Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (více)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvůrci:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (více)

Série(7) / Epizody(133)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Paity

Chodil jsem okolo toho hodně dlouho až jsem si to nakonec pustil a musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Alespoň příběhově mi to docela sedlo. Jinou věcí je, že bych ocenil spíše příběšh zasadit do jiné části ságy. ()

Krabak

Tento seriál jsem se rozhodl zkouknout po hnusném 7mém dílu filmových SW. Na animovanou verzi s jejími pohyby, souboji a vlastně vším jsem si začal zvykat po cca 4tém dílu, tak tomu dejte určitě šanci! Největší plusko je obrovské množství postav přidaných do SW. Fanoušci to bezesporu velice ocení. 1. řada --->80% Takže...po první sérii jsem víc než mile překvapen. Slabší díly tam byly...vlastně byl tak jeden a na ty nedostatky jsem hodně rychle zapomněl. Jen je veliká škoda, že "zlý" jsou tak tupí a dobro vždycky v obrovské míře zvítězí. Každopádně po přečtení několika dalších recenzí by měla být první serie "nejhorší" Tak uvidíme! 2. řada --->82% Kvalitu první řady si to udrželo s přehledem. K tomu v pár dílech je opravdu luxusní hudba. Ta i po opět 1-2 slabších dílech hodnocení serie celkově mírně zvedne.3. řada --->90% Čím dál tím lépe. Nyní díly jsou napínavější, chytlavější, různorodější...Už se to netočí více méně jen kolem 2 postav, ale je jich tam zasazeno mnohem více. Zatím nejlepší řada ze všech! 4. řada --->85% V této řadě se už děj přenesl do poněkud více vážného ducha. Byly tu zase 2 slabší díly ke konci, ale ten úplně závěrečný díl to dost vykompenzoval a otevřel obrovské možnosti ve vývoji příběhu. 5. řada --->99% Tato řada se probojovala mezi všemi sériemi na absolutní vrchol. Od animovaného SW bych takový příběh který byl v této řadě, opravdu nečekal. Klobouk dolů. 6. řada --->90% Poslední řada SW:CW bohužel (snad jen zatím). Pokud se mám nad tím zamyslet, tak ještě nějáké dovysvětlující věci mi tu chyběli, když si vzpomenu na 3tí dál SW: Tak teď nezbývá nic jiného než doufat, že by se tento projekt mohl ještě jednou rozjet. 7. řada --->90% A finále vrcholí, 7má řada spatřila světlo světa! Klonové války dostaly skvělý konec a důstojné rozloučení s postavami. Pevně doufám, že vznikne film s Ahsokou, která si mě díky tomuto seriálu totálně dostala. CELKOVÉ HODNOCENÍ 88% ()

ThomasL

Sice mě trošku sere docela jednoduchá animace, ale tomuto seriálu to mile rád odpustím. Epizody jsou sice krátké, ale alespoň se u toho člověk ani na minutku nenudí, protože se tam pořád něco napínavého děje a co si budem povídat, dávájí si do držky docela solidně. A to v každé epizodě. Star Wars prostě pořád žijou... ()

Kevadros

Mě se to líbí :). Samozřejmě velký vliv má to že každá epizoda trvá pouhých 20 minut, takže akce je tak akorát, nezačne hned tak nudit. Postavy jsou solidní, škoda že Obi-wana v seriálu skoro není vidět. Přemýšlel jsem jestli dám o hvězdu míň za deb*lní kecy deb*lních droidů, ale možná tam je nějaké takové uvolnění důležité. ()

tokyno

Myslím, že tohle je povinnost pro každého fanouška Hvězdných válek! Každým dílem mi to příjde lepší a lepší. ()

Ricky_CZ

Nemůžu hodnotit jinak, ač nejsem zapřísáhlým fanouškem SW. Díly jsou opravdu propracovány do detailu (všiměte si animací vedlejších postav, které by se mohly klidně vypustit). První díly jsem začal doslova hltat a nijak se to nemění... ()

zelvicka.

Ano, je to pro děti (Lucas si potřebuje vychovat novou generaci fanoušků), ale i přesto se na to dá docela dívat. Určitě by seriálu prospělo, kdyby Ahsoka nevypadala jako takový prcek, Jar Jar nebyl tolik zapojen do děje, a z jedničky vcelku hrůzostrašní bitevní droidi se nestali komickými postavičkami, které navzájem neposlouchají rozkazy a nikdy nic netrefí. Na druhou stranu, seriál má svá pozitiva: slovní špičkování mezi Anakinem, Obi-Wanem a Ahsokou, rozhovory mezi Anakinem a Padmé... V tom je seriál silný. Další věc co ho shazuje je nevyváženost některých dílů, především v chování některých vedlejších postav, které se chovají naprosto nelogicky a každému musí být jasné, že tenhle arogantní blbec umře. Například 15. díl 1. série je totální odpad. Nicméně i přes škobrtání mě seriál docela vzal, má příjemnou metráž, takže uvidíme :) ... Musím říct, že po shlédnutí páté série jsem vcelku napjatý, co se bude dít dál. I když některé postavy mají jasně daný příběh (o Obi-Wana se nikdy nebojím, když to přežil až do IV. epizody, že?), výrazných postav, kterých je potřeba odstranit z rovnice není málo (Maul, Ventress, Ahsoka...). Tedy jsem zvědav, jestli se dostaneme i k šesté sérii a co se bude dít. ()

Wozungr

Hodnocení po prvních dvouch sériich za pěknou trojhvězdu, ale od třetí série se zábavnost rapidně zvedá a dosáhne na lepší čtyřhvězdu. Zlepšení v posledních sériich je zejména kvůli tomu, že už to není tolik o krájení šroťáku, ale spíše o odhalování historie řádu a jeho ne úplně správných krocích které přilévají do anakinova pohárku na temné straně. Po vizuální stránce jsou animace soubojů velice povedené! ()

TwoFace

— Sometimes in war, it’s hard to be the one that survives. — The Clone Wars mě neustále překvapují svou úžasně zvládnutou akcí, za kterou by se nemusely stydět ani plnohodnotné filmy. Ať už jsou to epické výsadky klonů, rychlé a působivé boje se světelnými meči, nebo jenom vesmírné bitvy, tak jsou prostě skvěle zvládnuté. Anakin a Ahsoka jsou skvělá dvojice. O to víc pak bolí vidět, jak se znovu setkají v Rebels. Jen škoda, že téměř polovina seriálu je filler, který vůbec nic nepřidává. Když však TCW zazáří, tak naprosto oslnivě, a nabízí jedny z nejlepších momentů v celých Star Wars. Některé díly působí jako starwarsovská variace na Bratrstvo neohrožených. Moc se mi líbí, jak kloni dostali vlastní prostor a seriál skvěle rozvíjí jejich osobnosti. Už jenom samotný character development postav, především Ahsoky, Rexe a Maula, je skvělý a dělá z The Clone Wars jednu z nejlepších věcí, která kdy v rámci Star Wars univerza vznikla. Válka, která měla jen jednoho jediného vítěze, byla po dvanácti letech dobojována, pouta bratrství byla zpřetrhána, Republika padla a tyranie Impéria započala. To vše v dechberoucím závěru podtrženém dokonalou hudbou, který se okamžitě stal jedním z nejsilnějších a nejlepších momentů v historii Star Wars. ()

Simgal

Já osobně proti nové trilogii vůbec nic nemám, asi kvůli Obi-Wanovi, který je zde mou nejoblíbenější postavou. Proto se mi seriál docela líbí. Pravda film jsem neviděl, protože jsem si nebyl jistý, jestli na něj jít do kina. Ani od seriálu The Clone wars jsem moc nečekal, ale příjemě mě překvapil. První díl, ve kterém se nám překvapil dobře bojovný Yoda byl super a správně mě navnadil na další miniepizody. Pravda je jednoduché do 20ti minut nacpat hromadu akce, a proto pak film vypadá hůř. Co mě teda vadí jsou taky ti hláškující droidi. Proč musí mít každá mikrovlnka v tomto seriálu vlastní osobnost, to dost dobře nechápu. Jinak jsem ale jako fanoušek Star Wars vděčný za každý nový přírustek, který mě udrží v této vzdálené galaxii třeba jen o chvíli déle. ()

