Naruto

• Japonsko Naruto (více)
Japonsko, (2002–2007), 84 h 20 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Masaši Kišimoto (komiks)

Kamera:

Acuho Macumoto

Hudba:

Tošio Masuda

Džunko Takeuči, Noriaki Sugijama, Nana Mizuki, Romi Paku, Tošihiko Seki, Akeno Watanabe, Akihiko Išizumi, Bin Šimada, Daisuke Namikawa, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(220)

Naruto, zdánlivě obyčejný chlapec, který však disponuje několika výjimečnými a nezvyklými schopnostmi. Za prvé je neskutečně zbrklý a také mnohdy velice otravný, za druhé v sobě třímá moc devítiocasé lišky, která v době jeho zrození ohrožovala jeho vesnici. Obě tyto vlastnosti z něj dělají hrdinu stejnojmenného seriálu, ze kterého se stala mánie o jedenácti řadách, třech filmech a dalším seriálem NARUTO: SHIPPÛDEN. Jeho popularita má ale své stinné stránky - stanice Jetix o něj dostala zájem, nicméně jelikož se jedná o stanici s pořady pro děti, musely být z Naruta vystřihnuty mnohdy i celé scény, což ho znehodnocuje. (raelz)

Leyla

SPOILERY Moje vrcholy - boj Hinata x Neji, Tsunadino "probuzení", boj Neji x "pavoukovec", odchod Sasukeho, díl 101 (co se skrývá pod Kakashiho maskou?), Naruto vs Gaara, opilecké šílenství Rocka Leeho, Hinata konečně ukazuje svou sílu (151) Oblíbené postavy - Hinata, Neji, Sasuke, Sakura, Kakashi, Tsunade Nej záporáci - Gaara, Orochimaru Naprosto nejstrašnější postavy - Fuujin a Raijin (Hloupí bratři) - zatím doplňuji, ještě jsem nedokoukala ()

ASWEQA

Naruto je prostě nejlepší anime co jsem viděl. Sleduji ho uz asi dva roky a pořád se je na co dívat. Svět je opravdu krásně propracovaný, postavy jsou taky suprové. Filery jsou občas moc dlouhé a někdy vůbec nezajímavé, ale i přes to dávám 100% a to proto že patřím mezi velké fanoušky tohoto anime :-) ()

KacHnAop

Zdaleka ne tak akční jako Naruto shippuuden, ale opět seriál disponuje základnou nabitou skvělým humorem, parádní hudbou a velice zajímavými a efektivními souboji. Naruto je jeden z mála seriálů, který v mně vyvolává i hluboce skryté emoce. Já mu za to děkuji. ()

Danielitto

Musím opravit hodnocení ze 4* na 5* . Jak píše Darren, vzezřením může Naruto evokovat Pokemony a prvních několik dílů opravdu navozuje atmosféru archetypu dobrodružné výpravy. Ovšem už ke konci první řady vám dojde, že tomu tak rozhodně není. A druhá řada, ta už jde do neuvěřitelné hloubky... ()

lukin12

Už od prvního dílu naruta mi přišel tento anime serial velice legrační,ale to byl to byl teprve začátek.Kdo by čekal že se z mladého neschopného ninji vyklube tak úžasná postava.Velice mě ohromilo že si naruto šel pořád jen za svým a nenechal se odradit.Podle mě si tento serial zaslouží pět hvězd :) ()

tommei

Kdo neviděl toto anime od začátku nebo více dílů, tak se k tomu nemá co vyjadřovat. Je to TOP anime, které někdy zkazí filler. I když se některé fillery povedly, přetínají nit příběhu. ()

Bornd

Všichni si myslí ,že tento seriál je nějaká přiblblá japonská animovaná pohádka pro děti ,ale je to úplně jinak. Naruto je dost promyšlený seriál. Neskutečné boje a akce je hlavní předností Naruta. Člověk to ale pochopí až zhlídne tak 50 prvních dílů. ()

onemanga

Anime příběh na jiné úrovni. Vtip, akce, drama a snad i trocha romantiky :) Rozhodně to nesrovnávejte s pokémony a jinými sračkami :) 5/5 za anime století. ()

sweetRozarie

Nikdy jsem nechápala lidi, kteří mohou sledovat něco jako Naruto. Z donucení jsem viděla zhruba 10 dílů a poté už jsem se od toho neodtrhla, objevila jsem to kouzlo, které v sobě seriál ukrývá. Napínavost, humor, úžasný charakter některých postav a zvláště pak ten příběh, to opravdu stojí za shlédnutí. Za zmínku stojí i hudba, ta opravdu nemá chybu. Tvůrcům tleskám, tohle se jim povedlo. ()

N0X.

