Hannibal - Zrození

• Velká Británie Hannibal Rising (více)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiální text distributora)

Radiq odpad!

Tak tohle byl fakt hnus. Za prvé to úplně změnilo perfektně propracovanou postavu Hannibala Lectera (a nebylo to jen hercem, kterej vypadal úplně jinak než A. Hopkins, ale scénářem a příšerným zpracováním se spoustou nedostatků nebo detailů, který bily do očí a prostě tam neseděly). Za druhé to vypadalo, jak kdyby to natočil českej režisér (působilo to lacině). Záporáci a vůbec všichni vypadali jak Američani, ze kterejch se měli stát Rusi jen tím, že budou víc špinaví. Navíc všichni mluvili anglicky, což za války v Rusku asi neuměl nikdo a ve Francii asi taky každej ne (včetně jakési japonky) - to mi vadilo asi nejvíc. Prostě tento film absolutně ponížil práci předchozích třech filmů a jedinej důvod, proč dávám aspoň 1 hvězdičku je asi z.... sakra ne! - nedám ani hvězdičku. ()

Nivenx

Ostuda. Oproti předešlým dílům, kde stvárnil Hannibala Lectera se zde objevil herec, který vypadal i tak docela nadějně a říkám si, to nemůže být moc velký průšvih. Ale bohužel byl, scénář nezajímavý, příběh také. Místo psychologického filmu se nám z toho stala vyvražd'ovačka, která nenudila, ale ani neoslnila.45% ()

Doudis19

Kdyby se jednalo jen o "nějakej" film s tématikou kanibalismu, tak dejme tomu průměrné hodnocení by mu slušelo. Je to hezky natočený, smrti jsou celkej rafinovaný a představitel hlavní role je správně ujetej slizoun. Jenže dávat tohle seriózně do příbuzenství s Mlčením jehňátek, to ať se nikdo nezlobí, ale to je výsměch. ()

Sfinkter

Já bych to tak tragicky nebral, samozřejmě, že to nejde např. s jedničkou srovnávat, ale spíš jsem překvapen, proto za 4. ()

Avathar

S Hannibalom Lecterom je neradno ťahať sa za prsty. Aj keď je to len malý fagan. Aj tak by ste si mali dvakrát rozmyslieť, či ho pripravíte o rodinu a milovanú sestru. To však nedošlo skupine nacistických prisluhovačov. A tak si po rokoch koledujú o poriadne podusenie. A to doslova... HANNIBAL RISING je nevýrazná, bezkrvná vyvražďovačka, bez akéhokoľvek náznaku psychológie, či charakterov postáv. Gaspard Ulliel sa do úlohy zúfalo nehodí, vraždy sú nudné a prvoplánové, scenár slabý (nedotiahnutý, plný náhod a nevierohodných motívov - kanibalizmus z pomsty?! WTF?) . A ten námet pomsty tiež nie je spracovaný najlepšie. V podstate to vyzerá tak, že Lecter nájde jedného zo zloduchov, spýta sa ho na ďalšieho zloducha a následne tohto zloducha pošle do večných lovíšť. Potom cestuje za iným zloduchom a situácia sa opakuje... Dosť chabé. A samotná Hannibalova minulosť je vyslovene na smiech a vôbec nekorešponduje s predchádzajúcimi dielmi série. Tu to už nie je ten šialený, inteligentný psychopat, ktorý si vraždenie (a jedenie) obetí užíva. Kdeže. Tu je to vo svojom vnútri v podstate fajn chlapec, ktorý bol proste príliš tvrdo skúšaný osudom... A preto sa stal kanibalom. Ech. Dve hviezdičky za pekný vizuál, peknú Li Gong a slušnú réžiu, ktorá mi bránila zaspať pri tom. ()

Elementál

Snímek osvětlující dětství / mládí dr. Hannibala Lectera. Celkem uvěřitelný přechod nezkaženého dítěte ke kanibalisticko-sadistickému zabijákovi bez emocí. Ne, že by se jednalo o špatný film, ale co se původní trilogie týče, tak naprosto nestíhá. Na vině je hned několik faktorů - 1. ať je hlavní představitel jakkoliv výborný (povedený casting!), na Hopkinse nemá ani omylem, 2. příběh je až únavně lineární a ani na konci se nekoná žádná překvapivá pointa, 3. mnohé pasáže jsou zmatené a nepříliš pochopitelné, 4. Hannibal je největší kanón ze všech a ani na chvíli nad ním nemá nikdo navrch... a za 5. celek vyznívá poněkud do ztracena. Celkově zbytečný film, který na vás místy dýchne příjemnou strašidelnou atmosférou a který možná neměl vůbec vznikat. Ty tři hvězdičky dávám Gaspardu Ullielovi a průměrné kvalitě. ()

