Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

Bubakoff odpad!

první díl by měl navnadit, nalákat, přikovat k telce...první díl by měl vystřílet velký procento trumfů... tak tohle se teda nepovedlo...neláká se, neková se, střílí se slepejma...bože...a ta parta lobotomizovanejch figur, co si říká epozitura ÚOOZ...jako parodie...a se šéfem Frankem Drebinem by to bylo dobrý... ()

embee

Až na občasné kostrbaté dialogy, rozhodně zajímavý počin. Vývoj seriálu budu rozhodně dál sledovat... ()

THORasgard

My v Čechách máme dobrý herce, ne že ne. Jen nemáme dobré režiséry, kteří by je přiměli na sebe nějak kloudně reagovat. A když na jednoho dobrého herce připadne pět hereckých pakoňů (včetně hlavní představitelky), tak to je potom bolestné. Dokud se tady někdo nenaučí si dupnout a ty neherce nevyhodí, tak se pořádného seriálu nedočkáme. A říct, že na tuzemskou tvorbu je to nadprůměr ... to v záplavě telenovelních sraček není za a) tak těžký a za b) to prostě nestačí. Já se chci dívat a necítit se za účinkující trapně. Nehodlám hodnotit hvězdičkami, protože to asi nikdy nedokoukám, nemám motivaci. Průser to ale není. ()

rene75

Až nebudu rušen tím, že hercům nerozumím (neumí mluvit? poslouchal to někdo ve střižně?) a mluví s podivnou dikcí (Hana Vagnerová), tak se budu moci soustředit na něco jiného. ()

Radar333

zatím 70% - 3 nebo 4 hvězdy podle celku. doplnění: Zůstanou 3*. Hana herecky nic moc, ale alespoň se na ni rád podívám :-) ()

BabyMilena

Docela zajímavé sledovat, jak někteří mají jasno, i když se seriál vpodstatě ještě vůbec nerozjel a nedostal se k jádru problému, o kterém sliboval, že bude pojednávat. Za sebe zatím můžu říct, že má Expozitura dobře našlápnuto a jsem zvědavá na další díly. Nejvíc se mi líbí Jan Dolanský - on je prostě vždycky v těch rolích hodných-zlých kluků úplně úžasný (stejně i ve filmu Sametoví vrazi). ()

Xmarc

50 % | Na české poměry aktuální seriálové produkce určitě nadprůměr se solidním potenciálem. Nebýt různých trapností, naivností a nepřirozeností (rádobydrsňácký hlas hlavní hrdinky - hlavně při vypovídávání se na videokameru - začne brzy docela iritovat), mohl to být nadprůměr i v globálním měřítku. Takhle je to ale jen průměr a to se ještě uvidí, jestli to nepotopí poslední fáze série. ___ Po skončení seriálu, s přivřením oka a ještě větším přivřením druhého oka, musím uznat, že to nebylo vůbec špatné a přestože výše uvedené platí a řada věcí mohla být trošku nebo i dvě trošky jinak, zvyšuji za tento kousek z 50 na 60 %, takže čisté ***. ()

schindler

Když vidím namachrovaného Zedníčka nebo absolutně nezáživnou a bez špetky charizmatu hlavní hrdinku (jakási Hana Vágnerová) utvrzuje mě to v přesvědčení, že češi umí točit jen ty otřepané hořké komedie. ()

kacudzde

Snaha přiživit se na oblíbenosti amerických kriminálek? I když po 4. díle jsem myslela, že s tímhle seriálem končím, nakonec jsem to dokoukala do posledního dílu. Což o to, případy jako takové byly zajímavé, ale... Herecké obsazení : většině trapně přehrávajících herců kraluje dosti nesympatická Hana Vagnerová a 50-ti kilový "drsňák" Jan Dolanský. Sám Jašków a překvapivě i Zedníček to zachránit nemohou. Výslechové a vyšetřovací metody : spíše neuvěřitelné a někdy až k smíchu. Tím nejhorším ale byly dialogy a otravné monology hlavní hrdinky na kameru. Celkově tenhle ( prý zatím nejdražší Novácký projekt ) hodnotím lepšími 2*. Mohlo to být lepší, ale taky o dost horší ()

zekon

Trapný pokus o konkurenci Kriminálky Anděl, minimálně stylem natočení a nevalným pokusem ukázat práci uooz. Naprosto mizerné herecké výkony, mizerná kvalita obrazu a velmi špatná práce scénáristy pohřbila možná dobrý nápad. Všechno je spíš špatně a pro skutečné členy uooz to musí být facka do ksichtu. ()

azzik

Ztráta času se na takovou věc dívat, herecký výkon je děsný - tvrďácké xichty a dialogy jsou spíše vtipné až trapné!! Jediným plusem je asi to, že jsou o krok lepší než ostatní současné české kriminálky!! ()

vendulka7

Na české poměry vcelku dobrá kriminálka. Jedna věc, která mi vcelku hodně překáží, je "vyprávění" hlavní představitelky. Po 7. díle 3*. ()

jdosek odpad!

Poněkud nedoladěný scénář, naprostý nedostatek uvěřitelnosti, otřesný herecký výkon Vágnerové. A navrch ten její neuvěřitelně otravný hlas, když komentuje dění...(tzv. voiceover). Opravdu nepovedená záležitost. ()

Mr.Lordi

Klasická česká úroveň. Ovšem já osobně tento seriál můžu, jelikož mapuje skutečnou událost. A že si to režiséři trochu upravili, že jej natočila TV Nova? No a? Výběr herců nemusí odpovídat skutečnosti, podle mě P. Zedníček a J. Dolanský na zkorumpované poldy hodí. Uvidíme co přinesou další díly. Moje hodnocení ale musím snížit pro, dle mě, přílišnou překombinovanost závěrečných "průserů" vyšetřovatelky. +- 60% ()

QuarkCZ

Upřímně moc nechápu, proč spousty z vás tvrdí, že tam herci špatně hrají. Mě se naopak herecký výkon zde velmi líbí a na české poměry je velmi nadstandardní. Z toho, jaké akční seriály se zde vyprodukovaly, mě přijde tento jako zdaleka nejlepší. Proto dávám 5 hvězdiček, jako poděkování za konečně hezkej českej akční seriál. ()

Tinush

A mně se to líbí, je to příjemný zpestření mezi všemi těmi milióntými reprízami seriálů nebo soap-operami a nekonečnými seriály...jsou mi dobře zahraní a vůbec vybraní (povahově) policajti, každý má něco, nejsou to supermani, každý má nějakou 13.komnatu - o to mi to přijde lidštější...jdu zvednout hodnocení o jednu hvězdu, bo spousta z vás to tu záměrně podceňuje a to taky není úplně fér... ()

mannheim odpad!

Celé zle. Chrapľavá Vagnerová ,ktorej nič nerozumieť to iba podčiarkla. Podobná bieda ako Fialovej režijný záchvat "Kriminálka Staré mesto". Rozťahané, bez iskry, bez kvalitnej ápletky, bez napätia...Mohol to byť film a mohlo to byť lepšie (viď "Sametoví vrazi"). Holt "Brigáda", či "Sopranos" (aj keď je to pohľad z druhej strany) nevznikajú každý deň. ()

liduskaa123

Jsem rozčarovaná, někde tuším u třetího dílu jsem se začala nudit...některé díly jsou utahaný a scéna jak si zásahová jednotka upřesńuje těsně před dveřmi za kterými je domnívaně mučená dívka, že nesmějí dopustit, aby jí bylo ublíženo, no to je fraška... to samé hlučný vstup zásahovky do objektu, nechápu proč jeden zamaskovanec policista slaňoval ze stropu , tak hlučně dosedl.. a současně za ním po schodech šli další kolegové... V jiném díle, svědci viděli vybíhat od zavražděné kulhajícího pachatele, a když byl nakonec pachatel odhalen...a hele nekulhal )))) Chraplavý jakoby drsný komentující hlas hlavní hrdinky..no nic moc. Tak moc jsem tomu seriálu fandila. ()