Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí. (oficiální text distributora)

BOURQUE

Stará partia je späť. Neve a Coutney stálesú sexi, no bez väčšej inovácie to nesmeruje nikam. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Olík

Za těch patnáct let, co se nás vřískající Wes Craven snaží zakrvavit nebroušenou čepelí, jsem nepochopil dvě věci. Za prvé, kde se bere ta neskutečná popularita? A za druhé, jde o seriózně natočené horory, nebo si z nás tvůrci dělají dobré ráno? Jednička, dvojka, trojka, čtyřka….nevím, nerozumím, nelekám se!?!?!?!?!?!? ()

helloween93

Celou dobu se film snaží vymanit z horrových klišé a v určitých momentech se mu to daří - poslední půlhodina. Ovšem samozřejmě nepostrádá některé často viděné prvky na které přitom sám snímek tak upozorňuje (mrtví policisté při hlídání domu, krasavice = smrt..). Osobně se mi Scream 4 líbil, v rámci moderní hororové produkce jde určitě o jeden z těch lepších filmů. 3 a kus hvězdy. ()

GOREGASM

Tolik krásným ženských na zabití se vidí málokde, za to Wesovi rozhodně palec nahoru, stejně jako za hravý začátek. Čtyřka věrně kopíruje plusy i mínusy předešlých dílů. Abych byl konkrétní, tak pozitivní je brnkání na všemožná žánrová klišé, což i do čtveřice funguje. Horší už to je s rozpoznáním míry tohoto rozjímání a absolutně klišovitá story s ultranudným Ghostfacem, kde si nelze nevšimnout botoxem downgradované Courteney Cox (smutný příběh, že?). Jednička byla nejlepší, o tom žádná, čtyřka ale uzavírá celou sérií s hlavou vztyčenou, přestože nejde o můj slasherový šálek kávy. 55% ()

Rathalos

Stvrta a mozno aj posledna cast a skvele zakoncenie tejto hororovej serie,vyborna zabava pre vsetkych milovnikov tohto zanru...:-) ()

MickeyStuma

Jedenáct let od uvedení třetího filmového dílu si tvůrci vzpomněli na zoufalý hororový vřískot a tímto čtvrtým filmovým volným pokračováním divákům připomněli, co je to vlastně hororové klišé. Ono ani není divu, neboť snímků opakující koncept Vřískotu vzniklo více než dost a jeden dokonce i v českých kulisách ´Bazén´ (2001). Dějově je tedy hororových fanoušků přítomno více než dost, a je až úchvatné, jaké mají v hororech znalosti. Zpočátku přirozeně nic, co by tu ještě nebylo. Ohromné mladistvé nadšení a radost ze života, která, jak už samozřejmě v rámci podžánru známe, nebude trvat dlouho. Dějová šablona je zákonitě stále stejná, avšak tentokrát je dán daleko větší důraz na dramatičnosti. I vražedné scény jsou brutálnější a rozhodně krvavější, než bylo v této sérii zvykem. Režisér Wes Craven zkrátka výrazně sešlápl plyn, čímž snímek hodně osvěžil. Takřka nekonečná závěrečná krvavá scéna je tak propracovanější v celém svém vražedném aspektu do sebemenší dokonalosti. Ano, jako celek je to jedno ohromné klišé, ale o tom je přece od samého začátku řeč. Snímek je ve svém jádru zábavnější, v lecčems vynalézavější, o něco děsivější a hlavně plně fungující. A o to šlo především. ()

domirovec

Čtvrtej přírustek do dnes již kultovní Vřiskotovské série mne tedy příjemně překvapil. Nejen, že je to narozdíl od předešlých dvou dílů pěkně promyšlené a také to furt působí krásně a dle mého názoru je to velmi dobře srovnatelné s prvním dílem, který je sice můj nejoblíbenější z celé série, ale na úrovni kvality je na tom stejně jako tady čtvrtý díl. Za mě pecka, která by si zasloužila mnohem více než jen 63%. 4/5 ()

Mukunda

U filmu jsem se bavil, myslím, že po slabé dvojce a ještě slabší trojce je toto důstojný návrat. A i když byl děj místy příliš očekávaný, herecké výkony místy nepřesvědčivé, musím celek pochválit. Pokud tedy nechtějí pokračovat. ()

Pekisan

Obcas to bolo fakt tak blbe, ze som seriozne premyslal ci to nema nahodou byt sebakriticka parodia. A tym myslim hlavne v strednu cast plnej ...dialogov? Inak vrazdy v celku nic moc az na chudaka cernocha (fuck Bruce Willis), raz som sa zlakol a to akurat na nehororovej casti a ked to malo vsetko skoncit s prislubom pokracovania tak to pokracovalo lebo ved pravidla hororu to tak chcu. Ja to tak nechcem. ()

Blondy.

Řikal jsem si, že si na tento film počkam a shlednu ho v klidu domova, nakonec jsem to nevydržel a skončil jsem v kine. Nečekal jsem nic nového oproti třem předchozím dílům, zase jen psychopata v klasickém převleku a napodobování hororů. Vlastně, stalo se to tak, ale naprosto mě to ohromilo. Jednoznačně nejlepší díl vřiskotu. Pojmuto s více krví a brutalitaou vražd, ale filmu to jen a jen prospívá. Hlavní věc, která mě potěšila je, že souboje "vřískota" zejména se Sidney už nejsou tolik okaté, neohrabané a přehrané, konečne se tomu dá i věřit, že jde opravdu o vraždění. Konec byl pro mě hodně překvapivý, opravdu jsem nečekal, že to vyvrcholí až do takové fáze. Další pozitivní věcí je, že film nepřímo kritizuje sám sebe (např. rozvleklá serie co měla už dávno skončit, nic nového to nepřinese, vyvraždovací party a konec? ...) a poté se to vždy přežene (v dobrém) a to tento film posouvá výše. Jediné co tento film sráží je, že Sidney se uz 4. díl tváři porád stejně a sama nám nenabídne nic nového a uplný žávěr filmu, ve kterém to jako vždy zdupe Dewey a situaci musí vyřešit Gale a Sidney. Od konce jsem čekal víc ale aspoň že to neskončilo vyvražďovačkou na párty. /85%/ ()

Naki

Tohle pokračování je pro mě velikým překvapením! Ještě minulý týden jsem o "Vřískotu" věděla pouze díky sérii Scary Movie, ale když vyšla 4, tak jsem si řekla, že to musím vidět a tak jsem si stáhla a shlédla i předchozí 3 díly. Ovšem musím uznat, že až tady tento mě pořádně vtáhl do děje. Samozřejmě se zde stále omývá příběh z originálního 1. dílu a v podstatě je mu i docela podobný, ale ve výsledku, je naprosto odlišný (tak teď nevím, zda mě někdo pochopil..). Každopádně musím pochválit obsazení Hayden, která byla úžasná a také nekonečné hlášky drsné Gale Weathers. Pokud by si film udržet kvality, tak bych se vůbec nezlobila za Scream 5.. :) ()

helraiser

Je to opravdu neuvěřitelné, ale staříkoj Wesoj se to skutečně podařilo a to jsem po příšerném My Soul To Take opravdu nečekal. V podstatě zábava od začátku až do konce, pár slabších okamžiků se sice najde, ale závěr s opravdu nečekaným zvratem to bohatě vynahrazuje a já můžu jedině zatleskat. Wes mohl sice trošičku přitlačit na brutalitu, ale přiznejme si to, o brutalitu v téhle sérii nikdy moc nešlo, tady vždy šlo o zabijáka v masce ducha a ten ani tentokrát nezklamal. Kouká se na to opravdu velice dobře, divák se opravdu při sledování baví, zabiják dostává opět pořádně zabrat a herecké výkony jsou opět výborné. Já byl rozhodně spokojenej a můžu jedině doporučit, žádnému hororovému fandovy by to nemělo uniknout a pro fandy slasheru a série samozřejmě povinnost. Tleskám a nebránil bych se klidně dalšímu dílu. Palec nahoru. ()

Harts

zábavný horor na technologii 21.století, nepotřebuji nic dělat, nepotřebuji přátelé, chci mít hodně fanoušků a být slavná:-) ()

