Americké romantické drama vypráví o Natalii, studentce z dobré rodiny, do jejíhož světa vpadne tajemný Keith. Dívka podléhá jeho kouzlu, ale poté, co zmizí, odhalí temné tajemství. Americké romantické drama vypráví milostný příběh Natalie, která má všechno, po čem ostatní dívky touží - je skvělá studentka z dobré rodiny, hvězda atletiky a královna střední školy, do níž chodí. Od dětství každý její krok bedlivě střeží ambiciózní rodiče a zdá se, že do dívčiny budoucnosti nemůže nic zasáhnout. Jenže pak se objeví Keith, svobodomyslný, tajemný a problematický mladík, který nemá co ztratit. A i když Natalie rozumem ví, že by si ho měla držet od těla, srdci poručit nedokáže. Keith ji zatáhne do řady podivných dobrodružství a ona se stále víc snaží zjistit, kdo doopravdy je. Když mladík najednou zmizí, Nataliin svět se rozpadne. A poté, co odhalí jeho temné tajemství, se život dvojice jednou provždy změní. V režii Todda Kesslera hrají Elisabeth Harnoisová a Jesse McCartney. (oficiální text distributora)

jojinecko

Keith je divný film a toto tvrdenie definuje moje vnímanie celku... Tak ambivalentné pocity ako pri sledovaní tohto dielka som už dlho nemal. Herci sú miestami nesympatický, prehrávajúci, inokedy som sa pristihol pri tom, že vo svojej v podstate sú sympatický a tak dokola. Scenár je zložený miestami s wtf dialógmi, prípadne ako vystrihnutými z nejakej vydieračskej D. Steelovej, preložený poriadnym klišé a chvíľami naopak má svoje sympatické momenty... a tak dokola. Réžia chvíľami obsahuje kreatívne a umelecké chvíľky a niekedy je dielom nevyrovnaného študenta réžie... a tak dokola. Pointu som trafil takmer na začiatku, chvíľami som sa nudil, chvíľami pristihol pri tom, že myslím na niečo iné, niekedy som bol maximálne vtiahnutý...a tak dokola! Tak trochu rozháraný a nekompaktný film..a hlavne divný:) Len stále neviem či viac divný-zlý alebo divný-dobrý! Slabé *** ()

sharky

Uslzená romantika, která se od ostatních běžných amerických žánrových filmů zásadně liší, má totiž mozek. Chytře si zahrává se všemi filmovými klišé, scénárista nenapsal jediné zbytečné slovo navíc a ke všemu má film dokonalou hudba. Vůbec nevidím důvod proč šetřit hvězdičkami... ()

rikitiki

Zamilovala jsem se do toho filmu. Pro podvratnost, s jakou nabourává teen romantické snímky, i pro urputnost, s jakou je naplňuje (mejdany středoškoláků na skále, ironické poznámky hlavního páru: "tohle je ta scéna na křižovatce", "tohle je rozlučková scéna", loučení v dešti....). Vyzdvihla bych přesvědčivé herecké výkony obou z hlavní dvojice a zajímavě, nejednoznačně, napsané charaktery. Rozhodně to chce vidět v originále. Zbytek komentáře obsahuje KOUSEK DĚJE, takže těm, kteří film ještě neviděli, ho nedoporučuji číst, protože tohle stojí za to vidět nepřipraveně. ____ Brala jsem to jako vztahovou detektivku. První scéna s Keithem jasně určí, že jí chce ublížit, nebo si s ní minimálně ošklivě pohrát. Ale až ke konci se dozvíme proč, což vytváří příjemné napětí. Spřízněnost s Nebezpečnými známostmi je zřejmá o to víc, že on je ten nejnepravděpodobnější Valmont. Jak to tak bývá, protože to, co tě vykolejí, se obvykle zprvu tváří nenápadné a neočekávané. O to víc je to pak zasahující. ____Kluk, který umírá a vztekle kolem sebe s nenávistí kope, protože všichni ostatní mají to, co on ne - budoucnost. Třeba trapnou a naplánovanou, ale on už si nic plánovat nemůže. Takže se straní a svět pozoruje z druhého břehu. Se spalující závistí se dívá na dívku, která má v ruce - zdánlivě - všechny trumfy a dostane chuť ji zničit. Anebo ne? ____ Každopádně, s láskou divno hrát a ať už jsou prvotní úmysly jakékoliv, spálit se vždycky můžou oba. Což znamená, že i ten, kdo se ze zoufalství umrtvil, je najednou svou vlastní hrou vržen zpátky do života a ono to bolí. Tihle dva si dali maximální dar. On jí vědomí smrtelnosti, ona jemu uvědomění si života. Je to zahrané přímo osudově ___ Hrdinka nemá šanci se ubránit, protože nalinkovaný život, který má před sebou, ji vůbec nevzrušuje, zatímco ten podivný kluk s bláznivými nápady a přeziravostí - k ní, královně školy! - vidí za její nálepku a dokáže si ji získat tím, jak ji baví, zajímá se skutečně o ni a zároveň jí pořád uniká. Být úspěšnou obdivovanou kráskou je svazující. A očekávání rodičů můžou být jen jednou ze zátěží, mnohem víc spoutávají spolužáci: nemůžu se přece zamilovat do někoho, kdo je pro všechny ostatní trapák! ___ Roztomile byl použitý motiv závěrečného polibku, který v romantických filmech znamená: "A žili spolu šťastně až do smrti." Tohle je jediný snímek, co jsem viděla, kde se téhle větě dá uvěřit. Až na to "šťastně" ___ A teď k realitě: v životě to takhle nefunguje. Zlo je přitažlivé a vzrušující, protože je zábavné a osvobozuje, ale chlapík, který se chová jako hajzl, taky hajzl je. Nemá cenu pátrat, jestli se pod drsnou slupkou skrývá zlaté srdce - je tam jenom popel o on nestojí ani za pohled na druhý břeh, natož za všechny ty mosty, které kvůli němu ona přešla a spálila. P. S. Ale pokud vám někdo takový vstoupí do života a vy nemáte příliš rozumné srdce, tak je zbytečné zkoušet zabouchnout před ním dveře. Bude to bolet a neskončí to dobře, ale rozechvělá vzpomínka zůstane asi už napořád. () (méně) (více)

