Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

Rex Mundi

Je to iné ako starý Barbar Conan, ale rovnaké to byť nemohlo. Trochu zdĺhavé, ale slušne pozerateľné. Viac ako Jason Momoa sa mi páčil jeho detský predstaviteľ, a najmä Ron Perlman v roli širokoplecého náčelníka, ktorá mu strašne sekla. ()

*CARNIFEX*

Nie, že by sa vyslovene nebolo na čo pozerať. Pár záberov celkom potešilo. Ale robiť remake tak úspešného snímku ako je Conan s Arnoldom, chce skutočne veľkú dávku odvahy. Režiséra by som za to určite nemučil, ale na také nútené práce do ruských guľagov, by som ho v rámci "dovolenky" bez menších problémov vyslal. Vytratilo sa veškeré čaro "originálu", takže tento snímok bol zbytočný, ba dokonca miestami pôsobil tak idiotsky, ako český prezident, alias "Kikina", pri krádeži "čínskej prepisovačky" na čajových dýchankách v Chile. ()

D.Moore

Napodruhé je tenhle film přiměřeně velká a velmi, velmi zábavná fantasy podívaná. Na změnu názoru jsem sice potřeboval devět let, během nichž jsem do Howardova světa pořádně pronikl a Conana jsem poznal i jinak než z filmů s Arnoldem Schwarzeneggerem, ale stálo to za to. ()

Spooner

Zas tak tragický to nebylo. Jasný, příběh je nulovej, svět není propracovanej a celý to spíš než film přípomíná videohru, ve který hlavní hrdina co nejrychleji střídá lokace, ve kterých někomu usekne hlavu, ruku či jinou končetinu. Hlavně aby se mluvilo co nejmíň. Akce je ale překvapivě docela fajn, celý to celkem rychle uteče a díky samý akci jsem se pomalu nenudil. Jason Momoa navíc má docela charisma, na Rachel Nichols se stále dobře kouká a Stephen Lang si taky odehraje svý. Jen ta Rose McGowan je příšerná a vypadá tady jak fantasy verze Lady Gaga. Jako béčkový akční fantasy tedy Conan rozhodně neurazí. ()

Wacoslav1 odpad!

Dalsi naprosto tupy zbytecny a absolutne bezpohlavni remake od mistra kokota s chorym mozkem jmenem Nispel na co tenhle traged sahne to pohrbi hluboko v zemi a uz po pravde zacinam mit strach jakou klasiku se rozhodne zprznit priste nezbyva nez doufat ze se jeste vrati Arnie a zachrani co se da cokoliv dalsiho k tomu psat je ztrata casu FUCK THIS PRODUCT!!!!! ()

Davies182

Fantasy jako řemen, anebo urážka legendy? Tahle akční slátanina je stejně dvojsečná, jako Conanův čerstvě zkutý meč. Někdy je to celkem fajn, kulervoucí, a má to říz a spád, většinou ale převažují suverénně nejokatější nelogičnosti roku spolu s nepřehlednou, ZBYTEČNOU akcí (šermuje se cca 50 minut čistého času) a umělým Momoou, který Arnoldovi nesahá ani po paty. A přitom mu to ve Hře o trůny tak sedlo! Inu, barbar je pro letošek za kamerou jenom jeden, a je to Khal Drogo. Nezbývá, než se v polovině tohoto "snímku" - výraz "akční koláž" by to asi vystihl lépe - přeladit na veselejší, komediálnější, a takovou tu šílenější notu, a tropit si z Nispela po zbytek stopáže raději legraci. Jinak by to totiž byl čistokrevný odpad!. P.S. Režisér si usmyslel, že když ve filmu vyplácá tisíce flakónků s krví, bude to cool. Není. ()

