Sebevražedný oddíl

• USA Suicide Squad (více)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternativní 111 min)

Je to dobrý pocit, být ten zlý... Dejte dohromady tým těch nejnebezpečnějších superzločinců na celém světě, kteří si právě kroutí své tresty, vyzbrojte je tím nejefektivnějším arzenálem, který má vláda k dispozici, a pošlete je porazit záhadnou nepřemožitelnou entitu. (Freeman Ent.)

mathes

Velkej potenciál, Jared Leto a jeho nové pojetí Jokera, které by mělo mít daleko blíž originálu, Margot Robbie jako Harley Quinn, Will Smith jako Deadshot. Velké očekávání, ještě větší zklamání. Jednu hvězdičku filmu dávám jen za Margot Robbie, která byla jediný světlý bod celé víc jak 2 hodiny dlouhé stopáže. ()

Dzoumen

Jsem rád, že na začátku bylo seznamování s postava a že to zbytečně neprotahovali to seznamování, jsou i nějaký filmy kde totiž na to zapomínají.Na tento film jsem se hodně těšil už z důvodu, že tam hrajou moje 2 oblíbené postavy a to Joker a Harley Quinn. Margot Robbie převedla, že umí hrát Harley Quinn a Will Smith hrál taky dobře, ale Deadshota. Celkem mně mrzel Joker, že se v tom filmu moc neukázal a ještě k tomu jak vypadá. Třeba Joker z temnýho rytíře vypadá mnohem lépe. Mám moc negativních věcí na Jokera a ještě mám jednu, Jared Neto nebyl zas tak špatný, ale jsou i lepší herci, ale taky nedostal moc příležitost. Film bych udělal asi kratší bylo by to lepší. 68% ()

maestrotatum

Nepamätám si, že by ma niekedy tak zaujala predpremierová propaganda. V lete toho roku kedy Suicide squad uzrelo svetlo sveta bol film tým (alebo určite patril do skupiny) najväčším lákadlom. Naneštastie drvivá väčšina prišla do kina s očakávaním, že aj DC už bude mať svojich Strážcov Galaxie( neskôr v roku 2020/2021 James pravdepodobne túto raritu uskutoční) a nakoniec boli sklamaní, to boli aj kritici. Lenže tento žáner sa robí pre fanúšikov a nie pre kritikov. Ja som fanúšik a film si predovšetkým ukradli pre seba Harley Quinn a Deadshoot teda Focus duo. Ten scenár je poslabší, hlavne preto lebo Jednotka samovrahov je studnica dobrých nápadov a charakterov. Určite sa z toho dalo vyťažiť oveľa, oveľa viacej. No mňa to baví, pozerať sa na Margot a jej psychoorchester náladovosti rozpoltenej královnej Gothamu je podobne dobré ako daňový raj. Will a Deadshoot ? Už si neviem predstaviť nikoho iného. Podobne aj ostatní kolegovia samovrahovia hambu nerobili. Svoje role zvládli a priestor, ktorý im bol pridelený využili. Omylom však je bosorka. Ako záporak fajn ale Cara Delevigne nie je a asi ani nebude dobrou herečkou. To bola chyba. Taký prútik neexistuje, ktorý by z modelky urobil herečku. Hudba a efekty veľmi dobré, menej tmavých záberov a film môže byť o triedu lepší. [80%] ()

megajalec

Imidžovka bez poriadneho resp. príšerného príbehu. Mal som pocit, že o to vlastne aj išlo, predstaviť postavy (najlepšia časť filmu), obaliť to nejakou blbosťou, ukázať cool záporákov so schopnosťami a skončiť to. Sexy Robbie si ako Harley Quinn kradne celý film pre seba, či už výzorom alebo správaním. Sekundovať sa jej snaží Smith, škoda že Letov Joker dostal tak málo priestoru. ()

Dejf4

Promarněný potenciál. Člověk se při sledování nenudí, ale nic dobrého o tom říct také úplně nemůžete. Jeden velký guláš ve kterém je všechno strašně na sílu. Od hudby, přes vtipy až po postavy. Všechno a všichni jsou strašně "cool", ale vše to vyšumí do ztracena. Přidejte si standartní zápletku a nudného záporáka. A ve výsledku zde máte průměrnou komiksovou jednohubku. 5/10 (Kino) ()

CRAZYGOBLIN

Za mě rozhodně úžasný film. To co jsem chtěl sem dostal. Rozhodně mě to překvapilo a určitě lepší eso od DC než BvS. Myslím že je třeba trochu DC fandit protože MARVEL si vede velmi skvěle a DC snad bude taky jelikož nás čeká Justice League a Wonder Woman a spousta dalších. DC se rozjíždí a myslím že to jsou skvělé začátky. Opravdu doporučuji se podívat pokud jste typ co rád se podívá na fajny filmek a je rád že ty filmy vůbec točí. :D ()

toso7777

DC ala Marvel :D HA-HA. Takze Dc to dokazalo natocilo vtipny, akcny film v temnom a veselom kabatiku :) Davam plnu palbu za humor, hercov zvlast za Leta, Margot a najma za Smitha a za skvelu hudbu. Kedze ma bavil Muz z ocele aj BvS tak chvalim DC za dobry rozbeh a dufam ze budu v tomto pokracovat. ()

