Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Už trochu zbytečné rozvedení osudů, které naštěstí drží výtečný Al Pacino, ale také nová herecká krev jakou je Andy Garcia. Zajímavé je sledovat jaký zvolil Coppola odlišný režijní přístup, kterému by ovšem slušel odvážnější prostřih, který by ještě pozvedl tempo. Jelikož však hodnotící škála CSFD nedovoluje více manévrování, musím dát (slabších) 5* i poslednímu partu. 90%.(21.10.2007)

Rozhodně nejlepší Kmotr! Z Michaela se vytratila ona chladnost, začíná bilancovat svůj život, kaje se, je mi mnohem bližší než v předchozích filmech a vzbuzuje mnohem větší emoce. Hodně dělají i Andy Garcia a Sofia Coppola, nastupující generace. Flashbackové provázání s předchozími díly je velmi působivé, kruh se uzavírá a zároveň začíná další, stejné chyby....poslední půlhodina je úchvatná!(21.8.2005)

Nejslabší kus trilogie. Nový postavy nic moc, nikdo mě nezaujal, uspokojí snad jen Garcia. Al Pacino je trochu z formy a oproti předchozím dílům, kde byl ohromující, na mě působil v roli dědečka spíš trochu úsměvně, holt není sranda hrát staršího než člověk ve skutečnosti je:-) No a pak opakující se dějová šablonka hlavně co se týká vztahů rodin, obchodu a řešení problémů mezi nimi, ta mě zklamala nejvíc. Kšeftování v novým prostředí, s "tak trochu jinou mafiánskou institucí" - církví, to nezachrání.(9.8.2012)

V prvním dílu trilogie byl Michael studentem věřícím v dobro USA, aby ho události nakonec donutily zabít několik lidí a stanout v čele jedné mafiánské rodiny. V pokračování jeho krutost jen rosta, zabití vlastního bartra nechť je mi důkazem. Kam šlo v trojce pokračovat? Francis Ford Coppola naštěstí pochopil, že cesta dalších vražd ze strany Michaela by nepůsobila přirozeně, a rozhodl se nám Pacina představit jako psychicky zlomeného muže, který o vše přišel a který touží jen po odpuštění. "Chtěl jsem konat dobro. Co mě zradilo? Rozum? Srdce? Proč se tak zatracuji? Přísahám na život svých dětí. Dej mi šanci vykoupit se a já už nikdy nezhreším." V jedničce stál po Pacinově boku Marlon Brando, ve dvojce mu sekundoval Robert De Niro, ve trojce se představuje Andy Garcia, asi právem nominovaný na Oscara, ale za jediného, kdo Pacina kdy v Kmotrovi přehrál stejně považuji mladého Vita Corleona ve flashbacích druhého dílu. Nebudu zastírat, že Kmotr III je podle mě nejslabší díl série, ale ani to mě nedonutí, abych mu dala o hvězdičku míň.(20.12.2007)

Závěr milované trilogie. F/F Coppola opět vystihl mafiánské podsvětí i charisma členů Corleonových. Všechna režijní dokonalá kompozice, dobrý scénář a krimi akce pořád vystřeluje přes filmové plátno, ale poněkud ztrácí to kouzlo, které bylo ušito zlatou nití v předchozích dvou dílech: bohužel prvotřídní filmařinu nejde sypat věčně. Trochu mě mrzí herecké obsazení (neznámé tváře) a jediný, kdo tu držel ďábelskou nitku mafiánského podsvětí je Al Pacino (který byl v prvních dílech fenomenální), jako hlavní don (Marlona Branda zdaleka nejde naklonovat) - naopak co měl F/F Coppola v rukávu je dobrá výprava, nová režijní příchuť a opět výbornou hudbu. Perfektní dotvoření mafiánské ságy.(26.6.2012)

• - Je mýtem, že Winona Ryder odmítla úlohu ve snímku kvůli natáčení filmu Střihoruký Edward (1990). V původním obsazení figurovala, ale následně byla "odejita" kvůli vyčerpání. Sama však natolik stála o spolupráci s Francisem Fordem Coppolou, že mu za půl roku osobně přinesla scénář k televiznímu filmu Dracula: The Untold story, z nějž následně vznikl Drákula (1992). [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Natáčelo se od 27. listopadu 1989 do 25. května 1990 v Itálii, New Yorku, Vatikánu, New Jersey. (Varan)

• - V knižním podání Lucy Mancini (Jeannie Linero), milenka Sonnyho Corleone (James Caan), se po smrti Sonnyho přestěhovala do Las Vegas a nebyla těhotná, ani se Sonym dítě nečekala ani neměla. Tím pádem není možné, aby Michael Corleone (Al Pacino) byl Vincentův (Andy Garcia) strýc. (Hopkins)