Expozitura

všechny plakáty
Česko, 2009, 20 h 25 min (Minutáž: 75–79 min)

Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský, Pavel Zedníček, Jan Novotný, Zuzana Bydžovská, Martin Sitta, Michal Slaný, Miluše Bittnerová, Sabina Králová (více)

Epizody(16)

Televize nova uvádí další kriminální seriál "Expozitura". Ta nebude vyprávět smyšlené případy, ale bude natáčena na motivy skutečných kriminálních činů - Berdychova gangu, ten naprosto beztrestně vraždil, přepadal a vydíral. V "Expozituře" se setkáme s korupcí neuvěřitelných rozměrů.

V jednotlivých dílech "Expozitury" budou zvlášť řešeny různé případy, ale celým seriálem se také bude táhnout dramatický příběh policistky, která je čerstvě přidělena do Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a jejího parťáka, kteří nechtěli nechat Berdychův gang, aby si dělal co chtěl bez odezvy. Mladá policistka se ihned vrhá do práce, ale zjišťuje, že ne vždy jsou v případech odsouzeni jejich skuteční viníci. Jejího úsilí si nemohl jeden z největších zločineckých gangů na našem území nevšimnout a stává se nepohodlnou nejen pro ně, ale i pro zkorumpované špičky policie díky důkazům o jejich propojení s gangem a mění se ve štvanou zvěř v tomto nervy drásajícím příběhu...

Nova se v seriálu zřekla laciných triků a opravdu to rozjela ve velkém. Seriál "Expozitura" je nabitý akčními scénami, chvílemi napětí a plný překvapení. Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychova gangu rozkrývali. (TV Nova)

Lukkyn

Rozhodoval jsem se mezi dvěma nebo třemi hvězdami. Na ty tři to zatím nemá (píši zatím viděl jsem náhodně pouze několik dílů - plánuji se podívat v řadě za sebou na všechny díly) je hned několik důvodů proč - herecké výkony nejsou na vysoké úrovni, díly co jsem viděl se poměrně vlekly - žádný rychlý spád, chybí mi napětí a moment překvapení. Je tu i pár plusů líbí se mi jak je to natočené, líbí se mi že se to nesnaží imitovat kriminálku Miami a jí podobné seriály, líbí se mi, že jdeme novým směrem a že už nevznikají věci typu Malý pitaval ale k dokonalosti máme ještě hodně daleko. Jako příklad jak by to asi mělo vypadat můžu uvést například Kajínka , který se mi moc líbil. Nicméně Nova se snaží potěšit i normální diváka (to je ten co nežere Růžovou zahradu a Pojišťovnu štěstí a jí podobné hrůzy) nejen Expoziturou , ale také Okresním přeborem či Comebackem!!!! ()

delif

Nechápu zdejší hodnocení, na české poměry je to velmi slušná kriminálka ukazující realitu rozkrádání a korupci v ČR. Je to napínavy, zamotany, zvraty v ději. celkově prostě stojí za shlédnutí, zvlášť pokud vás zajímá politické dění a jeho propojenost s policií a podsvětím. Co bych vytkl, tak obsazení hlavní herečky, vůbec mi nesedí ta její "drsnost". Po pár dílech si však zvyknete. Naopak Bittnerová a Jáškow super, jim role sedí dobře. Doufám, že se nějak poslední díly nezvrhnou a nebudu muset hodnocení měnit:) ()

Mikovec odpad!

Co to má být zase další česká nízkorozpočtová kriminálka? A navíc zneužití poslední role V. Dlouhého jako + ke sledovanosti? Proč nova stále tvoří takovéto hnusy, místo toho aby oživila staré seriály? Skuteně nemám chuť dívat se na xicht Vagnerové s pihou na čele , nebo na toho vohavnýho plešouna Jaškova ( skutečně typicky české jméno). Proč se tyto dva ubožáci (jeden z komerční protahované sračky ulice a jedna z průměrného seriálu Horákovy) snaží stále prosadit jako herci, když na to nemají vlohy? Správný herec svou roli nehraje podle papíru a nepapouškuje naučené věty, ale improvizuje. Jako Brat Pit, Johny Deep, nebo George Cloony. Kam to tyhle dvě nuly kdy dotáhnou? Bude tenhle seriál jen další český odpad ve kterém se vystřídají všichni čeští herci, kteří si potřebují tak trochu přivydělat? Všechno na jedno brdo že Češi? Ordinace, Ulice, Velmi křehké vztahy, nebo Doktor Lutzki ( nepovedená napodobenina dokotora Hause)a teď další nekonečný šunt. Odhaduji, že do měsíce bude hodnocení tohole braku pod 50% a do pul roku to radši nova stáhne. Ja osobně nemůžu jinak než odpad. ()

Infantryman

Nejde o herecké výkony,ale o děj seriálu.Natočen podle skutečných událostí okolo kriminální činnosti Berdychova gangu.Klíma s Kroupou odvedli dobrou práci při psaní scénáře a píchli do vosího hnízda.Palec nahoru. ()

VanThomass

Úvodní 3 epizody nestojí opravdu za moc. Je zde znát neskutečná snaha napodobovat zahraniční produkci, s tím rozdílem, že na to tvůrci neměli ani dostatečně kvalitní herce, ani finanční prostředky. Když se ovšem přetrpí počáteční nuda, pak se seriál celkem zajímavě rozjede a časem člověka i zajímá, jak to vlastně celé dopadne. Na české poměry zajímavý počin, který by ovšem vypadal líp, kdyby se nesnažil být za každou cenu světový. ()

Mort09

Na české poměry netradiční seriál „podle skutečných událostí“, který mohl mít velký potenciál, ale byl zabit nevýraznými hereckými výkony a otřesným střihem, který jednotlivé díly prodloužil na nekonečných 75 minut (a to bez reklam). Šestnáct takto dlouhých dílů vytvořilo přemrštěně dlouhý opus plný nesmyslných dějových zvratů a přebytečných vedlejších postav. Hana Vagnerová ani Robert Jašków nepůsobili ve svých rolích příliš věrohodně, což bylo jen podtrženo mizernými kostýmy a výpravou. Je až neuvěřitelné, že hlavní hrdina se objevuje ve stejné ošoupané bundě celých 16 dílů! Všechny tyto okolnosti bohužel odsuzují tento seriál do šedých vod podprůměru. ()

Johgas

Líbil se mi scénář. Co mne však zklamalo, byly herecké výkony - zločinci se tvářili zavile a sveřepě, zatímco kladní hrdinové jen sveřepě, abychom v závěru odhalili jejich křehké nitro.... Herecky mne nadchli Vladimír a Michal Dlouhých, a v roli zabijáka Jiří Korn (skoro jsem mu fandila, aby se mu podařilo prchnout, to je asi špatně, že:-) Roberta Jaškówa jsem neznala-toto bylo příjemné překvapení. Užitečný komentář: PamelaJJK ()

Linsang

No, tak na zdejší poměry je to ještě docela slušný seriál. Solidní casting, i když hlavní hrdinka mi tam teda opravdu nesedla. Drsňácké pózy jsem jí nevěřila ani omylem. Jan Dolanský s Pavlem Zedníčkem průměr, ale dost se mi líbil třeba Robert Jašków, Jan Novotný nebo Zuzana Bydžovská. Zápletky zajímavé tím, že jsou inspirované skutečností, ovšem zpracování někdy dost zaskřípalo. Vyloženě jsem se musela smát u dílu, kde měla hrdinka předstírat dokonalou angličtinu a zahalena do hábitu se pokoušela prodat zbraně (nebo koupit, už nevím...). To teda byla scéna jak z nějakého školního videa. Naopak některé scény nadprůměrné, takže celkově je to za tři hvězdy. ()

NSN

Zkouknutý tři díly a dost. Snaží se to kopírovat zahraniční produkci, takže to má celkem spád a ucházející kameru, jenže herci zkrátka neuměj hrát, zvláště pak H. Vagnerová to kazí totálně. ()

zero_zelo

to už na mě bylo trošku moc, vzdala sem sledování děje a postav po šestém dílu. a vůbec mě to nemrzí. se tak zasnažili o ameriku, až je mi to líto... ()

Shaman::..

Není to úplně tak marné. Bohužel Klíma s Kroupou dávali ve scénáři až moc prostoru na náhody. Obrovským mínusem je Hana Vagnerová - sice se snaží, ale žere jí to někdo?! To Jašków hraje úpně jinou ligu... ()

Martens14

Na naše poměry dost dobré i když některé díly nudnéjší. U mě dobrý ale kdyby hrála hlavní hrdinku nějaká jiná herečka než neherečka Vagnerová, dával bych za pět. A Zedníček taky nic moc ale jinak fakt dobrý...a Jašków nejlepší. ()

migl

"Jmenuju se Tereza Hodačová a když vám řeknu že jsem policajtka,nebudete mi to věřit..."(ani se vám nebudu divit),ale co mi jistě uvěříte hned po shlédnutí prvního dílu ,že jsem neskutečně blbá kráva. Raději jsem se měla věnovat třeba háčkováni ,než herectví ()

Pythonator

Aj boha jeho. Na tuhle nováckou hru na krimi jsem byl nucen se dívat kvůli manželce, kterou zájímalo, jak to s těmi mafiány bylo. No asi to je dílo oproti Ordinaci špičkové, na české sračkopoměry TV NOVA a taky to je lepší než Kriminálka Anděl, ale lepší sračka, pořád sračka. Ti čeští herci působí v takových pokusech o americké seriály dost zoufale. Hana Vagnerová je možná pěkná, ale hrát pěkně neumí. Slečnu detektívku by jí nezbaštil snad nikdo. ()

Tucinka

na doporučení jsem to šla shlédnout...bohužel Vágnerovou nemusím ani zde mne nepřesvědčila... co se v našem státě děje mne už asi nepřekvapuje, takže věci kolem Mráze a Berdychova gengu mne nechávají klidnou, myslím, si že tento seriál patři slabě k těm lepším, co jsem za poslední dobu viděla...celkově se mi líbí ta akčnost, že nás nekrmí krvavejma scénama a stále se něco děje.... ve výsledku nelituji času stráveného sledováním ()

mahatma

Kéž by to vzal někdo pořádně do ruky a udělal z toho skvělýho námětu skvělý produkt. Béčkový seriál, navíc bohužel s pachutí piva. Podobně přiblblý úsměv, jako v tom dílu s tím autem vyhozeným do vzduchu vodní pumou čínským tlačítkovým dálkáčem s anténkou, běžně mívám, když se musím střízlivej dívat na svý přivožralý kámoše. Přitom by to šlo, ale už to asi nebude v tomhle životě. ()

camomilla

Velka skoda, ze to ma "novacky smrad" a dialogy jsou obcas dost umele. Nicmene docela prijemne prekvapeni a poklona za stouchnuti do vosiho hnizda tohoto tematu. ()