Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Dont

Úžasná akční zábava prokládaná Tonyho brilantními hláškami a úsměvným záporákem Benem Kingsleym. Nepopiratelným minusem filmu je scénář, především pak logika, sled událostí a myšlenkové pochody hlavních postav. Občas to zkrátka nedávalo smysl, ale jinak to byla monstrózní podívaná, která si příliš nezadala s Avengers a jednoznačně překonala první dva díly Iron Mana. Líbila se mi hudba, střihem hudby se Iron Man 3 úspěšně inspiroval v TDKR. Kladem je určitě i větší zapojení Gwyneth Paltrow do akčních scén. „Každý máme svůj koníček“, :-)). ()

higuain

Čerstvá krev v podobě Shanea Blacka se vyplatila, Iron Man tak po mdlé dvojce opět boduje. Jakmile jsem během intra slyšel Eiffel 65, tušil jsem, že mě čeká super film. A tušení to bylo správné. ()

Aleee89

Ideální blockbuster. Iron Man je nejvíc cool Avenger. Příběh odsýpá, film má spád, nenudí. Je to vtipné, je to akční a zábavné. Jedna z nejlepších marvelovek. ()

Huntelaar

Vážně jsem nečekal, že ty propagační kecy o Fázi jedna (zakončené Avengers) a Fázi dvě, spustivší se tímto Železňákem budou mít tak reálné obrysy. Protože přestože se jedná o třetí film, je tak jiný nejen než jeho dva starší bratříčci, ale celkově než všechny předešlé Marvelovky. Velký dík za volbu Shanea Blacka, který přes stoprocentní producentské vodítko propašoval do značné části filmu své trademarky, které mám tak rád na např. Posledním skautovi nebo Smrtonosných zbraních. Nechce se mi věřit, že by to měla být poslední sólovka s tím obsazením, kort když to vydělalo takový balík (přes 170 mega jen za první víkend v US, což jej řadí na druhé místo historie, za Avengers, a k tomu přes půl miliardy ze zbytku světa za jediný týden). Celkové hodnocení tak 9 z 10. ()

Reesam

Na tenhle díl jsem čekala vážně dlouho. A vyplatilo se. Po prvním dílu, kdy jsem podlehla kouzlu marvelovskému šarmu přišla dvojka, která už tak skvělá nebyla (nemluvím o efektech). A teď, konečně třetí díl. Dějová linie byla obsáhlá, nebyla přeplněná, celou dobu si film udržel mou pozornost. Vtipné části byly vystřídány vážnými. Paltrow předvedla výbornou figuru, dostalo se jí mnohem větší role než v předchozích dílech a Avangers. A musím říct, že to byla velmi příjemná změna. Třetí díl je i film pro "zasvěcené", tedy pro ty, kteří viděli jak oba díly Iron man, tak i Avangers. Efekty úžasné. Nápaditý scénář, ale to asi vděčíme předlohám. Prostě jsem byla jak u vytržení od začátku do konce. Dokonce jsem i věděla, že Pepper se nic stát nemůže, přece tak by to skončit nemohlo. Co mě překvapilo, bylo rozhodnutí Starka. Ale nedá se nic dělat, vše jednou končí. ()

kinderman

Kino, 2D, titulky, Vánoce podle S.Blacka (jako obvykle explozivní) a potitulková scéna (asi nejvtipnější z celého filmu) pro marvelovské fandy. Tak se mi to líbí. Jen nechápu, proč v recenzi v E15 označili soundtrack za slabinu- je příslušně superhrdinský, vhodný i k samostatnému poslechu (což u Tylera ne vždy platí). A prezident se jmenuje Ellis! ()

Petroff

Ublížený zlouni a ztroskotaný hrdinové... jděte s tím do prdele... Iron man bez obleku a na konci obligátní fight v docích, jak z 80.let. Takže ještě jednou: fuck off!! ()

Fanucci

Já se extrémně nudil! Navíc tak debilní scénář...až na klasické ironické hlášky Tonyho Starka a překvapivě vtipného Kingsleyho je to předlouhá, natahovaná nuda. Ani ty výbuchy a slušné efekty to nezachrání... ()

Mikarda

Pizza, burčák + Iron Man 3 = peckový večer! Konečná akční scéna byla na můj vkus trošku zbytečně nabubřelá; s hubenou Paltrow to poněkud přestřelili, ale jinak si ani moc nestěžuji :). Záporák Badge Dale byl prudce geniální, nicméně na Downey Juniora neměl :P Odmítám veřejnou kritiku Pearce - jeho postava MĚLA být odporná, slizká, kluzká, prostě odpudivá, a on se své role zhostil na výbornou, zbožňuji jeho charisma. Toť asi vše k parádním hereckým výkonům, tak to má vypadat! Scénář neuráží, zápletku jsem ani nějak nevnímala, spíš mě zaujaly Starkovy záchvaty úzkosti - rozhodně top scény z celého filmu, převálcovaly i ten trapný ohňostroj na konci, žhnoucí očka jistých postav, apod. Iron Man 3 je pěkná pohádka, určitě stojí za vidění :-) ()

dee-key

Tonyho kretenismus + Tonyho útok na nepřátelskou základnu s vybavením z WallMartu + totálně debilní Mandarín + Iron Manovi vybuchující obleky = tak debilní Marvelácký film, že jsem to neviděl. Většinou si nelogických situací ve filmech fakt nevšimnu, ale tenhle patos kromě nějakého toho vtipu a vizuální líbivosti na jedničku fakt nemá. ()

OG_Swifty

Film jsem videl davno, komentar jsem k tomu (nevim proc) tehdy nenapsal, tak to napisu az po nekolikerem opakovanem videni… jak jsem Iron Mana 2 zdissoval, tak Iron Man 3 naopak zabodoval na plne care. Uvodni song od Eiffel 65 me naladi vzdy a nejinak tomu je i pri uvodnim flashbacku, Tony se po Avengers trapi (nemuze spat) ALE nepusobi to tak debilne jako jeho depky ve druhym dile. Hodnoceni necham puvodni, takze jen pro sebe doplnim, ze se jedna o nejlepsiho Iron Mana i pres relativne slabsiho zaporaka. ()

Paulina01

Celkově byl tento díl nejpromyšlenější, dospělejší a temnější a stále s pořádnou dávkou humoru a grimasy Downeyho mě dostávaly v kině do smrtelné křeče, že jsem ostatním musela připadat jako bych každých deset minut prodělávala epileptický záchvat. + ta AKCE! Přehledná a jedním slovem EPICKÁ! ... viděno ve 3D, a sakra klidně si pudu přidat k těm mým půlkám o nějakou tu dioptrii navíc znova, znova a znova! ()

tufr

Po shlédnutí IM3 musím konstatovat, že: Black tomu dal fakt novou potřebnou šťávu , Ben Kingsley zaválel jako prase, Guy Pearce umí snad jen grázly (ale dokonale) a hlavně to, že chci bejt Tony Stark!! :) Pro mě krásných 85% ()

Jigy

Jsem rád, že se vrátil Downeyho vtip a povedené hlášky. Oproti dvojce to je velmi pozitivní zjištění. Ale to je tak asi vše. Film je sice nadubaný akcema, plný robotů a bitek a tím to hasne. Pořád se odkazuje na Avangers a film v tomto duchu je i stavěn. Vzhledem k tomu, že Avangers mi přišli jako nehorázná kravina, tak mi nový Iron man na mě po chvíli působil stejně. Nebýt dobrého výkonu Dawneyho, který celý film táhne a scény bez něj najednou ztrácí štávu, musel bych hodnotit stejně jako Avangers, takhle si můžu dovolit o hvězdu více. ()

Cl3ricK

Musím uznat, že se mnou Black nechutně, ale zároveň mile, vyjebal. Ano budu se opakovat, ale tohle je bezesporu nejlepší železňákova sólovka. Je to jiné, docela překvapivé, hodně srandovní a konečně jsem se dočkal pořádné finální bitky, což mi u předchozích Iron Manů chybělo. Líbili se mi všichni záporáci, obzvlášť v podání Dalea. Co dodat, bylo to peckovní a to jsem očekával, že tohle bude jeden z těch slabších kousků letní sezóny 2013. P.S. Bombovni závěrečné titulky. ()

Fíla

Například, když Tonymu helikoptéry ničily dům na útesu v Malibu, připadal jsem si jako v ukázce na nejnovější Battlefield. Nový Iron Man přidal na vtipu a rozhodně neubral na akčnosti scén. Milovník akčních a zároveň komedií si musí přijít na své, jako já. "Ty seš Iron Man?" "Už to tak bude." "Podle novin jsi mrtvej." Kupa vtipných dialogů je velmi vydařená a na vývoj filmu to zanechává velmi pozitivní pohled. Iron Man 3, mně přijde nejvíc flexibilnější. Více než předchozí dva. jako bychom byli v daleké budoucnosti a Iron Man se musí vypořádat jak se strašáky z minulosti, tak s nepřáteli ze současnosti. Iron man bude navždy nejhlavnější postavou Roberta Downeyho jr. Vynikající výkon Bena Kingsleyho v jedné z vedlejších rolí. Gwyneth byla kouzelná a má skvěle vypracované bříško, mňamka na závěr. ()

Petrasuvicka

Vtipné, akční...ale možná až moc a...dlouhé. Nejspíš jsem jen nebyla správně naladěná, ale dobrou polovinu filmu jsem se vrtěla v kině s přáním, ať už přijdou titulky, třebaže mě dobře mířené hlášky a vtipy bavily po celou tu dobu. Ovšem závěrečný battle si fakt mohli odpustit o takové délce. Chaos létajícího kovu doprovázený miliony výbuchů způsobovaly jistou dezorientaci a chuť usnout. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu