Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

• USA Hansel & Gretel: Witch Hunters (více)

Malého Jeníčka a Mařenku zavedl jejich otec do hlubokého lesa a tam je nechal osudu. Jeníček s Mařenkou našli perníkovou chaloupku, ve které byla ježibaba a ta je chtěla vykrmit a sníst. Když chtěla hodit Jeníčka do pece, děti ji přemohly a upekly v peci. Od té doby loví čarodějnice... Jeníček a Mařenka už jsou dospělí a putují po světě. V jednom městě chce šerif Berringer upálit ženu jménem Mina, kterou obvinil z čarodějnictví. Jeníček s Mařenkou ji ale na poslední chvíli zachrání, protože poznají, že to není ježibaba. Poté se vydají na lov čarodějnice v blízkém lese. Čarodějnici sice chytí a zabijí, ale jejich hlavním úkolem od starosty je najít unesené děti – a ty zatím nenašli. Mezitím se parta lovců snaží chytit čarodějnici, která děti unesla. Čarodějnice Muriel ale všechny zabije. V hospodě se Jeníček a Mařenka seznámí s Benem, který se o čarodějnice také zajímá. Do toho přiběhne jeden z lovců, který všem řekne, že čarodějka zabila jeho kamarády, a sám pak vybuchne. Jeníček s Mařenkou se vydají lovit čarodějnici do lesa... Nalákají ji na volání dítěte o pomoc. Jeníček s Mařenkou čarodějnici, což je Murielina pomocnice, chytí a zjistí, že čarodějnice potřebují ke svému rituálu získat dvanáct dětí. Nyní jich mají jedenáct a jdou si do města pro poslední... (TV Prima)

Mijagi

Konečně verze Jeníčka a Mařenky blížící se drsností původní předloze od bratří Grimmů. Ideální pohádka do vánočního programu ČT, nejlépe od 20 h na Štědrý den:-) Dost bylo princezen populisticky bydlících místo na zámcích ve mlýnech, vodníků ulítajících na sladkém pečivu a zakomplexovaných čertů povyšujících šikovnost nad velikost. Jednoduchý příběh založený spíše na hláškách, přehlídce všech možných způsobů zlikvidování čarodějnic a záběrů uplácaných ze směsi hektolitrů krve, rozsekaných mozků a utrhaných kusů těl čehokoliv, co se po nocích potuluje v lese a dokáže létat na koštěti. Tomu všemu nahrává přiměřená stopáž, díky které se divák nestihne začít nudit. S případným dalším dílem to budou mít tvůrci těžší, jednička mě jako odpočinkový film po práci pobavila. Popadněte své ratolesti a hurá do kina :-) ()

liberita

Pokiaľ nečakáte žiadny zázrak a beriete od začiatku film s nadhľadom, bude sa vám páčiť. Žánrovo dosť pripomína Kliatbu Bratov Grimmovcov a Van Helsinga, len sa na rozdiel od nich neberie tak vážne. Príbeh ani herecké výkony za veľa nestoja, ale moderné zbrane, desivo spracované čarodejnice, dokonca zopár ľakačiek vytvárajú slušný mix zábavy, napätia a dobrodružstva. Keďže viaceré rozprávky Grimmovcov sú dostatočne temné na to, aby sa z nich dala vytvoriť podobná hororová fantasy komédia, bolo by fajn aj ich takto spracovať do filmovej podoby. ()

3mates33

Nápad to bol dobrý, dej v pohode, až na niektoré miesta a koniec, s tím sa mohli trochu viac pohrať... tento film mohol mať na viac... je to tam medzi 3 až 4* ale a nápad dám 4* ()

Colchack

Plnokrvná fantasy zábavička. Takéto veci ja môžem. Jeremy ťažký frajer, krásna Gemma rozdáva údery a (e)F words jedna radosť. Vtrhne do chatrče ako cowboy do westernového salónu a dostane lopatou po hlave? WTF? :D ...Ako jednorázovka prečo nie...Teším sa na pokračovanie :) !! Videné v kine v 3D. ()

windows

Asi takhle: Tak zkušené levé pravé háky nedávaj ani Kličkovi. Tak nadupané zbraně z X.století nemaj ani v Oblast 51. Děj dobrý, zpracování katastrofální, efekty dobrý, hudba výborná. ()

Shredder

Uvodne intro s titulkami bolo perfektne. Hansela a Gretel som netrpezlivo ocakaval, lebo filmov s tymto zameranim nie je mnoho. Pripominala to kombinaciu beckoveho Van Helsinga a Kliatby bratov Grimmovcov. Spociatku to bolo zabavne, Renner a Arterton sympaticky, ale potom sa to zvrhlo do absurdnosti. Scenka s rotacnym gulometom bola maximalne prepalena a cele finale odflaknute. Vyhodou filmu je, ze ani chvilu nenudi. ()

sWONDER

Trošičku dementné, ale vysoko zábavné, čo viac si priať od filmu tohto druhu. Wirkola sa príliš nesral s príbehom a stavil viac menej na zábavnosť. Veľké zbrane, primerané množstvo krvi, rozpučených hláv (najlepšia scéna), čarodejníc rôznych zjavov a schopností. Akcia nie je dokonalá, ale svižná a nenudí. No od hororu to ma ďaleko. Niečo medzi 3 a 4 *, že na to asi tak ľahko nezabudnem, ma ťahá viac k štyrom. ()

TSZ

Jeníček a Mařenka se již od útlého dětství věnují vraždění čarodějnic, jen lopatu vyměnili za kuše, sekery a kulomety, střílející šípy (ale vlastně, i na tu lopatu pak dojde). Musí sejmout hlavní zlou (černou) čarodějnici, která kuje pikle proti všemu lidstvu, a jejímž bodyguardy jsou jiné čarodějnice a jakýsi velký trol (ten to ale dělá nedobrovolně, má dobré srdce).K tomu všemu je Jeníček diabetik, a musí si proto píchat léky. Již z tohoto nástinu děje je asi zřejmé, o jak blbý film se asi jedná. Pokud plánujete sledováním zaměstnat jakoukoliv část mozku (kromě té, která obdivuje mařenčin výstřih), bude to pro Vás ztráta času, jako zábava na nudné odpoledne to použít lze. ()

Clark_Kent

Čarodějnice to už tady bylo mnohokrát, je to malinko zajímavý ale pořádně mě to nevzalo abych pravdu řekl. Sympatická Gemma Arterton jako Mařenka a Jeremy Renner jako diabetický Jeníček. Velmi mě překvapila Famke Janssen v podobě zlé čarodějnice. ()

alldo.raine

Takhle si představuji akční jednohubku se vším všudy.. Nečekané maso, které si evidentně všichni na place plně užívali... Jak diabetický Jenda, tak nevybitá Mařena, Edward, jen Peta Stormare si mohl zahrát více ..... A ten kulas, neříkám nic:) ()

Uter123

Hodnotiť objektívne tento film sa asi nedá. V zásade jediné čo vám postačí k sledovaniu je láska k nehynúcim príbehom, tvrdým hláškam, tonám krvi a Gemme Arterton, ( tej by som veru takú lízanku dal do ruky, ehmm no nič). Ak ste čakali niečo iné mali ste sledovať trailery a pozrieť si minimálne jeden z predchádzajúci filmov Wirkoli. Na toto som čakal minimálne no minimálne od Van Helsinga. 90% ()

Maniik88

Strašne zábavná hovadina. Takto sa to dá zhrnúť do jednej vety. Proste vypnúť mozog a užívať si zbesilú akciu, plnú súbojov, zaujímavých high tech kuší, pušiek a guľometov. Ja som sa fajn zabavil, také novodobé akčné béčko. Nehľadajte prepracovaný dej alebo pointu. Som zvedavý čo vymyslia nabudúce, žeby červenú Karkulku, ktorú napadol zlý vlkodlak? No a ona ako vyrastie bude samurajskými mečmi sekať tie potvory na kašu...bol by zo mňa scenárista, hah. ()

Snathoras

Jakože líbilo se mi to hodně...ale nějak jsem nepochytil o co tam mělo jít xD asi se na to musím kouknout ještě jednou, protože jak skončil finální fight s hlavní čarodějnicí jsem si říkal "tak kdy už začne hlavní fáze filmu?" a ony naskočily titulky.. xD ()

misar3

Rychlý spád, fůra akce, skvělé obsazení a našlo se i pár zajímavých dějových zvratů. Film, který si na nic nehraje, ukazuje i typickou sourozeneckou "nesnášenlivost" počinaje narážkami a pohlavkami konče. ()

BUBO26

Prečo nie? Ľahké, svieže, rýchle, sexy (Marienka), jednoduchý (primitívny) príbeh, trošku divná logika, dosť divné technológie... ale ak nemáte na večer žiadne iné plány, tak sa zabavíte. ()

Zl0

Filmy tohto typu padajú často na jednej veci. Dajú tam pár scén len aby sa tvárili seriózne. Táto rozprávka, krvák, akčná jazda, či čokoľvek to je, to však nerobí a servíruje čistú zábavu vo vyrovnanom tempe bez akéhokoľvek hrania sa na vyššie umenie. A preto je to pecka! Hlavná čarodejnica mi nedá spať, lesy rozprávkové, akurát ten troll akoby si odskočil na brigádu z "Fantagíro". Ale aj tak bol v pohode. No a stopáž tak akurát - dávka presne odmeraná tak aby ste pri tom nezaspali. ()

lisa.ginmi

Překvapivě dobré. Má to náboj, má to obsah, dokonce to i dává v celku smysl a, i když je to velmi přímočaré, nedá se o tom říct, že by to bylo úplně tupé. Dá se tu najít pár vysloveně logických chyb, ale nejsou tak do očí bijící, aby kazily dojem z filmu, pokud ovšem nejste úplní hnidopichové. Čarodějnice i akce jsou více než zajímavé pro oko a hlášky opravdu vyznívají tak cool, jak by měly. Škoda jen nevyváženého hereckého výkonu hlavní sourozenecké dvojice, kdyby hrál Jeníček tak jako Mařenka, opravdu by se mi to zamlouvalo. Jednu malou soukromou hvězdičku si rozhodně zaslouží troll. ()

vetsinezobri

Film si celý pro sebe ukradl pan troll, je nejzajímavější a nejzábavnější postavou celého filmu. Byl jsem ale spokojený i se zbytkem, čarodějnice jsou hnusný, Jeniček má parádní kolt a Mařenka dekolt. Už jenom za ten nápad si to čtyři zaslouží. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (více)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (více)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (více)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (více)