Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

Paity

Jako herec Eastwood hrál to, co mu šlo, takže nic nepokazil. Ale v režírováním dost zariskoval a vyplatilo se. Jeho Million Dollar Baby či Grand Torino jsou velice povedené věci. Možná je to i tím, že to vlastně všechno končí špatně. Ale co naplat, tenhle film si s chutí mohou pustit i odpůrci boxu, jako jsem já, a stejně si ho užijí. ()

Miller

Pro mě ten nejlepší Eastwood, sorry Gran Torino. Million Dollar Baby je jeden z těch nejdojemnějších filmů, co znám, a poslední tři čtvrtě hodinu jsem brečel jak holka, naštěstí jsem vše mohl svalit na pot, zimu a rýmu. Film o tom, že člověk musí žít, a chytit šanci za pačesy. Clint Eastwood zde předvádí něco neuvěřitelného. Poté je zde oscarový Morgan Freeman, který snad musel zaprodat duš ďáblu, aby to zahrál takto. A naposled je zde roztomilá Hilary Swank, která by si oscara též zasloužila. I vedlejší role jsou zvládnuty dobře, ale toto jsou jednostoprocentní výkony. Pak je zde další výkon - ten režijní, který je také neuvěřitelně dokonalý, až neuvěřitelný. Poté se nám musel Eastwood předvést ještě jednou, a tak složil perfektní hudbu. Pak zde máme scénáristický ráj od Paul Haggise, kamerový orgasmus Toma Sterna, střihačsky perfektního Joela Coxe, a další funkce. Ještě nesmím opomenout zvukaře. Příběh je vtahující, a hned člověk zaujme. Hned ho zajímá, zda klaďas Eastwood ustoupí roztomilé Swank jako Freeman, nebo zda bude bojovat s jejím duchem. K charakteru Mary Fitzgelardové se nejvíce hodí citát ze Simpsonů "Velký duch povznese i malého človíčka". Bouchač je také nezapomenutelná postava, a když šel do ringu, bylo mi toho pomalejšího naivky vážně líto, ale jelikož mi Eastwood vidí do hlavy (jinak si to nedokážu vysvětlit) tak nám seslal Freemana, který hrál ubohého starce, ale pak arogantního debila zvládnul třemi ranami. Dále filozofickou otázku ohledně euthanasiea uvědomění. Tento film v mém srdci zůstane ještě dlouho, ne-li navždy. Zkrátka to putuje do topky, to bez debat. Tomuto klenotu nemohu dát méně, než maximální počet hvězd, tudíž pět. 100% ()

ChrisBa

Tomuto filmu som sa dlho vyhýbal a aká to bola chyba.. Je mnoho vecí, ktoré sa mi nepáčili. Ako spomína kleopatra vo svojom komentári, Clint nám servíruje tony klíšé a po poslednom zápase o titul nám začína hrať na city, aby nás čo najviac dojal.. spočiatku ma to nasrdilo a vravel som si že do tohto zápasu je to jasných 5*.. a nakoniec ich dávam aj za zvyšok.. áno vydiera nás hrou na city, ale je to celé zrežírované a zahrané tak dobre, že neide dať tomu menej. A áno, nakoniec som aj ja bol dojatý a súcitil s hlavnými hrdinami.. Mimochodom zápasy(najmä ten posledný) sú tak výborne zvládnuté, že ešte sa mi nestalo pri filme so športovou tématikou, aby som tak veľmi prežíval daný zápas.. Všetci zúčastnení si zaslúžia absolutórium.. Clint najmä za réžiu, Morgan za osviežujúce hlášky a perfektné dialógy s Clintom aj v tých najvypätejších momentoch a Hilary za skvele zvládnutú úlohu.. bola roztomilá a chytila ma za srdce.. S výhradami, ale predsa len 5*. Už dlho som po filme neostal tak zahĺbený do seba.. ()

Pat.Ko

Myslím, že každý sme videli Rockyho a Raging Bull, a tento kúsok rozhodne patrí k tým legendárnym boxerským filmom. Film sa začal pomerne ako dráma-komédia, potom sa to vyvinulo na motivačný snímok a skončilo sa to deprimujúco. Ak Clint a spol mali taký zámer, tak bol to super nápad. Všetky tieto 3 fázy deja sú odlišné no zároveň podobné, iné a zároveň rovnaké, ale tvorí to dokopy jeden výborný celok. Super obsadenie, hlavne výkony hlavnej trojice dávali tomuto filmu, to čo potreboval a takisto aj super réžia Clinta Eastwooda. Moc osvetlenia tu nebolo, ale perfektne to zapadalo do nálady filmu, ktorú vyvolával. 8/10 ()

pjotr76

Je to maličko, jenom maličko a la hollywood - kombinace usmívajícího se dítěte s psíčkem mi utkvěla v paměti...ale to je to jediné co mohu tvrdit proti tomuto filmu. Již dlouho dobu jsem neviděl tak působivý film. Hillary Swank dominuje byť svým skromným způsobem celému filmu a film je postaven právě na jejím výkonu. C.Eastwood a M. Freeman zdatně sekundují. Hluboce smekám před režisérským uměním C.Eastwooda. Vřele doporučuji všem, kteří ještě neviděli. Možná ne těm, kteří se chtějí jít do kina pouze pobavit. ()

Drc

To co se zpocatku zda jako ryze sportovni podivana z prostredi boxu s netradicni zenskou hrdinkou se postupne vyvine v neco uplne jineho, film o lidskem snu, vuli a pratelstvi. A nutno dodat, ze je to jenom dobre. Prece jen, ta sportovni stranka pusobila ponekud .. podivne a uboze. Navic smutny konec a jeho dodatecne pokracovani dava dodava tu spravnou dimenzi. Skvele zahrane, jak obe hlavni postavy - boxerka a jeji trener, tak i v hlavni vedlejsi roli Morgan Freeman (posledni dobou muj oblibenec :)). Kazdopadne prijemne prekvapeni, misty je to vesele, misty smutne, rozhodne to vsak ma hloubku a neco do sebe. ()

Ezekiel1

Film plný emocí, napětí, odvahy a smutku. Tak se dá ve stručnosti charakterizovat příběh Clinta Eastwooda, který mi opět dokázal, že je výborný režisér a rozhodně v této branži dělá dobré jméno filmu jako takovému, už mě o tom ostatně přesvědčil v Tajemné řece, takže se v brzké době určitě přichystám na skouknutí Nesmiřitelný a Dopisy z Iwo Jimy. Oscary jsou naprosto zasloužené...snad až na mého oblíbence Morgana Freemana, který mi zde sice nijak nevadil, avšak si myslím, že ve své kariéře předvedl lepší herecké výkony hodné Oscara, než byla tato role "uklízeče" Scrapa-Irona. Už od mé kámošky jsem slyšel, že je film hodně smutný(prý u něj brečela), celou tu dobu mi to, tak nějak nedávalo smysl, protože film mi nabízel výborné sarkastické narážky a docela jsem se i dost nasmál, než přišel zápas o titul!Bylo mi jasné, že to není jen tak, že Maggie jasně v 1. a 2. kole dominuje a dává Němce zabrat...to, co se následně stalo dle mého názoru filmu dosti ublížilo, jelikož si to hlavní hrdinka vytrpěla úplně do maxima!:(Bolesti a následně to odpojení. Do té doby jsem rozhodně viděl jeden z nejlepších filmů všech dob!, ale jak říkám, ten nešťastný závěr sráží můj celkový dojem. Je to spíš tak asi 9/10, to však na 5* stačí!:) ()

Tristaver

Opravdu velice silné drama, ve kterém mě příjemně překvapil talent H. Swank. Nezdá se mi jen druhá polovina filmu, přijde mi, že scény v nemocnici jsou příliš natahované, nicméně na 5 hvězdičkách to nic nezmění. P. S.: Konečně ten Oscar pro Freemana. ()

Káronoš

Hodně silný filmový zážitek a naprosto bezchybná režie, famózní herecké výkony (Hilary, Clint, Morgan), naplňující atmosféra, úžasný příběh a stoprocentní práce s kamerou. Clint podával toto boxerské drama (které ani tak není o boxu, jako o snaze prosadit se, zaujmout, spnit si sen a alespoň na nějakou chvíli zapomenout kdo jste a postavit životu tvář do rány) velmi precizně a "za studena", což pomalý depresivní chod snímku (hlavně poslední 1/3nu) dost ovlivnilo a emotivně velmi přidalo na citech, dokonce bych řekl, že v závěru Clint trochu citově vydíral (to já defakto jako fanoušek jihokorejských melodramat přímo vyhledávám a zbožňuji). Závěrečný epilog mi dodal na odhodlání udělit filmu plný počet bodů a označit ho jako (možná) nejlepší filmový počin roku. Hodnocení: 10/10. ()

kobe6

Film který mi stačí vidět jednou za dlouhou dobu. Netřeba si ho připomínat, pořád ho mám v hlavě jakobych se na něj díval včera. Co se týče filmu o boxu tak totálně zastínil mé oblibené snímky Ali a Rocky. Pravda, že box je tu jen taková zástěra...Pro mě už kultovní drama. ()

vodafone

Film jsem započal s hrníčkem nutely jako u všedního filmu. Postupně jak jsem se nořil do děje, lžičkou jsem se netrefoval do misky, až to skončilo, že se nutela roztékala po stole. Děj mě uchvátil celou mírou, počatek měl ne dlouhy ne krátky, prostředek měl perfektní ukázku z filmového boxu , ukázka ne tak známého ženského boxu a měl zvratný na konec. Eastwood to opět dokázal natočil a zahrál jednu z největších rolí tím nejlepším stylem. Hilary Swank zahrála svoji roly tak perfektně, že jsem nemohl odejít, nemohl jsem hnout brvou, hltal jsem její boxerský osud každou sekundu. Morgan Freeman si zahrál nepatrnou, ale velice důležitou roly bývalého boxera, hlas se prolínal příběhem a doplňoval příběh podstatnými slovy. Pět hvězdiček za všechno, úplně za všechno. ()

javirgo

Nemám ráda box a ženský box už vůbec ne. K filmu mě přinutila jen pouhá zvědavost, za co dostal vlastně tolik Oskarů. Mohu teď jen s potěšením říci, že se mi tak naskytl velký a nečekaný zážitek. Nejedná se tu ani tolik o sport, jako o silný lidský příběh, který nám tvůrci nabídli v tom nejlepším možném provedení a se skvělými hereckými výkony. ()

Haymar

"Má smysl platit za splnění svého snu tu nejvyšší cenu"? Ač mě oskarová dramata většinou nechávají chladným, přistupoval jsem k této ženské variaci Rockyho trochu skepticky! Tím spíě mě výsledek velmi mile překvapil. Nekvětším kladem Million dollars baby je bezpochyby fenomenální výkon Hilary Swank (ačkoli ji nemusím), která si sáhla na dno svých sil... Stejně tak jako citlivá Eastwoodova režie. Film se však ani nevyhnul mnohým žánrovým klišé a vyložně bych vytkl snad jen poněkud patetickou a předvídatelnou posední třetinu. Každopádně MDB patří k těm kouskům, které vás nutí k zamyšlení a tak to má být! ()

Prochy38

Clint Eastwood je prostě Clint Eastwood. Ať ve filmu hraje nebo ho režíruje nebo, jako v tomto případě, obojí. H. Swank myslím byl pro tuto roli nejlepší volba. Krásný a i srdcervoucí příběh. Zasloužené Oscary. ()

lucijelucije

Člověk si z ničeho nic pustí film. Jej on tam hraje Clint Eastwood. Jej on ho i režíruje, tož uvídíme. Nikdy jsem o něm nic neslyšela, žádné očekávání jsem tedy neměla. Prostě vidím trenéra boxu a čekám, co se bude dít. Neuvěřitelné kouzlo tento film přinesl. Od nevztahů ke vztahu, k najití sebe sama, přes emoce k někomu, kdo prostě nechce žít jako jen tak někdo. Vidíte zde pílu, snahu, boj, bolest a lásku k někomu, kdo vám dal to, co jiní nechtěli. Vztah k někomu, kdo by pro vás nebyl nikdy důlažitý kdyby...Bylo to pro mě duchovní pouto, duchovní prozření. Povedl se tento snímek velmi. Jsem ráda, že jsem seděla ve správný čas na správném místě. ()

Rendiss

Clint Eastwood je výbornej herec i režisér. Film má právo nacházet se v první stovce. Boxerka, která se vzdá všeho, jen aby mohla boxovat a na to taky dojede, chudák trenér, kterej se nemůže dívat na svou chybu musí udělat další, i když v zásadě pomůže boxerce. ()

shimpy(CZ)

Clint Eastwood mě opět spolehlivě uzemnil svou genialitou. Hillary Swank podává neskutečný výkon, její charakter mě opravdu dostal, každou její emoci jsem sdílel i já. Opravdu neskutečné. Boxu nějak nefandím, sportovní filmy mě nikdy netáhly. Ale toto je drama stojící na osudu jedné osoby. Já zkrátka nemám slov. Nádhera. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)