Komentáře uživatelů k filmu (1 961)

Kniha se stala biblí mnoha lidí po celém světě a film se stal stěžejním počinem světové kinematografie. Dílo v sobě ukrývá mnoho myšlenek, nad kterými bychom se měli všichni pozastavit. Vize o soudržnosti rodiny, o přátelství a protislužbě, nebo o oddělování osobních věcí od obchodních patří k těm nadčasovým.(3.3.2013)

Nejdříve jsem četla knížku, od které jsem se nemohla utrhnout, a pak viděla film. Co dodat - zalehneme na matrace a budeme se dívat a číst pořád dokola.(29.9.2014)

• Pajulka55

Prostě nevím proč, ale nikdy mě to nebavilo a myslím, že ani nebude...(23.11.2014)

Mistrovské dílo Francise Forda Coppoly. Dlouho jsem odolával a bál se, že to nakonec nebude takové dílo jak mi všichni říkali, ale bylo. Marlon Brando v životní roli.(7.2.2015)

Keď sa povie gangsterka, mnohí si predstavia plno krvi, rapotajúce Thompsony a zakopávanie chlapíkov niekde v kukuričnom poli. Nie, tu nie. Krásna výpravná sága o živote "mafiánov", ich nepriateľoch, priateľoch, rodinách. Treba proste vidieť.(25.5.2015)

• Mrsina

3 hodiny nesmírné nudy, tohle pro mě znamená tenhle film a je mi líto, že mi nepřišel do chuti.(22.7.2015)

Bratr mě varoval, že to bude nuda. Kamarádka tvrdila pravý opak. Já tvrdím, že to je jeden z nejlepších filmů o mafiánech, který jsem kdy viděla. Je to skvěle natočenej film, ale musím se přiznat, že jsem se občas totálně ztratila. Proto je důležité si hlavně přečíst knížku, ve které je všechno perfektně vysvětleno. Soundtrack je úžasný a rovnou si ho zamilujete. S knížkou je to tak krásně totožné, že když ji čtete, a film jste viděli, představujete si u toho ten film a můžete srovnávat. P.S.: knihu všem doporučuji přečíst.(6.9.2015)

Filmová klasika a jeden z nejlepších filmových počinů s mafiánskou tématikou, ne-li vůbec ten nejlepší. Nenapadá mě jediná věc, co by se dala filmu vytknout. Co také vyčítat filmu, jehož obsazení je skutečně hvězdné a režie dřímá v rukou řemeslného mistra.(24.9.2015)

Kdysi dávno jsem se díval na hodinku a vůbec mě to nebavilo tak jsem si řekl že ještě nějaké ty roky počkám.....(7.10.2015)

Výborné zpracování knižní předlohy, super!(13.10.2015)

Pravděpodobně nejlépší ztvárnění mafie, jaké kdy bylo zachyceno na filmový pás. Knížku jsem bohužel nečetl, ale jestli platí pravidlo, že filmy jsou obvykle o trochu horší než jejich předloha, musí být naprosto dokonalá. Takový je totiž i tento snímek. Někoho by sice mohla odradit dlouhá stopáž, spousta dlouhých dialogů a relativně málo akce, ale to by byla škoda. Akčních scén sice v tomto tříhodinovém eposu moc není, ale rozhodně patří k nejlepším svého druhu, ať už z diváckého či filmařského pohledu (mám na mysli hlavně tu spoustu rozbušek s umělou krví). Co je však nejdůležitější, většinu z nich naprosto nečekáte, takže prvotní šok je o to větší. Veškeré technické aspekty filmu jsou perfektní, ať už kamera, střih či výše zmíněné praktické efekty při akčních scénách. Podobně jsou na tom i herecké výkony, ale a tom mají svůj lví podíl kvalitně napsané postavy a povedený casting. Prostě pokud máte pár hodin volna, Kmotr je ideální volbou na jejich strávení.(3.2.2016)

Pomalu,ale velmi zajímavě se rozvíjející děj. Život mafiánské rodiny,obsažený ve výborném filmu se skvělými herci.Mrzí mě,že jsem to neviděl dřív,protože takovou mafiánskou atmosféru jsem dlouho neviděl. 100%(5.3.2016)

Knihu Kmotra od Puzoa jsem nečetl a myslím, že po zhlédnutí celé trilogie už ani nemusím :) Příběh, herci a celkové zpracování prostě perfektní. Rozhodně nejlepší film z prostředí mafie, jaký byl kdy natočen.(3.6.2016)

Dost možná ten nejlepší film co jsem kdy viděl , skvělá atfosméra , herci , prostředí , hudba. Prostě všechno , Al Pacino jeden z nejlepších hereckých výkonů staletí.(3.6.2016)

Celý film mne hrozně bavil, i když mi příběh přišel celkem nepřehledný (nevěděl jsem jak se kdo jmenuje apod.), ale velmi jsem si ho užil a ani bych se nedovážil dat jiné než stoprocentní hodnocení.(12.7.2016)

Epochální a nadčasové. Al Pacino, ostatní a hlavně pro mne Brando jsou hvězdy. Přesto to není za pět jak u většiny recenzentů. Příliš dlouhá stopáž, průhledné kvazizápletky a obsese Itálií - to ubírá finální hvězdu pro nesmrtelné.(13.1.2017)

Film stojí především s Marlonem Brandem, který je ten pravý don. Skvělá je rozhodně úvodní scéna a dále například v restauraci a na záchodě. Vynikající hudba dodává skvělou atmosféru a film příjemně utíká. Více než Michael se mi líbil Tom Hagen. Nevýhodou však zůstává množství postav a z toho pramenící nepřehlednost děje.(1.5.2017)

Nemám, co vytknout. Lidé odjakživa byli závistiví, prahli po moci, penězích. Tady platí, čím větší jsi, tím snažší je se tě zbavit. Rozjezd dokonalý s krásnou hudbou Nina Roty, famózní Brando s Al Pacinem. Nikomu nevěř a pořádně se rozhlédni :-)(23.9.2017)

Co napsat o Kmotrovi? Bezpochyby jde o mistrovské dílo, které dalece překračuje hranice svého žánru a je jedním z nejlepších filmů vůbec. Výtky nejsou a vyjmenovávat to dobré, to by bylo na dlouho. Tvůrci především beze zbytku vytěžili úžasný potenciál skvělé knižní předlohy a dali světu geniální gangsterskou ságu. Tak nakonec snad jen velké Děkuji.(26.10.2017)

Viděl jsem už dávno a tenkrát to bylo pro mě opravdu bomba dílo. Teď jsem to viděl znova a na svojí bombačnosti, skvělosti a perfektnosti to neztratilo nic. Je to silný, skvěle obsazený, správně temný a prostě je to KMOTR. Za mě nezlomných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU(19.3.2018)

A ZALEHNOUT NA MATRACE, PÁNOVÉ !!!(26.3.2018)