Hra o trůny - Série 4 (série)

Fantasy / Drama / Dobrodružný

USA / Velká Británie, 2014, 8 h 44 min

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Ramin Djawadi

Lena Headey, Peter Dinklage, Emilia Clarke, Nikolaj Coster-Waldau, Iain Glen, Rory McCann, Sophie Turner, Kit Harington, Maisie Williams, Rose Leslie, Natalie Dormer, Jack Gleeson, Charles Dance, Sibel Kekilli, Peter Vaughan, Owen Teale, Gwendoline Christie, Daniel Portman, Ian McElhinney, Indira Varma, Pedro Pascal, Michiel Huisman, Tony Way, Joseph Gatt, Jurij Kolokolnikov, Ian Beattie, Will Tudor, Gabrielle Dempsey, Liam Cunningham, Stephen Dillane, Carice van Houten, Alfie Allen, Iwan Rheon, Conleth Hill, Michael McElhatton, Noah Taylor, Tara Fitzgerald, Thomas Brodie-Sangster, Kerry Ingram, Charlotte Hope, Jazzy De Lisser, Jón Þór Birgisson, Orri P. Dyrason, Struan Rodger, Mark Stanley, Ben Crompton, Josef Altin, Joel Fry, Brenock O'Connor, Burn Gorman, Luke Barnes, Richard Brake, Kate Dickie, Mark Gatiss, Lucian Msamati, Philip Arditti, Sarine Sofair, Samantha Bentley, Barry McGovern, Ben Hawkey, Hafþór Júlíus Björnsson, Gerard Jordan, Paola Dionisotti, Neil Fingleton, Neil Marshall, Jack Roth, Ciarán Hinds, Octavia Selena Alexandru, Darren Kent, Elizabeth Webster, Brian Fortune, Dominic Carter, Reece Noi, Gary Oliver, Andy Kellegher, Paul Bentley, Finbar Lynch, Trixiebell Harrowell, Alisdair Simpson, Trevor Allan Davies, Tommy Dunne, Andy Beckwith, Dez McMahon, Sara Dylan, Chris Reilly, Ross Mullan, Pixie Le Knot, Michael Stuart, James Bleakney, Laurence Doherty, Stuart Martin, Martin Walsh, Daniel Rabin, Kristen Gillespie, Maria Sikavica, James McHale, Georg Holm, Raymond Griffiths, Maxwell Laird, Dean Whatton, George Appleby, Krysten Coombs, Neil Baltus, Richard Buick, Paul Herbert, Stella Lutz, Sigur Rós, C.C. Smiff, Jem Wall, Raewyn Lippert, Lois Winstone, Lu Corfield, Patrick J Molloy, Emilio Doorgasingh, Xena Avramadis, Derek Horsham, Joshua Sher, Conor Watters, Daniel Naprous, Philip Philmar, Robert Goodman, Karl Jackson, Jane McGrath, Aeryn Walker, Cheryl Lester, Will Fortune, Jon Freeman, Kristy Robinson, Deirdre Monaghan, Niamh Lennon, Gerald McMullan, Rhodri Miles, Michael Hough, Anthony Boyle, Gian Sanghera-Warren, Mackenzie Dean, Dean Weir, Marko Jelic, Grahame Fox, Jody Halse, Richard Doubleday, Tim Landers, Cormac McDonagh, Andy Moore, Samuel Paul Small, Mark Quigley, Joe Claflin, Desmond Edwards, Alice Hewkin, Isaac Hempstead-Wright, Gemma Whelan, Nathalie Emmanuel, Jacob Anderson, John Bradley, Aidan Gillen, Julian Glover, Kristian Nairn, Finn Jones, Hannah Murray, Kristofer Hivju, Dean-Charles Chapman, Diana Rigg, Anton Lesser, Ian Whyte, Ellie Kendrick, Roger Ashton-Griffiths, Lino Facioli, Josephine Gillan

Po zhlédnutí 4. série není moc co dodávat. Rozjezd byl opět pozvolnější, ale posledních snad 5 dílů bylo ohromujících. Prakticky po skončení každého z nich jsem ještě dlouho civěl na závěrečné titulky a nevěřil svým očím. Zamiloval jsem se do tohoto seriálu. Kurevsky se těším na 5. sérii. Naprostá paráda.(3.12.2016)

Tolik jsem se těšila, až antihrdina Joffrey vydechne naposledy a konečně tenhle s odpuštěním psychopatický, sadistický hlupáček zmizí ze scény. Leč s ním, bez návaznosti na jeho postavu, zmizelo ze scény i určité mistrovství a čtvrtá série byla poslední, která mě opravdu silně zaujala. Zrůdného Joffreyho rázem nahradili další psychouši a od dalších sérií už pak šel seriál akorát tak strmě dolů. Paradoxně Joffreyho svatba a to co se na ní událo, bylo posledním TOP momentem doposud strhujícího, takřka bezchybného seriálu, jeho vymodlený odchod byl bohužel zároveň i umíráčkem za dovedně vymyšleným dramatickým příběhem. Do osmé epizody čtvrté řady ještě dobrý, pak nastal pád.(8.8.2017)

4. séria - 95% Pre mňa zatiaľ najlepšia séria. Zvraty nemajú chybu, na začiatku som búchal šampanské. Deviaty diel absolútny luxus, ktorý by mohol isť na filmové plátna. A Peter Dinklage opäť potvrdzuje, že mu rola neskutočne sedí. I Will Take What is Mine With Fire and Blood. Oblúbený soundtrack: The Children.(1.7.2016)

Čtvrtá série: Zatím nejlepší série. Vlastně žádný díl nebyl slabší, každý měl co nabídnout. Toto byla opravdu ta nejvyšší seriálová dokonalost a už si nedokáži ani představit, jak by to lepší mohlo být. Za mě tedy dávám pomyslný vrchol hodnocení a pokud další řada bude ještě lepší, asi budu muset mé hodnocení rapidně přehodnotit. 100%(13.3.2016)

Čtvrtá série mě vlastně poměrně zklamala. Neočekávané zvraty střídají klasická filmové klišé, intriky už nejsou tak překvapivé a bitvy tolik napínavé. Stále je to ta velkolepá Hra o trůny, ale myslím, že s pátou sérií se seriál přiblíží průměru, což bych viděl jen nerad. Sice se v této řadě stalo mnoho důležitých událostí (na konci druhé epizody jsem byl šťastný jak u seriálu nikdy předtím :-)), které nebyly k zahození a některé díly skutečně stálo za to, pak tu ale bylo taky pár epizod, kde vás nezaujalo téměř nic a herci jen mleli vatu. Ale pořád se jedná o nadprůměrný seriál, jen s pomalejším tempem a s více berličkami než předtím... P.S.: Dost mě zklamal Jojen Redd, myslel jsem, že jeho postava bude zajímavější, a také mě vůbec nezajímal vztah Sama s Gilly. Naopak Daeneris, Tyrion a Arya stále baví nejvíce. :) 75%(12.1.2016)

• - Hora (Hafþór Júlíus Björnsson) zde drží obrovský obouruční meč, měřící kolem 180 cm, pouze v jedné ruce, přičemž mu nedělá problém s mečem mávat nad hlavou. Rovněž ho drží v ruce levé, i když charakter je v knižní předloze popsán jako pravák. (ArsenalEagle)