petero

Nový Conan síce nemá Arnolda s obrovskou charizmou ani neprekonateľný OST od Basila Poledourisa, a ani sa mu nijako nesnaží konkurovať či podobať, preto označenie remake nie je na mieste. Je to úplne iný Conan ako ten Miliusov. Pôvodný film prekonáva zábavnosťou, prostredím, efektami, záporákmi a samozrejme hereckým obsadením. Škoda že je pojatý viac teen a krvavé jatky pôsobia umelo. Conan v podaní Momoi je viac atletický a dokáže to, čo Schwarzenegger kvôli svojej muskulatúre dokázať nemohol, Stephen Lang je už Avatarom odskúšaný záporák, Nathan Jones je tu na nepoznanie a Rachel Nichols bola jednoznačne skvelou voľnou a scenár ju pekne viedol ku Conanovej družke, za všetko scéna po vyhranej bitke na lodi, a je pekne bojovná čo si užije s rovnako skvelou Rose McGowan. Čo je však najväčším prekvapením, je réžia Marcusa Nispela v ktorého som po hroznom Pathfinderovi ani nedúfal ale po The Texas Chainsaw Massacre je Conan the Barbarian jeho najpodarenejším filmom. ()

gogo76

Nie, nebol som nadšený. Starý, dobrý Barbar Conan s Arnoldom je proste klasika, ktorá žiaden remake nepotrebuje a už vôbec nie od "Babráka Conana" - M. Nispela. Miliusov Conan mal úžasnú atmosféru, jeden z najlepších ak nie najlepší soundtrack všetkých čias a vychádzajúcu megastar- Arnolda. Nispelov Conan ponúka hromadu akčných scén a krvi, postavy bez duše a hlavne tupého a nesympatického hlavného predstaviteľa. Stačí porovnať záver. Arnold v temnej atmosfére odfaklí dvoma troma údermi zloduchovi hlavu a je vymaľované. Spolu s hudbou a atmosférou to má čosi do seba. V novej verzi sa Conan oháňa mečom asi 10 minút, stále niekde letí a padá( samozrejme bez zlomenín a škarabancov), z klipového strihu bolí hlava a ja sa neviem dočkať konca. Takýto bezduchý je nový Conan takmer celý. Mimochodom, videl niekto z vás v kameňolome makať modelky hore bez? 40%. ()

Xmilden

V momentě kdy Momoa na závěr řekne "Já se vrátím" jsem chtěl vyskočit ze sedačky a toho debila naporcovat! Všichni víme čí je tento hláškový klenot trademarkem. A co víc z představy že by vzniknul ještě další díl mi není zrovna moc příjemně. Za zhruba 105 minut se ve filmu vystřídá bezpočet míst a Conan cestuje jako divej. Nemá to vlastně hlavu ani patu. Proč vlastně potřeboval toho zloděje? Docela mě pobavil jistý myšlenkový pochod díky kterému sbalil tu kněžku "Věřím, že člověk může dělat cokoliv. Žiju, miluju, zabíjím a jsem spokojený." Tenhle blábol se chtě nechtě nevyhne srovnání. A to hlavně s remakem Souboje Titánů, ze kterého vychází jako jasný poražený. V novém Conanovi rozhodně nechybí akce, ale je jedním slovem většinou zbytečná. Prostě se bojuje pořád a kvůli čemukoliv. Srovnávat s originálem se jeví jako naprosté šílenství. Atmosféra původního Conana je zcela někde jinde. Původní Conan byl založen na hypnotické hudbě, charismatu Arnolda a neskutečné mystičnosti Thulsy Dooma. Samozřejmě před plánovanou projekcí novinky jsem si nedělal žádné velké iluze. A copak se ve filmu povedlo? Určitě není špatný začátek, přestože porod uprostřed bitvy je dost over the top. A taky se mi líbili píseční bojovníci. Je to s filmem asi tak jak jsem již zde někde četl. Nispel si prostě půjčoval z jiných žánrů co se mu kde líbilo. Dokonce bych snad i nového Conana označil za jeden z jeho lepších filmů. Zní to neuvěřitelně, i přes tu bídu, tomu tak bude. 30% ()

FlyBoy

Nispel je už mocne spropagovaný prznič, ale že sa takto nechutne odbaví aj tu, to som veru...čakal. Bastardizácia jak vyšitá...z bulváru... ()

