Sněhurka a lovec

• USA Snow White and the Huntsman (více)

Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

marshaall

Zrkadielko, zrkadielko, povedz ze mi, ktora verzia Snehulienky je najlepsia? “Predsa ta s Thorom a Bellou”. Tomu ver. Pretoze je to temne, akcne, s nejakymy tymi potvorami a hviezdnym obsadenim. A to je u mna pol uspechu, ak nie viac. Aj ked je pravda, ze zavercny boj na konoch mi tam sice moc nesedel, ale aj tak skvela fantasy popkornovka. ()

Kum0r

Očekával bych hezčí sněhurku a promyšlenější děj. Je to takový kříženec tradiční pohádky s Johankou s Arku. Spočtěte si trpaslíky btw. ()

rekkky

As a matter of fact it's same old story with a new facelift, but this change were created with sensitive steps and Snow White and the Huntsman has watchable look. The main characters are strong enough to convince you to follow all the story links, and the advantage is that there is not so many of them, which makes this fairytale even more attractive and it suits prefectly for chilling and relaxing mood. ()

Rafaelos

Akční ztvárnění jedné z nejznámějších pohádek. Podle mě hodně dobrý nápad něco takového natočit a přál bych si vidět více takových pohádek :-). Jediné co mě mrzelo je to, že trochu vykrádají pána prstenů. Prvé 2/3 filmy byly parádní, ovšem ta třetí se mě zdála taková moc zrychlená, nevadilo by mi ji trochu prodloužit. ()

čmelda5

Tahle verze klasické pohádky se dvakrát nepovedla. Kdyby se jen tvůrci drželi původního námětu. Takhle se snaží vytvořit NĚCO, ale ve výsledku z toho vyleze tohle NIC. Prostě mi to nesedlo. Necítila jsem nic, zkrátka mě to nechalo úplně chladnou. Rádoby vtipné hlášky, srdceryvné proslovy, kterým lze jen stěží uvěřit, ječící Charlize Theron. Kristen Stewart opět potvrdila, že umí jen vzdychat a blbě čumět. Sorry, ale tohle mě fakt nebere... Na druhou stranu tyhle nemalé minusy alespoň trochu vyvážily fajn efekty- malincí elfové, roztomilá zvířátka, strašidelný les apod. A o to přece šlo ne? ()

BOURQUE

Keby som to mal porovnať s Percy Jacksonom, tak táto vytuningovaná rozprávka je niekde úplne inde. Nemalý podiel má na tom kvalitná herecká brigáda, kde jednoznačnou kapitánkou je Ch. Theron. Podala jednu z najlepších výkonov zápornej postavy za posledné obdobie. Klobúk dolu! Inak je to film na jeden víkendový večer, viac v tom nehľadajme. Ale zase by ma zaujímalo, že čo bude v pokračovaní... Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

MickeyStuma

Klasická pohádka ve fantasy provedení nebyl špatný nápad. Pohádek vhodných do takových zpracování jsou spousty, tak nás snad ještě tvůrci něčím překvapí. Snímek je temný, syrový a místy až děsivý, který vyniká svojí výpravou a speciálními efekty. Obojí je na výbornou. Onen středověk, či jaká je to doba, je silně realistická. Chybou na kráse je bohužel velmi pomalé tempo, která je sice na atmosféru příznačné, ale když je to více než časté, začíná to být u diváka velice únavné. A tak je díky tomu značně přepálená stopáž a zcela zbytečně. Kratší délka by byla přínosnější. A nebo více obohatit scénář. Závěrečná scéna, kdy Sněhurka s armádou vtrhne do královnina paláce, mi připomněla Johanku s Arku. Bitevní scény vypadali velkolepě, ale byli moc krátké a bylo jich málo. Přiznám se, že jsem čekal víc. No nic. Každopádně nápad z dětské pohádky udělat pohádku pro dospělé nedopadl vůbec nejhůř. ()

hororwatch

Zfilmovaná pohádková ptákovina pro děti,u které se mi podařilo dvakrát usnout.Béčkově zpracovaná fraška s Ačkovými parametry bezduchá po úvodních 10ti minutách až do ,,úspěšného'' konce. Nezajímavé postavy- nejzajímavější byl Hlenhodnotný a to už je fakt bída. Kirsten Stewart mám docela rád, ale kladu si otázku,jestli jí její mimika dovoluje víc, než dva tupé výrazy. Mmj. trapnější rádobyhecující proslov před velkou smrští jsem v žádnym filmu nikdy neslyšel. Celý film jsem se nudil a z klimbání mě občas vyvedla nějaká ta průměrná scénka. A jako dodatek jsem byl nucen koukat se na ohlušující kino verzi, kde dialogy byly sotva slyšet, zato hudba a zvuky byly až otravný. Nerad to říkám, ale dost mi to připomnělo Hobita. To byla taky taková nezáživná plošinová skákačka a běhačka. Jenže tam aspoň těch zábavných a vtipných scén bylo o hrst víc. 2* víc ani prd. ()

brumbrum odpad!

Prakticky nepozeratelne. Sice zefektovne domrte, ale ide z toho cierna magia a humus. Uplne nevhodne pre deti a mladez, a dospely nech radsej siahne po kniznej podobe, ak zatuzi po rozpravkovom pribehu v ramci kompenzacie s kazdodennym svinstvom. V momente, ked sa z toho valili uz len chore sracky, sme to vypli a deletli. Skoda casu a dobrej nalady; nech sprasia radsej pribehy od Hitchkoka alebo Stephen Kinga, ale ukajat svoje magicke pachute na klasickej rozpravke je perverzne uchylne. Odpad. ()

Ydrosten

Chvílema to nemělo ani hlavu, ani patu. Holka je zavřená ve věži, odkud uteče kanálem, pak potká lovce, který je sice šmejd ale nakonec jí pomáhá. Při cestě ze trůnem, potkají trpaslíky kteří vraždí lidi na potkání ( a kteří nejsou ani trochu roztomilí ) aby se nakonec všichni střetly s armádou, v boji který víc připomínal nacvičenou scénku pro pobavení turistů, a aby se Sněhurka na chvilku změnila na Johanku z Arku , která dá po hubě nevlastní mámě. Zvláštní je to, že tato pohádka nekončí svatbou. Celou dobu jsem přemýšlel po kom vlastně Sněhurka jede, protože " ty pravé " tu máme najednou dva. A protože to nekončí svatbou, obávám se že někdy může vzniknout druhý díl. :: -- :: Boční lišta : Huntsman, The ( 2016 ) ()

lemonova

Tak v prvom rade je táto variácia na Snehulienku pre 18 a viac.. (tak dobre.. možno 15 a viac :)) V druhom rade je to veľmi dobrá fantasy s hustou atmosférou, ktorá zaujímavo rozohrala viacero motívov z pôvodnej rozprávky. Škoda, že ju tvorcovia poňali až tak smrteľne vážne, že humoru je tu ako šafranu ("Jdeme do toho společně!" :))) A tie víly si mohli radšej odpustiť.. inak veľmi podarená záležitosť. ()

merigieren

dvouhodinová hloupá neosobní řežba, vždycky vymyslí, kdo s kým by se mohl pobít a pak do sebe tak nějak sekají než zůstanou ti dobří. Bylo mi úplně jedno kdo tam umírá nebo co se stane se sněhurkou, ()

skeptic

Prvá polhodinka má výborné tempo, pekne plynie, všetko klape. Zdá sa sa že to tak ostane..., ale neostane. Začína sa to riadne zadrhávať, zrazu je to úplný protipól začiatku. Aky taky druhý dych to dostáva vo vílom lese, kde hlavné slovo dostáva audiovizúal! Potom sú to už len samé veci od veci. Táto snehulienka sa od tradičného konceptu snehulienky dosť líši. Tu je snehulienka tvrdšia a sebestačnejšia oproti klasickej nežnej, naivnej. Čo sa hercov týka, Chris hrá celkom slušne, Kristen miestami ujde a miestami je trochu mimo a Charlize? Tá je (minimálne) o level vyššie, nad všetkými (možno okrem Chrisa). 60% ()

Heroine odpad!

1- pokud je Stewart nejsličnější na světě, pak je to svět plný šeredů. 2- tváří se to tak vážně a bez nadsázky, až je to trapné jak prase. 3- mám dojem, že to celé vzniklo snad jenom proto, aby někdo mohl zrealizovat už tak dost hovadský nápad, udělat Sněhurku v brnění. Je to ubohý. Nudný, trapný, špatně obsazený. Disney zůstává nepřekonaný. ()

Deratizer

Kriplové jedni zkurvení, Pomothy, tví teplí adminští čuráci mi tu opakovaně a naprosto bezdůvodně mažou komenty. Nechte se přemrdat všeci. Pomothy, všeci lidé zde co se tady registrovsali tě tímto živí, abys nemusel každé ráno do fabriky, tak si to kurva uvědom. A něco si s těmi zakomplexovanými buzeranty tady udělej. Ty kriploidní adminskej odpade, co mi tu mažeš komenty, to ti to jde anonymně a zbabělsky někomu mazat jeho snahu sepsat názor na film viď? Najdi si chlapa a nebudeš po nocích z vlastní frustrace muset mazat komenty heterosexuálních uživatelů. Ty ulíslej nedomrdlej kuřbuřte. Tak co, líbí se ti tento koment na Sněhurku, když předešlé dva se ti nelíbily ty anonymní hulibrku? Nebo ti vadí, že jsem napsal, že má spanilá Sněhurka zuby jako lopaty? ()

loki5

To byla ale hovadina. Kristen má jeden výraz celý film (Bohužel je to výraz udivené veverky) a dějí se tam kolem nějaké nezajímavé blbiny. Vykrádačka z mononoke mě upřímně naštvala. Když vypnete mozek je to asi ok ale vidět znovu byť jen půlku bych vážně nechtěl. 40% ()

Don Carlos

Charlize Theron kraluje; Hemsworth hlásí; Kris Stewart překvapuje. Závěrečný song v podání mé oblíbené Florence Walsh je už třešničkou na dortu. Spokojenost :) ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)