Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

Brodyman

původní hodnocení=2*, po delším přemýšlení 3*.. Proč? Abyste pochopili můj čin porovnejte Expozituru a další seriály z produkce TV Nova (Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl etc.) No, myslim, že víc už to vysvětlovat nemusím. ()

viky13

Na české poměry slušné. Kriminálky vyprodukované Českou Repulikou většinou nestojí za nic. Místo frašky ( jak obvykle česká krimi vypadá ) se snažili natočit něco kvalitního a temného ...docela se to i povedlo. Díky bohu za ranaře Dolanského a pesymistu Jaškówa. Co do originality se jim taky něco povedlo, a to prolínání časů. ()

J.e.r.e.c

Expozitura měla být zajímavá zejména tím, že slibovala zachycovat činnost Berdychova gangu únosců a vyděračů propojených se špičkami z elitního policejního útvaru. Bohužel, tvůrci do seriálu narvali snad kompletní české podsvětí, včetně Mrázka, ruské mafie, tunelářů, obchodníků se zbraněmi, nájemných vrahů … takže odlišit skutečnost od fabulace je zhola nemožné, vinou čehož uvažovaná historická hodnota mizí v nedohlednu. Nicméně, po dramatické stránce se mi to dost líbilo, viděl jsem téměř všechny díly. Vágnerová působí ve své snaze o tvrďáctví jako neherecké dřevo, ale k roli policejní novicky mi to vlastně pasuje. Jašków svého Samotáře zvládá se ctí a Zedníček jako hajzl je vysloveně k nezaplacení. Přes řadu nedostatků nakonec spokojenost. 70 % ()

Shanen29

Velmi povedený a dobře natočený hraný filmový dokument z prostředí českého podsvětí.Nemá cenu o tom více diskutovat nebo kritizovat. ()

RedRose

Vzhledem k tomu, že je to podle skutečných událostí, to samotný děj opravdu silně umocňuje. Natočeno je to dobře, bylo to drahé a na poměry našich TV projektů je to nadprůměrné! Casting fakt není "Novácký", ale normálně český... Hodně se mi líbil Dolanský, který ty hajzly fakt zahrát umí. Prachař jako František Mrázek byl taky skvělý. Jašków, Bydžovská, Sitta, Kramár, Dlouhý, vše super! Trošku jsem měl problém uvěřit Pavlu Zedníčkovi toho šmejda, protože se do takové role moc nehodí, ale zahrál to taky dobře. Ale největší slabinou celého seriálu zůstává Hana Vágnerová... Bohužel! Fakt netuším do jaké míry je zde autentická k Heleně Kahnové, kterou hraje, ale na mnoha místech přehrává až moc velkou hysterku, jindy až tragicky přecitlivělou a ufňukanou citlivku! Jako sorry, ale jako elitní policistka musí už být otrlá a něco musí vydržet a ne podívat se na mrtvolu a podlomí se jí nohy... Mnohdy tady působí jako studentka, která se někam omylem připletla! A protože je to hlavní role, tak to celý dojem dost kazí a ten dlouhý úvod každého dílu: "Jmenuji se Tereza Hodačová a jsem... ...bla bla bla..." tomu taky nijak nepomáhal... Cekově 72% ()

Phantasma

První díl dokonce chvílemi neměl nouzi o napětí. Prozatím za 4, tak uvidíme, jaký z toho vyleze průměr po posledním díle :-) ()

Adámo

Tři hvězdičky za snahu. Nechci soudit seriál po prvním dílu, ale myslím si, že se tvůrci tak snažili vytvořit "akční a cool" prostředí (a to se jim na české poměry povedlo), že odsunuli scénář na druhou, spíše třetí kolej. Peníze jsou vidět, někdo se nebál zkusit natočit něco jiného, než Ordinaci v růžové zahradě a na naše poměry za to zaplatit. Za to palec a hvězdičky nahoru. Původně jsem chtěl dát 4*, ještě asi v polovině dílu, jenže čím přibývala stopáž, tím byly rozhovory a scény blbější a blbější. Snad bude druhý díl lepší. Po hodně dlouhé době český seriál, u kterého jsem viděl jak celý první, tak se určitě podívám i na druhý díl. Jednou bych ale také chtěl hodnotit český seriál a nepsat u toho "na české poměry", ale porovnávat ho se zahraniční produkcí... Snad příště. | 9/2011 ()

epoh

Tak myslím, že když tu někdo srovná Expozituru s Ordinací, odkope sám sebe do odpadu. E v každém případě představuje v rámci české televizní produkce výrazný nadprůměr. Perfektní řemeslo, dokonalá forma, dobří herci... snad jen Hana Vagnerová ve voice overu by mohla ubrat na té "drsnosti". U prvního dílu kupodivu nejvíc zaostával scénář, kde bylo hned několik nelogičností. Taky ten důkaz Red/Ret Rose působil krapet nevěrohodně, ale co já vím, jak to tehdy bylo. Každopádně režisér Kotek znovu prokázal cit pro thrillerovou atmosféru. Uvidíme, jak se budou vyvíjet další díly, ale pro mě osobně v poslední době Nova představuje skutečně progresivní televizi: Okresní přebor-Comeback-Soukromé neřesti-a nakonec i Dokonalý svět. Ne vždy trefa do černého, ale snaha o progres. A to se v zaprděnejch českejch televizích cení. Každopádně E zatím soucit nepotřebuje. Své kvality má. ()

Jeremiasz

prvnich par dilu dobry, tenhle serial ma rozhodne nadprumernou kameru, ale scenaristicky nic moc a herecke vykony.... no comment. Skoda. ()

jprmusic

Ten seriál není špatnej. Dokonce se v prvních dvou dílech objevilo pár skvělých výkonů (Kramár, Jašków), jenže co je to platný, když to všechno schazuje slečna Vagnerová - a to hned z několika důvodů. Je špatně napsaná (kterej zoufalec by dobrovolně páchal sebevraždu kvůli nějaký neznámý šlapce nemluvě o tom, že jako posila pro jakoukoli skupinu kriminalistů tenhle rádoby vostrej uzlíček nervů rozhodně nevypadá) a navíc špatně zahraná. Vagnerová nemá ani charisma ani umění na to, aby utáhla takovouhle hlavní roli. Od první minuty jsem jí nevěřil ani slovo. Kriminálka Anděl byla sice výrazně levnější, ale o třídu lepší. PS - právě jsem viděl třetí díl - a byl taky poslední. ()

wlk1

Achjo, předsudky vůči krimiseriálům české produkce už se mi začínají zajídat... Jedna vrána zakrákala a ostatní se přidaly, že jo. Ne, vážně. Expozitura má všechno, co dobrý krimi potřebuje. Napětí, akci, příběh... klaďase, zlouny :-) A baví mě to. Basta. ()

amyth

Pokud je pravdivý ten rozpočet co uvedli, tak je to podle mě epic fail. Vágnerová je zoufalá a to jí ještě hodně přidávám, veškeré její herectví je nahrazeno vzhledem buď je upravená nebo strhaná - podle situace, nicméně je to vizuální pomoc, protože výrazem je to zoufalství první třídy. Šokující odhalení, že ve světě existuje organizovaný zločin je potom opravdu tragikomické - zvláště když si před každým dílem v TV "novinách" na Nově na tento díl uspořádají besedu. Sledovanost je v porovnání s rozpočtem naprosto zanedbatelná. Hodnotím hlavně zpracování, které když pominu herecké výkony je na naše poměry slušné - v žádném případě však špičkové nebo jedinečné. ()

offlineman

Zatím nehodnotím dle *, stále čekám, co se z toho vlastně vyklube. Je to trochu lepší Kriminálka Anděl, avšak když se na scéně objeví Čmaňa (samozřejmě nic proti němu, herec je to výborný), hned mi to připadá jako Pitaval po 20 letech. Líbí se mi drsňák Dolanský, ale to je zatím asi vše......(29.9.2011) Zhlédl sem další díly a mínění sem notně poopravil. Nejvíc mě zatím upoutal Jirka Korn. V jeho letech bych taky tak chtěl vypadat!.................Po závěrečných dílech sem znovu ztratil iluze! Vypadalo to, že celý štáb, včetně herců chce mít celý seriál co nejdříve z krku, tak všechno naplácali na hromadu a udělalo se prohlášení, že za to všechno můžou Zedníček a Dolanský! Divím se, že jim taky nepřišili útok na WTC, všechny povodně, vlak ve Studénce, atd. !!! ()

greymon

Napodobenina Kriminálky Miami a Las Vegas. Je to pěkné, že také natáčíme kriminální seriály, které za něco stojí, ale nemáme na to. 1. Nejsou prostředky 2. Kopírujeme to, co tu už bylo a seriál na mě působí velmi studeně. ()

Scelleton

Tenhle seriál se snaží za každou cenu vypadat vážně, a pokouší se nastolit opravdu temnou atmosféru. Nevím, čím to je, ale zdá se mí, že čím víc se o to snaží, tím víc to vypadá jako nějaká parodie. K zahození to není, přesto je to ztráta času. ()

alpeew

Po 9. části měním hoidnocení ze 3x* na 4*, protože se mi to líbí ším dál tímvíc a víc věřím. Perfektně natočené, akční a bez zbytečných klišé. A děsivé, je-li na tom byť jen kapku reralističnosti. ()

Guinivieve

"Jak není něco z USA, tak se to pánům nelíbí..." Kdyby tam místo Vágnerové pobíhala Evangeline Lilly a místo Zedníčka třeba Terry O'Quinn, tak si z toho všichni ti odpadáři tady sednou na zadek. Nepřestane mě udivovat, jak se vždy šmahem odsoudí seriál jen proto, že je český. ()