Katolická církev učinila extrémně vzácné rozhodnutí a oficiálně potvrdila, že je devatenáctiletá studentka prvního ročníku vysoké školy posedlá zlý duchem. Příběh filmu V moci ďábla pojednává o dramatickém soudním líčení s farářem, odsouzeným za nedbalost, která vyústila ve smrt mladé, údajně posedlé dívky. V hlavní roli snímku, založeného na skutečných událostech, se představí LAURA LINNEY jako Erin Bruner, obhájkyně otce Richarda Moorea (TOM WILKINSON), který kontroverzní vymítání ďábla vedl.

Emily Rose (JENNIFER CARPENTER) opouští svůj klidný venkovský domov, aby mohla studovat na vysoké škole. V osamělé noclehárně ji však jedné noci potká děsivá "halucinace", po níž ztratí vědomí. Útoky se postupně stávají častějšími a jejich intenzita se stále stupňuje, proto se nábožensky založená Emily rozhodne podstoupit vymítání ďábla pod vedením faráře, otce Richarda Moorea. Když pak mladá dívka během obřadu zemře, je farář obviněn ze zabití z nedbalosti. Roli jeho obhájkyně neochotně přijímá renomovaná právnička Erin Bruner, jejíž skálopevný ateismus a nedůvěra v nadpřirozeno jsou v průběhu soudního procesu nalomeny oddanou vírou otce Moorea a zvláštními, nevysvětlitelnými okolnostmi, které případ provázejí. (oficiální text distributora)

LuciusWlk

Samotné vymítání je vrchol snímků, a to je bohužel pouze zhruba deset minut. Ač je námět dobrý a v podstatě zajímavý, jde především o soudní přelíčení s trochu mrazivým námětem. Bohužel je s filmu cítit jistá zdrženlivost a malá produkce a tak tomu chybí buďto více šťávy, anebo lepší scénář. Ale i tak je to neokoukané pojetí vymítání. ()

gutshoter

Poslouchání těch církevních žvástů je mírně řečeno úsměvné (!), (ano, vyvolává to ve mně alergické reakce). Zde šlo ale uplně o něco jiného, a to nastínit, že s "démony" není radno si zahrávat, jelikož každý ho má především sám v sobě... K samotnému filmu by bylo fajn vypíchnout hororové výjevy s Jennifer Carpenter, která vše zahrála neuvěřitelně sugestivně. I další výkony byly velice přesvědčivé. Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl... .."based on true story?" - to prostě miluju! ()

The Viper

Bylo opravdu těžké zůstat soustředěn na boj zdravého rozumu s vrahem skrývajícím se za beránkovskou maskou, protože jsem se nemohl vyhnout pocitům znudění a hledání jiných aktivit a odtržení očí od obrazu. Je smutné že i v moderní době je umožněno těmto a jim podobným bláznům manipulovat lidmi, zákony a činy. Jennifer Carpenter byla ve své ''posedlosti'' přesvědčivá, stejně jako snímek samotný s výbornými hereckými výkony a beru jako velké plus, zasazení hororového tématu do soudního drama, které bylo prošíváno scénami dění případu. ()

netahlo

Jedna z nejlepsich "vymitacek". Sceny posedlosti jsou natoceny velmi pusobive. Skoda jen pomerne nudnych soudnich pasazi. ()

herr_carter

Laura Linney a její naprosto neuvěřitelně sehraná posedlost ďáblem, z tý její strnulosti a černých očí jsem se tehdy v kině nesčetněkrát málem posral - ale regulérně !! Opět kvalitní film, který těží spíš z práce se zvukem a dobrým střihem, než-li nějakými digi efekty, opravdu brilantní věcička.................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Misericordia

Rozporuplný film. Po prvom pozretí ma zaujala snaha o dramatizáciu a vykreslenie súdneho procesu. Vravel som si konečne lepší film na tému. No s odstupom času si uvedomujem, že je to len ďalší "exorcistický film", ktorý zarába na (zvlášť pre mladých) lákavej téme. Primieša démonické zábery, nejaké to napätie... A na záver prinesie na prvý pohľad hlbokú, avšak v skutočnosti celkom scestnú myšlienku, že vydržať posadnutie má byť prostriedkom milostí pre druhých.... Ešte si pamätám, ako mi niektoré citlivejšie (vtedy násťročné) kamarátky povedali, že im film priniesol neprirodzený strach a potrebu zaspať so svietiacou lampou. ()

