Třetí díl je jednoznačně nejslabší ze série. Slušná mafiánská podívaná bledne vedle nedostižných prvních dvou dílů. Po takové odmlce měl film vzniknout nezávisle a pod jiným označením. Všichni ale známe prodejní potenciál magie římských číslic. Z první části filmu jsem byl hodně zklamán. Návrat na Sicílii byl pak záchranou. Není nad italský venkov. Návrat k rodinným kořenům byl i návratem atmosféry starého dobrého kmotra. Závěrečná pasáž zúčtování Corleonovi rodiny, doprovázená krásou opery, byla famózní. Beze sporu vylepšení celkového dojmu. 73%(3.8.2011)

Omylem (!!!) jsem po prvním filmu viděl místo Kmotra II rovnou trojku. S překvapením jsem zjistil, že mi vzniklá mezera v příběhu vlastně vůbec nevadí. Ba naopak. Kmotr III vypráví další osudy Michaela Corleoneho, který se chce vymanit ze svých mafiánských praktik a obchodů, což se samozřejmě svým způsobem liší od předchozího příběhu, kdy jsme spíš sledovali chod oněch mafiánských akcí (a jejich důsledků). Kmotrovi se tak dostává dalšího (a zajímavého) pohledu na věc. Závěrečná scéna v opeře je brilantní, skvěle uzavírá celou trilogii a úplně poslední záběr filmu (trilogie) je skvělou třešničkou na dortu. Trvá jen pár vteřin a říká vše.(24.2.2006)

Genialne ukoncena trilogia generacnej mafianskej rodine. Boli vo filme chvilky, ktore boli trosku zdlhave a to je prave dovod, preco davam 4 *, ale opät je to zaujimava drama nielen o Michaelovych obchodoch, ale i o vztahoch v rodine, k jeho zene Kay, dcere Mary alebo i k Vincentovi v podani Andyho Garcia. Nikdy nezabudnem na zaver filmu, ktory bol najemotivnejsi zo vsetkych casti... 23.10.2008 ______ Al Pacino - (Don Michael Corleone) +++ Andy Garcia - (Vincent Mancini) +++ Diane Keaton - (Kay Adams Michelson) +++ Talia Shire - (Connie Corleone Rizzi) +++ Eli Wallach - (Don Altobello) +++ Joe Mantegna - (Joey Zasa) +++ George Hamilton - (B.J. Harrison) +++ Bridget Fonda - (Grace Hamilton) +++ Sofia Coppola - (Mary Corleone) +++ John Savage - (páter Andrew Hagen) +++ Hudba: Carmine Coppola +++ Producenti: Francis Ford Coppola, Nicolas Cage +++(19.8.2008)

Neskutečné.. Francis Ford Coppola navázal po šestadvaceti letech na druhým díl neuvěřitelným způsobem. I já, v rámci historického vývoje této trilogie, si dal po druhém díle pauzu - 2 roky a 3 dny. Al Pacino je fenomenální a zpětně nemůžu uvěřit, že s Donem Vincentem 'Mancini' Corleonem (Andy Garcia) jsem měl tu možnost si podat ruku a prohodit s ním pár vět. Coppola natočil jedno z největších děl světové kinematografie čítající 28 let práce a 79 let života rodino Corleonů. Mrazí mě v zádech pouhá představa na pomyšlení, až si dám tuto trilogii chronologicky 1901-1980.(5.1.2012)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Důstojné dokončení velkolepé mafiánské ságy o rodině Corleone. Don Michael (stále skvělý Al Pacino) v roli finančníka a mecenáše církve (nadace Vita Corleone), ale ve skutečnosti investora do rozvětvených vatikánských realit společnosti Immobiliare, a to opět v souboji s mnoha protivníky - mafií americkou vedenou Donem Altobellem (starý Eli Wallach), mafií církevní vatikánskou i nakonec mafií sicilskou. Několik scén je hodno zapamatování: -Setkání mafiánů v konferenčním sále v Atlantě a částečně úspěšný atentát Joey Zasy na ně pomocí helikoptéry pálící salvy kulek skrze skla stropní kupole, zatímco k smrti vyděšení mafiáni se marně snaží utéci. -Michaelův synovec a Sonnyho syn Vincent Mancini (výborný Andy Garcia), když na uliční slavnosti zabíjí mafiána Zasu, obdobně jako to udělal kdysi jeho děd Vito Corleone na podobné oslavě. -Bolestná zpověď Dona Michaela ze svých zločinů včetně bratrovraždy kardinálu Lambertovi, budoucímu papeži. -Působivé závěrečné vyrovnávání účtů rodiny Corleone se svými nepřáteli, zatímco všichni sledují obdobný dramatický děj v palermské opeře při pěveckém debutu Michelova syna v hlavní roli. -Pokojný skon starého, osamělého a zlomeného Michaela Corleone sedícího na židli před domem kdesi na Sicílii, zatímco po něm neštěkne ani pes motající se kolem jeho zemřelého těla. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1646-kmotr-iii-godfather-part-iii-the/videa/(21.3.2009)

• - Když vyšel film na VHS v roce 1991, byla limitovaná část nosičů ve zlatém designu místo obvyklého černého. (don corleone)

• - Uprostřed natáčení zjistili otci Diane Keaton nádor na mozku. F. F.Coppola umožnil Diane na tři týdny přerušit natáčení a odletět do USA. Ve stejné nemocnici v L.A. v tu dobu podstupoval chemoterapii i Tom Rosqui, mafiánský pěšák Rocco Lampone z a Kmotra II (1974). (kenny.h)

• - Film je postaven mimo jiné také na knize Davida Yallopa "In God´s Name" z roku 1984, která pojednává o 30ti denním úřadování papeže Johna Paula I. (don corleone)