Tom_Lachtan

Bylo nebylo, myslel jsem si, že tenhle film nikdy neuvidím (neboť příběhy o něm byli tak děshrůzné, že můj vnitřní knižní Conanofil by pravděpodobně spáchal harakiri pomocí klacíka od nanuku), ale, žel, alespoň částečně áčkových fantasy je prostě moc málo na to, abych mohl tutoho Conana ignorovat a hle, on není špatný, jen děsivě průměrný a béčkový. Což je celkem škoda vzhledem k tomu, že Momoa je jako Conan skvělý a když se ohání mečem, tak působí dost dobře (kéž by i jiné postavy měli náznak šermířských schopností a nebyli jen masem naskakujícím na čepele klaďasů) a první hodina by dokonce byla relativně dobrým a osvěžujícím příspěvkem do polomrtvých a zdementělích vod filmového žánru Meče a Magie, ale to by pak finále nesmělo být nudné, hloupé a s akcí, kterou zřejmě sestříhával zdrogovaný leguán. Promarněná šance. ()

-bad-mad-wolf-

Jason Momoa kupodivu vůbec nevadí - jeho zlomyslný kukuč (občas vystřídaný tím naštvaným) je bez obtíží snesitelný. Podobně "nezávadný" je i Ron Perlman a Stephen Lang. Nový Conan jinak bohužel podléhá mnoha neřestem soudobých akčních výplachů: při akčních scénách všichni poletují vzduchem a hopsají jako splašení giboni, což jim nebrání v boji a zasazování přesných úderů. Ach jo. Komické je, nakolik byli tvůrci fascinováni rudou tekutinou, krev digitálně cáká při každé příležitosti a ze všeho nejvíce připomíná auta ze starých akčních filmů, která explodovala při sebemenším ťuknutí. Litry krve šplíchají, když tělo narazí na balvan, když hlava potká dlažbu, když meč lehce lízne protivníka. Kamera následný cákanec okázale snímá a snaží se nás přesvědčit, jak je film brutální... NENÍ. Nic na tom nezmění ani několik usekaných hlav a končetin. Conan z osmdesátých let byl surový až na půdu a ani k tomu nepotřeboval krev, pracoval s jednoduchými gesty a minimalismem v každém záběru. Přesto vše si nesl jakousi testosteronovou vznešenost a dokonce i inteligenci. Nový Conan se snaží být drsný a hrubý tím způsobem, že nakonec vypadá jako buran z horní dolní - celou dobu jsem čekal, kdy vytáhne z kapsy gambáče v plechu a masivně si po něm uříhne. Aspoň že stihl zprasit svojí buchtu. Dvorní skladatel Zacka Snydera nás ohromuje svojí nijakostí a po filmu si spolehlivě nevzpomínám na jediný motiv. Triky nejsou úplně tragické, ač diorámata občas připomínají produkci Hallmarku a Nispel se svou bezradnou režií zůstává věrný své pověsti patrně nejhoršího hollywoodského režiséra počátku třetího milénia. Znovu už ne. ()

Phobia

Milí odpadoví a jednohvězdičkoví hodnotitelé, mám na vás několik nechápavých dotázků: co jste vlastně od filmu s názvem "Barbar Conan" očekávali? Muzikálové zpracování, baletní kreace, zadumané shakespearovské projevy, předčítání z Homérových děl a vzletnou recitaci Keatsových básní, protknutou happeningem, ve kterém se hlavní hrdina omotá hajzlpapírem a padouch si pomaže přirození nutelou? Nemyslíte, že by přitom ty postavy z vybájeného dávnověku vypadaly poněkud absurdně? Nedívali jste se náhodou na ten film čistě jen proto, abyste pak na něj mohli pohrdavě naplivat? Tak buďte upřímní, do hajzlu, a prostě místo těch rádoby znaleckých odsuzujících žvástů napište: "Nemám rád/a akční fantasy a na Conana jsem se čuměl/a pouze z toho důvodu, že jsem sebemrskačský kokot se zálibou v dehonestování béček." Takové nepokrytecké vysvětlení bych brala. Možná to někoho překvapí, ale tahle varianta Conana se blíží k literární předloze mnohem víc na dosah, než opěvovaný kousek od Milliuse. Howardovi by se to líbilo - vzhled i projevy hrdiny, magií cinknutí zlouni s megalomanskými sklony na ovládnutí světa, zachráněná roštěnka pro sexuálně romantické chvíle, krásně vypiplané prostředí, připomínka Conanových pirátských eskapád... Byla jsem mile překvapená, jak moc mě tahle filmová verze Conana dokázala vrátit do dob puberty, kdy jsem Howardovy povídky i romány s očima navrch hlavy hltala (byť jsem pravděpodobně neconanovala s verbalovou vehemencí). Povím vám, co mně chybělo k udělení velmi spokojených čtyř hvězdiček: o něco méně debilní závěrečná čtvrtina, zajímavější (a přehlednější) choreografie soubojů, monumentánější hudba (tady byla naprosto nenápadná a nezapamatovatelná, narozdíl od majstrštyku Basila Poledourise), ubrat roštěnce na permanentně dokonalém nalíčení a zdánlivě nepodstatný detail - mít ten cigán modré kontaktní čočky, tak bych mu i odpustila, že se svými negroidními rysy připomíná seveřana asi tolik, jako já Dalajlámu. Můj verdikt: 68% a pokračování v podobném duchu, kdy divák odloží mozek do skleničky a akorát odpočívá u hýbajících se pohádkových obrázků, bych se nijak nebránila. ()

darkrobyk

Jsem fanoušek R.E.Howarda a Conana literárního, comicsového i filmového. Ano, tenhle film hodnotím nekriticky. A do mého fanouškovství patří všechny filmy s Conanem...přesto říkám, že poslední verze je skvělá. Z kultovní mi chybí jen hudba, James Earl Jones, více sexu a mrazivá úvodní scéna. Kdo má načteno, musí uznat, že tenhle Conan daleko věrohodněji vystihuje ducha Howardových povídek a samotný barbar je mu po všech stranách bližší. Nebudu oplakávat pro tuto roli zrozeného Schwarzeneggera, jelikož je z něj již starý dědek a život jde dál. Veskrze násilný a špinavý film, kde krev stříká proudem a smrt je za každým rohem. Nádherné přírodní scenérie stejně jako strašidelné krajiny a temné paláce vypadly nejspíše přímo z LOTRa. A já tleskám a říkám bravo! LOTR ukázal po stránce vizuální cestu dalším fantasy filmům, nevidím důvod, proč se po ní nevydat jen proto, aby se pak mohlo říkat: je to jiné. Filmy 2001:vesmírná odyssea, StarWars a Vetřelec také ukázaly cestu ( dobře Blade Runner a ještě pár a před tím už Metropolis....ale nechť) a je snad oku fanouška milejší super raketa podle Hvězdných válek než nějaká kocábka s prskavkou u zadku... A kde já viděl tu čarodějku? Že by v Duně D.Lynche? A taky mi to nevadí! ()

kinej

Zásluhou této verze Conana je, že jsem si uvědomil jak skvělý je Barbar Conan Johna Miliuse. Je také dokladem že ani speciální efekty, které dokáží zobrazit téměř cokoliv, co si režisér umane, neudělají film dobrým. Tím asi tak výčet kvalit končí. ()

LiVentura

Toho Momou nesnáším, už když jsem ho kdysi viděl prvně a teď takové plivnutí do nadšených očekávajících duší věrných diváků Conana... Hvězdu aspoň za vzpomenutí legendy... ()

juta

Akce tam místama byla hodně slušná, jen mě mrzelo, že nebyla tam na konci ještě větší. Třeba hned ta na začátku se mě líbila, když byl ještě malý. Prostě jsem tam postrádal něco, z čeho by mě mrazilo po zádech. Když to porovnám s původním Conanem, tak tenhle mě bavil o hodně víc. Ode mě to dostává lepší tři hvězdy. ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)