kajda.l

"Fuck you!"..."You just did, partner." Tak přesně takto si představuju velkolepé a přitom komorní originální vyznání lásky, na teenegery nečekaně dospělé, co také čekat jiného, když náctiletou puberťačku hrála školácky šukézní děvetadvacetiletá žena. Film je jinak hrozně divný, na straně jedné samoúčelná slátanina všemožných klišé a názorná ukázka amerického snobismu (rodiče Nat, odpudivý hispánec Nadalovského vzhledu ve snímku s lehce tenisovou atmosférou) a na straně druhé se mi na to opravdu krásně koukalo (hned dvakrát po sobě), dokonce jsem se párkrát přichytil s přiblým úsměvem na ksichtě. Jako hlavní mínus snímku vidím předvídatelnost Keithova chování, spousta ze zdejších komentujích zde píše, že divák je na stejné vlně jako Nathalie a teprve spolu s ní a díky ní odhaluje jeho tajemství. Nevím čím to je, ale mně přišlo, že scénář ani moc nemlžil a prakticky první dialog u kulečníku dal první indicii, kdeže je problém... scéna s Billym na křižovatce byla potvrzující (cca polovina filmu). Podobně laděných snímků, už jsem pravděpodobně viděl příliš a psychologie lidského chování mi také není úplně vzdálená. Závěrem, třetí zářivou musím dát pro dívky ve sportovních sukýnkách, pro tenisové playerky mám prostě slabost. 60% ()

becki_tu

Love is a force you can't control. Další z řady malých a nenápadných filmů, který stojí za zhlédnutí už jen kvůli zajímavému námětu a bezchybným hereckým výkonům hlavní dvojice. 75% ()

Handle

Podivná, nereálná a nudná romantika s nesympatickými postavami. Nezajímavý příběh, žádné emoce. Nevím, čím si zrovna tenhle snímek získal červenou barvu... ()

bouncer

Vcelku originálně pojatá teenagerská romance, která začíná jako každá jiná, ale postupem času dospěje k překvapivé pointě. Určitě stojí za vidění! ()

Folpa

Co to bylo? Čekal jsem pěknou romantiku a jediné co se mi dostalo byl bláznivej kluk, kterého mi ani nebylo líto, holka které v době natáčení bylo 29 let ale hrála minimálně o 10 let mladší holku (ok, ta byla dobrá :)) a celkově nic moc film. 2/5 ()

JohnCZ

Film pro teenagery, který nedělá z teenagerů pitomce a kde teenageři vypadají skutečně jako teenageři. (Nejen) v rámci žánru zde ani pětihvězdičková stupnice nestačí, málokterý film dokáže vytvořit takovouhle emocionální smršť. Herecké výkony, dialogy, výběr hudby - vše je v naprosté harmonii. Konec už je na rozdíl od zbytku filmu trochu klišé, ale who cares... tohle je naprosto moje gusto. ()

keddy79

S několikadenním odstupem musím ještě hvězdu ubrat. Jedno klišé za druhým a to ještě k tomu šíleně nesympatická dvojice americké teen všetalentované krásky a protivného rádoby rebela, co všechno ví líp. Naprosto nechápu jednání obou postav. To že umírám, mně neospravedlňuje k tomu, abych si řekla, že zničím život někomu, kdo ten život má lepší. A ta holka? Neví, co chce, nechá se sebou manipulovat, jak rodiči, tak nějakým idiotem... Ale co jsem asi tak mohla čekat od amerického romantického dramatu, že? Ztráta času. ()

katasta

"Keith" je skvělý film už jen proto, že vás naprosto může vtáhnout do děje, protože celou dobu nevíte nic víc, než Natalie. Spolu s ní vás ten divnej kluk zajímá, taky vám přijde naprosto ujetej a absolutně nechápete jeho chování. Proč je jednou tak bezva a pak se z ničeho nic ztratí a týdny o něm neni vidu ani slechu? Proč chvíli vypadá, že jí má rád a pak jí pošle nevybíravě do háje? Je jednoduše hrozně zajímavé se na ten film koukat a doufat, že snad na konci přijde nějaké vysvětlení toho všeho. A ono přijde. Nečekané a smutné vysvětlení. Krásný konec. ()