Eristt

Tak kde začít? Snad animací. Ta je jedním slovem hrozná. Co se týče animace lidských postav, tak je jenom špatná, ale když na scénu nastoupí zástupci jiných ras, tak se posouváme k něčemu tak příšernému, že slova nestačí. Navíc autoři se neštítí pěkných detailních záběrů, takže beze jediného zaváhání hodí přes celý monitor pěti pixelovou patlanici a k tomu pustí nějakou hustou hudbu. Geniální. Jediná záchrana jsou pak záběry ve vesmíru, které jsou poměrně povedené. Další vážný problém je nekompabilita s třetím dílem filmové serie. Hlavně pak jejím vyzněním, zatím co seriál je vyloženě dětský, hlavní postavy neporazitelné a Anakin svým chováním k nepoznání, tak novobodá filmová trilogie je hlavně pak ke svému konci mnohem dospělejší a vyzrálejší. To že nesedí atmosféra není zase taková katastrofa, ale ono to nesedí ani fakticky v některých detailech, což je už přímo armagedon pro celý Star Wars vesmír. Pořád to ale nemusela být taková katastrofa, kdyby byl seriál sám o sobě zábavný, napínavý a tak vůbec. Ale on není. Je to stále ta samá šablona. Na začátku nastoupí prolog vyprávějící, jak Republika dostává na frak, pak nastoupí Anakin či jiný z neporazitelných a všechno rozstřílí, rozseká či svou mocnou silou rozcupuje. Strach o hlavní hrdiny? Vcítění se do hlavních postav? Ne... vyloučeno. Za zmínku stojí i humor... droidi... dobrá, ti jsou občas dokonce i vtipní, i když daleko častěji jejich humor zní rušivě, ale to co předvádí Jar Jar Binks je ... bože... to správné slovo... vrchol evoluční demence? Stačí k přiblížení? Člověk má sto chutí ho vzít za ty jeho dvě tykadla, dotáhnout ho na kraj útesu a tam ho skopnout. A při té příležitosti bych na okraj útesu dotáhl i oba režiséry společně s Lucasem. Takový podraz jsem po skvělém 3 dílu nečekal. ()

thunnus

Nic moc, abych řekl pravdu, u většiny dílů jsem se pořádně nudil. Jediné, co mě trochu navnadilo, byl inteligentní poslední díl první série. Ale jinak je to většinou pořád o tom samém a hlavně předem víte, jak to dopadne, protože všechny postavy (kromě teda otravné ahsoky) se musí objevit v epizodě 3. U banthí tlapy, bylo tohle ždímání peněz skutečně zapotřebí..?? ()

JK-Stinger

Předně je seriál mnohem lepší než úvodní pilotní film. Animace se mi líbí, hudba klasicky dokonalá a...no prostě je to Star Wars. Jediné co mi brání dát plný počet hvězdiček je kolísavá kvalita jednotivých dílů, kdy některé jsou naprosto dokonalé ve všech ohledech a některé spadají do šedivého průměru. ()

Phyrexian

Po slabém pilotním filmu, nové otravné padawance a nevtipných droidech, přichází o něco lepší seriál, který líčí osudy republikových hrdinů v Klonových válkách. Prvně něco k animaci, na kterou jsem si dlouho zvykal. Hlavně mi vadí strašně rychlé až trhané pohyby při máchání světelným mečem, občas to opravdu bije do očí a kazí celkový dojem. Postavy jsou stejné jako ve filmech, jen o něco otravnější, navíc se občas vrátí všemi oblíbený Jar Jar Binks, kvůli kterému jsem musel přeskočit asi čtyři díly, ve více naštěstí nebyl. Z generála Grievouse udělali zbabělce, který skoro v každém díle prohraje a na poslední chvíli utíká ve své lodi do bezpečí. Ale abych jen nepomlouval a nekritizoval, najdou se zde výjimky v podobě klonů, kteří už nejsou jen vojáci s číslem, ale mají přezdívky, vlastní charaktery a vlastnosti. Právě díly s klony v hlavní roli mě bavily nejvíc. Další zajímavou a pro mě sympatickou postavou je nájemný lovec Cad Bane, který je představen na konci první série, kde se svým týmem žoldáků zajme několik senátorů a požaduje propuštění jistého Hutta. Je to jeden z mála dílů, ze kterého nevyjde republika vítězně a já si ho skvěle užíval. Seriál je většinou epizodní, občas je nějaký dvou až čtyřdíl. Hudba je v seriálu výborná a je dobré, že se skladatel nebál experimentovat a občas tam šoupne i "neWilliamsovskou" hudbu. Clone Wars je lehce nadprůměrný seriál, který se s narůstajícím počtem dílů zlepšuje. První série: 6/10, Druhá série: 8/10 ()

radekgfx

Každý další filmový počin ze světa Hvězdných válek, kterému dal své požehnání samotný George Lucas, musí každému fanouškovi toho universa připadat jako sen. Má prvotní nedůvěra, způsobená hlavně řadou a existencí naprosto zbytečných PC her, byla nakonec odváta v dál. Star Wars: The Clone Wars je seriálem, který má k obsahu Hvězdných válek co říci. Velmi originální výtvarné pojetí s prvky japonského anime (Lucasfilm Animation Studio je singapurské) a hlavně tolik žádané prohloubení děje mezi 2. a 3. epizodou z něj činí zábavu na dlouhou řadu večerů. ()

Blue.Shark

Přestože film The Clone Wars, který bych spíše nazval pilotním filmem k seriálu, mě nijak extra nenadchnul, seriál udělal pravý opak. Splnil se mi dávný sen, že CGI animace (ač značně stylizovaná) je konečně využita k něčemu jinému, než k zobrazování srandovních postaviček. Přestože Star Wars: The Clone Wars mají svá, řekněme hluchá místa, jako celek působí nesmírně kvalitně. Boje, které ke Star Wars univerzu nedílně patří, jsou zde vybroušeny k naprosté dokonalosti a řekl bych, že v určitých chvílích i převyšují válečné pasáže z filmů a to jak dynamikou, tak vyšperkovanými lokacemi, ve kterých se odehrávají. Souboje mezi rytíři Jedi byly zpočátku zobrazovány velmi podivně (jaksi trhaně), ale postupem času už vypadají více filmově a dá se u nich skvěle bavit a zároveň pozorovat inspiraci ve skutečných bojových uměních. Hudba je mistrně vybraná a není problém tu vedle klasických SW melodií zaslechnout i jazz, nebo v pirátském prostředí něco gansterštějšího. Od prvního dílu jsem měl trochu problém zvyknout si na Ahsoku, protože mě nesmírně iritovalo její chování. S dalšími díly je ale vidět změna a nakonec mě začínaly štvát díly, kde se neobjevovala (nejvíce droidí čtyřdíl, který byl až nechutně nudný a vyloženě debilní). Celkově tedy tenhle seriál vidím jako perfektní sondu do vesmíru Star Wars, kde jsme opět svědky neomezené fantazie tvůrců a tamních politických úskoků všemi směry; najdeme tu však i zmínky o minulosti jednotlivých postav, nebo si prožijeme pár akcí s klony jako jsou Fives, Rex nebo Echo. Jsem moc rád, že jsem se nenechal odradit animací, protože jsem, ruku na srdce, shlédnul nejlepší animák v mém životě. Modlím se za pár zakončujících dílů...a doufám, že v nich bude Ahsoka. ()

Fajla

Na úvod je potřeba říct, že spousta epizod byla relativně nudná. Ale ty díly, které opravdu posouvaly děj a přinášely nějaké perličky z expandovaného univerza, byly pro mě jakožto pro zarytého SW fandu naprostá lahůdka. Mandaloriané, Nightsisters, Darth Maul, ...prostě nářez! A po záverečné 6. sérii, která byla pod názvem Lost Missions zpřístupněna na Netflix, jsem musel dokonce změnit hodnocení na 5 hvězdiček. Kdyby některé z těch myšlenek a dějových zvratů byly ve filmech, dávala by celá zápletka klonových válek, ba možná celá prequel trilogie a její návaznost na starou trilogii o dost větší smysl. ()

winetach

Po dopozeraní seriálu do konca (6. séria) musím zmeniť hodnotenie na 5. Seriál posledné 3 série obsahuje v každej niekoľko príbehov rozdelených na 4 časti, ktoré môžu stáť osamote. Toto rozhodnutie tvorcov zvýšilo kvalitu seriálu, len škoda, že po odkúpení značky firmou Disney sa prestal seriál vysielať.. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (více)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (více)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (více)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (více)