(1979 - 1997) Třetí část Kmotra ode mě dostane slušné 4*. Ne, že bych se chtěl opakovat po ostatních, ale tohle pokračování je opravdu slabší než předešlá dvě. Al Pacino je tu však opět skvělý, hraje neskutečně přirozeně a působí ještě více nevyzpytatelně než v jedničce a dvojce. Postrádal jsem tu Toma Hagena. Efektní byly flashbacky, popř. odkazy v podobě fotografií na stolku. Jatka, která se tu konala jsou však kvalitou srovnatelná s těmi, která již známe. Kmotr III je velmi povedené a důstojné zakončení série. Škoda, že ne všechny trilogie mají takto vyrovnané části. V tom je Coppolův počin unikátní.(30.7.2010)

Zmoudřelý Kmotr se vrátil do New Yorku, zbavil se nezákonných kšeftů a snaží se očistit jméno značky Corleone. Jenže bohužel, v růžové budoucnosti mu brání jeho temná minulost. / Čekal jsem nějaký rozředěný dojezd až bezestylový osmdesátko/devadesátkový blivajz, ale vida, je to perfektní. Příběh rozhodně silnější než minule, a co se emocí a dramatu (operní závěr!) týče, je trojka dle mého minimálně tak dobrá jako díl první. Pacino se stářím nabral ještě více charisma i hereckého skillu. A navíc tu v jeho rodině nastupuje na scénu zajímavý Andy Garcia (synovec) a zvláštně hezká Sofia Coppola (dcera). Pomyslná čára trilogie nezanikla do ztracena, nýbrž se uzavřela v kruh. Výborně! Rodina, čest, a business... THE GODFATHER. [HD](10.10.2010)

• troufalka

Kmotr III je nastavovaná kaše. Zatímco I. vcelku věrně zvtárňuje knižní předlohu a II. na ni plynule navazuje, trojka mi připadá jako zcela zbytečná. Není na co navázat, posuny v ději jsou tak veliké, že jde o samostatný příběh násilím naroubovaný na předchozí děj. Z Connie se stává právoplatná mafiánka, co vraždí a schvaluje vraždu, proměna Al Pacina je natolik markantní, že typově neodpovídá Mikemu, skoro k neuvěření, že jde o jednoho člověka. Přerodem ve zbožného katolíka financujícího Vatikán ztrácí na věrohodnosti. Celý příběh vyústí do marnosti - zlo plodí zlo, děti pykají za hříchy svých rodičů. Žádný světlý bod do budoucna. Ano, je to dobře natočený film, ale mě se nedotknul. I když režisérova dcera je opravdu krasavice.(16.7.2014)

Rozhodoval jsem se co dát, ale mám jasno. Předchozím dílům chybělo co měl právě tenhle a to hodně emoční závěr a to beru jako velký klad, závěr mě chytl a poprvé jsem něco cítil a něco to se mnou udělalo. Godfather III se rovná všem dílům a dokonce mě bavil víc než druhý. Al Pacino o 16 let starší je stále kvalitní herec... 10/10 = 100%(1.1.2012)

„Mám škaredé spomienky.“ – „V každej rodine sú škaredé spomienky.“ Ak ste trilógiu nevideli, prestaňte čítať. 1972, KRSTNÝ OTEC: mocný sicílsky don Vitto Corleone (Marlon Brando) a jeho deti (James Caan, John Cazale, Al Pacino, Talia Shire) s pomocou rodinného consiglioriho Toma Hagena (Robert Duvall) upevňuje v americkom podsvetí postavenie svoje rodiny a „Rodiny“. Najmladší a zároveň najschopnejší syn Michael (Pacino) sa žení (Diane Keaton) a po smrti najstaršieho brata (Caan) a otca preskakuje dobrého, ale slabého, Freda (Cazale) vo vedení a stáva sa novým donom. 1974, KRSTNÝ OTEC II: kým don Michael Corleone (Pacino) spomína na začiatky svojho otca (Robert De Niro hrajúci mladého Marlona Branda), v realite (napriek novým nepriateľom) upevňuje pozíciu rodiny. Stabilnou oporou sú mu „účtovník rodiny“ Tom Hagen (Duvall) a Michaelom znova do rodiny prijatá nevydarená sestra (Shire). Naopak, s heslom „v podniku nepoznám brata“, prichádza o slabého Freda (Cazale) a manželku (Keaton). 1990, KRSTNÝ OTEC III: 60-ročný Michael Corleone (Pacino) je taký mocný, že sa chce prostredníctvom zhýralého Vatikánu stať najbohatším mužom na Zemi. V tom mu však nepomáha jeho jediný syn, ktorý má vlastnú hlavu a ako kedysi Michael narukoval napriek otcovmu nesúhlasu do vojny, teraz Michaelov syn opúšťa právnické štúdia a prihlási sa na spev. Michaelova bývalá manželka (Keaton) začína starecky sumarizovať vlastný život a tak mu k dispozícii naplno zostáva iba problematická, dospievajúca dcéra (Sofia Coppola), ktorú šikovne postavil do čela svojej charitatívnej organizácie. Po jeho boku najvernejšie stojí kedysi „stratená“ sestra (Shire), ktorá sa stáva v určitých ohľadom novým Tomom Hagenom (ktorý zomrel). V poslednej chvíli si Michael za svojho nástupcu vyberie Sonnyho prchkého impulzívneho syna (Andy Garcia).(7.4.2009)

• - I když není zvěřejněn rok úmrtí Michaela Corleone, na DVD v bonusech je uveden rok 1997. (don corleone)

• - Při natáčení bitky trval Andy Garcia na tom, že použije k úderům opravdový revolver místo atrapy. To mělo za následek, že ošklivě poranil dubléra, kterého bil. (don corleone)

• - Michael (Al Pacino) hned v úvodu filmu při rozhovoru odmítá nabídnutou cigaretu a nekouří ani po zbytek filmu, přestože v obou předchozích dílech cigaretu téměř nepustil z ruky. (dokec)