Zmoudřelý Kmotr se vrátil do New Yorku, zbavil se nezákonných kšeftů a snaží se očistit jméno značky Corleone. Jenže bohužel, v růžové budoucnosti mu brání jeho temná minulost. / Čekal jsem nějaký rozředěný dojezd až bezestylový osmdesátko/devadesátkový blivajz, ale vida, je to perfektní. Příběh rozhodně silnější než minule, a co se emocí a dramatu (operní závěr!) týče, je trojka dle mého minimálně tak dobrá jako díl první. Pacino se stářím nabral ještě více charisma i hereckého skillu. A navíc tu v jeho rodině nastupuje na scénu zajímavý Andy Garcia (synovec) a zvláštně hezká Sofia Coppola (dcera). Pomyslná čára trilogie nezanikla do ztracena, nýbrž se uzavřela v kruh. Výborně! Rodina, čest, a business... THE GODFATHER. [HD](10.10.2010)

Závěr trilogie je hodně smutný, ve znamená rekapitulace, zúčtování, pokání, smíření, odpuštění. Ukazuje život víc ze stinné stránky, jak je pomíjivé lidské bytí zde a hloubku prozřetelnosti. Dalším plusem je obsahová rozmanitost každého dílu, i když na sebe logicky navazují. Hudba v III. nejvíc zapadá do ponuré dějové dynamiky. Herecky opět nešetřím superlativy, především Andy Garcia ukázal svůj potenciál, i Eli Wallach, ale stejně mi chyběl starý dobrý silný Michael: "Přátelství a peníze...Oheň a voda..." Jedno mají všechny tři díly společné - slavnostní dort. :-)(3.2.2011)

Nejslabší kus trilogie. Nový postavy nic moc, nikdo mě nezaujal, uspokojí snad jen Garcia. Al Pacino je trochu z formy a oproti předchozím dílům, kde byl ohromující, na mě působil v roli dědečka spíš trochu úsměvně, holt není sranda hrát staršího než člověk ve skutečnosti je:-) No a pak opakující se dějová šablonka hlavně co se týká vztahů rodin, obchodu a řešení problémů mezi nimi, ta mě zklamala nejvíc. Kšeftování v novým prostředí, s "tak trochu jinou mafiánskou institucí" - církví, to nezachrání.(9.8.2012)

(1979 - 1997) Třetí část Kmotra ode mě dostane slušné 4*. Ne, že bych se chtěl opakovat po ostatních, ale tohle pokračování je opravdu slabší než předešlá dvě. Al Pacino je tu však opět skvělý, hraje neskutečně přirozeně a působí ještě více nevyzpytatelně než v jedničce a dvojce. Postrádal jsem tu Toma Hagena. Efektní byly flashbacky, popř. odkazy v podobě fotografií na stolku. Jatka, která se tu konala jsou však kvalitou srovnatelná s těmi, která již známe. Kmotr III je velmi povedené a důstojné zakončení série. Škoda, že ne všechny trilogie mají takto vyrovnané části. V tom je Coppolův počin unikátní.(30.7.2010)

Odchod Michaela Corleona ze scény je i odchodem největší mafiánské ságy všech dob, a je odchodem velmi důstojným. Nastupující generace v čele s Andy Garciou se předvádí ve výborném světle a konečně někdo doplivnul až do Vatikánu. Co víc k tomu dodat? Snad už nic kromě toho, že je úžasné jak se podařilo Coppolovi dát znovu dohromady tu sestavu úžasných hvězd, která z velké části udělala Kmotra tím čím je a už navždy bude.(20.12.2004)

• - Postava Joeyho Zasy byla založena na dvou šéfech gangu ze šedesátých a sedmdesátých let, Joe Colombovi a Joe Gallovi. (HellFire)

• - Je mýtem, že Winona Ryder odmítla úlohu ve snímku kvůli natáčení filmu Střihoruký Edward (1990). V původním obsazení figurovala, ale následně byla "odejita" kvůli vyčerpání. Sama však natolik stála o spolupráci s Francisem Fordem Coppolou, že mu za půl roku osobně přinesla scénář k televiznímu filmu Dracula: The Untold story, z nějž následně vznikl Drákula (1992). [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Ze stejných důvodů musel nahradit Vittorio Duse Corrado Gaipu v roli Don Tommasina. (don corleone)