Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje diváky s její zradou, která nakonec způsobila, že se její kdysi čisté srdce proměnilo v kámen. Královna Zloba, hnaná touhou po pomstě a urputnou snahou udržet si trůn, uvrhne na novorozenou dcerku lidského krále, Auroru, krutou kletbu. Jak princezna roste, ocitá se přímo v samém středu narůstajícího konfliktu mezi lesním královstvím, které si zamilovala, a lidským královstvím, ze kterého pochází. Zloba si uvědomuje, že princezna může být klíčem k míru mezi oběma říšemi a je tak nucena k nemilosrdným činům, které oba světy navždy změní. (Falcon)

Scraffy

Pekne prepracovaná rozprávka z pier bratov Grimmovcov. Angelina Jolie tu vyzerá pekne a takisto aj Elle Fanning, ktorá je veľmi pekná a hodí sa do filmu podobného tomuto. Prostredie a efekty sú veľmi pekné. Hudba je parádna. Avšak je dejovo nejak stále preváraný čaj. Vidíme to isté, čo sme už videli, akurát v inom a peknom kabáte. Priemerná rozprávka. ()

wixet

Vizuál je nádherný. Angelina jako Zloba byla vskutku k sežrání. Ale ten dej je fakt pořádná wtf slátanina... Chápu, že chtěli natočit něco "na motivy", takže to nemělo být zpracování klasické pohádky, ale stejně... Děj logikou místy dost pokulhává a polibek z právé lásky je snad největší wtf v dějinách pohádek, nad kterým budou blaženě učůrávat snad jen vymaštěné feministky... Aneb kam všude se dá narvat odkaz ženské emancipace, to jeden fakt žasne... A to se připravuje dvojka...OMG... :) 2,5* pouze za fakt krásný vizuál... ()

PhoenixSwan

Dovolte Disney, aby vám vyprávěl příběh plný kouzelných stvoření, zloby, pomsty a uvědomění si. Neobvyklá a originálně podaná pohádka o Maleficent a Auroře "Sleeping Beauty" Růženkové, aneb "Tak jak to neznáte..." Příběh, kde není jen černá a bílá, ale všechno má rub i líc. Dobro si dokáže narýt hubu stejně tak jako zlo. Čekala jsem pouze obrazové orgie s prázdnotou uvnitř, jak bývá v podobných snímcích zvykem. Dostala jsem parádní fantasy podívanou, která probudila mou dětskou duši toužící po kouzelné zemi plné krásy, štěstí a magie. S emotivním příběhem, bez jakéhokoli klišé a trapnosti. Zloba dokáže člověk pohltit, zničit, až dělá srdce zlé činy jiným nevinným lidem. Přemýšlím jestli dokáže být reálný život nakonec jako pohádka. ()

Lumpus

Pro mě i značně hluboký film, jak může lidská ješitnost a ego vyhrát nad rozumem a láskou ( i když ta je někdy od rozumu dosti vzdálená. SPOILER! Můj zážitek z filmu je takový že král Stephan je natolik posedlí sám sebou, že mu nevadilo ani tak že mu Zloba zaklela dceru, ale spíše to že tím že se objevila na veřejnosti (křtu) tak vlastně prozradila to že ji "mocný král" Stephan nezabil a jeho sláva je tedy postavena na lži. Od té chvíle tedy jeho snaha je směřována jen proti Zlobě a i proto prakticky vyžene Růženku do vyhnanství lesa a tří vyšinutých víl, aby se mohl 100% koncentrovat na svou odplatu Zlobě, která vlastně vyzradila jeho lež a možná hlavně slabost, jelikož jí nedokázal zabít i když mohl...KONEC SPOILERU. Jinak skvělá Angelina Jolie, která by si zasloužila oskara a má milovaná Elle Fannig, která by si zasloužila kryogenicky zmrazit protože tak pozitivní a sluníčkový (v dobrém slova smyslu) člověk je prostě pro Holywood škoda a bojím se o ní ()

paja183

Na film sme sa pôvodne chystali kvôli Laninej verzii Dreamu - nechcem povedať, že to bolo to najmenej, ale skôr len taká čerešnička :-) Skvelé zábery a efekty, skvelé príšerky, aj dabing sa dal, nádherná Angelina a síce by som určité okolnosti pozmenila, ale dá sa to aj takto ;-) ()

wirtr

Tak jako moc nemusím filmy na motivy pohádek, tenhle se mi líbil. Angelina se na tu roli výborně hodila a dokázala ji zahrát špičkově. Bylo to opravdu pěkně ztvárněné - pěkné dějové zpracování a efekty byli úžasné - hlavně enti. Co bych si ale dovolil vytknout je to, že se do toho filmu moc snažili nacpat pohádku (skřítci ap.), kdyby si to odpustili, bylo by to o dost lepší. ()

toty

Čo začalo ako pekná rozprávka skončilo v motanici medzi šípkovou ruženkou,narniou,pánom prstenov a avatarom. Z každého rožku čistý copyright. Pravdu povediac od polky filmu som sa už mierne nudil a bolo zrejmé ako film skončí a priznám sa že som sa miestami až smial. Angelia podala velmi pekný herecký výkon aj čo sa týka jéj falošnáho úsmevu. Hodnotím troma hviezdičkami a to za filmové efekty a krásu prírody,za herecký výkon a za rozprávkový žáner. ()

Vykuk odpad!

Kdo tohle dopustí.. luxusní triky, krásné zpracování, toooolik peněz to stálo.. co naplat kdyžje to tááááákovááááá koko*ina. V půlce filmu jsem se kroutil jak kočka před koupelí a dodívat to mi dalo fakt zabrat, dementní scénář s totálně ale totálně nelogickou zápletkou i na fantasy pohádku. Jo Angie to zahrála dobře, ale to nestačí.. on to byl v podstatě film jen o ní a troše komparzu s bombastickými triky. Kdyby raději udělali pořádné fantasy, ale nééé my udělám něco pro masy, musí to být něco co všichni znají a my to upravíme... běžte do ....! ()

johny95

Od tohto filmu som nečakal vôbec nič a na ďalšiu snahu Disney privyrobiť si novou verziou klasickej rozprávky som nebol veľmi zvedavý. Výsledok je však pre mňa príjemným prekvapením. Sakra, malo to draka, krídla, mágiu, nehu, súboj dobra so zlom, štýlové digitálne výtvory, trochu toho klišé a šťastný koniec. A to mi stačí. ()

Chinese Ashio

Musím povedať, že z Angeliny Jolie som mala veľkú radosť. Maleficent zahrala dokonale, tá postava jej nesmierne padla. I jej výzor bol veľmi príhodný. Miestami tam boli scénky, pri ktorých som sa škerila ako ten kocúr z Alice v krajine zázrakov, čo ma veľmi tešilo. Avšak, film mal dosť nedostatkov, kvôli čomu by som ho radila medzi priemerné. Poslať Auroru niekam na vidiek, ďaleko od hradu len so sudičkami mi prišlo veľmi hlúpe. Aj keby to urobil kráľ, neverím, že by to kráľovná nechala tak. Ďalej, ako to, že ked bola Maleficent v hrade, Aurora ležala v izbe len s vílami? Žiadne stráže, nič, pritom kráľ dobre vedel, že je už v hrade. Skutočnosť, že bozk z pravej lásky bol od Maleficent, som predvídala. Presne ako to bolo v OUAT. Ale tiež - páni, ako mi tá Aurora liezla krkom! Stále sa chichotala, až som premýšľala o jej mentalite. Celkovo by som film zhodnotila na tých 70% ()

dzberry

Zase ta Růža... Jako kdybych poněkolikáté konzumoval obsah své vlastní toi-toiky – ten je plusmínus pořád stejný, jen se trochu mění tvar a konzistence (tahle porce s Andželínou byla ještě i kondenzovanější, barevnější a přihřátější než minule, chuť ale postrádala). Potolikáté už člověk ani nevnímá, co vlastně žere...!!! Dost bylo Růžy!! Nemohli alespoň vybrat o dost pěknější exemplář??? Vždyť ona ta Fanningovka se místo smíchu místy i zahýkává!! A co ten jihoafrický ochotník, co hrál tátu krále?? Ten se taky zrovna nepoved!!! Bavilo ho to vůbec??? Mě i díky němu moc ne-e... ()

Athree

Na tento snímek jsem se těšil už dlouho dopředu. Efekty, obsazení, hudba naprosto skvělé. Avšak jak už to u některých obnov pohádek bývá, Američani si opět pozměnili konec, než je v originálu. Velký obdiv pro Angelinu Jolie, tato role jí padla jako ulita. Doporučuji zhlédnout. ()

vitac.

