Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

slunicko2

Obyčejný film o neobyčejném problému. 1) Hm...co na to říci? Vášnivé nadšení u poněkud mělké a klišoidní dramedy není na místě. Chvílemi je to fakt hodně ujeté (například začínající psychoterapeutka nasazená na umírajícího). 2) Na druhé straně jsem se nenudil, 30letý Joseph Gordon-Levitt (nemocný Adam) byl přirozený a uvěřitelný, 29letému Sethu Rogenovi (Adamův kamarád Kyle) bych dal zpočátku pár po čuni, ale pak se ukázal v jiném světle, pak tam je jedna sebestředná a jedná nesobecká partnerka a jako celek to bylo svižné a očekávaně optimistické. 3) A tumor? Yes. Me? Yes. That doesn't make any sense though. I mean... I don't smoke, I don't drink... I recycle... ()

katuska138

Asi tak první půlhodinu mě ten černý humor pořádně štval. Nepřišlo mi to ani trošku vtipné a už vůbec mi to nepřišlo vhodné. Chvíli se film snaží být sarkastickou komedií polehčující vše okolo, za chvíli se přetvoří do romatického dramatu, aby nakonec naprosto americky skončil. Čekala jsem víc. ()

Herr_Flick

Život je mrcha, proto utíkáš od kruté reality k filmu. A právě proto nemám moc rád příběhy, které vím, že můžou špatně skončit. Do 50/50 se mi teda moc nechtělo, o to příjemnější překvapení na mě čekalo při prvním setkání s neznámým Jonathanem Levinem. Je to fakt hodně kvalitní kousek, nabitý emocemi, vtipně odlehčený, kde si každý najde to svoje a snad nikoho nemůže urazit. Hlavně vyvolá notnou dávku empatie, začnete přemýšlet - 100% ()

Raketka29

Příběh o tom jak se poperete s šancí na život 50/50. Několik úsměvných a několik plačtivých scén. K páté hvězdě bych ocenila trochu více postavy rozpitvat do hloubky ale i tak je to zajímavý film. ()

repe

Není to takovou odvazovou komedií jako The Bucket List a nekoupe mě to v emocích jako třeba Seven Pounds a nebude následovat žádné ale - tenhle průměr se mi tolik nelíbil. Asi jsem díky tomuto námětu čekal složitější, dojemnější příběh a závěr, co mě posadí na zadek. Na rakovinu mi to celé přišlo až moc "free", citově asi tak hluboké, jako rada doporučeného seznamu knih pro hladší průběh nemoci... ()

MATADOR

I když mi předem bylo jasné, jak to s vývojem postav dopadne, 50/50 je krásnou ukázkou toho, jak moc se dokáže život změnit! Prohry a výhry se tu střídají jak na koni a výsledek je parádní, opravdu malý velký film, který by měl každý vidět ... a Anna Kendrick, za těch pár minut ve filmu se do ní nejde nezamilovat =) ()

FilmFan24

Jestliže je všeobecně známo, že filmy o nemocných lidech emocionálně diváka vydírají tak "50/ 50" je světlou výjímkou za kterou patří všem, co se na něm podíleli můj velký dík! Joseph Gordon-Levitt je v hlavní roli nemocného Adama prostě neodolatelný, Seth Rogen jako jeho kamarád co to má taky rád je moc príma a Anna Kendrick - tak po roli z "Lítám v tom" další parádní herecká kreace. Podotýkám, že v ději filmu není až zase tak hlavní vážná nemoc, ale důraz je kladený na sílu toho pravého přátelství. Fakt nádherně lidský, dalo by se říct obyčejný film a lásce, životě, smrti a hlavně o přátelství! A song od Pearl Jam v úplném závěru už je jen tou pověstnou třešničkou na dortu! P.S. Scéna s nalezenou knihou na záchodě poví o ryzím nefalšovaném kamarádství prostě vše...V mém pomyslném žebříčku patří mezi nejlepší filmové okamžiky roku! ()

m@rz

Seth Roger (po Green Hornetovi) opět předvádí, že sranda mu jde. A to i v dramatu o umírajícím člověku. ()

Wiliem

Opravdu nic co by zvedalo ze židle, to fakt ne, ani žádné velké emoce se nekonaly, krom relativně slušného závěru, ale za ten zbytek filmu nelze dat nic více než tři *. Snaha za každou cenu vyždímat z diváka emoce, to fakt nemusím. 60%. ()

Hamaradža

Citlivá tak trocha čierna komédia o nádeji a optimisme v blbých chvílach. Je to skrátka a jasne pekný film, nič viac, nič menej :) A Anna Kendrick je anjel :) ()