Tomko87

Priznám sa, že to haló ohľadom RT mi trochu nahnalo strach. Teraz môzem povedať že zbytočne. Oproti BvS si film krásne drží nadhľad. Vtipy mi neprišli silené. Mne ako čitateľovy komiksov sa trašne páčil easter egg na Alexa Rossa. Trocha mi vadila miestami neprehľadná akcia, no neskončilo to Marthou. Takže spokojnosť. U mňa kralovali Will a Margot (Ako inak :D) Tá nerobila hanbu svojej predlohe. ()

lilekbig

Harley Quinn RULLEZZZZ........ Sebevražedný oddíl je skvělá akční jízda říznutá komedií jelikož hlaškující Harley Quinn alias tyčinka Margot Robbie hraje svou roli neskutečně geniálně. Joker jakožto Jared Leto se moc ve filmu nezdrží (tak půl hodiny), ale hraje Jokera přesně tak jak má klaun z DC Comics vypadat a chovat se ne jako magor, ale prostě jako Joker. Pro Caru Delevingne je její role Enchantress určitě její nejlepší rolí. Will Smith si Deadshota střihnul velice dobře. A zbytek také, prostě mě to celé nadchlo. Efekty by byly za 9 bodů z 10ti. Příběh klasicky komixový takže tam není co vytknout. Vtip ten je za 10 bodů z 10ti. Film jako takový 10 z 10ti bodů. A soundtrack tomu dodával šťávu takže taky 10 z 10ti. Sečteno podtrženo a je to HAHAHA! 100% PS. Tyčinka Margot je chutná a Margot Robbie je hezká takže dvě mouchy jednou ranou :D ()

Wolftalon

Řekněme si to narovinu, dokonalé to nebylo. Scénař nebyl žádné terno (vzhledem k tomu, že ho dělali 6 týdnů se asi nelze divit), ale co film tahá nahoru jsou jednoznačně hereci. Viola Davis naprosto parádní, silné ženské role jí jdou a semtam jsem ve Wallerové viděl trochu Annalise Keating. Will Smith pobavil ze všech nejvíc, Margot nezklamala a Karen Fukuhara... ach... prostě se mi líbí tenhle typ asiatek. Dobrý, to jsem trochu odbočil, ale co jsem chtěl říct dál je to, že i další postavy, které neměli tolik prostoru mají velký potenciál do dalších filmů z DC Universa - do této kategorie zapadá jednoznačně Joker a Captain Boomerang, které chci rozhodně vidět víc. Přítomnost Batmana a Flashe také potěšila. Začátek filmu byl fajn, v originech si libuju a tyhle byly navíc dost věrné komiksům. Jakmile ale došlo na jádro filmu, dočkal jsem se jen průměrného master evil plánu a vcelku zbytečných a neuvěřitelných emočních výlevů (bar a celkově rychlé spřátelení jednotlivých postav). I když teď zním jako že mě Suicide Squad zklamal, není to tak docela pravda. Ono to totiž funguje dobře, vtipné to je, ale žádný umělecký skvost bych v tom nehledal. Navíc trochu naštve, že se Warneři vydali po neúspěchu Batman v. Superman lacinou Marvelovskou cestou a zahodili původní Ayerovův temnější sestřih. Celkově je to tak celkem průměrná záležitost. PS: Líbil se mi soundtrack, kterej je prostě boží! ()

R.R.R.Remeck

Fajn zábava, akcia priemerná, príbeh jednoduchý, veľké finále - proste to už nejako dokopme k titulkom :D čo iné k tomu dodať :D HA HA HA HAAAAAAAAAAAA ()

Setanta

Zkurvený DC. Takové sliby! Tak nevyužitý potenciál! Taková scénáristická prasárna!! Všechno funguje - režie, herci, občas i ta akce. Hudební složka mě okouzluje už celý poslední měsíc a marketingová kampaň se povedla na výbornou. Ale ten scénář si vycucali z koulí!!! Tvůrci se měli aspoň podívat na Útok na Arkham, aby pochopili, jak se tvoří vztahy mezi hlavními postavami, jak fungují motivace, zvraty, překvapivý konec. V Suicide Squad je milion věcí zbytečně. Např. Joker. Nebo Pinkey. Nebo ten borec s bumerangem. Nebo ta ženská s katanou. Přitom by stačilo, aby se Bumerang zabouchl do Katany a už bych mu věřil, že se rozhodne sejmout čarodějku. Nebo kdyby čarodějka ukradla jednorožce a Bumerang se ho vydal zachraňovat s nasazením vlastního života. Nebo kdyby nám řekli, co je ten jednorožec vůbec zač! A takhle bych mohl pokračovat přes celou stránku. Ne, tohle se neodpouští. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (více)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?