Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

drackula

Zaujímavé skombinovanie diania v súdnej sieni a flasbackov zo života Emily Rose. Jennifer Carpenter predvádza skvelý herecký koncert, ktorí zatieni prakticky všetky ostatné, tiež dobré, herecké výkony. Skvelá atmosféra a námet "zo života" určite pridal na zimomriavkach. Filmu je možné vytknúť jedine lýniu s doktorom ktorí sa zúčastnil exorcizmu, keďže je veľmi predvídateľná. Inak poctivých 85 % ()

Scar

Porovnávať ho s The Exorcist (1973) je zbytočné. Jedina tak technickú stránku spracovania. Zatiaľ čo Exorcist sa odohráva za zatvorenými dverami, Emily potrebuje svoj príbeh prerozprávať verejnosti a to sa deje doteraz. Cez médiá, súdnu sieň aj tento film. Nechajte príbeh šíriť sa. Ja mu verím. ()

Ichabod

Tenhle film je opravdu skvělý. Dobře mísí scény ze soudní síně a s Emily. Emily hraná opět skvělou Jennifer Carpenter mne správně děsila a scéna s exorcismem je hodně působivá, až mi přejel mráz po zádech. Na to jak je film komorní, tak je perfektně natočený a nenudí ani chvíli. Scott Derricskon je borec a Day the Earth Stood Still bude asi pěkný kotlík. ()

s.e.p.p

Čekal jsem asi trochu čistokrevnější horor, ale to prolnutí se soudním dramatem se mně moc líbilo. Film tím dostává úplně jiný rozměr realističnosti, který by byl podle mě ještě umocněn tím, kdyby se vyvaroval zapojení obhájkyně do nadpřirozena, její vlastní zkušenosti s démony... To že ,,zlo provází celý případ" už je přitažené za vlasy a film to trochu tahá do vod hororového klišé. Pasáže z vymitání a jemu předcházející jsou dostatečně šokující a mrazivé na to, aby utáhly horor, ty ze soudu jsou zase dost napínavé a dokážou vtáhnout diváka, kterému dávají vybrat na čí stranu se vlastně přikloní. Jejich spojením mi vychází nadprůměrný atmosférický mix, u kterého jsem se dost často bál a ani minutu nenudil...P.S. Výkon Jennifer Carpenter je vážně šokující...80% ()

Guzo

Takhle se to má dělat, bez nějakých zbytečných megaefektů a přesto je atmosféra více než dobrá. Bohužel opět jeden "založeno na skutečné události" film, u kterého absolutně nemohu soudit, kde končí pravda a začínají tvůrčí představy, ale tak nebo tak se mi to opravdu líbilo. ()

kklepkaa

Pokládám se za hororového nadšence a jen tak mě nějaký nenadchne. Pravda je, že nemám ráda horory, kde se jen lejí litry krve na kameru a nebo kde jde jen o to kdo ukáže větší hnusárnu (SAW). Já osobně jsem měla vážně u tohoto hororu strach a to moc často nebývá. Patří mezi mé nejoblíbenější a o to víc mě mrazí, že je natočen podle skutečné události. Líbí se mi, že nám tvůrci filmu vyloženě nevnucují myšlenku toho, že ďábel skutečně existuje. ()

Ravi

Dívka posedlá démony se dobrovolně podrobí exorcismu, ale ani jeden z účastníků neměl tušení, kam až tato epizoda povede. Slabé soudní drama s vynikajícími prvky hororu dokázalo, že i když je právní systém jakýkoli, lze se v něm domoci toho, co je podstatou. Chvílemi mi běhala husí kůže a také napětí bylo cítit. Příběh inspirovaný skutečnou událostí ukazuje, jak blízko sebe oba světy mohou být, ani by se přehánělo. 75% = 4/5 ()

manonfire

Zase po čase velice slušná tématická záležitost. Napětí charakteru starého dobrého "The Omen". K tomu výborná Jennifer Carpenter. Scény na koleji a její děs byly tím nejpřesvědčivějším výstupem z obdobných filmových "posednutí". Plný počet stála film amerikanizace původní předlohy a slabší konečné vymítání. 70% ()

Almásy

veľmi temná dráma, nie horor, ani thriller, dráma, kde dominuje geniálna Laura Linney. téma exorcismu je dávkovaná veľmi podobným spôsobom ako v Exorcistovi... netušíme čo sa deje a nevieme čo je vlastne pravda, režijne sa mi fakt páčilo situovanie výhradne do priestorov súdnej siene, počúvame vždy obe strany a na divákovi ostáva či sa prikloní k príbehu Toma Wilkinsona alebo k príbehu ,,faktov,,. zaujímavý, silný film, aj keď to smrdí hollywoodom. ()

