Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

sheldonka.

Celé mi to přijde k smíchu. Čeští herci se zas pokoušejí být velikými tvrďáky. No, nedaří se jim to. Myslím, že ještě dlouho budu čekat na kvalitní český seriál. ()

Danny F.

Snad jen ke krácení nudného a dlouhého času u TV. Jde o kombinaci všech zahraničních krimi seriálu v novodobém hávu. 55% ()

Compadre

Od pradávných dob u nás nevznikl tak dobrý seriál..a co se týče krimi seriálů, tak to už vůbec. Nejhorší na Expozituře je, že je podle skutečné události. To je fakt síla. ()

NoFiction

Připadá mi to až příliš umělé dílo, na to aby se mi to vrylo pod kůži a skutečně ukazovalo to co se skutečně stalo. ()

earl hickey

Zatím to vypadá na super seriál,hodnotím po druhém dílu....Hana Vagnerová je kočka a v roli hlavní představitelky mi sedí.Jsem zvědavěj na další díly a těším se na ně! ()

fiLLthe3DD

Na jednu stranu je to klasická kriminálka se spoustou klišé... Na stranu druhou nám tento seriál nabízí příběh na pokračování a lehce (opravdu jen lehce) se zde řeší i osobní problémy hlavních hrdinů (což mi vyhovuje). Hana Vágnerová mě zaujala už v "Odsouzených" a zde se mi znovu potvrdilo, že je dobrá herečka - i se zbytkem obsazení problém nemám (postavy mi jsou nesmírně sympatické). Na to, že se jedná o český seriál mohu pochválit dokonalou výpravu a akční sekvence (scéna s bazukou nemá chybu!). Škoda jen, že se u nás netočí víc takových seriálů. ()

Danula13

Bez napětí, bez nápadu, bez atmosféry a s otravně provařenými ksichty. Nový seriál v novém "cool" hávu, ale nudný příběh, nudní herci a děj ? Měl jsem stále nutkání to přepínat jinam, ale vydržel jsem .... protentokrát. ()

Zemi11

Fantastické upoutávky! Ale totální zabití příběhu neherečkou Vagnerovou... A Bydžovská jako milenka šéfa? Brrr. Drsnému seriálu mimo jiné chybí drsný polda. Tu roli jsem pasoval na excelentního Jaškówa, ale scénárista evidentně vyměknul. A vyřešení zápletky v prvním díle? Červený nápis na dlaždicích "RED ROSSES" po zakopání mrtvoly popletou a na dlaždicích vytvoří "RET ROSSES" :))))))))))))) Až slza ukápla nad promarněnou šancí skvěle prvnědojmově působícího seriálu... ()

laky158

nejdřív jsem na to nadával, ale postupem času, jak to sleduji, musím uznat, že je to z novácké tvorby to lepší. Uznávám například slušnou věrohodnost k opravdovým postupům a nepřehnanost alá kriminálka Miami atd. Vážená Novo, hlavně mě štve to Vaše slovo "zatýkám". Každej kdo jen trochu čuchnul k trestnímu řádu, tak ví, že se zatýká jen na příkaz soudce (§69 TŘ). Osoba podezřelá ze spáchání trestného činu může být ze strany policejního orgánu Z A D R Ž E N A (§75 a 76 TŘ). Vím a vidím, že herecké výkony nejsou nijak oslňující, Vágnerová moc mluvit neumí, ale v současné době nikdo z českých herců nijak nezáří, holt nic lepšího asi v současné době nesplašíte. Taky se říká: "Kdo nic nedělá, nic nezkazí." ()

Rousse

K čemu je seriál na motivy skutečné události, když hlavní hrdinka je sice krásná jako lesní studánka, ale hrát neumí ani za mák a s mluvením je na tom ještě hůř. Tohle když jsem slyšela, tak jsem měla sto chutí jít roztrhat svůj diplom z logopedie, protože pokud TOHLE může být hlavní hrdinka "takové bomby" (za jakou se expozitura vydává), tak já už fakt nevím. Můj přítel po půl minutě prohlásil, že její intonace je natolik strašná, že by mohla strašit malé děti. Afekt za afektem a rádoby drsňačka - tohle prostě nevyšlo.... No a co se týče té bomby....zase taková třaskavá nálož to není - některé dialogy ("já jsem zvyklá všechno dělat podle předpisů" apod.) mě rozesmály. Ze zvědavosti, jak to tedy bylo, se kouknu na další díl, ale nejspíš u toho stihnu udělat spoustu dalších věcí, jako u dílu 3. - to jsem zvládla i umýt nádobí, vysát a utřít prach:-) ()

Bazi

Hodně čsfdáku zde pouze kritizuje. Smyslem tohodle webu není jen kritika, ale přece vyjádření svých názorů v rámci určitých mezí. Všichni jsou odborníci, ale v životě nedokázali nic, jen hodiny sedět u pc a kritzovat.... Po dlouhé době se jedná o kvalitní seriál, který je ještě zajímavější z důvodu pravdivého podkladu. Určitě to nejlepší, co kdy Nova natočila. ()

Markussis

Šedivé, nudné, bez atmosféry. No nevím co jiného ještě napsat. Slouží asi opravdu pouze jako ukázka dnešní tuzemské reality, což je také záslužné. ()

insurgentes

Hana Vagnerová byla opravdovým šlápnutím vedle v téhle novácké masírce. Když jsem ji viděl, jak drží různý stokliový chlápky pod krkem a oni ve smrtelný křeči zpívají na svý mafiánský bosse, přepadaly mě záchvaty smíchu. Odkopli by těch jejích 45 kilo jak kus hadru. ()

Billie777

Já jsem příjemně překvapená a nechápu, jak někdo může dát jen jednu hvězdičku nebo méně. Podle mě si zaslouží minimálně tři. Na české poměry velmi slušný seriál a musím říct, že celý první díl mi utekl jako nic, koukala jsem vytřeštěnýma očima a Hana Vágnerová podle mě předvedla dobrý herecký výkon. Čtyři hvězdičky s trochu odřenýma ušima, tři jsou podle mě málo. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, zatím hodnotím jen první díl ale i tak pro mě 75%. Zatím... ()

noctambule

Ehm, nemá to cenu sledovat jen kvůli Dolanskému, protože on a Jašków jsou jediní, kdo stojí za pozornost. Je to asi lepší než většina televizních produktů, ale i tak ztráta času. Hana Vágnerová je pro mě otravná, ale takový názor zřejmě nemá každý, když je teď tak obsazovaná. Já ji jako herečku brát nemůžu. ()

Tjaden

Na novácké poměry vcelku povedená záležitost. Občas je to zbytečně přitažené za vlasy a Hana Vagnerová v některých chvílích svoji roli úplně nezvládá. Zbylí herci však celkem příjemně překvapili (Jašków a "prohnilé" duo Dolanský-Zedníček). Člověk, který se zajímá o scénu českého organizovaného zločinu navíc narazí na povědomé kauzy a osobnosti (Mrázek, Zádamský, ...). Je však jasné, že se nejedná o žádnou přímou rekonstrukci - Klímovi a Kroupovi nemůžeme sežrat úplně všechno. ()

borec999

Expozitúra bol asi 1. česko-slovenský krimi seriál, ktorý stál za to a ktorý v sebe kombinoval zaujímavý a prepracovaný príbeh, akčné scény (v našich podmienkach dovtedy nevídané) a aj solídny kasting hercov (všetci od Jaškówa cez Vagnerovú,Zedníčka až po epizódnych hercov ako Korn alebo Kramár).Dnes už by som na plný počet objektívne asi nešiel, ale nemôžem inak. V tej dobe sa Nova pochlapila a vyprodukovala seriál, ktorý značne zvýšil štandardy podobných typov seriálov vyrábaných u nás. ()

Ilhan

Tohle nemůžu nikdo dlouho vydržet, první díl navnadil, ale od té doby je kvalita strašně kolísavá a to zejména směrem dolů. I povedenější díly jsou ale těžký průměr a u mě ten první díl už nic nepřekonalo. Vzdávám to po polovině série. ()