později k jeho úniku. Scéna vyšla např. ve Východním Německu. (Dines)

• - Jde o nejbrutálnější zpracování Halloweenu, které zatím vzniklo. (fannah)

• - Spoiler: Smrt Dannyho Treje (dlouholetý Michaelův dozorce) byla vystřižena po stížnostech studia. Zombie si stál za svým, protože chtěl ukázat, jak brutální a nekompromisní postava Michaela je. Scéna se tedy ve filmu objeví. (HellFire)