AffectedFace

ČSFD Hodnocení 11.7 2016 | 81% | Adam žije se svojí přítelkyní v hezkém domě. Poté, co jeho přítelkyně zjistí, že Adam má rakovinu, začne ho podvádět s hipísáckým negrem, přičemž se vymlouvá na to, že neví co má dělat. Adam se rozhodne, že začne chodit na chemoterapii, která mu byla doporučena, aby se nemoci zbavil, bohužel to nepomůže a bude muset podstoupit riskantnější zákrok... 50/50 je z části dojemná záležitost a z části žoviálně komediální drama. Seth Rogen se do filmu moc nehodil, protože ze sebe dělá akorát tak sexuálního póvla. Nedokážu si představit člověka, který by se pro tuto roli hodil více, než Levitt. Je pravda, že se tam najde pár nudných scén, ale i tak se to nedokáže vyrovnat realitě, která skutečně koluje mezi námi. Herecké výkony mohly být ze stránky herců lepší, ale i tak to byla skvělá podívaná. 80% ()

TominoLa

Opravdu silný zážitek. Většina režisérů se zaměří jen na ten problém a snaží se nám hrát na city a vymámit co nejvíce slz. Jonathan Levine mezi ně rozhodně nepatří. Výborné obsazení a stále lepší Seth Rogen. ()

grogodil

Odľahčenou formou podaná vážna téma a pre mňa taký ten ukážkový pekný film, ktorý síce neposadí na prdel, no zároveň je bez najmenšej chybičky. Všetko a všetci pôsobia prirodzene, nevtieravo a bez pretvárky a ich samotná morálna podpora Adama (J.Gordon-Levitt dobrá voľba) naozaj úprimne dojíma až tak, že samotný záver je nakoniec slzotvornejší než kilo cibule a mal som čo robiť, aby som tie hrachy udržal v kútiku oka :-) O smiech cez slzy sa stará rovnako (a konečne) trefne obsadený Seth Rogen ako optimizmom a hláškami nabitý kamarát do dažďa za všetky prachy, odhodlaná, no neskúsená praktikantka Katherine je na zožratie a pri zbližovaní sa s odcudzenou matkou som mal pocit, že sa dívam tak trochu do zrkadla. ()

Aleee89

(viděno 18. 1. 2012) Tak jsem se podívala na ještě jednu oceňovanou komedii z minulého roku. Opět řeknu, co jsem už několikrát říkala. Komedie není žánr, který vyhledávám, takže nebýt toho, že film figuroval v nominacích na Glóby, asi bych se na něj nepodívala. Teď jsem ale každopádně ráda, že jsem 50/50 viděla. Oceňuji práci se scénářem, protože tohle je téma, které se prostě chtě nechtě dělá šablonovitě, jenže scenáristi tohoto kousku se s tím dokázali poprat a z lacině vyhlížejícího slzopudného dramatu dokázali vykřesat mnohem více. Nejsem z těch, kteří právě toto tomuhle filmu zazlívají. To, že dramatickou linku nenechá vyznít pořádně. Mně to nevadilo a snímek jsem si nakonec užila, a to jak s momenty vtipnými, tak těmi dojemnými. A ani mi nevadilo, že konec byl jasný hned, jak se linka s rakovinou dostala na scénu. ()

Dont

Málokdy se povede takovýmto způsobem skloubit humor a takto vážné téma. Joseph Gordon-Levitt se ideálně hodil do role „nevinného“ a spořádaně žijícího mladíka, jehož poklidný život obrátí naruby zhoubná nemoc. Bryce Dallas Howard dokáže "mrchy" výborně a Sethu Rogenovi tyhle komediální polohy náramně svědčí. Anna Kendrick se v mých očích začíná docela vybarvovat a budu jí do budoucna věnovat pozornost. Co hodně oceňuji je fakt, že film vůbec netlačí na pilu a nechává nástup emocí a jejich intenzitu dost na divákovi. Konec je možná lehce předvídatelný, ale tvůrci to ukočírovali ve správných kolejích a také jim vydatně pomohly ambice snímku, který si nehraje na nějaké zásadní umělecké drama, ale naopak film často shazuje sám sebe a přehrává problematické pasáže do komediální roviny. Tohle si rozhodně pustím rád znova. ()

Skip

Rakovina není zrovna veselé téma, ale když se natočí film s citem a bez zbytečných útoků na slzné kanálky, může vzniknout něco, co má opravdu šťávu, dá se u toho zasmát a zároveň i v té dramatické rovině být napjatý, jak to dopadne. ()

Eldrick

Takhle se neprožívá rakovina ani náhodou, vim o tom své. Slabej odvar reality. Šablonovitá americká pohádka. Autorům bych doporučil návštěvu FN Motol, 2. patro lužkové oddělení onkologie, abych věděli, jak se lidi perou s pořádnou rakovinou. Zlatý BUCKET LIST s Nicholsonem a Freemanem, to mělo aspoň šmrnc a tah na branku. Tohle je mdlé, připosrané... Seth Rogen to naštěstí částečně zachraňuje svými cynickými kecy. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby