Je mi to ľúto, ale nezdieľam nadšenie z ukončenia ságy rodiny Corleonovcov. Jedná sa o varenie z vody. Tak neskutočne ťahavé tempo som už dávno nevidel. Prvá časť bola po všetkých stránkach veľmi kvalitná, pútavá - excelentná a chápem jej vysoké umiestnenia v rebríčkoch najlepších filmov. Druhá časť bola zaujímavá poukázaním na Vitove detstvo a jeho vybudovanie sa, ale tempo sa už veľmi ťahalo aj tam a úprimne - jej vysoké umiestnenie v top 200 nechápem. Tretia časť je najslabšia a tak neskutočne ma znechutila, že ju už vidieť nechcem.(26.1.2009)

Zdôrazňujem že Part 3 nepovažujem za menej cenný, bez neho si to naozaj nedokážem predstaviť. Pravdou však ostáva, že týmto dielom som nezostal až tak zasiahnutý ako predošlými dvomi, ktoré boli, sú a budú vrcholom mafiánskej tematiky. Laťka bolo nastavené veľmi vysoko a Coppola pokračuje v nasadenom trende, len v inom smere. Priestor dostáva iné zmýšľanie Michaela, snaha presunúť svoje finančné zdroje do nemovitostí a taktiež očistenie svojho mena od divokej kriminálnej minulosti.Garcia do konceptu zapadá. Dôležitú úlohu zohrávajú aj konexie a rozhovory vedené vo Vatikáne, ktoré sú v niektorých častiach neviditeľným zrkadlom reálneho sveta. Dokončenie trilógie na vysokej úrovni.(6.2.2009)

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Už trochu zbytečné rozvedení osudů, které naštěstí drží výtečný Al Pacino, ale také nová herecká krev jakou je Andy Garcia. Zajímavé je sledovat jaký zvolil Coppola odlišný režijní přístup, kterému by ovšem slušel odvážnější prostřih, který by ještě pozvedl tempo. Jelikož však hodnotící škála CSFD nedovoluje více manévrování, musím dát (slabších) 5* i poslednímu partu. 90%.(21.10.2007)

Třetí díl je jednoznačně nejslabší ze série. Slušná mafiánská podívaná bledne vedle nedostižných prvních dvou dílů. Po takové odmlce měl film vzniknout nezávisle a pod jiným označením. Všichni ale známe prodejní potenciál magie římských číslic. Z první části filmu jsem byl hodně zklamán. Návrat na Sicílii byl pak záchranou. Není nad italský venkov. Návrat k rodinným kořenům byl i návratem atmosféry starého dobrého kmotra. Závěrečná pasáž zúčtování Corleonovi rodiny, doprovázená krásou opery, byla famózní. Beze sporu vylepšení celkového dojmu. 73%(3.8.2011)

Škoda absence silnějšího děje, jinak bych až na drobnosti opět neměla co vytknout, snad jen že první část byla mírně nezáživná. Největší obavy jsem měla ze zatracované Sofie, ale nakonec nebyla tak hrozná. Dokud neotevřela pusu... Ovšem ne, že by byla až tak strašná, že by zkazila film, na to je Kmotr příliš dobrý. Ještě ale škoda necitlivého odstranění Toma Hagena, film ho dost postrádá a Kmotr III vůbec trpí nedostatkem známých tváří z předchozích dílů. I tak ale je na co koukat. Člověk si může uvědomit, jakou Michael (i ostatní - Connie, Kay...) ušel od prvního dílu cestu a jak moc se změnil. Pacino předvedl svoje hluboké pokání nadmíru přesvědčivě a konec v opeře našponuje nervy k prasknutí. Ovšem celkově měl na mě třetí Kmotr asi nejmenší dopad, to však může být jen tím, že první dva díly jsou tak moc dobré, že by bylo zatraceně těžké natočit ten třetí ještě líp. Rozhodně se u mě řadí k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděla.(23.9.2011)

• - Postava tety Sofie Coppoly je hrána její opravdovou tetou Talií Shire. (don corleone)

• - Pohřeb postavy Michaela byl ve scénáři, byl i několikrát zkoušen, ale nikdy se nenatočil. (don corleone)

• - Robert Duvall po letech přiznal, že roli Toma Hagena v tomto pokračování nepřijal proto, že Al Pacino měl dostat čtyřikrát větší plat než on. Řekl si údajně o 5 milionů amerických dolarů, což se studiu zdálo moc, a tak nechali jeho postavu zemřít a objevila se jiná, ne nepodobná postava právnika. (Mr.Hudson)