Jazzzz

Film parazitující na dobrém jménu Hannibala Lectra... Tohle je přesně to co jsme o něm vědět nepotřebovali, protože snad někdo ho začne i litovat. Hannibal mělo být tajemné inteligentní až geniální psychopatické zvíře. Nyní je to vlastně zakomplexovaný chudák. Ale když se od tohodle odprostíme, a bereme to pouze jako nový film dá se na to koukat. Nebýt jména Hannibal, bylo by to i na 3 hvězdy. ()

noriaki

Že Hannibal Lecter není hodný člověk, ví téměř každý kdo kdy slyšel o kouzelném vynálezu jménem kinematografie. Ale jak se tímto člověkem stal, na to dává odpověď až tento prequel. Pochopitelně, viděno optikou geniálního Mlčení jehňátek je to neuspokojivá odpověď. Jako svébytný thriller by film nicméně fungoval vcelku slušně. Gaspard Ulliel se s náročnou rolí popral se ctí, jeho inkarnace má pořádně démonické charisma a občas z něho šel přímo strach. Škoda jen prapodivného scénáře a televizní atmosféry. Díky tomu působí příběh ze života mladého kanibala tak trochu nevýrazně a odtažitě. ()

JohnSmith

Nemá cenu srovnávat Hopkinse a Ulliela, páč by to bylo urážející. Mladý Hannibal není charismatický, spíš divný.No a režie Petera Webbera?Mdlá,bezduchá.Scénář?děravý.Škoda,jedna velká škoda ()

Natabar

Kdyby se jednalo o samostatný, na nic neodkazující snímek, možná bych jednu * přidal, ale na film chtějící se zařadit do řady takových velikánů jako Mlčení jehňátek, autoři nepředvedli zhola nic. Jen se přiživují na slavných předchůdcích. Ve srovnání s tímto filmem působí jako zázrak i Hannibal (a to u něj jsem si myslel, že v této sérii nelze hlouběji klesnout). PS: No a ten japonský motiv!!? Chvílemi jsem nevěděl, zda sleduji zrození Hannibala nebo Kill Billa. :-o ()

Brandon

Takové spestření vánočních svátků. Cukroví, kapr s bramborovým salátem, fajnšmekr mladej Hannibal a jeho masíčko. Neurazí, nepřekvapí. Ale asi ho už napříště vynechám a dám si něco děsivějšího :-) 2,5* ()

Moviemaker

Ano, první krůčky jsou těžké. Mladík Hannibal je poněkud ještě nezkušený a k profesionalitě ho dělí pomsta , kterou nosí jako břemeno a nezmizí ani po dokonání díla. Chybou je pouze pokulhávající režie, ale na to že Peter Webber se pomalu rozjíždí??..... no uvidíme kam dojede. ()

Brain-D

Hannibal mimo mísu a bez Hopkinse = naprosto odlišný film od předchozí 3.díl. Přesto vše koukatelný film o pomstě a proměně jednoho chlapce v monstrum. ()

Mishqo

60% ... Gaspard je unikátny sexuálne-šialený Hannibal a do tej roly sa hodil jak vyšitý. Len škoda, že celý film pôsobí dosť prvoplánovo a hlúpo. Niektoré scény však určite stoja za to. ()

VanTom

Nikoliv zavrženíhodný, vlastně celkem klasický příběh "zrodu netvora" - přežitím a nekompromisní pomstou brutálního válečného zločinu o roky později - by sám o sobě snad i obstál. Marná se však ukázala jakákoliv jeho snaha vystavět psychologické podloží slavnému kanibalovi (aby ho publikum pochopilo: "Tak proto je tedy takový! Proto jí lidi!" - ani omylem!). Tím pádem nabídl jen banální vyvražďovací béčko s přes všechnu snahu anonymním psychopatem. ()

witch

Moment, kdy Gong Li zavraždí Marka Vašuta, mi způsobil skutečné divácké potěšení. Bohužel byl jediný. Celý film smutně doplácí na absenci režisérské i scenáristické invence a rafinovanosti, nahrazení psychologie schematičností, spoustu nechtěně komických momentů (litevské postavy mezi sebou např. bůhvíproč mluví anglicky s legračním předstíraným přízvukem) a monotónní herectví Gasparda Ulliela. Tohle si Hannibal Lecter vážně nezasloužil. ()

Guzo

Na zrození legendy jsem byl poprvé v kině a rozhodně jsem nečekal tak skvělý film. Druhé zkouknutí mě v tom jen utvrdilo, Gaspard Ulliel hraje úžasně šíleného, ale inteligentního Hannibala.. ()

drackula

Nevýrazné, bez potrebnej dynamiky, v závere som mal pocit, že film sa chystá ešte na ďalšiu hodinku, nie na koniec. Film sa snažil spraviť sondu do Hannibalovho vývoja ale ostalo iba pri obyčajnej vyvražďovačke, ktorú drží v pozornosti iba meno hlavného hrdinu. Niektoré scény a momenty mali správnu atmosféru, ale boli to iba chvíľkové výstreli. Rezultát je teda priemer. 50 % ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (více)