Trakat

Skvěle napsaná role Keitha, dobře použitá a vkusná muzika, ale zbytek příběhu byl dost plytký. Jesse McCartney mi navíc připomínal Jirku Mádla. ()

Remedy

Dvě naprosto odlišné poloviny. Zhruba do padesáté minuty to u mě bylo skoro na plný počet – strašně mě to bavilo, bylo to roztomilým způsobem kouzelně přihlouplé a oba hlavní protagonisté předvedli velmi sympatickou a příjemnou hereckou polohu. Nevadila mi ani ta šílená šablonovitost příběhu – holka z „dobré americké rodiny“, která má do detailů naplánovanou budoucnost na univerzitě v Duke, Harvardu, Yaleu, Virginii nebo kdekoli jinde, k tomu „na přání“ rodičů dře až na krev v nějakém sportu a samozřejmě si vybírá pouze partnery z dobrých, tedy spíše vynikajících sociálních poměrů. Ke všemu tomu žije v permanentním stresu a strachu z toho, aby nezklamala své stvořitele, kteří pro ni vždy a za každých okolností chtějí to nejlepší (a oni hlavně vědí, co je to nejlepší, ačkoli to sami nikdy nezažili), protože ona sama (díky nim!) nemusí dělat kompromisy v otázce vzdělání a pozdějšího uplatnění. Prostě další amíkovská story o tajemném hrdinovi, který si svou nekonvenčností, individualitou a naprostou znechuceností vůči zaběhlým společenským konvencím získává srdce zdánlivě povrchní, slušňácké, maloměšťácké dívky. Nebýt druhé poloviny, byl by výsledný dojem z celého KEITHA podstatně přirozenější, nenásilnější a méně nucený. Škoda, mohl to být totiž vcelku půvabný nezávislák o střetu a sbližování dvou lidí z rozličných společenských vrstev. ()

René.girl

Romatické drama pouze pro teenagery?? Kdepak! Romantické drama pro všechny, kterým někdy přišlo všechno tak perfektní, že přestali opravdu žít. Co na tom záleží, že máte všechno nalajnováno tak, jak jste si to naplánovali a že vám vše vychází tak, jak jste si přáli, když vlastně nejste vůbec šťastní a spokojení se svým životem. Kieth i Natalie mi lezli celý film nekutečně na nervy, ale na konci jsem si uvědomila, že vlastně přesně vystihli svě postavy a tím dali filmu neskutečnou hloubku. 95% ()

italka63

Moc hezké, i když jsem z toho měla zkraje trošku obavy -dcera mi nakoukla přes rameno se slovy -no mami, ty se koukáš na filmy pro puberťáky:-) No jo,jsem divná matka:-) Ale určitě jsem s výbėrem filmu nešlápla vedle, ambiciozní studentka s ještě více náročnějšími rodiči, jeden zvláštní, poněkud tišší student, který jí byl přidělen na laboratorni práce z chemie a který ji svoji záhadností a skrytou inteligencí obrátí život vzhůru nohama. Nesmím zapomenout na moc pěkný výběr hudby a proto ćtyři hvězdy. ()

movieband

„Limit je nebe.“ Keith je filmem fungující na lehce shakespearovské bázi příběhu Romea a Julie. Jen v tom rozdílu, že Romeo a Julie je klasikou, u které se klišé dá tolerovat. Co by kdo čekal od romantického filmu. Starou známou klasiku, kde je mladý pár, kterému nepřeje okolí nebo osud, zná snad každý, proto je relativně obtížné přijít s něčím novým. No.. Keith s tím do jisté míry přišel. Pohrál si s pravidly zajetého klišé a celý příběh je najednou koukatelnější, než kdyby to celé bylo naopak (Dlouhá cesta). Když už na to přijde, tak nemám nic proti romanťárnám s přeslazeným koncem, kdy si princ vyhlédne nemocnou princeznu a hurá žili spolu šťastně až do smrti. Taky ale nemám nic proti romanťárnám, kde tomu tak není.. Keith je filmem, který klišoidní určitě je. Taky je, ale filmem, který má něco, co jiné filmy stejného rázu nemají. A to je Keithův zvláštní projev, který si diváka určitým způsobem získá a svůj osobitý přístup. P.S. SPOILER Rakem prolezlý Keith je o něco málo lepší, než Parkinsonem děravá Láska a jiné závislosti, kterou jsem nedávno viděl. ()

PAGE

Konečně film o životě a ne o penězích, majetcích a povrních láskách, které dnes sledují mladí lidé v kinech a televizích. Moc dobrý film. ()