Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Fan

Už podle traileru, který je jeden z nejlepších, co jsem kdy viděla, jsem věděla, že budu tenhle film milovat a po prvním shlédnutí se to potvrdilo. Je v něm všechno, láska, válka, drama a v neposlední řadě skvělá hudba. Po Pýše a předsudku další výborný režisérův film, opět s Keirou Knightley v hlavní roli. Škoda, že nezůstal i pan Darcy, James McAvoy je pro mě asi jediné slabší místo filmu. ()

Monty71

Co ma na tomto filme nadchlo asi najviac,bola totalna nepredvidanost deja,prispel k tomu aj fakt,ze som o filme pred jeho pozretim nevedela takmer nic. Cely cas som bola v napati a myslim,ze to mal tento film v plane. Vyzdvihla by som tiez hudbu,ktora pre mne dodavala mierny psycho rozmer. ()

movemat

K myšlienke filmu môžem povedať: brilantné a originálne. Je to film nad ktorým som ešte aj druhý deň premýšľal a práve tým sa mi veľmi páči. S hereckými výkonmi som tiež maximálne spokojný a zvlášť musím vyzdvihnúť úžasnú vychádzajúcu filmovú hviezdu Saoirse Ronan, ktorá svojími výkonmi ozaj fascinuje. Menej však bolo pre mňa uspokojivé prevednie filmu, ktoré na rozdiel od Pýchy a predsudku nijak nenadchlo a niekedy mi doslova vadilo. ()

lebik

Cira nuda...z zanroveho oznaceni filmu bych rozhodne odebral valecne a mysteriozni....Nic objevneho, zbytecne tahle a ten konec?Star Trek...A tolikrate zminovana scena z plaze na jeden zaber?Lidi, to snad nemyslite vazne, ne?Natocit nekoho jak se prochazi mezi velkym mnozstvim komparzistu je tak uchvatne?nebo to byla tak dojemna scena popravy koni, kdy i negr musi rict:"Nelibi se me to"!? Pochopil bych nejaky kombat ala vylodeni v Rajenovi,ale todle fakt ne.... ()

aa12

Román není můj žánr a u Pokání mi vadila stejná věc jako u ostatních románů že člověka až tak nedokážou vtáhnout do děje a tím alespoń pro mě, příběh ztrácí na atraktivnosti, ale zase tento snímek má originální zápletku, herecké obsazení, které dobře zapadá a silný bohužel, ale trochu předpokládatelný konec. Nějaké chyby se objevili, ale tuhle věc beru stejně jako špičku žánru román, protože i přes nedokonalosti, všechny aspekty filmu do sebe zapadají a k tomu se film prolíná v různých časových pásmech což není vůbec na škodu. ()

Ashnobe

Pokání rozhodně není můj šálek čaje. "Filmařskou kvalitou" by si ode mě zasloužilo vyšší hodnocení, nicméně jsem se v průběhu téměř celého filmu velmi nudil. Úplný cynik snad nejsem, ale prostě mi to přišlo jako příšerný "doják" (já vím, předloha je předloha, ale stejně). Hrdinové mi byli velmi nesympatičtí, herecké výkony mě nikterak nezaujaly. Co bych naopak jednoznačně vyzdvihl - příjemný soundtrack a parádní scéna s vojáky na pláži, čekajícími na evakuaci. To je pro mě ale trochu málo. ()

Tanner

Nevím, jak filmové Pokání funguje samo o sobě, tedy jako film; já ho můžu hodnotit jedině se zřetelem ke knize. Důsledně jsem čekal se zhlédnutím až po přečtení a jsem tomu nesmírně rád. V podstatě jediné, co můžu říct, je: vražte do toho těch pár večerů navíc nebo víkend a sáhněte po knížce. Zážitek bude neporovnatený. ()

karlee

Film má své kvality, líbila se mi například práce s časovými rovinami, první půlhodina vypadá poměrně slušně. Pak nás ale režisér začně zásabovat rádobyuměleckými scénami ukazujícími hrůzy války, neštítí se střílet koně ani školačky, aby vymáčkl slzu. O konci ani nemluvě, no one here gets out alive. Je to naprosto samoúčelné. Silně mi to připomnělo Legendu o vášni, stejný případ. Mně tyto finty dost vadí. ()

brigante

Úchvatný film. O tom, co může způsobit jedná bujná představivost a přílišná touha po vlastní důležitosti ?! Wright ve svém druhém filmu přenáší na plátno tak dechberoucí obrazy jako už dlouho před ním ani po něm. Ať už zachycuje parné léto na venkovském síldle, dobový Londýn a nebo mobilizaci vojáků na pláži !! Vše precizní, promyšlené do posledního detailu. Může se opřít o talentované herce , bez vyjímky , jestli však někoho opravdu vyzdvihnout , tak obě představitelky Briony , u kterých by člověk snadno uvěřil, že se jedná o stejnou osobu o několik let později. Ale ani Knightley s McAvoyem nezaostávají. Zkrátka skvost, který bude Wright, ve světle jeho pozdějších snímků, jen těžko překonávat. ()

melekos

Napodruhé dosledováno a musím říct, že své první hodnocení musím rychle změnit, protože tento film si rozhodně zaslouží víc, než 2 hvězdy. Zajímavě zpracovaný a emočně nabitý příběh, který rozhodně stojí za to vidět. ()