Aqualung

Myslím, že se podařilo skutečně perfektně konfrontovat iracionální filosofii církve s řekněme racionální argumentací justice, či spíše pokusu o ni.Na jedné straně se ďábel, či 6 jeho pochopů zmocní jedné dívky a dávají jí zakoušet cosi, co nemá příčinu a je jistě příšerné.Vyvolává do děsivé situce, ale jen zhruba to vykresluje prožitky postižené.Koneckonců, je to podobné prožitkům psychotika s paranoidním typem schizofrenie.Ale dejme tomu, že to vyvolali démoni.Ostatně, jaký je v tom rozdíl? Ne?Martyrium dívky ukončuje smrt, kterou si, přes alternativu nabídnutou jí pannou Mariií, vybrala ona sama.Na druhé straně do věci vstupuje justice, která má posoudit a potrestat vraždu, ktrou údajně spáchal svým počínáním kněz.Tady se dostáváme k meritu věci.Jak je možno racionálně posoudit věci, či události, jež jsou důsledkem či součástí naprosto iracionálního, či duchovního světa víry.Nezanedbatelný je i vstup medicíny.Vzniká pro soudce dost bizarní situace a porota to rozsekne jediným možným způsobem.Spravedlnosti i Bohu je učiněno zadost a oba odcházejí od soudu klidni.Ale děvče je po smrti a utrpením musela projít.Řekl bych, že provaz má roztřepený konec....Kde je tedy spravedlnost? Jde o slušný film, který by zasloužil hlubší rozbor.A ()

Pecival

Začátek vypadá poměrně nadějně, ale celé soudní drama je nudné, zvlášť z těch patetických proslovů na začátku a na konci jsem tekl.... Pár scén je slušných, samotné vymýtání také ujde, ale přeci jen už není rok 1973, takže to už taky nikoho moc nepřekvapí (nehledě na to, že se mi zdá v klasickém exorcistovi ohodně výživnější, ale viděl jsem to už dávno). Navíc vrchol je právě v tom vymítání dvacet minut před koncem a pak už je jenom vata... slabší tři. ()

Misericordia

Rozporuplný film. Po prvom pozretí ma zaujala snaha o dramatizáciu a vykreslenie súdneho procesu. Vravel som si konečne lepší film na tému. No s odstupom času si uvedomujem, že je to len ďalší "exorcistický film", ktorý zarába na (zvlášť pre mladých) lákavej téme. Primieša démonické zábery, nejaké to napätie... A na záver prinesie na prvý pohľad hlbokú, avšak v skutočnosti celkom scestnú myšlienku, že vydržať posadnutie má byť prostriedkom milostí pre druhých.... Ešte si pamätám, ako mi niektoré citlivejšie (vtedy násťročné) kamarátky povedali, že im film priniesol neprirodzený strach a potrebu zaspať so svietiacou lampou. ()

Chise

Čekala jsem, že se budu fakt bát. Naštěstí pro mě to nebylo tak hrozné, jenom jsem musela přetrpět pár míst pro silnější povahy. Jinak zajímavé dokumentární pojetí, ale například hudba dost zaostává. Žádný zázrak kinematografie, ale s krabicí popcornu se to zvládnout dá. ()

sedm.1

Skutečně nevšední,originální a zajímavý film,který však nevím jak hodnotit.Díky svému námětu mě přitahoval jako magnet,přestože od začátku ve mě spojení soudního dramatu a exorcistského horroru vyvolávali rozpačitý dojem a tento dojem bohužel přetrval i po jeho shlédnutí.Film ve mě vyvolal potřebné emoce a zájem,ovšem celý to bylo natočeno až příliš nepoutavě,snad až mdle.Chybělo mi zde i originálnější pojetí této zajímavé látky,vše se totiž odvíjí až moc strojově a precizně.Mírné přitvrzení na pilu jak u soudu,tak v domě Roseových a větší spád děje by určitě nebyli naškodu.Přesto V moci ďábla doporučuji,jako nevšední zážitek a osvěžující vánek v ustálených filmových vodách.Hodně dobré 3*!!! ()

BMAJTZ

Verit nebo neverit? Tot otazka? Nicmene slusna hororova atmosfera ktera na zacatku chyti a nepusti do samotneho konce. K tomu vsemu prispiva opravdu desiva muzika kterou v podstate neposlouchate ale vnimate na pozadi a ta tak zvysuje vysledny efekt ruznych scen. Mezi vsemi temi tupymi vyvrazdovacimi horory se tenhle film (i kdyz pripoustim ze nejde o cisty horor) pomerne vymyka ale zato dokaze nastolit takovou atmosferu jakou v mnoha novych hororech clovek hleda marne. ()

Šakalík

Naprosto geniální záležitost s vynikající Jennifer Carpenter, která zde plně rozvíjí svůj obrovský herecký potenciál. Retrospektivní vyprávění tragického boje o duši mladé dívky je natolik sugestivně podané, že divák skoro ani nedýchá a když dojde i na těch několik kulervoucích scén (Emily v kostele, Emily zkroucená na zemi u postele a hlavně ta stodolová scéna), slabší povahy jdou do mdlob. Bravo! Dle mého NEJLEPŠÍ FILM ROKU 2005. ()

Sdoom

Řekl bych, že horor je to až v poslední řadě, ale v tomto případě je to spíš ku prospěchu věci. Tím však nechci říct, že hororové scény nejsou dostatečně působivé, ale znám i horší. :-) To, co se odehrává v soudní síni, je velmi zajímavé a podnětné a ačkoli jsem zapřisáhlý ateista, tak musím uznat, že ta nevědecká argumentace má taky něco do sebe. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo a dle mého názoru je to spravedlivé. A spravedlivé bude i 4hvězdičkové hodnocení. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi