Hra o trůny - Série 3

(série)
USA / Velká Británie, 2013, 9 h 4 min (Minutáž: 49–60 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Michelle Fairley, Iain Glen, Sophie Turner, Kit Harington, Richard Madden, Natalie Dormer, Jack Gleeson (více)

Epizody(10)

Ve třetí řadě budou ústředními tématy příslušnost k rodu a loajalita, přičemž vyvrcholí mnoho zápletek rozehraných v předchozích řadách a několik hlavních postav potká krutý osud. Hlavní pozornost je i nadále soustředěna na královské sídlo, kde se Lannisterové po divokém námořním útoku Stannise Baratheona (bratra zesnulého krále) sotva udrželi u moci. Dění na Severu hrozí změnit celkovou rovnováhu moci v Západozemí. Král Severu Robb Stark bude čelit veliké pohromě při jeho úsilí zužitkovat vítězství nad Lannistery v předchozích dílech. Na ještě vzdálenějším severu Mance Rayder (nová postava, kterou ztvárnil Ciarán Hinds) se svou obří armádou divochů pokračuje v neúprosném pochodu na jih s cílem zdolat Zeď. Za Úzkým mořem se Daenerys Targaryen - znovu pospolu se svými třemi hrozivými rychle dospívajícími draky - pokusí postavit armádu otroků, aby s nimi vyplula z Essosu v naději, že nakonec získá Železný trůn. (HBO Europe)

mortak

Třetí ve stejném duchu jako druhá. Epizodická struktura a velké množství postav v mnoha odlišných prostředích nenechá diváka ani na chvíli odpočívat či dokonce nudit. Ovšem díky této roztříštěnosti se v každé dějové lince odehraje v jedné sezóně docela málo. Martin má pro každou postavu připravený buď očistec, nebo smrt, ale některé z nich jsou pořád ještě na startovní čáře. A šachovnice, na které se hraje, se neustále rozrůstá, a objevuje se víc nových figurek něž činí úmrtnost těch starých. ()

Lachtaan

A tady začala ta (pro tenhle seriál) neodmyslitelná řežba. Nekompromisní souboj nejen o samotný Železný trůn začal pomalu ale jistě kácet všemožné postavy, které si to víceméně zasloužily i které jsme si neskutečně oblíbili. Konečně jsem sedl na lep i samotné Daenerys, která mě zpočátku nemálo vytáčela. Utvrdil jsem scou nenávist k Geoffreymu i jeho matce a stejně zlostně, jako to uměli oni, jsem si užíval jejich utrpení, které přišlo hlavně v následující sérii. Dlouho jsem také přemítal, zda mi vadí či nikoliv scény ze Severu s Divokými. Nakonec i u nich jsem našel sympatie, i když to trvalo daších několik dílů v nadcházejících sezónách. Jinak se ovšem musím klanět samotnému G. R. R. Martinovi i štábu, který dokáže v takovéto neodbouratelné podobě převést jeho romány na televizní obrazovky. ()

DragonnCZ

8/10. - Ale jo 3 série je zase v sedle i když první je furt za mě nejlepší, je to vylepšenější, dramatičtější, zábavnější a brutálnější a vše co mi vadilo na druhý je hezky zde, začátek je trochu pozvolnější potom to je v polovině celkem nudnější příběhový linek tu je požehnaně a moc se neposouvají ale koncem nabere spád a hezky se to vyvrcholí a ukončí a závěr s Daenerys je super. BTW její linku mám asi nejradši, jelikož mě nejvíc baví a hlavně si užívám dráčky, potom Jonova linka a ty ostatní už jsou spíš nudnější. O akci tu skoro vůbec nejde jde tu pořád o ty postavy a celkem se mi to i líbí. Opět tleskám a jdu na další série. ()

MsUtahraptor

Veškeré nadšení vyprchalo. Najednou je podstatně důležitější vidět tři jiné seriály (nový Hannibal, The Borgias a zbytek taktéž novýchVikings) a tlačítko PAUSE používám přespříliš často. Odvysílané díly splývají a (drobné) výtky rostou jak houby po dešti. Očekávaná UDÁLOST sezony spíše zklamala. Mínusy: Bran, Robb a Jon v lepším případě nehorázně nudí. Dvě a půl sezóny obtěžování s neknižní děvkou a její zbytečná/hloupá smrt, když se konečně začne zdát, že s ní možná i něco zamýšlí. Atd. atd. atd. TOP scény: - Vyzvedla bych alespoň všeobecně herecké výkony, především pak u Tywina, Olenny, Joffreyho a dua Jorah & Barristan. Plus příjemné překvapení ve formě valyrijštiny. Hodnocení: ***** * z 10 ()

kenkaku

prakticky to samé jako druhá řada... jen s tím rozdílem že teď už vůbec nevím kdo je kdo. Třetí řada totiž zcela přímo navazuje na druhou a to bez jakéhokoliv "viděli jste". První epizodu tedy jen zírám a lovím v paměti kdo je ten chlap přivázaný na velké písmeno X nebo "ta" co poletuje kolem krále (jméno nevim... prostě toho blond namyšleného spratka co má za matku Sáru Connorovou). Děj opět poletuje mezi 5-6ti... možní sedmi (já fakt nevím) liniemi. Prostě vždycky chvilku sledujeme někoho. Sníh, "tlusťoch", holka ostříhaná na kluka, ten co spal se Sárou Connorovou (brácha toho mrňavýho), ten co nechodí (po tom jak spadl z okna, když viděl co neměl), tu co má draky, Krále Starka (Iron Mane díky za připomenutí), pak nějakýho chlapa... možná i dva... a samozřejmě vše co se šustne v tom království kde kraluje blond spratek. Určitě jsem něco vynechal. Jasně... ten na velkém písmenu X... To ale není to nejhorší. Nejhorší je, že už zcela nevím proč jednotlivé postavy dělají to co dělají nebo kam jdou (většina někam jde). Co mě vyloženě nasralo byla osmá epizoda. Jako tlusťoch přijde na to k čemu je "lesklá špička" a ZAHODÍ JI A UTEČE!? ()

waits

Některé pasáže působí trochu mdlým dojmem (Starkové..jasně, všeho do času, filmová verze mě překvapila i jakožto nedávného čtenáře) nebo naopak patetickým dojmem, ale pro fandy tohle nic neznamená. Třetí serie je postavená hlavně na Daenerys a Jamiem Lannisterovi. Ještěže se dá vždycky na někoho spolehnout. ()

Luk Skywalker

O dost lepší než druhá série, navíc s nejlepším dílem z celého seriálu (9.díl). Sice jsou i zde hluchá místa resp. epizody, ale k seriálům to patří a nuda se nedostavila. Viděli jsme bílé chodce a víme co na ně účinkuje. Každá postava se někam posunula či skončila. ()

Hpatrik

Všechny postavy jsou víceméně zajímavé, výborně napsané a kvalitně obsazené, je jich tu ale příliš, takže něž se všichni vystřídají, na jednu postavu zbydou v jedné episodě dvě až tři scény, což narušuje dynamiku vyprávění a příběh ztrácí na zajímavosti. Nicméně celkově povedená série, a to i přesto, že naprosto podle a brutálně zabijí mé dosud neoblíbenější postavy - ještě pár dní poté to těžce rozdýchávám. ()

Razzor_82

Třetí série přináší skvělé dobrodružství napříč všemi rodinami a vývoj postav. Jaime se mění z padoucha na sympoše. Brutální je pak závěr série a Rudá svatba, která zamíchá s celým dějem. 9/10 ()

Likan7

Jsem ze Hry o trůny otrávený. Má neuvěřitelně líbivý potenciál, jenže místo jeho využití sleduju části, kde je nejzajímavější horolezectví, nebo rozhovor těsně před závěrečnými titulky. Jak jsme u GoT zvyklý, nejlepší díl je ten předposlední, aby v posledním zase zvolnil a trochu nás navnadil. Neříkám, pro fanoušky to určitě funguje, já ale s klidným srdce mohu říct, že mě Hra o trůny prostě a jednoduše nebaví. I tak budu pokračovat. ()