Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

FritoleXx

Dvě Sněhurky za jeden rok a bohužel obě vcelku průměrných kvalit. Mnohem větší rozpočet oproti "Indické" verzi se podepisuje především na vizuální stránce. Zatímco Lily Collins se prochází nudným a infantilním světem typickým pro pohádky, tak Kristen Stewart bojuje v poněkud drsnějším prostředí, které místy evokuje tu správnou atmosféru Robina Hooda nebo dokonce Pána Prstenů. Také obsadit do role nejkrásnější ženy na světě někoho, kdo se nedokáže ani pořádně usmát, je velmi špatný vtip. Navíc to sráží i vcelku slabší příběh a vůbec mám z filmu pocit, jako by se tvůrci nedokázali rozhodnout, jestli půjde o film pro děti nebo o drsnou verzi pro starší. Na tu druhou variantu má slušně našlápnuto, ale bohužel to nikdo nedotáhl. ()

Saraph

Kristen Stewart se dívá do kamery. Kristen Stewart recituje scénář. Chris Hemsworth se to snaží zachnánit. Kristen Stewart se dívá do kamery. Kristen Stewart recituje scénář. ()

chelseaman22

Už na začátku se začal projevovat můj problém s dávicím reflexem. Výskyt věčně zfetované Belly ze Stmívání je prostě k zblití. Když už divák začne plesat nad tím, že Bella je caput, tak se ta naše dračice hodlá probudit a následně podnítí vzpouru stejně jako miláček KETNYS EVRDÝN. Zklamání. 35% ()

Fanita

Fuj to bolo, ale dlhé a prekrútené a nelogické...A mouthbreather Kristen krajšia ako Charlize Theron? Si robíte zo mňa srandu, nie? To už aj tá zjazvená žena v lese bola krajšia. A ktože je tento prezlečený Thor? V živote som o ňom nepočula, je to azda charakter z červenej čiapočky? Ako vždy američania zoberú príbeh, a premenia ho na niečo totálne iné, oveľa horšie. A teraz moje dve otázky na záver: Kto a kedy naučil snehulienku bojovať, že sa tak nebojácne rozhodla vyraziť do boja? (áno v lese bolo čosi načrtnuté, ale vážne?) a prečo jej nedali prilbu? Najdrahší poklad zeme a oni jej ani nedajú poriadnu zbroj len debilný účes? ()

tatanapope

Je to hezky udělané, ale bylo to neskutečně nudné, nic neříkající, nevtipné a Sněhurka rozhodně nebyla a nikdy nebude hezčí než tahle zlá královna, tady mě rozhodně napadli vhodnější herečky. Koukatelné, ale nezáživné. ()

Skuby47

Drsná hororová pohádková fantasy, vizuálně skvěle zvládnutá, s nákladnou výpravou, zdařilými digitálními efekty a početným komparsem odehrávající se v ponurém středověkém prostředí, je cílena spíše na dospělého diváka. Chybí ji vlídnost a laskavost, kterou pohádky určené dětem mají. I když námět je pohádkový, zařazení mezi dobrodružný nebo sci-fi žánr ji více sedí. ()

Motinski

Temnejšia, dospelejšia a akčnejšia verzia klasickej rozprávky. Vizual je nádherný, vyhranie sa s námetom svieže a herci skvelo obsadení. Prvá polovica (možno prvá tretina aby som bol presný) ale šľape o dosť lepšie ako zvyšok. Predstavenie postáv a načrtnutie zápletky bolo presne také aké si moderné fantasy vyžaduje. Cítiť osudovosť, smútok aj dobrodružnú chuť po pomste. To že po stretnutí s trpaslíkmi príbeh zbytočne spomalý by som prekusol, no že záver pôsobí ako veľkovýpravne béčko, skratkovité a klišoidné už nie. Celkový dojem mi to stiahlo ku priemeru. Ajtak ale cením istú nápaditosť, plnohodnotné využitie rozpočtu aj drobné mystické vychytávky. ()

LiborGondek

Takže za prvé, rozhodně se nejedná o pohádku, jakou by si každý pod názvem Sněhurka představoval. Za druhé, po návštěvě kina s promítáním tohoto filmu jsem ani moc netoužil, ale nakonec jsem byl docela mile překvapen. Nečekal jsem od filmu moc, alespoň jsem pak nebyl zklamaný. Setkal jsem se s hodně lidma, kteří říkali, že čekali víc. To se mě nestalo, film se mě v celku líbil. První půle filmu je ale dosti nudná a vleče se, asi jako Battleship (2012). Byl jsem rozhodnutý dát 3* maximálně. Druhá půlka je ale podstatně lepší a tak se celkové hodnocení filmu o něco zlepšilo. Hodnodnotím 75%. ()

Estrecha

Stále nechápu, proč tam byla vytvořena ta role lovce:))) Ale jinak originálně pojatá Sněhurka:) Těšil jsem na nějakou velkolepou bitvu, ale bohužel jsem se nedočkal... nevyužitý potenciál a nedodělaný příběh ve všech směrech. Slabé 3 hvězdy ()

Mirokukii

Tvůrci jakoby nevěděli jakou cestou se vydat. Film balancuje mezi výpravnou fantazy a pohádkou pro děti, což výsledku dle mého neprospělo. Ač se na to hezkykouká, efekty, kostýmy, scenérie vše na výbornou, tak mi zde chyběl nějaký silnější moment, který by mě více vtáhl do děje (aspoň jeden). Takhle z toho bylo jen prázdné sledování čehosi. I přesto, že se tu vyskytuje mé oblíbené silácké burcování "teď jim to nandáme". Nejvíce dojmů ve mne zanechala Charlize Theron, která byla místy fakt děsivá. Hemsworth je sympaťák, jen tak dál. A Kristen Stewart?? Podotýkám, žádné Stmívání jsem neviděl. Má sice hlavní roli, ale nepředvedla vůbec nic, a hezčí než Charlize teda taky není. 67 % ()

Liznic

Zbytečně dlouhý a místama zbytečně "divný". Kdyby se na jednu, nebo drunou stranu přidalo 5 sparťanů, hned by to byl výbornej kraťas... ()

Mrkvič

Někdo dostal nápad, jak mladému publiku nacpat Pána prstenů kříženého se Stmíváním pomocí Sněhurky. A tak jako u píčovin s fajfkou stačí publiku velice málo. Dva bijci a jedna bledá poběhlice. Škoda že má jinak film zajímavou vizuální stránku a ve výpravě se utopilo tolik peněz, nebo že trpaslíky hrají takové zajímavé ksichty s nejvtipnějším Nickem Frostem jako nějakým bručounem. Akční scény jsou totiž propojeny neskutečně zbytečnými dialogy a spousta drahých scén mohla být nahrazena blbnutím trpaslíků. V jednoduchosti je prostě síla a tohle je přesný opak. ()

DivX

Za 3! A to jen kvůli hlavní postavě v roli Kristen Stewart která podle mého názoru není žádná herečka a nehodí se ani do nízkorozpočtových filmů. Jinak to mohl být velice pěkný film. 60% ()

kristianzen

Byl jsem velmi překvapen vzhledem tohoto filmu, očekával jsem cosi mnohem horšího. Však jak je klasikou u hollywodského filmu, bezchybné řemeslo kazí zcela zaškatulkované studiové scénáře, po milionkráté opakované postupy, opakované klišé, nucené prvky. Stejné hraní na emoce pořád dokola. Nesmyslné scénáristické chyby ani nezmiňuji, protože bych napsal esej a nejsem ani u druhé poloviny filmu. To je ostuda a nuda. Za ty prachy. A kvůli tomu že to má dobrou kameru, je to skvěle sestříháné a velmi dobře se pracuje se zvukem a celkově se daří vytvářet dobré atmosféry - nemůžu dát víc než dvé hvězdičky - protože scénář je základ. Originalita, překvapivé zvraty jsou základními esencemi filmu a ty prostě v tomto filmu chybí. A když po druhé v naprosto nevhodnou chvíly zaní věta "musíš si odpočinout", to už se dostáváme vážně k úrovni odpadu, protože ten kdo scénář psal to seká jak Baťa cvičky bez potřeby špetky inteligence. Jen podle jedné formy to samé pořád dokola. (nic proti cvičkám od Bati :)) ()

Johnny.ARN

Tento rok bol bohatý na Snehurky. Mirror Mirror a Snow White and the Huntsman. Vzhliadol som obidve, preto je na mieste porovnať. Snehurka je skôr pre deti, príbeh a výprava sú také viac rozprávkové. Ešte aj trpaslíci sú skutoční. Snehurka a lovec je viac pre dospelých. Je to špinavé, krvavé a hlavne vôbec nie rozprávkové. Obsadenie Kirsten Steward by sa dalo brať ako "istota". Snehulienka by mala byť bledá a kto sa na to hodí lepšie ako niekto, kto hral bledú postavu piatich filmoch? Režisér dobre vedel, do čoho ide, keď ju vybral. Chris Hemsworth ako lovec potešil, pobil sa a ukázal aj svoje vymakané telo. Poprosím však, aby sa čo najskôr vrátil ako Thor. To mu pasovalo viac. Aj jeden aj druhý film sa však zhodujú v obsadení zlej kráľovnej. Či už Roberts alebo Theron, obidve boli úžasné a zahrali perfektne. Dej a vedľajšie postavy ušli. Výprava skvelá. Krásne lesy a pobrežia pohladia na duši. Čo viac? Asi len to, že táto Snehurka ma bavila viac ako Mirror Mirror. Tešíme sa na dvojku. 3 z 5 ()

ivan_drago

Na žádném jiném filmu z posledních let není více vidět promrhaný dolar na každém záběru než na tomto... Všechno, co na plátně vidíte, působí tak draze jako Ibrahimovič v PSG... Každá scéna je přenádherně naaranžovaná, ale to bohužel nezachraňuje atmosféru, ani celkovou ubohost celého příběhu, Charlize Theron pomáhá hrát jenom make-up a hlas Chrise Hemswortha taky nezachrání všechno... Potenciál temného fantasy to snižuje už jenom díky příběhu, který nemá už po dvaceti minutách co vyprávět... Závěrečné vylodění v "Normandii" a válečná scéna jen korunují trapnost a monumentální omyl celého filmu... ()

LordSnape

Americká slátanina a zkomolená pohádka, předělaná do rádoby dark fantasy. Charlize Theron je super, ale jakmile zvýší hlas, aby působila zle, tak mi spíš připomínala děcko, dupajíce do země, aby mu maminka koupila zmrzlinu.. Kirsten Stewart hraje stejně toporně jako v Twilight sáze. U tohodle omylu jsem se ani béčkově nepobavil, nýbrž jsem si málem roztrhl držku, od neustálého zívání nudou. ()

Mr.Husts

Z klasické pohádky pro děti brutální fantasy řežba s parádní atmosférou a vizuálními orgasmy při každé druhé scéně (1080 vřele doporučuju). Chris svým charisma táhne cokoli v čem se ukáže a dokonce i upíří slečna s postižením čelisti neumožňujícím jí zavřít pusinku při jakémkoli pohledu hrající doposud jen výrazy těsně před orgasmem ve filmech pro citově nestabilní 13 leté nanynky, které se ještě nesmířili s menstruací se tady opravdu předvedla a velmi příjemně mě potěšila. Oceňuju taky vynechání nechutné romantiky v podobě řešení toho jakéhosi milostného trojuhleníku v podobě lovce, Sněhurky a tou buznou. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)