Keď mi kamarát povedal, že pozerá kreslený japonský seriál, vysmial som sa mu. No on ma tvrdohlavo presviedčal, aby som si aj ja pozrel aspoň pár dielov. Dlho som sa tomu vyhýbal, no keď som sa dozvedel kto všetko zo známych to pozerá (niektorým bolo vyše 30), už mi to nedalo. Chcel som vedieť, čo na tom vidia. Pozrel som prvý diel, potom druhý, tretí. Odrazu ma to celkom pohltilo. Aj keď je to kreslené, baví ma to oveľa viac ako hrané seriály. Perfektne zvolené soundtracky k daným situáciám. Akčné scény ešte viac vyostrujú až máte chuť ísť von a z chuti si zakričať. Miestami sa zas váľate po zemi od smiechu. Inokedy sa scéna zmení na takú dojímavú, že takmer zabúdate, že je to kreslené. Aj keď väčšina postáv má tak 12, ich charaktery sú vyvinuté ako u dospelých. 180 dielov som sa bavil ako ešte na žiadnom kreslenom seriály. No potom prišli fillery a tým sa všetko pokazilo. No keďže priamo nezasahujú do deja, odporúčam ich vynechať. Neviem, čo by som mal kritizovať. Asi len to, že Shippuuden už nieje taký dobrý. Už stratil ten "šmrnc". To je veľká škoda. No aj tak je môj verdikt: 98% ()

unclejack

Z pôvodne j - prvej - série som asi videl všetko a priznávam sa , že Naruto mal štýl. Neišlo len o perfektnú hudbu , ale malo to nápad , malo to grády , malo to príbeh a svoje nezameniteľné postavy. neskôr už tam začalo byť tých zloduchov priveľa , ale súboje s nimi fakt stoja za to... Suma sumárum , Naruto je seriál , ktorý stojí za to vidieť , pretože si od trápnych zplácanín zachováva riadny odstup. ()

HiccupIII

Co říct Naruto. Anime které ve vás vyvolá spoustu pocitů. Dávám nejvyšší hodnocení a to za mé děcké i to dnešní já, tohle anime prostě nemá konce a vlastně mi to ani nevadí Naruto mi vždy zvedne náladu ale ani netvrdím že bych nechtěl vidět nějaké epické finále ale hádám že na tohle se budu dívat ještě s vnoučaty. Naruto prostě nemá konce. Jinak sem si moc oblíbil Kakašiho co se týče Naruta, jo tak u toho to trochu trvalo ale teď je to rozhodně má nejoblíbenější postava. Z těch ženských postav je moje oblíbená rozhodně roztomilá Sakura. Film nabízí spoustu akčních scén s ještě akčnějším soundtrackem. Jestli u nějakého Anime strávit celé prázdniny tak jedině s tímhle ale pokud to zkusíte tak hodně štěstí dílů je opravdu spousta. Ano Naruto má konec ale pokračuje to Shippudenem, který navazuje na Naruta podle mě to konec nemá :)tak a jde se na Shippuden!!! ()

Sakikura

Mohla bych vyjmenovat tisíc věcí, které mi na Narutovi vadí, ale myslím, že se nic nevyrovná umění tohohle anime přimrazit vás ke křeslu, otevřít pusu a tupě civět na obrazovku, dojmout k slzám, rozesmát i pořádně naštvat. Co bych ale autorovi opravdu vytkla jsou některé postavy, a to hlavně ty ženské. Kishimoto zkrátka neumí navrhovat ženské charaktery a tak jsem se musela smířit jen s několika málo mužskými postavami, které opravdu stály za to. Vývoj vztahů mi taky přišel takový kostrbatý, jako by ani autor nevěděl, co vlastně chce. Po stránce dějové je ale Naruto skutečně výborný, souboje a mise jsou do detailů rozvedené a napínavé, animace a soundtracky jsou z počátku trochu slabší, potom se to však náležitě rozjede (Takahashi je soundtrackový bůh). I když je to na dlouho, tak rozhodně stojí za to tenhle shounen vidět. Podle mě přímo povinnost pro všechny anime fanoušky. ()

Mikuko

Určitě obrovská součást mého dětství, která se mnou šla ruku v ruce až dokud jsem nezačala koukat i na jiná anime a tím pádem nemohla věnovat pozornost jen jednomu jedinému. Příběh chytne už od začátku, osobně jsem názoru, že Arc s Hakuem a Zabuzou je jeden z úplně nejlepších a zároveň nejsmutnějších Arců v celém anime. // Hlavní postava je zvláštně sympatická (což se rozhodně nedá říct o hlavní ženské postavě) a jeho rivalovi, Sasukemu, jsem měla kolikrát chuť pořádně nafackovat. Ostatní postavy jsou taky různorodé, každý má svůj vlastní rys a styl boje, takže to není jen to samé nudné furt dokola. Emocí je tohle anime taky plné, jak smutných tak veselých, a soundtracky jsou určitě skvělé a zaryjí se do paměti. Dávám lepší 4*, některé stereotypy a slabší arcy mi nedovolují víc, ale doporučuju komukoliv shlédnout. ()

Michal99

Jedno z nejlepších anime, kdo neviděl tak můžu doporučit jediné co bych vytknul tak počet fillerů. do cca 150. dílu to je v pohodě pak bych to klidně přeskočil. ()

HellsAngel

Vo svojich najlepších momentoch je to jeden z najúžasnejších anime pod slnkom. Skvelo prekreslené charaktery mnohokrát privádzajú diváka do emočne vyčerpávajúcich situácií, a vytvárajú rad nezabudnuteľných momentov. Vo svojich najhorších momentoch to ale kríva na občasnej nevyváženosti epizód a celkovej infantilnej štylizácii, čo je častokrát v kontraste s načrtnutou vnútornou hĺbkou. Táto cesta ninju má ale v sebe niečo jedinečné. Niečo, čím si získala srdcia miliónov ľudí po celom svete. A veru zaslúžene. Dattebayo! ()

Deidy

Naruto - muž, mýtus, legenda! Můj úvod do světa anime. Ovšem od doby, kdy jsem ten seriál viděla prvně, už uběhl nějaký ten čas. Dneska si ho popravdě užívám mnohem víc, jak vtipy, tak i ty vážnější pasáže. Ale každá strana má dvě mince. Upřímně mě vážně sere, že tak do 2/3 seriálu posloucháme o tom, jak se Naruto zlepšuje a stává se z něj dobrý ninja, ale v poslední třetině se to jaksi zlomí a dělají tam z něj totálního degeše, který umí uplnou piču (a to i navzdory tomu, že vyhrává kdejakou bitku a plní jednu misi za druhou). Což souvisí i s faktem, že se tak děje od doby, co Sasuke opustil vesnici. A tento fakt souvisí s tím, že po jeho odchodu nastane docela boom s fillerovými díly, které vůbec, nebo naprosto minimálně souvisí s hlavní dějovou linkou, takže je to určitým způsobem prodlužování utrpení před tím, než se konečně dopatláme k Shippudenu. Upřímně, nejvíc srdcový filler je prostě ten první se Zabuzou a Haku, kde emoce doopravdy stříkají. Když se ale pak podobný princip uplatňuje v každé fillerové části, je to pak docela o ničem a hlavně již zmíněná poslední třetina seriálu nevede nikam ani jako ukázka zlepšování Narutových schopností. Ale i tak toho blonďatýho blba musíte milovat :D ()

BloodyO

"Blbost pro děcka", říkali. Pfff, to tak. Anime Naruto v sobě skrývá mnohem víc než se člověku může zdát. Chce to kašlat na první dojem, projet alespoň celou první sérii a pak se uvidí. Každá série je příslib spousty emocí, parádního vývoje postav a skvělého příběhu! ()

SmajdalfCZ1

No tohle je anime na kterém jsem začínal. Musím říct, že soundtrack v tomhle anime je proste výborný a pomáhá se člověku vcítit prostě do postav. Jediná škoda u takto dlouhých anime jsou fillerové epizody, ale bohužel jak anime dotahuje mangu, tak se to nedá jinak řešit a lepší filler než nic :) . K tomuhle anime prostě mám citové vazby a prožíval jsem to zároveň s Narutem. Od outsidera k plnohodnotnému shinobi, kterého vesnice uznává. Pokud tomu člověk obětuje čas, tak si zajisté tohle anime oblíbí ... nelze jinak :). A to ty lepší dvě třetiny naruta a to Shippuden vás teprve čekají. Určitě tomu dejte šanci a poznáte příběh, který vás zajisté osloví. Příběh o tom jak Naruto získává autoritu a přátelé a celou tu dobu to prožíváte s ním ... ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (více)