Kingjiri

Můj komentář je nasáklý spoilery, takže se sami rozhodněte, zda budete riskovat jeho přečtení:) Se začátkem mě tvůrci docela nachytali, protože mě ani nenapadlo, že je to myšleno parodicky a říkal jsem si, že se to rozjelo nějak moc brzy:) Potom následovalo několik (desítek) minut menší nudy, ale o něco později se to přece jenom opravdu rozjelo. Že bych se při sledování tohohle snímku bál se říct nedá, jako thriller však Vřískot čtyřka fungoval výborně. Je možná trochu škoda, že nezůstalo u konce, kdy Jill najdou v domě a nic netušíce o tom, že je vrahem, jí převezou do nemocnice. V tuhle chvíli mohl film klidně skončit (příznávám, že mám rád spíše špatné konce), ale když už nic jinýho, tak se v závěrečném finále ženský pěkně popraly. Ještě mi to nedá a musím se vyjádřit k účesu Hayden Panettiere, kterej byl skutečně hroznej a její sex-appeal klesl k bodu mrazu a jak sexy při tom byla např. v Heroes, no, aspoň jsem se o to více mohl soustředit na děj:) Naopak sexy byla Courteney Cox, kdo by to byl řek, že jí táhne na padesát. Je to o prsa korejské ženy, ale dávám nakonec čtyři slabší hvězdy, hlavně za pár trefných narážek na dnešní hororový žánr. ()

studo

Nuda, nuda, nuda, Hayden, Anna, Brittany, nuda, nuda, nuda a potom Emma a koniec... S tým koncom sa ani nedá ísť pod tri :D. Ťažko sa toto chytá na originál. Je to strašne predvídateľné, a keď je predvídateľný "horor" tak odpadá ten moment prekvapenia ktorý som tu bohužiaľ nestretol... ()

RobLord

Had a duha, Hory mají oči nebo Noční můra v Elm Street - KDE JEN TY STARÉ ČASY JSOU?! Pokud ovšem právě řešíte problém s akné a k zážitku z thrilleru / hororu nepotřebujete mysteriozní, napínavou nebo strašidelnou atmosféru, pak se vám může takový Vřískot 4 docela zamlouvat. ()

Hovado

Pro mě jasnej plnej kotel. Vřískot 4 jede od začátku do konce. Neotřelej začátek, dobrej rozjezd. Ani poté neupadá tempo a film jede dál v dobrých kolejích. Inovativní vraždy, skvělý dialogy, až na Neve Campbell výborný herci. Já se osobně přiznám, že jsem až do posledních minut nevěděl, kdo je vrah. :-D Teda měl jsem svůj typ samozřejmě a ten byl špatný. :-D Nicméně i to je další plus, že mi film dokázal naservírovat překvápko až do konce. Pro mě je Vřískot už od prvních dílů srdcovka. Bál jsem se tohohle dílu, že mě zklame, ale nezklamal. ()

PEZ

Ok, prva polovica je trosku pomala a trva, kym sa to vsetko rozbehne, v podstate ide o predstavenie vsetkych novych aj starych postav na scene. Ale to co pride potom je jazda ako sa patri plna akcie, krvi a aj prekvapenia. Jo, pekne stavnata zalezitost, ktora pripomenula dnes uz nezabudnutelnu seriu. Az sa divim, ako to ti stari (znami) herci uspesne znova dali, na cele s reziserom Wesom Cravenom. Kto by bol povedal, ze ten clovek ma 72 rokov! Na rezii rozhodne starobu badat nie je. A mimochodom, okrem aktualnych narazok na sucasne horrory (Final Destination, Saw, tema remakov) sa mi dost pacila aj socialna kritika celkoveho diania vo svete - cize zavislost mladeze na internete, socialnych sietach, uspechu a povrchnosti. Scream sa proste zmodernizoval a zaroven ostal sam sebou. ()

Vřískot popáté a naposled, pak televize

Vřískot popáté a naposled, pak televize

07.10.2013

Vřískot 4 měl být úvodní částí nové trilogie, ale s rozpočtem 40 milionů dolarů utržil celosvětově necelých 100 milionů a zůstal tak daleko za očekáváním produkční společnosti Dimension Films. Tu… (více)

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky