Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Elegnor

Místy dobré, místy špatné, ale stejně.. Co já vím, tak má tahle série doplňovat hvězdné války, z toho co vidím se mi zdá, že je to spíše seriál pro děti, ve kterém se objevují stejní hrdinové, ale zas tak moc společného to nemá.. Droidy jsou programovaní jako idioti, děj je předvídatelný, jediné co to zachraňuje je (čas od času trochu pozměněný) svět hvězdných válek.. Aspoň že ke konci série všichni přestali říkat: "I have a bad feeling about this.." Při začáteční frekvenci, přibližně 3x za díl, mi to už vážně přišlo moc.. ()

Křepi

První série: Některé díly jsou výborné, některé průměrné, níž to naštěstí nejde. Jenom škoda, že osudy postav se rozhodnou v Pomstě Sithů, a proto je jasné, že Anakin to pokaždé přežije a Grievous vždycky uteče. A proto 5* dílům, kde se tohle pravidlo snaží obejít (díl 10). Ze začátku mě strašně štvali idiotské hlášky droidů, ale naštěstí v dalších dílech to už nepřehání a nakonec se mi i začaly líbit. Druhá série: Seriál pokračuje ve stále stejném a průměrném stylu. Drsní Jediové natrhnou droidům p****. Droidi a kloni tvoří akční pozadí. Zatím nuda. Třetí série: Stále stejný styl. Jako fanouškovi Star Wars světa se mi líbilo, že se v seriálu objevili staré známé postavy (Tarkin, Chewbacca, Bobba Fett). ()

vaclaw

SW universum mám velmi rád a tudíž ke každému dílku z Lucasovi stáje přistupuji lehce nekriticky, zvlášť pokud tam padne nějaký ten výstřel z blasteru a sem tam zasviští světelný meč. Obojího je v tomto seriálu dostatek, navíc pilotní film se mi poměrně líbil a animace mi maximálně vyhovuje, takže se mi líbí i celý seriál. Největším mínusem jsou (kromě infantilnosti, i když i té mi přijde míň než např. v E1) občasný zakolísání, kdy např. první tři díly druhé řady jsou na 4 - 5*, ale hned následující je stěží na 1* a bohužel to není zrovna výjimka (i když většinou není pokles kvality tak zásadní) a po pár výborných dílech přijde těžký kolaps nebo alespoň průměr. Neodehrávat se to ve SW světě, asi bych musel skončit na 3*, ale jako fanouškovi SW se mi to prostě líbí a jednu hvězdu musím ještě přidat. ()

KillHurt

Za takovýhle seriál bych dal normálně jen tři hvězdy, ale mám rád Star Wars a hrozně se mi líbí, že se dovídám více ze života vedlejších postav filmů, jako je Kit Fisto, Ayala Secura, Boba Fet a další. Také se mi velmi líbí narážky na celé universum hvězdných válek hlavně v druhé sérii, např. vzpomínka na mandaloriánské války atd. Grafika sice není z propracovanějších, ale mě se líbí. Jediná věc mi opravdu na tomto seriálu vadí. A to nenávaznost Anakinova charakteru. Jeho postupný přerod ve zlosyna naznačený ve druhé epizodě (i v Clonových válkách - 2003) vymizel do ztracena a v první sérii je Anakin superhrdina jak vyšitý a těžko si ho můžeme představit v černém přiléhavém mundůru. Naštěstí se u Anakina v druhé sérii objeví kromě drobných odchylek od kodexu a pár neuposlechnutí rozkazů i výstřelky zavánějící temnou stranou (nějaké to přebytečné zabití, výslechové techniky atd.). Určitě se budu dívat i nadále. Edit po 7. sérii: Tak jsem tam prásknul i pátou hvězdu. Postavy vyzrály a Filoni dokázal, že Star Wars nemusí být o Skywalkerech. Sedmá série začíná zvolná nějakým představovačkama nových postav (Bad Batch) a po pár dílech se dostane k veslu Ashoka a už u něj zůstane. Poslední díly byly koncertem. Skvělý hudební podkres po celou dobu, výborné hraní si s obrazy a stopáží, úžasná choreografie soubojů, jen pár pomrknutí, co se děje jinde ve vesmíru a konec beze slov naprosto brilantní. Nečekal jsem, že z kresleného seriálu budu takhle nadšený. ()

Nessos

Po shlédnutí 1. dílu odkládám sledování tohoto seriálu na neurčito. Jednak mě neoslovil, jednak momentálně zatěžují můj mozek jiné, o mnoho stupínků povedenější seriály (Dexter, Spartacus atd.). Své kvality ale určitě má, a tak doufám (nebo věřím), že se k němu zase jednou vrátím. ()

plo koon

tak jo, není to uplně úžasný, ale většinou to je minimálně dost dobrý. Stylizovaná animace mě osobně vyhovuje velmi. Výtka směřuje jen k nevyváženosti dílů. Někdy sledujeme bombastické bitvy nebo souboje s lightsabery a jindy jar jara jak se potácí, nebo amidalu jak stíhá pašeráky čaje, to jsou chvíle, kdy jsem na tvůrce naštvanej, naštěstí jich není tolik, takže při dalším svištění světelných mečů jim to lze odpustit. ()

Lucky;)

Abych řekl pravdu, nechápu fanoušky Star Wars, kterým se tento seriál nelíbí. Asi nejsem dostatečně fanatickým fanouškem Star Wars, protože mně se tenhle seriál líbí hodně. Je to taková odlehčená verze, dvacetiminutový večerníček, na který může koukat i dospělý. A hlášky droidů si zaslouží hvězdu samy o sobě. ()

Kutkey

Povinnost pro fanoušky Star Wars, animace mohla být o hodně lepší, ale i tak se jedná o dosti slušné pokračování II. dílu. ()

Mmericus

Vynikající seriál, který diváka vtáhne do doby mezi episodou II a III.Občas sice zajde do nebezpčných příběhových extrémů, ale celkově to na mě udělalo silný dojem a fanouček Star wars si rozhodně příjde na své. ()

kakyn

Wow! Tak tohle jo. Tohle je moje. Jako fanoušek Star Wars sem opravdu nadšenej a vděčnej za tenhle serial, ktery doplňuje mezeru mezi druhým a třetím filmem a navíc přidá i něco navíc. Dokonce je podle tohohle serialu i hra. Skvělej pilotní film, kde se tak trochu seznámíme o co vlastně potom půjde. Je tu hromada postav ze kterých si každý okamžitě vybere svoji oblíbenou a sleduje jak se díl po dílu vyvíjí. Nejen mezi Jedi ale i mezi troopery, separatisty a ostatníma skupinama. Doporučuju všem co mají rádi Star Wars. Neváhejte a podívejte se. ;) ()

Ospala

Pomalý začátek, ale potom se to pěkně rozjelo.. s poslední pátou sérií to ale šlo z kopce.. Některé epizody vyloženě nudily.. Doufejme, že se to zlepší ;) ()

kubilov

V dost špatné grafice odehrávající se velmi zajímavá část nové série Star Wars, tudíž Klonové války aneb Obi-Wan s Anakinem a dalšími postavami masakrující klony a další potvůrky. Oceňuji, že se děj více věnuje mému oblíbenci hraběti Dookuovi. Jinak jsou všechny díly strašně na jedno brdo. ()

DaweForeman

Popravdě zpočátku jsem nevěděl co od tohoto očekávat, řikal jsem že vzhledem k tomu, když člověk viděl filmy, tak o čem tohle může být. Když si to ale uvědomí, tak mezi dvojkou a trojkou je určitý skok v čase. Přesto ale je příběh do určité míry upraven, ale komu se líbí prostředí hvězdných válek, tak mu to ani nevadí. Je to nádherné doplnění pozadí jednotlivých postav a vztahů mezi nimi. I když je to sice animované, tak animace není zrovna nejhorší, ale určitá snaha o zlepšení by mohla být. Nejlepším na celé sérii asi byl vztah mezi Anakinem a jeho padawankou. I ten konec se jim celkem povedl vyřešit tak, aby to pořád navazovalo na filmy. ()

