Příběh se odehrává ve španělské části Harlemu. Carlito Brigante (Al Pacino) se vrací z vězení s pevným rozhodnutím, že definitivně skoncuje s obchodem s drogami a začne nový život. Potřebuje však pro začátek nějaké peníze, a tak začne pracovat jako šéf klubu svého známého. Po čase zjistí, že jeho okolí je mnohem zrádnější a nemilosrdnější, než si dovedl představit. To se týká nejen jeho rivalů, ale i bývalých kamarádů. Když ho jeho právník (Sean Penn), který ho dostal z vězení, požádá o pomoc, Carlito nemůže odmítnout, i když riskuje, že se nesplní jeho sen odjet se svou láskou Gail a začít znovu. (Vapet Production)

mortak

Co by se stalo, kdyby Scarface přežil a dostal se do vězení? Carlito´s Way je odpověď. Carlito je po pěti letech propuštěn díky právnickým kličkám, jenže svět se změnil. Carlituv způsob života (Carlito´s way - jiný význam názvu fimu) řídící se kodexem ulice je nahrazen jednoduchým přikázáním: udělej všechno pro záchranu své prdele. Determinismus života gangsterů proniká celým filmem: od prozrazení konce při úvodních titulcích, přes jasně danou zápletku (všichni od čtvrtky filmu víme, co Carlita potopí), až po neustálý přísun nových tváří (vždyť ten kluk z Bronxu je stejnej jako ty, když ti bylo dvacet), neustálý a nikdy nekončící dobrovolný přísun těl pro kulky. ()

BoXBe

Další zářez na pažbě Al Pacina. To je ikona gangsterek a policajtů. Můžu vrtět hlavou nad mnoha dobovými prvky, ale neupřu tomu filmu jedinečnost. Špica. ()

Carrie_3

Přesto, že nepatřím mezi velké milovníky gangsterských filmů, i výjimky se najdou a tento snímek je právě jedním z nich. Film mi v mnohém připomínal letadlo: od prvních minut, kdy najíždí na ranvej, máte mírné, ale přeci příjemné pocity po celém těle, jak děj pokračuje, jeho rychlost narůstá a v závěru graduje tak, že je schopné vzlétnout. Ústřední role si mezi sebe rozdělili Al Pacino a Sean Penn, který předvedl vskutku povedenou hereckou polohu, na kterou nejsme v jeho případě zvyklí (mnohdy byl opravdu k nepoznání). Přesto mi chvílemi přišlo, že Al Pacino Seana v některých sekvencích lehce přehrával, protože jeho výkon byl opravdu obdivuhodný. Co mě vedlo k tak vysokému hodnocení, které jsem udělila? Těžko říci, jediné, co mě napadá, je, že snímek fungoval jako dobře seřízené hodinky, kde vše postupuje přesně tak, jak to má být. Dále musím poznamenat, že "Carlitova cesta" stojí na velmi dobrém scénáři a především vytříbených dialozích, během celého děje jsem ani jednou neměla pocit, že jsou zde nějaká hluchá místa, či se například nudím. Další skutečností, kterou musím vyzdvihnout, jsou některé velice pěkné momenty filmu - mohu jmenovat např. úvodní scénu, kdy je Al přivážen do nemocnice, dále pak návštěva jeho dávné lásky , kdy za melodie You Are So Beautiful vyráží dveře jejího bytu či např. závěrečná přestřelka na eskalátorech. S filmem jsem jednoznačně strávila velmi příjemný večer a mohu jej jedině doporučit. ()

campix

Brian de Palma a jeho další mafiánská kultovka. Mně se Carlitova cesta líbila možná ještě více než Scarface, protože tady nejde úplně tolik o nějaké macho mafiánské obchody a přestřelky. Pouze se bývalý mafián po návratu z vězení snaží od všeho dostat pryč. Minulost mu však nedá spát a to, co si předsevzal, nebude vůbec jednoduché. Hodně civilní, sympatický a uvěřitelný Al Pacino v hlavní roli podává spolehlivý výkon a především díky němu tento snímek řadím hodně vysoko. ()

TomPrusik1

Al Pacino prostě umí hrát gaunery s typickým přízvukem a výbušností ve složitých situacích. To je bez debat. Role Carlita Briganteho se rovněž zhostil na výbornou (zde je však jeho postava mnohem klidnější, než byl Tony Montana ve Scarface). Zde je jeho postava v situaci, že už se nechce vracet do toho svinstva, kvůli kterému skončil ve vězení a chce žít normální život. Tíha osudu, zachování cti pro přátele, kteří mu pomohli ho ale chtě nechtě dostane tam, kam se nepřál znovu dostat. I zde se potvrdí moudrý citát postavy Sama z počítačové hry Mafia - ,,Přátelství je sra*ka". Film šlape jak švýcarské hodinky, příběh je zajímavý a pořád se něco děje. Atmosféra filmu je rovněž vykreslená dobře a člověk se cítí jako v New Yorku 70-80 let. Přesto mi u filmu chybělo něco, co by mi vedlo k tomu dát filmu plnou palbu. Nevím přesně co. Možná nějaká vyšinutá, nebo více výrazná postava. Teda s výjimkou zfetovaného advokáta v roli Seana Penna (kterého ve filmu nejspíš ani nepoznáte), jehož postava vedla tvůrce hry GTA Vice City k vytvoření postavy advokáta Kena Rosemberga. Nebo nějaký výraznější dějový zvrat (ačkoliv druhá půlka filmu mi přišla výrazně svižnější a napínavější). Stručně a jasně-Carlitova cesta je dle mého názoru dobrá gangsterka, která si zaslouží vaši pozornost, ale není to film, který bych označil jako nejlepší z žánru (tam mám pořád trilogii Kmotra a Mafiány od Scorseseho). 7/10 ()

zorro

První hodina a půl filmu pro mě byla na 80%, ale posledních 40 minut to bylo něco úžasnýho když Carlito utíká na nádraží a má v patách mafiány. U toho sem seděl jak přibitej a skoro sem nedejchal a doufal sem že stihne ten vlak. ()

tom88

Klasická gangsterka to síce nieje, ale aj tak sa jedná o výborný mafiánsky film. Al Pacino mal kopec priestoru, ktorý využil a podal tu skvelý herecký výkon. Takisto Sean Penn, ten bol tentokrát slizký advokát namočený do veľkých prúserov. Páčil sa mi aj Guzmán, ten ma vždy poteší. Škoda, že Mortensen nedostal viac priestoru. Carlitova cesta si u mňa získala veľký rešpekt .. 88% ()

MJMilan

Původně mne tento snímek ničím nenadchnul a tak nějak se vinul v duchu Zjizvené tváře ... mafiáni, Al Pacino jako drsný chlapík nad věcí, ač tady mu šlo právě o opak. Co ale nejde přehlédnout byl konec tohoto snímku, který byl opravdu skvělý, skvěle vymyšlený, i když chytré hlavy na něj mohli již v půlce filmu přijít. :-) ()

tomeek

Skvělí herci, bez vyjímek, škoda jen, že už zase vidíme na začátku konec (podobně jako Casino s DeNirem). Hromada skvělých scén, působivý a napínavý děj, ale k naprosté spokojenosti mi chyběl jiný konec... opravdu jsem mu přál, aby to zvládl :) Víc se mi ale s Alem líbil Scarface - to je jiná liga. A nesmím zapomenout pochválit tu skvělou hudbu. 4,5* ()

Nivenx

Povedený snímek s vynikajícím výkonem herců. Atmosféra je skvělá a není skoro ani co kritizovat, takže já si film užil. 85% ()

E=mc2

De Palma sa nám vykráda a opakuje. Záver je silne parafrázovaný z Nepodplatiteľných. Jemnejší Scarface so srdcom..inými slovami nenávezné pokračovanie Scarfacea...Výborné scény, skvelí Al. Ale ten záver bol trochu schématický a silne odkazujúci na 30-40 roky. Čo nemusí byť chybou. ()

stOKYi

5 rokov som mal tento film v archíve, a nikdy som si ho nepustil a až teraz som pochopil, o aký skvost som prichádzal. Hlboký film s hlbokou myšlienkou, perfektné dialógy a napínavé scény. 2,5 hodiny mi bolo málo, privítal by som dáky director cut z aspoň 5 hodinami :). Vtedy v Amerike a Godfellas je slabý odvar voči Karlitovej ceste, avšak v mafiánskych filmoch u mňa stále vedú Nedotknuteľný. Next main goal "Scarface" ktorý mám tiež už niekoľko rokov v archíve, teraz viem, že si ho musím čo najskôr pozrieť ;) ()

kocik1

Když chcete odejít z práce, dáte normální výpověď a jste venku. Gangster business má ale jiná pravidla. Začátek filmu o lásce, cti a loajalitě se poněkud vleče, aby nám závěr doslova sebral dech. ()

SeanLSD

Portorikánskej zločineckej legende Carlitovi Brigantemu, čo sa snaží o nápravu, sa dá predsa len lepšie fandiť než bezškrupulóznemu kubánskemu gaunerovi Tonymu Montanovi zo skoršej známej spolupráce Al Pacina a Briana De Palmu (ZJAZVENÁ TVÁR). Vyhýbanie sa problémom a túžba po živote normálneho človeka je totiž sympatickejšie než nekonečná dravosť podriadená jedinému cieľu - predrať sa nahor za každú cenu. K tomu prímes melanchólie nad stratenými rokmi, ktorú musí cítiť každý, čo bol potrestaný dlhým väzením a následne krutý záver, ktorý dojíma a rozčuľuje, hoci o ňom divák vie od prvého záberu filmu, robia CARLITOVU CESTU predsa len o stupeň silnejšou. A nekazí to ani voiceover, ktorý na rozdiel od Scorseseho filmov namiesto obyčajného popisovania silno poetizuje. ()

Fox Mulder

Tento snímek mě zaujal hlavně především obsazením – a to v hlavní roli Al Pacino a Sean Penn. Film vypráví o napraveném gangsterovi, který se po propuštění chce začlenit zpátky do společnosti a začít zcela nový život. Ale osud tomu chtěl jinak a znova ho vtáhnul do bahna podsvětí. Carlitova cesta není typickou gangsterkou. Snímek se hodně zaobírá pocity hlavního hrdiny při setkání starých kámošů (také gangstery), navštívení starých a dobře známých míst a hlavně zachycení pocitů k jeho přítelkyni, kterou opustil než ho zavřeli. Al Pacino opět předvádí fascinují výkon zestárlého gangstera a výborně mu sekunduje Sean Penn, v roli jeho právníka a jeho přítele. ()

Cedr

Sledovat Al Pacina jak se za každou cenu nechce zase zaplést se zločinem není tak "cool" jako sledovat, když Al Pacino stoupá nahoru na vrchol jako ve Scarface. Sice je dobré vidět lehkou obměnu v tradiční osnově těchto filmů, ale když vám i sám režisér na začátku vyspoiluje jak to celé dopadne... nevím tolik mě to nevtáhlo, i když to své momenty mělo a Al Pacino a Sean Penn to zahráli dobře. 70% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru

04.05.2017

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016