Kriminálka Staré Město

• Slovensko Kriminálka Staré Mesto
TV spot 3
Slovensko / Česko, (2010–2013), 12 h 19 min (Minutáž: 52–59 min)

Zuzana Fialová, Matěj Hádek, Milan Lasica, Emília Vášáryová, Tibor Babarcai, Peter Šimun, Marián Slovák, Boris Farkaš, Táňa Pauhofová, Alexander Bárta (více)

Série(2) / Epizody(13)

Nový česko-slovenský kriminální seriál České televize, Slovenské televize a společnosti Trigon, zasazený do každodenní reality životem kypícího bratislavského Starého Města. Ale tak jako je současný zločin mezinárodní, tak i naše příběhy se budou odehrávat v širším, česko-slovenském prostoru. Svoji úlohu v seriálu hraje především pestrobarevný vzorek typických obyvatel malebné bratislavské čtvrti, lidí se svými rozmanitými, často smutnými osudy. Nejen drobné krádeže, ale i vraždy z vášně, či skandální aféry s mezinárodním dosahem stojí v centru tohoto poutavého vyprávění, plného napětí, zajímavých psychologických postřehů i nadlehčeného humoru. (Česká televize)

M-arta

Koukám se na obsazení a dávám tomu šanci - dokonce milosrdně s odstupem i podruhé. Výsledný dojem je jen zmatek, zmatek, zmatek a prázdno. Skoro nic z toho na mě nepůsobí uvěřitelně a životně (od fungování celého týmu včetně šéfa po jednotlivé postavy a situace...). Připadá mi, jako by někdo rozstříhal ingredience všech možných seriálů, co kdy brázdily české obrazovky a pokoušel se z toho slepit něco estetického. U mne to opravdu nezabralo. ()

Sfinkter

Zvykl jsem si sledovat každý díl, na české poměry dobře udělané s hbitým dějem a příjemnými herci. Na dobré kriminálky naše státy čekaly dost dlouho. ()

Honzíno

Uvěřitelné charaktery i dialogy dělají hodně. Vytahují moje hodnocení na slušné tři hvězdičky, jelikož náplň (sám seriál se honosí: podle skutečných případů) není tak dramatická a vyloženě zajímavá. Na druhou stranu se celý dojem stává uvěřitelnějším, jenže o to více zase všedním. Rozhodně je to však palec nahoru. Herci s režisérem vyždímali daný materiál a prostředí na 'domácí' podmínky dost. ()

m.a.t.o.

"Prvý skutočný slovenský kriminálny seriál!" Keď som prvý krát počul/videl upútavku na Kriminálku Staré Mesto, ktorá začínala práve týmito slovami, len som sa pousmial a spomenul si na markízacke Mesto tieňov. Chtiac-nechtiac sa mi tak núka porovanie týchto dvoch kriminálok. Najväčšou slabinou KSM sú scenáre. V jedenej časti riešime klasické kriminálne prípady (čítaj vraždy), v druhej zase spiknutie proti otcovi, v inej zase politicko-mafiánsky zločin. Skrátka a dobre, príbehy inšpirované skutočnými kriminalistickými prípadmi vyznievajú lepšie, než výmysel spisovateľa, ktorý mieša hrušky s jablkami. O tom, že jednotlivé časti majú zdĺhavé a nudné tempo asi ani nemá cenu hovoriť. Jediné, čo tento seriál (alebo minisériu?) drží nad vodou je dobre zvolená partia ostrieľaných hercov, ktorí vedia čo a ako majú hrať (a to hovorím ja, čo nemám rád Zuzanu Fialovú :)). Po štyroch častiach je moje hodnotenie 45 %. Zvyšné tri časti si radšej nechám ujsť. ()

PatoP

Pre mňa je Kriminálka Staré Mesto nadštandartný a jeden z mála vydarených porevolučných seriálov. Nie je to žiadny papundekel typu Ordinácia, Panelák a podobne. Zápletky sú zaujímavé a napínavé, no a nechýba tu dokonca ani také ojedinelé korenie v dnešných seriáloch ako je humor. A navyše mám aj slabosť pre podľa mňa najkrajšiu slovenskú herečku Zuzanu Fialovú. Takže tvorcom môžem iba gratulovať. ()

Autogram

Jeden z mála slovenských seriálových nadpriemerov. V záplave telenoviel vyplával na povrch a zaujme aj širokým hereckým obsadením, okrem asi všetkých mladých slovenských hercov a zopár českých sa predstavilo aj pár osvedčených mien zo staršej generácie. Príbehy a zápletky síce nie sú ako z prípadov Sherlocka Holmesa, ale komisára Rexa by som tu určite nevyťahoval. Fialovej rola Zuzany výborne sadla, nemusí sa vôbec hanbiť a naviac tam aj dobre vyzerá. ()

giovanni3

3x CSI v USA pak Kriminálka Anděl v ČR a aby se kopírování nebrzdilo tak dorazilo i Slovensko se Starým Městem.. Opět totéž co u Kriminálky Anděl.. herci mi moc nesedí a snaha o přiblížení se CSI je sice chválihodná, ale nějak to nefunguje.. 2z5 ()

Fox85

Nesympatická hlavní hrdinka a několik členů sboru, nevyváženost dílů/případů a zvláštní role Milana Lasicy. Tragédie to není, ale trochu jsem doufal v něco lepšího. ()

Vercinix

Zde si opravdu zaslouží hvězdičku jen Lasica a Vašáryová. Zbytek je takřka na odpad. Tak nepřirozeně napsané role jsem už dlouho neviděl. Především hlavní role drsné policajtky samoživitelky vychovávající malého Sókrata byla úděsná. Fialová dělala co mohla, ale toto by asi ani ten Lasica s Vašáryovou v nejlepších letech neuhráli. ()

made1

A fakt sa mi páči. V hlavnej úlohe policajtka,,, to se u nás nevidí. Nevím, jaký úspěch to mělo na Slovensku, ale u mě dobrý.. ()

insurgentes

Neštěstím tohoto seriálu je jednoznačně Zuzana Fialová. Zuzana Fialová jako scénáristka, která všechny (narozdíl od ní pěkné) herečky vyšachuje, přidělí jim okrajové role lauzerek a sama vyžere 99% vysílacího času pro sebe. Dovedete si představit, že o takovou Táňu Pauhofovou nebo Sandru Novákovou v reálným životě nikdo ani nezavadí, zatímco tuhle almaru chtěj všichni píchat a to furt? Dále Zuzana Fialová jako herečka, která nedbaje na svůj rozrostlý podvozek a dvě brady neustále, ale tím myslím doopravdy v každém záběru, dělá na někoho mrdavý oči - na dědka odvedle z baráku, na kolegy policajty, na vlastního devítiletýho syna, na vlastní sedmdesátiletou matku, dokonce i na vyšetřovaný a podezřelý. Ona to prostě jinak před tou kamerou nedovede. Bylo mi z ní až fyzicky špatně - egomaniačka, která nějakou záhadou století dostala šanci vystavět si kult, nebo se o to aspoň pokusit. ()

klúčik

Nie je to až tak hrozné, aj keď Fialovú nemusím. Osobne sa mi viac páčil seriál Mesto tieňov.... Dosť ma sklamal scenár D.Dán , čakal som omnoho viac , po skúsenostiach z jeho kníh. 55%. ()

xaver

Celkem slušný detektivní seriál ze současnosti. Příběhy detektivů, obyčejných lidí, kteří chybují asi jako každý z nás. Seriál krásně oživují scény s Milkou Vášáryovou a Milanem Lasicou. I kvůli nim dávám 4. ()

Paity

Naprosto špatný casting. Slováci se snařili udělat něco ve stylu Expozitury, ale moc jim to nevyšlo. Nezajímavé, nenapínavé, rádoby popisující nějvětší kriminální živly na Slovensku. ()

Piškotka

Psalo se a říkalo, že příběhy budou reálné a v souladu s policejní praxí. Přijde mi však, že tímhle způsobem to moc nefunguje. Je spáchán trestný čin a v seriálu je top případem, přitom každou chvíli na každém rohu se něco podobného děje taky. Policejní vtípky mi taky moc nesedí. A někdy ani samotné rozuzlení, na konci se nedozvím, co bych se dozvěděla ráda. Např. proč se to stalo. ()

Asmodin odpad!

Jediný dobrý na tomhle seriálu byl Matěj Hádek. Tak škodolibě mě potěšilo, že i slovenská filmografie jde do kopru, nejen ta česká. ()

Jiu

Tri hviezdy za to že to je konečne niečo normálne z naších končin. Nemôžem si pomôcť ale kým českí herci hrajú, slovenskí sa skôr toporne snažia spomenúť si na repliky... (možno to bude tým tupým scenárom).Slovenskému publiku sa na to pozerá o to horšie, že všetci naši herci sa už stihli potopiť v panelákovo-ordináciových blbinách, kým české soap opery u nás nie sú až tak okukané. Inak Hádek by bol skvelý Krauz, ak by vykopli Fialovú a našli rovnako dobrého Chosého a hlavne sa zamerali na kliminalistiku a nie rodinné trable, začalo by to mať niečo do seba. ()

kamil.i

Na naše pomery vydarený seriál. Jeho hlavnou devízou sú herecké výkony, ktorým kraľuje výnimočný Milan Lasica. Jediný problém som mal v hereckej zostave s prejavom Zuzany Fialovej. Najväčší problém je, že je obsadená do hlavnej role. Seriál obsahuje viacero stereotypov kriminálok, no pracuje s nimi slušne a nebijú až tak do očí. Pri hodnotení som sa rozhodoval medzi 3 a 4. Patriotsky by som mohol udeliť viac vzhľadom na neúnosný nedostatok kvalitných (česko)slovenských seriálov, ale jednoducho mi to nedá. ()