Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

radek.896

Po prvním díle to vypadalo dobře, ale po pár dalších už to začala být strašná nuda. Reklamy TV Nova vyzdvihovaly tento seriál před začátkem pilotního dílu přímo do nebe a pak v realitě to bylo naopak! ()

kulitschka

Proč jen ta brunetka mluví jako děsně hustá patnáctka po třídenním tahu? Tu bych liskla už z principu. Jakou cílovou skupinu proboha oslovujete? Žehlicí prkna nebo lahváče na stole? Nemůžu si pomoct, ze zpracování mám takový vyvařený pocit. Všichni jsme měli spolužačku, co uměla celkem psát, měla vydřené dvojky, obří sny a fůru keců. No a takhle by to vypadalo, kdyby dala půlce štábu, dostala pozici a začala se realizovat. Bez urážky k tvůrcům, neobtěžuji se přečíst si, kdo za to může. ()

Lucasoff

Ultraspravedlivá policistka a její děsně tvrdý kolegové v akci. V porovnání se zámořskou produkcí spíše k pousmání. Ale na naše poměry, no dejme tomu. Obávám se, že Expozitura je odsouzena k zapomnění. ()

Ware

60% Asi sme všetci od "najdrahšieho seriálu novodobej televíznej histórie" od TV NOVA čakali niečo viac, dostali sme však šedý priemer... Lepšie epizódy striedajú horšie, spolu s nelogickými a často smiešne trápnymi scénami v podaní priemerných hercov ( zaujali asi iba Jašków, Novotný a Sitta). Stále však lepšie ako Kriminálka Anděl, Policajti z centra či Kriminálka Staré mesto... ()

Bullet

Rozhodně sympatický pokus natočit seriál v západním stylu a přesto po Česku.Škoda že některé nápady vyznivají do stracena a prostředek seriálu je úplně hluchej. ()

Miso1985

Na československé pomery velmi slušné.A možno s väčším rozpočtom by bolo aj vo svetovom meradle.Faktom je,že velmi často u mňa zohráva úlohu pri výbere seriálov či filmov hlavne s touto tématikou herecké obsadenie.A stále moc nedôverujem slečnám v úlohe drsných hrdiniek,keďže som "odchovaný" na kinematografii 90tych rokov..Ani k slečne Terezke nejaké mega sympatie nepociťujem.Ale proste nejak som sa premohol a pustil si to.Výsledok je ako vravím velmi slušný.Jaškow podla mňa tiahne celú partiu našich hrdinov aj keď ani duo "záporakov..." nešlape zle.A nezaostávajú ani vedlajšie postavy.Atmosféra výborná,navyše postupne graduje.Štýl rozprávania ma síce zo začiatku iritoval ale postupne som si zvykol.A navyše aj jednotlivé prípady boli dobré.(keďže ich písal sám život..)ústredná téma samozrejme tiež.Sem tam trochu naivity ale na "naše" pomery skoro klenot.. ()

bratr_jezek

Seriál se mi líbil inovativním přístupem, kdy jsme se dočkali trochu jiné detektivní story - akce, napětí a zajímavé postavy, to vše říznuté skutečným pozadím. Částečně retrospektivní příběh mladé Terezy Hodačové. Jako mladá a nezkušená nastupuje do organizovaného zločinu a díky pár případům ukáže, že něco umí. Udělá si tím přátele i nepřátele. Všechny nitky se pak sbíhají ke skutečně existujícímu gangu, který se nestyděl korumpovat podnikatele politiky a dokonce policisty, bohužel i v řadách Tereziných kolegů. ()

stringers

Zaujalo mě téma Berdychova gangu, tak jsem to chtěl zkusit - v bolestech a s xichtem zkrouceným asi studem jsem zvládnul 3 díly a pak to letělo z kompu natvrdo. Myslím, že co se týká hodnocení, tak asi nějakej hacker z prdele prohodil číslice. ()

Ruthen odpad!

Hodnotím len prvé tri časti ktoré som zvládol len s veľkým sebazapretím, štvrtú som vypol... Už sa to fakt nedalo. Vagnerová, Dolanský, Slaný... A kráľ všetkého chodiaci, odporný trapko Kramár. No prosto des. ()