Emma Woodhouseová patřící k anglické smetánce 19. století žije na panství Hartfield v Highbury u Londýna se svým ovdovělým otcem, který ji bezmezně rozmazluje. Podle Emmy je nejkrásnějším darem na Zemi najít si svůj protějšek.  Když se jí podaří přispět ke svatbě své vychovatelky s panem Westonem, začne se svobodná Emma nudit a rozhodne se plánovat život druhým. Je obratnou manipulátorkou a sebejistou dohazovačkou a snaží se ovlivnit své okolí. Její obětí se stane debutantka Harriet Smithová, která vyrůstala jako schovanka u cizích lidí. Harriet je velmi důvěřivá a svěří se do jejích rukou, přestože ji přitahuje statkářův syn Robert Martin. Emma ji chce dohodit vikáři Eltonovi, jehož cílem je však získat bohatou nevěstu. Rodinný přítel Woodhouseů John Knighley Emmě vyčte, že plodí jen škody, Martin Harrietu převyšuje a byl by schopen Harriet zabezpečit. Elton nakonec vyzná lásku Emmě, ale ta ho odmítne, projevovala mu sympatie jen kvůli Harriet. Elton odjede do Bathu, kde se ožení s bohatou a velmi sebevědomou ženou. Paní Westonové je líto, že Emma Harriet vymluvila Martina. Emma se Harriet omluví, ale Harriet zůstává pod jejím vlivem. Když se Harriet Emmy zeptá, proč už není vdaná ona, Emma odpoví, že by žádný z mužů nebyl takový jako její otec. Do Highbury přijíždí neteř upovídané paní Batesové Jane Fairfaxová a stane se středem pozornosti mezi zdejšími muži. Highbury také navštíví Frank Churchill, syn pana Westona. Je přitažlivý a rozmazlený pozorností žen. Emma žárlí na Jane, které se Frank začne věnovat. Když dojde k závěru, že Franka nemiluje, začne o něm uvažovat jako o partii pro Harriet. Frank ji s Emmou zachrání, když jsou přepadeny kočovnými cikány. Frank se však tajně zasnoubí s Jane. Emma má také břitký jazyk a jednoho dne urazí paní Batesovou, když zkritizuje její upovídanost. Přítel Knightley jí za to velmi vyčiní. Emma se jde Batesové omluvit, ale ta ji nepřijme. Jednoho dne řekne Harriet Emmě, že cítí náklonnost ke Knightleymu, který ji při plese vyzval k tanci, když zůstala stát. Emma je v šoku, uvědomí si, že Knightleyho miluje, a má strach, že o něj přijde... (TV Prima)

Bozvav

Nejsem až takový fanoušek romantiky, ale zde Gwyneth Paltrow natolik září, kostýmy a hudba jsou skvělé, že nelze dát jinak. za mne 5*. ()

hazaba

Kvalit Pýchy a předsudku ani Rozumu a citu zdaleka nedosahuje, ale Gwyneth Paltrow je roztomilá a Jeremy Northam velmi charismatický. ()

Heroine

Já nerada Jane Austinovou. Její styl humoru mi nesedí, a její témata jsou mi vzdálená. Takže ani tenhle film není pro mne, což nevadí. Jedna hvězdička může být, protože obsazení je celkem kvalitní. ()

lemonova

Na Emme sa mi páči práve to, že ju tvorcovia posunuli do komediálnej polohy. Práve to jej zas mnohí vyčítajú. Odlišuje ju to od iných romantických adaptácií, čo ja vnímam ako veľké plus. Hoci niektoré dialógy boli aj pre mňa už trošku na hrane únosnosti. ;) ()

Faila

Ke knižní předloze jsem se zatím nedostala, ale tenhle film mě na ni kupodivu docela navnadil. Pro filmy, a zvláště romantické komedie, z 90. let mám trochu slabost, tehdejší styl hraní, práce s kamerou nebo se světlem, celková režie i způsob, jakým jsou psány dialogy - to vše mi sedí a toho všeho je Emma plná. A taky pěkných tvářiček, na které se moc hezky koukalo. ()

pepa3rd

Před nějakým časem jsem viděl seriálovou Pýchu a předsudek, která mě doslova nadchla a tak od té doby vyhledávám filmy těžící z námětů Jane Austenové. Bohužel zjišťuju, že jsem hned napoprvé viděl asi to nejlepší, co kdy z jejího díla bylo zfilmováno a tak je vždy můj index očekávání až příliš vysoko a já jsem pak mírně zklamán. Emma ale rozhodně patří k tomu lepšímu, co z díla této autorky proniklo na filmové plátno. Jednoduchý, roztomilý, nekomplikovaný příběh s několika humornými scénami kazí jen množství postav, které se mihnou na scéně tak krátce, že při pozdějším odkazu na ně netušíte o koho jde a chvíli vám trvá, než se tak v dialozích, na kterých tento film hodně staví, zorientujete. Celkově ale milá podívaná. 70 % ()

Biopler

Strnulý a nudný príbeh dohadzovačky, ktorá skôr rozvracia ako spája páry. Ľahunká kravinka z pera Jane Austen, ktorá je nudná, sladká a ničím ma nenadchla. Obsah teda slabý, no forma v podobe kostýmov a zachytenia doby je príjemná. Aj ten sladký happy-end zožeriem. ()

arkie

Toni Collette je výtečná. Jinak přeslazený puding. Pokud máte tenhle druh zábavy rádi, nebudete nijak zvlášť trpět. Knižní předlohy se drží jako klíště a Gwyneth Paltrow se vážně snaží být vtipná, občas se jí to dokonce podaří, ale ten dobrý konec jí člověk skoro nepřeje, náně rozmazlené... ()

haWranka

Moc příjemné zpracování románu Jane Austenové. Gwyneth Paltrow byla sympaticky praštěná a pan Knightly? No ten byl okouzlující:) Filmy z téhle doby mám moc ráda a tenhle není výjimkou. ()

Tyna31

Přišla jsem na to, proč mi tenhle film přišel takový nudnější, nezáživnější a cítila jsem z něho, že to není ONO. Jsem příliš zhýčkaná Pýchou a předsudkem! ()

mira.l

Ne, ne a ne. 70%plus? Za co??? Ano, má to jisté rysy tvorby Jane Austen, je tam nepatrná podoba s Pýchou a předsudkem v tom, že se kdosi snaží kohosi provdávat a ženit, či spíš lépe řečeno že se kdosi (Emma) snaží plnit roli jakési dohazovačky, až je nakonec sama polapena takovým "panem Darcym"; tady ale podobnost pro mě končí. Na mě tenhle film působil dojmem naprostého chaosu bez jakéhokoliv děje minimálně v první hodině a - a to považuju možná za ještě horší - bez jakéhokoliv vizuelního půvabu, který byl třeba v Pýše a předsudku prakticky od prvního do posledního záběru. Tohle pro mě bylo na jednu stranu nudné jako poslouchání jakési slovní úlohy o mnoha neznámých, absolutně jsem se neorientoval v tom, který džetlmen je který, koho s kým se Emma snaží spárovat, s kým se jí to daří, s kým ne, na stranu druhou mi připadalo, že ten film byl neustálý tok řeči šíleným tempem prakticky bez přestání a o ničem, no zkrátka dvě hodiny utrpení, které už víckrát zažít nechci. Nikterak úchvatným dojmem na mě tady nepůsobily ani kostýmy, které to v případě podobných filmů se slabším hodnocením dokáží zvednout o level výš, tady mi většina dámských kostýmů přišla spíš jako noční košile... Gwyneth Paltrow mě v tomhle filmu neurazila ani nenadchla, každopádně ho nezachránila. Za dvě * a víc ani ťuk. ()

255085349

"Pan Elton se s ní musel seznámit v ústavu pro choromyslné." To mě vždycky odbourá. Jinak nejhorší pan Knightley všech dob, Jeremy Northam je tu nesnesitelný. ()

rivah

Film je jako lehké šumivé víno, melodram s množstvích mělkých a nevzrušivých dialogů přejde a vyšumí. ()

Austen

K této adaptaci jsem si klestila cestu. Poprvé to bylo celkem dobré, ale nebyla jsem dost trpělivá (moje chyba), ale postupem času jsem ji měla radši a radši. Gwyneth si s Emmou velmi hezky pohrála a nebála si ze své postavy dělat legraci i ve chvílích, kdy se Emma brala smrtelně vážně. Austenová není autorka pouze romantická, je i satirická a kdo nevidí v jejích románech humor, nechápe její vidění světa. Ona své hrdiny miluje, ale ona se jim i vysmívá. Emma je vedle Catharine z Opatství Northanger postava, z které uděla hlavní postavu, ale karikovala v mí věci, které jí připadaly směšné. Catharine je popletená čtení romantických hrůzostrašných příběhů a vidí všude záhadné vraždy a Emma má pocit, že spolkla všechnu moudrost a může organizovat všem lidem kolem život a dostane přes prsty. Opravdu velmi hezky obsazené a odehrané. Gwyneth Paltrow a Jeremy Northam jsou krásný pár a mají krásnou chemii (i když pan Knightley by možná měl působit starší vedle Emmy). ()

j.o.j.o.

Svěží komedie podle adaptace známé autorky v níž září především Jeremy Northam, jemuž špičkování s Gwyneth Paltrow vyloženě sedí. Člověka jen lehce překvapí blonďatý Ewan McGregor, který zde už před Mouli Rouge ukazuje, že zpívat umí:) ()

Gromit

Mám rád romány Jane Austenové a její Emma mne doslova okouzlila. Už proto jsem byl zvědavý, jak se s ní vypořádali filmaři. A výsledek není vůbec špatný, byť k takovému Rozumu a citu Anga Lee a Pýše a předsudku Joea Wrighta má zatraceně daleko. Ale už kvůli nádherné Gwyneth Paltrowové si pod 4* jít nedovolím. ()

Mitsu

Film se mi zdá jako roztomilá netradiční romantická komedie. Žádná tuctová odrhovačka bez nápadu! Ale hlavním důvodem, proč se mi tento film tolik líbil, je obsazení hlavní role Gwyneth Paltrow a i ve vedlejší roli jsem mohla spatřit Ewana McGregora. No a když se sejdou dva moji oblíbení herci, tak zavírám oči před všemi nedokonalostmi. Film, plný úsměvných a naivních řečiček mladých paniček, se skládal ze tří části, které vždycky zaznamenávám ve všech komediích, zde mi ale všechno přišlo originální a nápadité. ()

Chamyl

Hezké zpracování románu Jane Austen plné pikniků, společných večeří a večírků, ale i intrik, dvoření a lásek. Roztomilý život britské smetánky na anglickém venkově, kde je hlavním tématem kdo s kým už ano, kdo s kým už ne a kdo s kým by mohl či měl. Sladká Gwyneth, jako tatínkem hýčkaná dívka, která je vždy nad věcí, spřádá své nevinné plány a i když divák od začátku tuší, jak to všechno dopadne, rád se nechá provést celým příběhem. Oddechová romantika, která neurazí ani ošklivější polovičky. Potěšil mě i tehdy mladičký Ewan McGregor, jehož přítomnost jsem si uvědomil až podle hlasu ve chvíli, kdy zazpíval u klavíru. ()