darthvader77

Vynikající seriál, který pro mě jako fanatického fanouška STAR WARS je povinnost a hlavně radost, protože příběhy jsou velmi kvalitní zasazené do jednoho z nejrušnějších období historie Galaxie. Plnou palbu mi brání dá akorát to jakého trapáka udělali z Darth Maula. S1:70%S2:75%S3:90%S4:90% S5:80% S6:100% ()

randi64

Seriál je překvapivě lepší, než animovaný film. Není to až taková skákačka. Ideální stopáž, 20 minut jeden díl. Jako příjemné zpestření beru hláškující klony a droidy. :)) 1. série = 80%, 2. série = 80%, 3. série = 85% ()

kiros179

Mám zatím zhlédnuté pouze první tři série, ale jsem jsem velice spokojen. Animace je krásná, ale o to by ani nešlo. Podle mého názoru je Klonových válkách nejdůležitější to, že divákovi nastíní jaký ohromný potenciál celé Star Wars mají a Klonové války to v několika vydařených příběhových liniích skvěle ukazují. Např. příběh kdy je Dooku nucen zradit Ventress je vynikající - a právě kvůli takovým věcem se vyplatí na seriál podívat. A ruku na srdce, blíží se nám období, kdy Disney roztočí svůj kafemlejnek a začne nám servírovat jeden film z prostředí Star Wars za druhým, takže vůbec neuškodí, když si trochu oprášíte a hlavně dozvíte něco více z universa Star Wars. EDIT: Tak dokoukáno a musím konstatovat, že je to výborný seriál, který vám skvěle nastíní, jaký ohromný potenciál leží ve světě Hvězdných válek. Nejde zdaleka pouze o postavy jako je Ahsoka Tano, Dooku, Ventress a mnoho dalších, ale dokonce vám lehce vysvětlí věci, které vám nebyly tak úplně jasné ze samotných filmů (postrmtné účinkování Qui-Gon Jinna, či Yody). Pro mě jedno z největších překvapení poslední doby. 95% ()

kirmakX6on

Válka sestává z mnoha bitev ..seriál je o válce klonů a každý 1-3 díly jsou o nějaké bitvě (v 2. a 3. sérii se řeší i politika a různé okrajovější příběhy). Je to jeden z nejakčnějších seriálů, který jsem viděl (možná ten zcela nejakčnější) ...vše je zde podřízeno rychlosti a dialogy jsou velice instrumentální, žádná zbytečná slova. Animace sice není nijak extra a vlastně i choreografie soubojů je někdy možná trochu odfláklá, ale vynahrazuje to napínavost a ona akčnost. Postupem času jsem si buď na tempo zvykl anebo zvolnilo, každopádně jsem si uvědomil, že tento seriál je možná tím nejlepším, co ze světa Star Wars vzniklo ...v součtu jde totiž o ohromnou stopáž, která dává dostatek prostoru k tomu, aby byl celý svět dopodrobna vykreslen. Bojoví droidi zde hláškují skoro v každém díle a více prostoru mají i rytíři Jedi, kteří jsou zde oproti filmům vykresleni nejen jako bojovníci, ale i jako stratégové, diplomati a filozofové. V každém dílu utrousí vždy jen něco málo, takže to nenarušuje akčnost, ale časem začnou působit jiným dojmem než ve filmech. Samozřejmě, v žádném případě nejde o nějaké drama, ale seriál je nakonec méně stupidní než filmy. 75% ()

ACDCKL

Pro fanoušky SW seriál asi nutný, i když první tři série jsou občas velmi průměrné epizody, od čtvrté série to je jedna velká jízda. Hlavně si fanoušek rychle oblíbí mladou Ahsoku Tano a jsem vcelku rád, že tato postava dostala svůj vlastní seriál. Postava to je s velkým potenciálem. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)