Opět příjemná a doufám, že závěrečná kmotrovská záležitost, která mě opět zaujala. Teď už vím proč je jméno Al Pacino tak zvučné, předvedl excelentní výkon ve filmu, který je jednoznačně kultem devadesátých let mezi gangsterkami. Samotný příběh mě sice neoslnil tak jako první díl Kmotra, který je bezesporu revoluční film ve světové filmografii a mohl za to neuvěřitelně charismatický Marlon Brando. Ale třetí Kmotr se mohl pochlubit nejemocionálnějším závěrem. Kdo prožíval od srdce všechny životní osudy Corleonovi rodiny ve fenomenální, třídílné trilogie, musela ho závěrečná scéna dojat!(14.3.2014)

Po pravdě napsáno, už mě to docela prudilo. Hlavní Coppolův problém z mého hlediska jako diváka je ten, že každý díl jeho slavné trilogie pracuje s osvědčenými motivy. Ten chlápek na sedačcce prostě servíruje publiku to, co se mu kdysi tak líbilo a co mělo úspěch. Snímky se jmenují podobně, opakované scény v prvním a druhém díle fungují, tak proč je nevložit i do závěrečné části biografie rodu Corleone? Jenže na mě to nefunguje: vždy jsem deset minut dopředu věděl, co se stane. Kdo koho zradí, a proč. Že se dočkám "nečekaných" převleků a pomsty na tom nejnepravděpodobnějším místě. Že Pacino a Garcia budou pořád tvrďáci a nic je nepřekvapí... Ke konci mi to už přišlo jako: dívej, co jsem natočil! No dobrá, všechny archetypy se naštěstí tak úplně nevyplnily, ale i tak si z Kmotra III odnáším "pouze" velmi kvalitní zážitek. Je to bezesporu výjimečné dílo, navíc v kontextu s jeho dvěma předchůdci. Dostal jsem, co jsem chtěl, jenže nic navíc. Žádné nečekané zvraty, děj si plyne pomalu kupředu jako řeka Nil v období sucha... Jak ale říkám, jsou to všechno opravdu zápory? Funguje to, prostě jsem jen nebyl překvapen. Solidních 80%, a závěr v opeře k nezaplacení.(3.2.2010)

Bolo jasné, že po takých dvoch vypálených peckách bude musieť Coppola prekonať sám seba, aby bola jeho sága tak dobre pozerateľná aj do tretice. A podarilo sa mu to tak na 80%. Príbeh má stále svoje čaro, ale pociťoval som pri ňom určitú nostalgiu a smútok, že predošlé dva diely sú už ďalekou minulosťou. Každopádne krásne ukončenie skvostnej trilógie, ktorá dodnes, z môjho pohľadu, nemá v kinematografii adekvátnu konkurenciu.(24.1.2006)

Rozloučení jedné z nejlepších sérií v historii kinematografie přichystal F.F.Coppola skutečněve velkém stylu. Michael Corleone už není nejmladší a tak jeho jediným cílem je vymanit rodinu ze světa mafie a najít za sebe nástupce, který bude pokračovat v rodinných tradicích. I když Al Pacino tentokrát nebyl nominován na Oscara, tak opět předvádí mistrovský výkon. Nový "Don" Andy Garcia předvedl jeden ze svých životních výkonů a nominací na Oscara to jen potvrdil. Za pochvalu určitě stojí výkony Sofiy Coppoly či Eli Wallacha. Neubráním se srovnání s prvními dvěma díly, které jsou nepochybně lepší, ale i závěrečná část je stále hodně nadprůměrná. Není to čistých pět hvězdiček, ale tady radši hvězdičku přidám než uberu.......(11.2.2008)

Kmotr III je opravdu hodně podařené vyvrcholení slavné ságy rodiny Corleonů. I když... Je to sice výborný film, avšak dle mého úsudku je z celé trilogie až na třetím místě - ale rozhodně se tam nekrčí, nýbrž kříčí a žádá si pozornost. Stárnoucí Micheal Corleone, překvapivě trýzněn čímsi jako výčitkami, se snaží svou rodinu kormidlovat do legálních vod světového byznysu a současně najít svého nástupce. Mocná rodina opouští svět hazardu, zato se vrhá do zajímavých obchodů s církví, která je zde vykreslena jako silně zkorumpovaná organizace - což nemusí být taková fabulace, jako tomu je u popisu pontifikátu Jana Pavla I... Autoři se sice dopustili menší chybičky, když příběh zasadili do roku 1979, kdy už byl papežem Jan Pavel II., ale to by se dalo odpustit. Důležité je, že jde o skvěle vygradované drama, jež těží z tradice svých dvou předchůdců a je více než důstojným završením celé trilogie.(12.2.2007)

• - I v tomto díle předvídá přítomnost pomeranče v záběru, že přijde smrt. (don corleone)

• - S dĺžkou trvania 162 minút je film najkratší z celej trilógie. Krstný otec (1972) trval 175 a Krstný otec 2 (1974) 193 minút. (marciano)

• - V knižním podání Lucy Mancini (Jeannie Linero), milenka Sonnyho Corleone (James Caan), se po smrti Sonnyho přestěhovala do Las Vegas a nebyla těhotná, ani se Sonym dítě nečekala ani neměla. Tím pádem není možné, aby Michael Corleone (Al Pacino) byl Vincentův (Andy Garcia) strýc. (Hopkins)