ilovebritain

Tak moc jsem se snažila, aby se mi ten film líbil! Tak fajn obsazení a příběh! Ale co se z toho vyklubalo... Absolutně nevyužitý potenciál. Možná přijde den, kdy mě Keira přesvědčí, že umí hrát, ale dnešek to rozhodně není. Ve filmu se v různém sledu dějí čtyři věci. (Sex, líbačky, prázdné pohledy vpřed, umírání) Zdálo se mi, že pokaždé kdy by bylo závhodno vložit emoce nastalo buď přehrávané ronění slziček nebo tupý výraz. Ani jedno mě ovšem k blaženému vzdychání nepřiměje. Nejblíže tomuto pocitu mě přiváděl výkon blonďaté dívky (jejího mladšího já, ne té zamračené čarodějnice). Kromě ní stojí za zmínku ještě můj oblíbenec Benedict a jeho brilantně mrazivých pár minut. Film to ale z bláta nevytáhne. Přišla, viděla, ušklíbla se, odcházím. ()

Nathalia.A

Potešilo ma keď som objavila Atonement. Zaujal ma dej aj postavy, celý zmysel v ktorom sa film niesol bol zaujímavý, chvíľami aj dojemný a hlboký. Dej je zasadený do obdobia 2.svetovej vojny a to je ďalší plus filmu. Film je plný fantázie, lásky, silného príbehu a tragickej udalosti a smeruje až k zmyselnému rozuzleniu a pochopeniu. Sú filmy, ktoré si divák pozrie rád dvakrát trikrát aj viac krát a pre mňa je Atonement jeden z nich. ()

štófy

Bohužel mě celý film opravdu zklamal. Očekával jsem, že skvělá kniha bude i skvěle zfilmovaná. On ten film nebyl vůbec špatný, natočený byl opravdu hezky a emoce v něm fungovaly opravdu skvěle, ale pro mě je prostě McEwanovo dílo úplně jinde než celý film, postavy v něm působí komplexněji a napětí mezi Cecilií a Briony, která si v dospělosti uvědomí, co provedla, je mnohem temnější a drsnější... ()

Nufa

Poněkud dlouho jsem si říkal, kde že je to válečné drama, které se stále ne a ne objevit. Ono vůbec první třetina se nesla spíše v takovém tom klidném duchu, ale najednou to přišlo, nečekaně a nepředvídatelně, stejně jako válka samotná. A nebylo to poprvé, co jsem byl překvapen, režie tentokrát odvedla dokonalý výkon, neboť člověk absolutně netuší, co může čekat. Zkrátka drama s velkým D. Po herecké stránce ani netřeba komentovat, jelikož již při pohledu musí být jasné, že výkon musí být dokonalý. Škoda jen, že jsem se občas v příběhu ztrácel, určitě bych uvítal lepší chronologii, neboť jsem někdy netušil, zda jsme v minulosti, či přítomnosti. Poslední scéna ale vše krásně vysvětlí, takže téměř vše odpuštěno. Vskutku zajímavý film, ale chybí mi v něm ty pocity, které po jeho zkouknutí zkrátka žádné nepřišly, jako naopak u jiných válečných filmu. I tak ale nadprůměrný film, který má hloubku. ()

Fafyna

Zdá se až neuvěřitelné, jak moc se z knihy vešlo do filmu. Nemluvím jen o příběhu, ten je vcelku jasný. Ale styl vyprávění, návraty v čase a několik různých perspektiv, různé náhledy na tutéž situaci. A ten všudypřítomný zvuk klapek psacího stroje. Fakt mi to sebralo dech! ()

Tomizilek

Romantický žánr není rozhodně můj nejoblíbenější, příběh je často laciný a od první minuty jasně směřující k "šokujícímu" happy endu. Pokání je vyjímka, příběh vás zasáhne přesně tam, kde má, je zde výborná režie, hudba a konec...no na ten se podívejte sami ;-) ()

sigi2

Kedysi, ako mladý chlapec hltajúci filmy s JCVD, som si nevedel celkom dobre predstaviť, čo vlastne robí taký režisér. A ako vlastne spoznám, kedy je film skutočne dobre natočený. Časom som určitú predstavu nadobudol, no Pokánie ma v tomto smere aj tak prefackalo. A niektoré scény mi ako červené stopy prstov na líci zostanú otlačené v pamäti na dlhú dobu. Idem si zohnať knihu. Rýchlo. ()

Oudee33

Story je ve své podstatě celkem jednoduchá a důležitý je zde především styl vyprávění. Ten se v průběhu filmu stává až uměleckým. Třeba moment kdy se trojice kamarádů dostává na pobřeží téměř na samém konci války... V jednom záběru se člověk nese několik minut, nikdo pomalu neřekne ani slovo, ale co se děje před kamerou je hravost sama. Prostě záběrová kochajda. McAvoy a Knightley jsou boží. Doslova herecká pohádka. Téma celkem ožehavé, to díky němu získává film na síle, kterou si pak drží po celou dobu... Končí smutně, avšak lehce. Se zamyšlením nad osudem. 84% z 8/2016 odpovídá. ()

PaRi

Mám z filmu velmi podobný pocit jako Marigold a tak bych jen opakoval, co už je tu napsáno a lépe než bych to svedl já. Prostě fim už nepotřebuji vidět podruhé, či několikrát, jako to mám u jiných filmů. Pýchu a předsudek stavím výše. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky