Krvavý Valentýn

• USA My Bloody Valentine (více)

Vinou Toma Hanningera, nezkušeného horníka, bylo v šachtě zavaleno a následně zemřelo pět lidí. Jediný, kdo tuto událost přežil, je Harry Warden, který se od této katastrofy nachází v komatu. Ale pozor! Je to právě on, kdo volá po odplatě! Přesně rok po tragédii, na den svatého Valentýna, ožije a brutálně zavraždí krumpáčem dvacetdva lidí. Nyní, deset let poté, se Tom Hanninger vrací zpět do rodného města. Stále ho ale pronásleduje černá můra a možná se ozývá i svědomí... Rád by se s tím vším vyrovnal a proto vyhledá svou bývalou přítelkyni Sarah, která je nyní provdána za jeho nejlepšího kamaráda Axela, šerifa města. Právě této noci se ale náhle začne vynořovat cosi z temné minulosti... Volné pokračování hororu z roku 1981. (oficiální text distributora)

uprchlice

"Krvavý Valentýn" dostal v roce 2009 remake s pořádně napínavým dějem. Už v roce 1981, kdy režisér George Mihalka natočil "Valentýnskou pomstu", nebylo o napínavost nouzi. Ovšem režisér Patrick Lussier. (Dracula 3000) nového "Krvavého Valentýna" trochu opepřil a dodal mu nový vzhled. Povedlo se to. Příběh je mnohem napínavější a diváka úplně mate. Tentokrát s hrdiny budeme utíkat v důlní šachtě před horníkem. "Krvavý Valentýn" je pořádná vyvražďovačka. Pokud chce divák mít lepší zážitek, může si připlatit za 3D rozměr. Herci nejsou levný. Nejvíce v roli uspěl Jensen Acles (Lovci duchů), který mě svým pohledem naprosto okouzlil. Děj se drží své cesty. Neodbočuje. Vraždy jsou maximálně brutální a občas má divák obavy, zda by radši neměl zavřít oči. I když režisér Patrick Lussier není nějak zvlášť dokonalý, tak "Krvavému Valentýnu" se věnoval na maximum a diváky tím potěšil. Zajímavý jsou úvodní titulky a následný masakr v nemocnici. Dále zaujme mejdan v důlní šachtě, který se s příchodem horníka mění v krvavá jatka a herci hrající teenagery byli přesvědčující. Jinak celkové hodnocení "Krvavého Valentýna" je průměrně lepší, i když úplně nedosahuje slávy originálu. ()

Kolaj

Dobrý béčkový film, "B" jak vyšité. Srdce v krabici od bonboniéry ve tvaru srdce, dost morbidní. K tomu hláška: "Na todle jsem už trochu starej." Smál jsem se. ()

Treatys

Klasická vyvražďovačka s doplněním o nečekaný zásadní zvrat v dějové linii. Není to nejhorší, ale ani nejlepší. Když přidám Acklese, známého ze seriálu Supernaturals (můj oblíbený), a nováčka Megan Boone (bohužel si hnojí kariéru na Step Up4), nechá se na to i dívat. ()

Miroslav.Zac

Dobré horory bych rozdělil na dvě skupiny: ty, co se berou hrozně vážně a ty, které se vůbec neberou vážně. Tohle je jasná druhá skupina. S tolika mrtvými, popravenými tak brutálními způsoby film prostě nemůžete brát vážně. Je to prostě klasické béčko se spoustou mrtvých, z nichž jedna sexy prcina vám ukáže naprosto všechno, než ji vrah vyvrhne, sympatickými hrdiny a fakt příšerným zabijákem. Co víc chtít na páteční večer? ()

Major776

Důlní horor, který svou lehkou hrou na divákovu předvídavost udržuje napětí až do samotného závěru. Film je vskutku z krvavého těsta nedoporučitelný slabším povahám ! Milovníkům žánru však dává výtečnou jednohubku, obzvláště pak, je li konzumována v "pozdních" hodinách. ()

Pattrick

Příjemný slasher a o chlup lepší než Pátek 13.. Oproti pátku to mělo alespoň zajímavou pointu, která se snažila balamutit jak jen to šlo, ale u hororu je lepší se nechat balamutit a přistoupit na jejich hru. Takže jsem dělal hloupého a přemýšlel a přemýšlel, kdo že to jen je .. Vraždy byly povedené, hlavně čelist a pobíhající blondýna neměla taky chybu, to je snad nejdéle nahatá ženská, co byla v hororu. Takže to beru jako slasher, který se snaží vnést trošku kriminálních prvků a 3D efekty jsem si přidával v hlavě :D ()

messenger

Film je jen obrovská krvává řež, na kterou asi vsázel režisér Patrick Lussier. Začátek je na můj vkus trošku moc přehnaný a tupý. Dal jsem tomu dvě hvězdy jen proto, že jsem na tom byl v 3D kině, ale doma bych se na to už nepodíval. Nepřináší nic nového - jen sekání krumpáčem do hlav a litry krve. Vrah je předvídatelný a i konec je docela ubohý. Opravdu nedoporučuju utrácet 189 Kč za kino, to si raději zajdu zase na Bolta ()

Svratkin

Velice slabý film, který bych se chvílemi nebál přirovnat k hororové tvorbě Petra Jacksona. Bojužel, Petr Jackson to myslel jako recei, Lussier asi ne... Velice jednoduchá, až trapné dialogy, očekávatelný děj, absurdní chování postav... Zkrátka celý film staví na tom, že je ve 3D. Bohužel, to je jen nová metoda, která brak nechává stále brakem.. Ale ano, musím uznat, že letící krumpáč na hlavu a některé jiné 3D objekty rychle se blížící ke mě lekaly a zážitek jsem si svým způsobem odnesl... ()

zippo8

Patrick Lussier natocil horor co sa casto nestava, hlavny brutalny zabijak Harry Warden(Tom Hanninger) ostal na živu, v polke filmu som myslel ze vrah je ten policajt ale do konca filmu som sa zmylil... tento film nieje až tak kvalitny ako prekvapujuci a môzem povedat ze sa mate naco tesit... ()

..PROFIL..

Chvílemi jsem nevědel jestli sleduji horor nebo komedii. Tolik způsobů rozseknutí a propichnutí obličeje krumpáčem jsem v životě neviděl ). Stačilo mi prvních deset minut filmu a věděl jsem, že těch následujících 101 minut příjde nuda v kině. Potoky krve, vnitřnosti a ostatní části těla rozházené všude možně to už tu bylo tolikrát a ještě určitě hodněkrát bude, ale koho to pořád baví? Těšil jsem se hlavně na 3D provedení, které se nakonec nekonalo. Hold naše kino nemá asi ještě potřebné kvality na promítání 3D snímků možná by můj zážitek byl o něco větší. Myslím, že tento film si nezaslouží tak vysoké hodnocení 49%. Ikdyž bez té čtverky by to možná bylo správně. Absolutně nic co jsem viděl mě nepřekvapilo. ()

DonShark

První 3D film, který jsem v kině viděl ! Náramně jsem se bavil, a ještě teď mě bolí mírně za krkem po úhybných manévrech ! Pokud se na něj koukáte doma, chápu, že to není takový zážitek jako 3D, ale já i mý přátelé sme se náramně bavili a hlavně opravdu báli ! ()

Figuto

Ze začátku to vypadá jako slabota, ale postupně si zabijáka v dýchací masce oblíbíte. Nejistá identita vyvolává vzpomínky na "Scream". Po počátečních rozpacích jsou z toho silné 3* a těším se na původní film. ()

Blood311

Vyloženě slabota, v docela dost případech šlo poznat, že je to přes počítač, děj? nějakej magor na sebe hodí plynovou masku a začne lítat po městě a krompáčem vraždit lidi. Tohle nebyl horor, musel jsem se smát těm scénám, jak jsem jim opravdu nepovedli. * za tu nahou kočičku :-) ()

Raimi a horory pro celou rodinu

01.09.2009

Horší než náckové...

Horší než náckové...

02.01.2009

...jsou pekelné mocnosti. Přesvědčí se o tom spojenecké komando, které se během 2. světové války vydá na záchrannou misi (možná najít nějakého Ryana), avšak nechtěně otevře bránu do Pekla a místo… (více)