Velice, velice podařená pohádka, už ani nepamatuju, kdy jsem takhle dobrou viděl. Perfektní (a přesně v té míře temná, jak bych si přál) atmosféra, přímočarý a úderný děj, to vše podpořené vynikající hudbou. Až na drobnosti naprostá spokojenost. ()

gicous

Angelina Jolie může ukazovat svým dětem (pouze starším!!), jak skvěle umí výkruty ve vzduchu, jak hrůzostašně vypadá, když se rozlobí s rohy na hlavě a jak dokáže zatopit rytířům v plné zbroji. Který rodič by nechtěl být alespoň na chvíli na jejím místě. Především díky ní mírně nadhodnocuji, neboť jinak jde pouze o průměrnou fantasy. 6/10 ()

pekas

Souhlasím s tím, že český název je ubohý a popis distributora hodně scestný. Zato film překvapivě výborný a kromě zkratkovitosti a příliš okaté trikovitosti scén už mu nemám co vytknout a zbývá samá chvála. Angelina tuhle roli naprosto vyvýšila na srdcový zážitek. Nerad používám velká slova, ale zloba a závist lidí a čistota pohádkových bytostí snad nebyla ještě takhle skvěle zfilmovaná. Já odcházel od tohoto kousku nadšen, povznesen i vlhko v očích se objevilo. 90% ()

Katka232

Sice jsem k tomuto pohádkovému dílu byla od začátku skeptická, ale musím říct, že se mi to velice líbilo. Zas trochu jinak pojatá Šípková Růženka, ale velice dobře. Je vidět, že i když se to pojme jinak, nemusí z toho být automaticky propadák. Bylo vidět, že tuhle roli si Angelina Jolie velice užívala a že jí tato role sedla. Zas po dlouhé době jsem viděla film, který se mi líbil. ()

konysua

Další obrod klasické pohádky v neklasickém podání.CGI grafici se dali práci s hromadou animací a ta dokáže přišpendlit oči k obrazovce. Že je tato Šípková Růža jiná, je jasné, ale obrátit celý příběh naruby už taková pecka není. Kdyby v tom byla nějaká myšlenka, která by povznesla Růžu na vyšší level chápání, ani neceknu. Plácání se z jednoho nemasného bloku do druhého, to je definice této pohádky. Velké plus je Angelina, které žeru naprosto všechno. 6/10 ()

WolfIssen

Který vypatlaný idiot z distribuce zase vymýšlel ten překlad ??? !!! Jaká královna černé magie ??? !!! Je snad ve slově MALEFICENT někde vepsáno Královna černé magie ??? !!! Angelina Jolie s rohy a vystouplými lícnimi kostmi je opravdu odpudivá víla, ale tak nějak se do tohoto příběhu hodí. Moc pěkný, ikdyž pozměněný FAIRYTALE. ()

Hawkey15

První důležitý fakt při mém hodnocení Zloby alias nové Šípkové Růženky je, že jsem jí viděl v letadle zhruba po 10ti hodinách letu a hledal jsem cokoliv co by dokázalo udržet mojí pozornost natolik, aby mi zbytek letu utekl co nejrychleji. A kupodivu povedlo se ...a za to si ode mě zasloužila třetí hvězdu ! !Tento nový kabát šípkové Růženky byl vcelku přímočarý. Osobně mě po celou dobu filmu silně iritoval ... a taky dost sral Sharlto Copley ( a to mám záporné postavy většinou rád ) jako kamarád Maleficent a později otec Růženky.Toliko k upřímnosti a teď si zkusím obhájit ty dvě zbývající hvězdy a tedy uvést nějaké klady tohoto filmu. v První řadě vizuální zpracování, které bylo určitě klad číslo jedna pokud jste se rozhodli tento film zhlédnout v kině a za druhé za výbornou, i když trochu zmatenou postavu prince Filipa, který mě opravdu upřímně rozesmál. Rozhodně z novodobých "remake" pohádek slabší kousek ! Peace. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Johansson nejlépe placenou herečkou

Johansson nejlépe placenou herečkou

19.08.2018

Jako každý rok přichází magazín Forbes s žebříčkem nejlépe placených herců současnosti a v tom letošním jsme se pak dočkali hned několika změn. Na prvním místě se totiž umístila herečka Scarlett… (více)

Kdy se vrátíme do země Oz?

Kdy se vrátíme do země Oz?

18.06.2016

Hrané pohádky frčí jako nikdy předtím. U Disneyho zabodovali hlavně se Zlobou a Popelkou a příští rok se bude pokračovat Kráskou a zvířetem. Nové pohádky se ale chystají i všude jinde a s tou… (více)

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek