Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

swamp

IT nadšenci se tomu asi budou smát (a nemusí to být asi ani IT nadšenci, jako já:)), ale přesto se jedná o oddychový thriller, který si na víc nehraje. Viva la OPEN SOURCE! ()

Campbell

Ale co mě se to líbilo, film o hackeřích(kteří neměly ty počítače tak vymakaný), a jejich životě. A navíc Tim Robbins jako vždy výborný. ()

nash.

Pro počítačové experty jistě nechtěně komický, přesto místy napínavý thriller s několika nečekanými zvraty (a několika nesmysly), kde se utkají geniální kluci z garáže s téměř všemocnou softwarovou firmou, jejíž šéf v podání Tima Robbinse jen čirou náhodou vypadá jako Bill Gates. ()

klerik

Výborný "počítačový" triler v kabáte (takmer)teenagerského filmu. Uveriteľné postavy, menej uveriteľný dej a skvelý záporák v podaní Tima Robinsa, ktorý sa neuveriteľne ponáša na bývalého šéfa Microsoftu... ()

Chrustyn

Překvapivě slušný thriller, snažící se zaujmout převážně mladší obecenstvo a příznivce počítačových technologií. Sice už jsme tu na téma velkých korporací, kteří se za každou cenu snaží zbavit konkurence, měli celou řadu lepších i horších snímků, ale přesto má "Elita" slušné tempo a příjemně propracovaný příběh. P.S. zajímalo by mě, jestli Tim Robbins vypadal jako Gates záměrně nebo to byla pouhá náhoda. ()

Marze

Dialogy by chtělo spláchnou do záchodu. Tim Robins všechno nezachrání. Je to postaveno jen na vzrušení typu hra na kočku a myš. ()

sharky

Scénu kdy Ryan přichází domů a čeká ho večeře od jeho "milované" ženušky bych označil za nejhutnější scénu desetiletí. Její atmosféra se dá opravdu krájet a to nejen vidličkou. ()

Chermy

Elita mě velice mile překvapila. Možná to není převratný triller, ale tu čtvrtou hvězdičku si minimálně za Ryana Phillippa zaslouží ()

Kryton

Zajímavý námět , ale film celkem prošumí. A to jsem člověk co ho daná tématika měla zajímat a zaměstnávat. Hm..škoda.. CTRL+ALT+DEL ()

slunicko2

Jak to chodí v softwarovém byznisu. 1) Kombinace naivní nudy v první polovině filmu, kterou vystřídá několik pěkných scén v rychlejším tempu ve třetí čtvrtině, aby potom slibný rozjezd utonul v kečupu hollywoodských happy endings, může nadchnout jen opravdového filmového začátečníka, který navíc žere pěkného sic, ale nevýrazného Ryana Phillippa. 2) Ale večeře připravená jeho blondýnkou, která normálně nevaří, nemá chybu. ()

YURAyura

Zaporny Robbins??? To je ftip!!! ;]] Nepravdepodobne, ale misty zabavne. Mezi nami devcati Linux SuckX big time!!! Furt to pada atp. ()

Martin741

Podpriemerna nuda. Peter Howitt ako reser evidentne drzl kameru si 1x v zvote, scenar je taktiez dost o hovne. Ryana Phillippa povazujem len za ciry priemer, a ani ucast sexice Claire Forlani a kozatej R. Leigh Cook nedokaze film posunut do priemeru. 31 % ()

O´Neill

Konečně programátorský film, který má váhu. Koukal jsem se na Nebezpečný kód, Nebezpečnou síť, Síť, Síť 2 a mnoho, mnoho dalších filmů o hackerech, případně programátorech. Ale žádný mě nezaujal. Až tento. konečně něco s promyšleným scénářem, a dobrou hudbou, a super hereckými výkony. ()

lennyd

Mladý a nadějný programátor Milo Hoffman (Ryan Phillipe) dostává nabídku pracovat v obrovské společnosti NURV. Ta právě vyvíjí nový software na komunikaci mezi různými zařízeními (mobily, televize, mikrovlnky :), a jediný Milo je schopný dotáhnout tento projekt do konce (uh). Ačkoli Milo se svými přáteli vždycky podporoval Open Source, nechá se zlákat (kdo by se nenechal, zvlášť když mu šéf Nurvu osobně řek, že v něm vidí sám sebe :). Ale brzy zjišťuje, že v Nurvu se děje něco velmi podivného - občas od šéfa dostává různé kusy kódu, které přesně pasují do kódu Synapse (taky bych bral, kdyby mi šéf občas pomoh :). A když je jeho nejlepší kamarád zavražděn, vydává se Milo na pátrání na vlastní pěst.... Jak se píše na DVD, Film, který nemá rád Billa Gatest, a Bill Gates nemá rád tento film. Film se pohybuje na rozhraní propagačního materiálu Open Source hnutí, a vcelku zajímavého thrilleru (a musím říct, že vcelku ve správném poměru). Vzhledem k tomu, že se mně celé téma docela dotýká (a také M$ rád nemám), tak se mi celý film trefil do noty. Když se člověk přenese nad základní nelogičnosti (a zasměje, jak základní metody v celém kódu, které je schopný vyřešit pouze Milo, jsou úplně triviální), tak mu nezbude než se dobře bavit. A pokud se vezmou takoví skvělí herci - Tim Robbins, naprosto dokonalá kopie Toho, který nesmí být jmenován, Ryan Phillip jako Milo je také úžasný, a doplnění krásnými Rachael Leigh Cook a Claire Forlani, prostě nemám, co bych vytkl... už chybí jen Steve Ballmer v roli cvičené opičky a bude to úplně komplet :) Mňam.. ()

fefee

Strašne lacno vyznievajúci a naivne pôsobiaci tv thriller so solídnym obsadením, fajn hudbou ale s nudnejším dejom a minimálnym napätím. (2,5*) ()