Halloween

• USA Halloween (více)

Před čtyřiceti lety dokázala Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) jako jedna z mála přežít řádění maskovaného zabijáka Michaela Myerse. Útok, který se odehrál o halloweenské noci, v ní však zanechal hluboké jizvy na duši. Od noci, během které vyšinutý mladík ubodal její přátele, jen aby mohl připravit o život i ji, se důsledně připravuje na jeho návrat. Žije v ústraní, v domě plném důmyslných pastí, zoufale si nerozumí s dcerou (Judy Greer), která ji kvůli téhle posedlosti považuje za blázna, a velmi těžce si hledá i cestu k dospívající vnučce. To vše navzdory tomu, že Myers dožívá v jedné z nejpřísněji střežených psychiatrických léčeben a možnost jeho útěku je jen teoretická. Blíží se však Halloween a všechny Lauriiny obavy se rázem zhmotní po havárii vězeňského autobusu, který převážel nebezpečné psychiatrické pacienty do nového ústavu. Některým z nich se podařilo uprchnout. Michael Myers byl mezi nimi a o svou nezdravou fixaci na Laurii nepřišel. (CinemArt)

CatcherBlock

Poslední půlhodinka je ultimátně napínavá a jen za ní dávám 4 hvězdy. Jinak film sám o sobě je vcelku průměrný. Finále ale vážně výborné a tak hodnotím vysoko. ()

sir-dave

Možná byla chyba se podívat na verzi 2018, když jsem neviděl předchozích 10 dílů, spojitosti se daly ale nějak domyslet. Lekačka žádná a polovina sálu se většinou smála. Spíše než horor mi to přišlo jako nepsaná soutěž o to, která postava se zachová jako větší trotl. 9/10 lidí při nehodách nezastaví, ale v místním městečku se běžně v noci vystupuje a pomáhá zaostalým pobudům z vězeňského busu. Půl hodiny se nic neděje, dva novináři rozjedou příběh, když je v tu ránu na hajzlíku popraví, scénář se vyhodil a potom je to bezdějová jízda, jak se bubákovi bez rozmyslu napíchávají lidi na kudlu. V porovnání s předchozími díly to je možná skvost, ale takhle to výš nejde. Zlatý Wrong Turn. ()

CinemaRanger

Původní Halloween z roku 1978 miluju, pokračování z roku 1981 mám taky rád a jsem nadšen, že tento Halloween pokračuje tam, kde to minule mělo skončit. Sice se to ze začátku trochu táhne, ale pak přijde první mord, atmosféra houstne a napětí přibývá. Z některých scén jde přímo čirá hrůza. Hlavně díky opět parádní mrazivé hudbě. Celé je to skvěle natočené a herci, narozdíl od většiny jiných hororů, hrají. +Na Andi Matichak se moc hezky kouká. ()

Sabrewulf odpad!

Tohle je ten hit, co v kinech tak brutálně moc vydělal? Jako vážně lidem stačí už takhle málo? Halloween série se stává karikaturou sebe sama (pokud jí už dávno nebyla) a tak nám tady vraždící instalatér prudí asi po milionté a kdoví, kolikrát ještě bude. Smysl a motiv jeho vraždení mi desítky let stále uniká. Smysl točení dalších dílů taktéž. Prostě instalatér vraždí bezdůvodně každého na potkání nudnými způsoby, na konci ho jakože zabijí a tak pořád do zblbnutí. Nápadité jak něco.  Poznávací znamení instalatéra: umí používat teleportační zařízení a GPS. Úspěch prvního dílu chápu - mezi slepýma jednooký králem jest. Úspěch jakéhokoliv jiného dílu nepobírám vůbec. P.S: Ten superzabezpečený dům se dveřmi se skleněnou výplní je vážně k popukání. ()

Nivenx

Michael myers je zpět ve své nejlepší formě i s babičkou Laurie. Opět solidní slasher který máme rádi, který jde ve stopách prvního dílu a vypadá to kurva dobře! ()

Triple H

Tak nám vypulírovaný, navoňaný, kvázi-retro štýl doplával z gangsterských vôd (Gangster Squad, Legend, Black Mass), prípadne z Hviezdnych vojen (Force awakens) aj k hororom. Sláva. Niežeby som starnúcej Jamie Lee nedoprial na dôchodok ešte chvíľu v žiari reflektorov, alebo žeby som nerád videl praotca filmových psychopatov opäť v akcii, ale táto forma ma jednoducho neoslovila. David Gordon Green má na konte 0 hororov, 3 strelené komédie s Rogenom, Hillom a McBrideom, niekoľko nemastných-neslaných drám a je to cítiť. Napätie nula bodov, s výnimkou pár poslabších ľakačiek, detto aj atmosféra. Je síce sympatické, že obsahovo aj formálne sa skladá poctu originálu, fanúšika možno poteší že Carpenterov hudobný motív znie pomaly v každej druhej scéne (mne to prišlo nudné), ale to čo fungovalo v 78-om holt dnes človeku tepom nepohne. A pokiaľ teda divák nie je veľký nadšenec do originálu, ktorému ku šťastiu stačí vizuálne uhladenejšia ozvena časov minulých, veľa si neužije. Zombieho remake z 2007-eho mi napríklad príde nepríjemný až odporný, ale v porovnaní pôsobí aspoň živo a dynamicky. Nový Halloween je len uhladená, elegantná a pokojná jazda zreštaurovaným starým veteránom, čo mi k hororu (ktorý má z princípu výrazne hýbať emóciami) jednoducho nepasuje. A ak sa tvorcovia rozhodli ísť cestou pomaly až mýtizovania toho čo sa stalo v prvých dvoch filmoch a kladenia dôrazu na psychické traumy zúčastnených, mohlo sa na to ísť aj trochu hlavopätoidnejšie než že z Laurie je polomilitantná strapatá striga, ktorá v kuchyni pod posuvným drezom skrýva arzenál hodný Sarah Connor. Čiže tak - ako úctivá poklona a nostalgická spomienka na originál asi fajn (hlavne pre fanúšikov), ale ako oživenie značky a horor nič moc. ()

Motinski

Zo všetkých spracovaní Halloweenu je tento najbližšie k originálu. Až taká výhra to pre mňa nebola kedže nie som fanúšik, ale musím uznať, je to lepšia cesta ako iné filmy čo v sérii vznikli. Na jedno pozretie ide o celkom atmosferický thriller, stále až moc pomalý a miestami kŕčovitý ale má niečo do seba. Michael Myers konečne vzbudzuje rešpekt, čo sa predtým nestalo, koniec si ale opäť neustrážili. Očividná reklama na pokračovanie je niečo čo mi vadí vo väčšine prípadov. ()

Sfinkter

Návrat po 40 letech, navíc po mnoha mezidílech, nikdo asi nemohl očekávat extrémně originální počin. Snímek však celkově potěší, drží si slušnou atmosféru klasického slasheru a Michael si jde se stoickým klidem za svým. Samozřejmě vše v mainstreamovém hávu, aby do kin pronikaly především davy puberťáků. ()

Honzek

Byl to rachot, takhle kdyby se točilo pokračování každé kloudné filmové série byl bych v sedmém nebíčku! V tomhle snímku bylo prostě všechno správně i po dlouhých 40ti letech. Michael ve formě, soundtrack a atmosféra taky a hlavně to srdíčko, to tam tepalo až do posledního výdechu záporáka, který zazněl po titulcích! So good. ()

Avathar

"SAY SOMETHING!" Kvalitný návrat a poctivý slasher, hoci H20 ma bavil predsa len o nejaký ten chlp viac. Ale aj tak kvalita, ktorú si veľmi rád zopakujem. ()

BROKEN_

Tenhle film byl natočen pro fanoušky originálu. A toho si nejvíc cením. P.S. Hudba od Johna Carpentera je nejlepší z celé série, strašně se mi libí ty modernější prvky. SUPER! ()

kinghome

Halloween jsem jako malej viděl několikrát a bavilo mě to, ale nepamatuju si, že by v tom filmu hrálo tolik příšernejch herců, u kterých jsem doufal, že chcípnou co nejdřív. Nepamatuju si, že by ve filmu byli jen 2 pořádný gore momenty a zbytek jen vraždy, kde není nic vidět, ale říkám, viděl jsem to několik let zpátky. Největší problém s novým Halloweenem je to, že je to nudný a je tam takovejch dementních scén, že už to fakt není hezký. Zase jednou nechápu hodnocení zdejších "kritiků", tenhle film je odpad s hromadou nelogických scén, který bijou do očí, fakt mě z toho bolela hlava, jak je ten film blbej. Nikdy víc. 1* za ty 2 gore momenty. ()

Liznic

Jednička je můj oblíbený film a přesně takhle má legacyquel vypadat! Podle odkazů na záběry, scény a citace se bude psát učebnice filmových návratů k legendárním kořenům! Proč ne 5*? Tehnhle přístup mám sice rád (a moc), ale už to nemá takový koule a drajv, aby to dokázalo diváka sejmnout. ()

Johnny.ARN

Nevidel som originál a nevadí mi to. Velký silný muž, necítiaci bolesť chodí a bodá všetko čo sa pohne. Bez milosti, bez nejakého vyššieho záujmu. Kto sa mu postaví do cesty, umrie. A to všetko len preto, aby mohol zapichnúť nejakú vyžitú bábu, ktorá sa 40 rokov pripravovala na tento deň. Seriózne? Kedysi to mohlo divákov nadchnúť, dnes je to už tak prevarené, že jediná funkčná vec sú masky a hudba. Pokračovanie nevyhnutné, ale skôr to už bude len paródia ako film, ktorý by sa dal brať vážne. 3 z 5 ()

filmmovier

Vynikající návrat. Kéž by takhle dopadlo více oživení (nejen) hororových značek. Jediné, s čím se nemůžu smířít je to, že nový Halloween ignoruje původní dvojku (vůbec nechápu, jaký k tomu je důvod), ale jinak jsem byl maximálně spokojen. Co se týče režie, je to absolutní poklona Carpenterovi a jeho poklidným, ale znepokojivým kamerovým nájezdům. Nechybí geniální ústřední hudební motiv, film je krásně mrazivý a znepokojivý už od samotného začátku (a postupně samozřejmě přidává), Michael je v absolutní formě a Jamie je pořád královna. Navíc se nekoná žádná přehnaná krvavá lázeň (což ale u MM vlastně nebylo nikdy) a celé je to prostě jako jednička, takže absolutní sázka na jistotu a navíc zatraceně, ale zatraceně povedená. Po jedničce a dvojce rozhodně nejlepší díl série s výbornými herci, vynikající režií a neopakovatelnou atmosférou téhle série. 95%. Halloween Lives. ()

LUKICKK

V roce 2018 v kině jsem si to velmi užil, loni při znovu zhlédnutí mne to stále bavilo, super horror, původní film je legendární, avšak toto je efekty a kvalitou úplně jinde, jelikož to vyšlo v moderní době. ()

Beky

70% verdikt!! Prostě mě štve nelogicky chování postav...ale zase na druhou stranu takový horor je toceny schválně, je to velká pocta původnímu dílu a hororum let davno minulych....z této strany 100% verdikt!! ()

oveckaoa

Úvod je příšerný, ale pak se to rozjede. Vraždy jsou na kvalitní úrovni a i když některé neukážou stojí za to. Bál jsem, že to bude ze začátku vatovité, ale zhruba po 10 minutách se to už rozjede což je plus. Hvězda dole za některé scény, které jsou myšlené vážně a tady to vypadá vtipně úplně to kazí atmosféru a halloween theme mohlo hrát při tom jak si nasazoval tu masku už ne později to by mělo větší dopad. P.s. v Haddonfieldu mají jen 2 policejní auta, že to ti policajti tiply, že se v tom druhém něco děje a viděly hned z dálky jeho číslo ačkoliv byla tma jak v prdeli? ()

Nový Vymítač ďábla je v problémech

Nový Vymítač ďábla je v problémech

12.01.2024

Hollywoodská studia Universal Pictures a Blumhouse Productions měla velké plány, co se týče nedávného oživení série Vymítač ďábla s podtitulem Znamení víry. Společnost NBCUniversal v roce 2021… (více)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly