Policejní náčelník Martin Brody před časem zemřel na infarkt vyvolaný jeho celoživotním strachem ze žraloků. Jeho manželka Ellen stále žije v přímořském městečku Amity, stejně jako její syn Sean, který nyní pracuje jako člen policejního sboru. V předvánoční náladě se Brodyovi chystají oslavit Štědrý den, když je Sean neplánovaně odvolán, aby se postaral o porušenou bóji nedaleko přístavu. Když však vypluje na moře, je napaden obrovským žralokem, který ho zabije. Jeho bratr Michael přijede se svou manželkou Carlou a dcerou Theou do Amity a pozvou šokovanou matku, aby strávila Vánoce u nich na Bahamách. Po příletu se Ellen seznámí s Michaelovým přítelem Jakem, se kterým často vyjíždí na moře. Jednoho dne je napadne velký žralok. Michael se domnívá, že je to tentýž, který zabil Seana. Později stejný žralok napadne také člun, na kterém se na moře vydala Thea se svými kamarádkami. Ellen věří, že žralok pronásleduje její rodinu a že při útoku na člun byla jeho cílem Thea. Tajně proto sebere Michaelovu loď a vydá se na moře, aby žraloka našla a zabila ho. (Nova Cinema)

drackula odpad!

S kultovou jednotkou a pozerateľnou dvojkou už nemá toto pokračovanie absolútne nič spoločné. S tretím dielom je tu iba podobná miera zostupu kvality. Dobrý totiž ostal iba ústredný hudobný motív, vcelku sa podarili úvodné titulky a posledným svetlým momentom bola fotka zosnulého šéfa polície Brodyho /žial aj v reále zosnulého Roya Scheidera/. Inak ide o neuveriteľný nelogický guláš, plný nezmyslov, absurdít, ktorí postráda myšlienku a o atmosfére sa v tomto prípade ani nedá hovoriť. Je pre mňa záhadou ako pre tento film ukecali inak sympatického Michaela Caina, avšak jeho vystupovanie tento film určite nezachránilo. 10 % ()

Ravi

Nechápu ty odpady, podle mě je to alespoň na jednu hvězdu. Sice to není nic zvláštního, ale tak hrubé patlalství to taky není. ()

deckardx odpad!

To si ale uz vazne nekdo dela prdel... Kdybych dal kamaradovi na hlavu atrapu zraloka, tak by to melo vetsi efekt, nez celej tenhle film.. ()

Circumscriptor odpad!

Po srdcervúcej trojke prišlo toto. Je to síce možno o niečo reálnejšie ako trojka ale viem si to skôr predstaviť ako animovaný film pre deti a mládež. Nuž, s jednotkou to môže porovnávať len niekto po lobotómii alebo elektrošokoch. ()

PALINO

Porušenie známeho príslovia dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky by som ešte toleroval v prípade druhých Čelustí, ale v prípade štvrtého (a samozrejme aj tretieho) dielu je to už malý filmový hriech. Hlavná zápletka točiaca sa okolo mstiaceho žraloka je asi tak hlúpa ako nápad natočiť tento film, ale v porovnaní s tretím dielom je úroveň zábavy predsa len o niečo vyššie. ()

brooklyn73

I zde zhodnotim hvezdami dvemi,i kdyz jsem chtel hodnoceni o jednu hvezdu vylpesit.Od tretiho dilu je vodni akvarium vymeneno za nadherne modre more Baham. Po zjisteni pritomnosti velkeho zraloka v teto lokalite, se vyzkumny tym rozhodne pro vyuziti teto prilezitosti k prozkoumani a blizsimu poznani tohoto obra - jedince.Tyto napady se vsak ukazi byti lychymi.Zaverecne pristani letadla a znovuobjeveni se uz pohresovaneho pilota je ocekavane a citelne.Ne tak uz jednoho clena vyzkumneho tymu,ktery se z celisti zraloka po jeho zniceni dokaze vratit k zivotu zpet, jinymi slovy prezit.Tyto dve okolnosti srazi me hodnoceni o jeden stupen. ()

xaver odpad!

Neuvěřitelné, rozum zůstává stát, co všechno je ještě schopen někdo natočit, a vydávat to za umění. Jeden z mých oblíbených herců Michel Caine hodně klesl v mých očích, že se na tom podílel. Jenom odpad a pořádně hnusný. ()

Han22

Nádherný příklad stádovitosti ČSFD. Čtvrtý díl Čelistí nabízí standartně dobrodružně-hororovou podívanou, které se dá vytknout spousta věcí. Nudný rozjezd, na rok 87 mizerně udělaný žralok i naprosto dementní oživnutí jedné postavy na závěr. Jo a naštvala mě smrt Seana po 4 dílech. Nicméně prostředí je v pohodě, herci sympatičtí (Caine, Guest, van Peebles), těch pár scén se žralokem včetně finále má grády. Zkrátka solidní, profesionálně udělané béčko tak na 50%, které má tu smůlu, že se jmenuje Čelisti a lidi notně srovnávají. Ti co rozdávají odpady nejspíše nikdy neviděli žádnou pořádnou sračku (a že jich jen v roce 87 v hororech bylo požehnaně). ()

Perry- odpad!

Opravdová POMSTA (pro diváka, který to dobrovolně zhlédne). Sledoval jsem to jen se záměrem se pobavit a vidět, co všechno Hollywood vyprodukuje. Žralok vypadá jako trubka potažená šedivým hadrem, ale má i pár vychytávek - umí křičet, překousnout člověka a ten přežije a další. Trojka je o třídu lepší. P.S: Chudák Spielberg. Takhle použít scény z jeho filmu. ()

1860 odpad!

Tohle už s čelistma, jak je známe, nemá nic společnýho.. Už počtvrté ten samý vyluhovaný sáček čaje, kdy už to nemá ani barvu.. ()

Paity odpad!

Už si z toho příliš nepamatuju, ale jedno ano. Jak zmínil už T2, je ze čtyřky cítit až přílišná televizní produkce. Řekl bych, že jak dobře to začalo, tak to příšerně skončilo. ()

Foxhound#1 odpad!

Mysleli jste si, že nemůže být něco horšího než Jaws 3D? Omyl, tahle hrůza s nejpapundeklovatějším žralokem co navíc řve jak godzilla je toho důkazem. Těžko říct, jestli ten žralok k smíchu nebo k pláčí, no možná obojí. A opravdu to nezachrání ani přítomnost Michaela Cainea. ()

Hanes88 odpad!

Náhodou jsem na tento film narazil když jsem přepínal v televizi a .....no prostě těch 13%, které tu tento film má, jsou zasloužené. ()

Prochy38

Nemohu si pomoci, ale Jaws 4 mi přijde o 2 třídy lepší, než předchozí díl... Debilita tvůrců i postav z toho čiší stále. Ale naštěstí se upustilo od pseudo-efektů, které zhanobily celý přechozí díl. Žralok se vrátil do maketové verze, a i když nejde o dokonalost, rozhodně byl na úrovni. Herecky, pokud to tak mohu říct, to bylo podprůměrné, ale ne tak strašné jako u trojky. Příběh? Trapnost nad trapnost. Jestli někdo myslí vážně něco s pomstychtivým žralokem, který putuje půl světa, aby vyvraždil jednu rodinu, měl by se okamžitě zastřelit, protože to není normální! * přidávám za žraloka a dva fakt slušné útoky. Na tu kočku na banánu, to bylo maso! A pak na Jakea (M. V. Peebles) na té přídi. Dobře natočené! Pěkný návrat k původnímu soundtracku. Naopak stál za hovno příběh, herci, jednání té pitomé báby, zabití žraloka, .... Je to hovadina, ale znám mnohem více horších... ()