Forsberg11

Pre mňa jednoznačne jeden z top piatich najlepších hororov na tému exrocizmu a posadnutosti. Pri prvom pozretí som z toho pravdupovediac skoro zosral... kurva... takto sa točia horory. Celkovo sa jedná o jeden z najstrašidelnejších hororov aké som mal možnosť vidieť. Najideálnejšie je to pozerať pekne v noci, v dome pri lese s otvorenými oknami. Ja som mal to "šťastie".... Atmosferický zážitok akých je veľmi málo. 85 %!! ()

jondoe

Miestami to bol naozaj strasidelny horor. A miestami to bol velmi dobry sudny spor. Mam rad taketo filmy a je ich bohuzial velmi malo ,ale na druhu stranu su vacsinou velmi kvalitne. Plny pocet nedavam preto ,lebo mi tam predca len nieco chybalo. Treba vsak predca len vyzdvihnut vyborny vykon Jennifer Carpenter. Vo svojej ulohe bola vynikajuca. ()

Testament

Soudní drama smíchané s hororem. Příjemný crossover, který, až na pár chybiček funguje perfektně. Film, jak již samotný název napovídá, se zabývá exocirsmem. Mladou dívku, co odjela od rodiny, studovat školu, napadne démon a řádně ji ztrpčuje život. Prášky nepomáhají a kněz, co se snaží nebohé dívce pomoc "způsobí" její smrt. Dostane se tím do vězení, jelikož je obviněn, že dívce doporučoval, aby nebrala prášky na její "nemoc". Samotné soudní drama je pak natočeno energicky, ale některé vyvracení důkazů působí dosti amatérským způsobem, jako by to vymýšlel a sepsal třináctiletý školák. Samotný snímek je prošpikován řadou lekaček, které naženou husí kůži a hlavně je podpořen slušnými hereckými výkony (včetně samotné představitelky Emily). Zkrátka, "V moci ďábla", je slušně ubíhající, "nabušený" snímek, u něhož se divák moc nenudí. A opětovně mi to nedovolí si nerýpnout-není radno dávat na některé záporné recenze v časopisech, ale raději si udělat vlastní úsudek.... ()

Han22

Ani ne tak horor, jako spíše klasické soudní drama s hororovými prvky. Nicméně já se u toho bavil, protože to mělo poměrně slušný scénář a skvělé herce a taky takové to očekávání jak to vlastně bylo a jak to dopadne. ()

KoRner

Mrazivý horor, ktorý neodhalí zo svojho tajomna po celý film, čo je dneska vzácne. A to, že koniec nepripomínal krvavý masaker pre tínedžerov sa cení. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... bohužel největší mínus tohoto filmu je jeho pojetí jako soudní drama, kdy je Emilyn příběh vyprávěn postupně a v retrospektivách... Tento fakt ubírá filmu strašně moc na dramatičnosti i strašidelnosti, přičemž i za tohoto pojetí tyto igredience filmu rozhodně nechyběly, leč byly velmi upozaděny právě soudním přelíčením. Myslím že kdyby byl příběh vyprávěn normální formou chronologisky postupně jak se odvíjel, mohl se tento film vyrovnat např. skvělým Stigmatům...Takto mám pocit, že téma mohlo být vytěženo daleko napínavěji, dramatičtěji i více horrorově... Škoda tak hlavně toho, že výborný herecký výkon Jennifer Carpenter nedostal více prostoru...Jinak reálný záznam skutečného vymítání Emilyna předobrazu Anneliese Michel možno ke shlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=x4n9vK0_mdk ()

Michelle75

Námět, který se opírá o podklady podle skutečné události je pro mě důvod, proč je můj strach větší a silnější. Rozhodně se nechci budit ve tři hodiny ráno. Slušné to bylo. ()

see_sawandrew

Skvělá režie a strhující herecké výkony film celou stopáž tahaly na pět hvězd. Škoda patetického závěru, jinak šlo celou dobu o pozoruhodný mix soudního dramatu a hutného hororu. Další důkaz toho, že když se klade důraz na racionální linii příběhu, je výsledek mnohem děsivější a znepokojivější než při hře na mystiku. Tvůrci mohli jít na dřeň ještě mnohem víc, protože skutečný případ Anneliese Michel byl ještě mnohem hrůznější, ačkoli pravděpodobně šlo o pouhou psychózu a katatonickou schizofrenii. Je možné, že film je o něco měkčí hlavně z pietních důvodů. 80% ()

iXtr3m3

Jeden z tých lepších snímkov o vyháňaní diabla. Na strane druhej nič extra. Je toho s touto tématikou snáď viac ako klasickej duchárčiny, takže sa človek môže obzerať hocikde inde. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

23.06.2014

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (více)

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi