Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (oficiální text distributora)

Immortal17

Už jako "Červená Karkulka", tak i "Sněhurka a lovec" se velmi povedla, s rozdílem, že tentokrát to dopadlo daleko lépe. Dlouho jsem se těšila na Kristen Stewart a Chrise Hermswortha a čekání se vyplatilo. :) Přiznávám se, že strach ze zklamání byl obrovský, ale jsem moc ráda, že jsem nakonec do toho kina šla. ()

Madlenka26

Za to, že je Sněhurka taková jaká je, je jen díky Charlize. Ten její hlas mi dělal husí kůži. Naprosto odzbrojující ledová povaha v kombinaci s tím hlasem. Jenom na to, že se celej film táhne skoro 2 hodiny tak to epické zakončení bylo krátké a takřka nijaké a to je sakra velké mínus. Královna vyschla a to je vše? Ještě s takovým hekotem. Efekty byly ale skvělé! ()

okkac

Z těch letošních 2, naštěstí naprosto odlišných, Sněhurek ta lepší. Má to celkem pěknou lehce ponurou atmosféru a pěkný vizuál, takže Rupert Sanders má celkem talent. Jen je to zbytečně moc zdlouhavé a v Temném lese a pak dalším lese se bloudí celkem dlouho. Kristen nevadila, pro mne je celkem pěkná, ale stále bych dal přednost Charlize Theron. 7/10 ()

panMartin

Film, který má problém s propojením děje a občas trochu hloupějším scénářem, vynahrazuje to ale spoustou jiných věcí. Celé to fantasy vypadá moc hezky. Kouzla zlé královny jsou uvěřitelná a efektní, Chris Hemsworth v roli nalitého, ale minulostí sužovaného lovce zase válí a lahůdkově obsazení trpaslíci potěšili a dodali pořádný kopec zábavy, nakonec Sněhurka vypadala sexy. Jen ten konec trošku odflákly. ()

WinnJets

Je to samozřejmě fantasypohádka, tudíž jsem ochoten některé věci překousnout a při konečném hodnocení se tvářit jako by nebyly. Nicméně hned na úvod musím souhlasit s naprostou většinou těch, kterým se čarodejnice líbila o mnoho více než sněhurka, tam to tvůrci opravdu nevychytali a změnit mohli a měli především herecké obsazení sněhurky, jelikož kdyby se snažili obsadit do role čaridějnice někoho kdo by byl méně pohledný než Kristen Stewart (sněhurka) tak už by scény s kouzelným zrcadlem působily opravdu komicky a tohle parodie být neměla. Místo krásné sněhurky vás tedy jako kompenzace bude čekat alespon krásná vizuální stránka, celá škála zajímavých pohádkových tvorů, sympaťák Thor a výborná banda trpaslíků, která však měla jednoznačně dostat daleko větší icetime než nakonec dostala, tam to zase Rupert prokaučoval..:) No a co se týče chybějící lásky v tomhle příběhu, tak si myslím, že tam přeci jen něco málo bylo i když spíše jen tak neohrabaně v náznacích, ale dovedete si představit, že by Thor (či kdokoli z vás) po celou dobu neustále nasazoval svůj krk, pro tuhle holčinu jen tak z dlouhé chvíle..:) ()

tomeek

Výborná výprava, povedené efekty a originální přístup k přeslazené pohádce. Sice v lese u trpaslíků, plném víl a podobných zvířátek to bylo už drobet žvýkačkovitější, ale jinak, pokud to budu brát jako pohádku, je to výrazný nadprůměr. Skvělá Charlize a ti trpaslíci byli naštěstí naprosto netrapní. Jenom ta prostřední pasáž mohla být mírně kratší... 4* ()

wendelin9

Příběh, který všichni známe už od malička tak trochu jinak. Herecké obsazení mě i navzdory původní nedůvěře velice mile překvapilo a já se bavila od začátku až do konce. O krásné fantasy přírodě a efektům ani nemluvě. Vřele doporučuju :).. ()

sir-dave

Dostanete zhruba to, co očekáváte. Působivá výprava, exteriéry. Femme fatale Charlize Theron jako bezchybná královna. Trocha romantiky. Pro fandy je tu Kristen Stewart nebo Chris Hemsworth a víceméně dvouhodinové povedené fantasy. ()

reky

Povedený vizuál, padnoucí hudba, dobře obsazené postavy a pár zajímavých scén, jinak pusto prázdno a nuda. Navíc proslov Sněhurky před závěrečnou bitvou může svou debilitou a trapností směle konkurovat dnes už legendární K. Knightley ve třetím dílu Pirátů... Kdo tohle proboha píše...? Škoda, zdejší hodnocení slibovala zábavnější podívanou. ()

Radiq

Nemužu si pomoct, ale Kristen Stewart neumí hrát. Ona umí totiž asi jenom to, co se naučila u Twilightu - protože tady se pořád stejně ksichtí a dělá to samy, co tam. Takže výběr téhle herečky do role Sněhurky je špatná volba. Ostatní volby už nejsou tak špatny - Charlize je skvělá záporačka (a krásná, i když hnusná) a Chris Hemsworth je sympaťák a borec. Taky děj byl vymyšlenej docela dobře - těch pohádek už bylo dost, takže jedna taková předělávka v fantasy docela rozvíří smrad linoucí se z těch dětskejch přiteplenejch sraček. Ale že by mi to zas nějak extra vonělo, to by byl omyl, jak kdyby si někdo frndu nemyl. Chtělo by to přitvrdit, přidat krev atd. Jak už je zvykem, pokritizuju digitální efekty: kriti kriti kriti! Taky někteři ti trpajzlici prcajznici mohli byt lepši, ale holt budiž. Takže takovej akorát pruměr s pěknou snahou... ()

Splasher

Hey Snow White! It's gonna be alright, it's gonna be alright ... ♫ Chudák Isobel. Dostat 10 vteřin v 2 hodinovém filmu. A přitom ona byla fairest blood. ()

alisa.upir

Dvě hvězdičky za Charlize Theron a za song od Florence and machine, který hraje u titulků. Jinak dost slabý. K. Stewart fakt neumí hrát a nevím, jak mohlo někoho napadnout obsadit tuhle herečku do role nejkrásnější holky v království. To byl fakt blbej vtip. ()

Sabrewulf odpad!

Jedna z největších sraček, co jsem za poslední dobu viděl a rozhodně jeden z nejsamoúčelnějších filmů vůbec. Z toho filmu jde cítit kalkul, až se mi chce blít. Bez emocí, atmosféry, hlavy a paty jen balamucení vyžraných popkornožroutů. Triky vůbec nemají své místo, do filmu jsou vlepené až brutálně samoúčelně - jeden příklad za všechny: Čarodějnice stojí před zrcadlem a klasicky se zeptá "Zrcadlo, zrcadlo...". Místo toho, aby se v zrcadle objevil obraz nejkrásnější bytosti, začne z něj vytékat zlatá CGI tekutina, ze které se po vzoru terminátora T1000 zhmotní postava a teprve ta začne promlouvat k čarodějnici. Obsah jídla v hajzlíku to jistí (je jedno, jestli horem či spodem). Oba záporáci trapně přehrávají, Thor je tam jenom proto, aby tam byl a Kristen Stewart má opět krámy (hlavně jí už pro příště zakažte vlasy v culíku, zvýrazní tak totiž její odstáté uši). Rozpočet 170 melounů je tunelovou urážkou Společenstva prstenu, které je skoro o polovinu levnější a přesto trikově stokrát nabušenější a epičtější. Tohle je strašný zvratek. Vypočítavý, umělohmotný produkt. Komerční, prázdný hnus bez duše. Obrovský kus kravského hovna na pásové lince značky Hollywood. ()

Lolita

Strašná, nudná a natahovaná debilita. Jeden těch filmů, u kterého vážně nechápu vysoké hodnocení a říkám si, jestli jsem viděla to samé, co ostatní uživatelé. Půlka scén byla o oněch (promiňte mi to slovo, nemám ho ráda, ale sem se pravdu hodí) "wtfozních" momentech, ovšem ne v tom slova smyslu, že vás to posadí na zadek, ale v tom smyslu, že si říkáte, a tohle jako do háje myslí někdo vážně??? Navíc ač jsem měla Kristen i vcelku ráda, a po upírské sáze mi nevadila, tak teď mi leze na nervy - vzhledem k tomu, jak se furt tvářila (zcela totožně jako v upířím nesmyslu, pochybuju už, že má více jak jeden výraz) jsem čekala, kdy vyleze diamantovej Eda. Více zde. P.S.: Sněhurka odříkává otčenáš... smích. P.P.S.: musím poznamenat, že Sněhurky proslov před závěrečnou bitvou pro mě skutečně je dosud nejhorším co jsem viděla a slyšela. P.P.P.S: Tahle shiťárna má druhej díl??? Proč??! Bůh nás ochraňuj.. ()

Doudis19

Stewart s Pattinsonem to mají těžké. Sice se díky úpíří sérii zřejmě doživotně zajistili (opravdu někdo věří, že Rozbřeskem část 2. to skončí?), nadruhou stranu si nadělali i celý zástup odpůrců a kritiků. Jenže tyhle dva se nevyplatí házet do společného koše s nicneumělem Lautnerem. Sněhurka a Lovec je toho zářným důkazem. Kristen zde v konfrontaci s ženskou hvězdou nejvyšší jakkosti Theron ukazuje, že její talent už dávno nespočívá jen v nadrženém vzdychází a roztomilém uculování. Její čístá krása a přirozené kouzlo dodává téhle temné fantasy potřebnou dávku sympatičnosti, kterou film v některých částech postrádá, z důvodu rezignace na humornou složku. Nebýt poslední "dojezdové" půlhodinky, mohla se Sněhurka s Lovcem směle rovnat třeba i takovým fantasy kouskům jako je Hvězdný Prach. Každopádně v letošním souboji Sněhurek je víceméně jasným vítězem. ()

Vecko99

Charlize Theron výborná, ale zbytek nic moc. K. Stewart mě vůbec jako sněhurka nebaví a ani se mi nelíbí jak hraje. Chudák lovec tam nedostal prakticky žádný prostor a když jo, tak stejně jen chlastal. Nejvíc se mi líbilo grafické zpracování lesa a výborná hudba, ale celkově to prostě u mě nefunguje. I příběh bych si představoval trochu jinak, jelikož klasický pohádkový příběh jak ho známe se trochu ztrácí a mě to prostě nebavilo, nemohu si pomoct. ()

filmmovier

Konečně jsem se nedávno dokodrcal ke druhé Sněhurce roku 2012. Boj pro mě nemá vítěze, oba filmy se mi líbily stejně. Ale tenhle je přece jen o něco lepší. Obsazení je skvělé, Stewartka a Hemsworth jsou dobrá dvojka, ale Charlize Theron je oba s přehledem převálcovala. A trpaslíci byli taky super. Ovšem je tu spousta jiných bezvadných scén, je to skvěle natočené, je to vtipné, napínavé a má dobré tempo. Kostýmy jsou dobré a líbil se mi i český dabing. Pro děti to možná úplně není, ale pro odrpstlejší je to celkem ucházející fantasy. Je tak fakt dobré, je tam pár novinek a nových postav... Rupert Sanders se mi jako režisér začíná líbit (ten románek komentovat nebudu). Kristen tyhle role navíc sluší, v Twilight se akorát ztrapňuje. Tuto výpravnou historickou pohádkovou fantasy musím opravdu pochválit. A Charlize Theron s ní. 85%. ()

AntonG.

No, vidím to někde mezi 3* a 4*. Tak nějak mne to nedokázalo pohltit, i když jsem se na tuto Sněhurku velmi těšil již od prvních trailerů a mám celkem slabost Ch. Theron a K. Stewart. Zřejmě za to mohla ta poněkud přepálená stopáž, na některých místech to přece jenom dost ztrácelo na drivu. ()

Khumbac odpad!

Chujárna jak cip ! A to jsem si chtěl pustit něco jen tak pro radost, takovou povánoční atmošku :-( Nevím jestli to bylo 30 nebo 40 min, prostě jsem tu sračku musel vypnout. ()

Připravte se na záplavu pohádek

Připravte se na záplavu pohádek

26.04.2016

Jason Bourne vs. Aragorn?

Jason Bourne vs. Aragorn?

20.06.2015

V Universalu letos slaví jako o život. Z Padesáti odstínů šedi, Rychle a zběsile 7 a Jurského světa se vyklubaly neskutečné hity a nadcházející animák s Mimoni dopadne stejně. Na příští rok pak… (více)

Star Wars hledají režiséra

Star Wars hledají režiséra

02.05.2015

Rozchody režiséra a studia nejsou zas tak neobvyklé. V nedávné době potkaly třeba Ant-Mana (Marvel a Edgar Wright) nebo spin-off Sněhurky a lovce (Universal a Frank Darabont), nejnověji pak ztratil… (více)

Lovec bez Darabonta

Lovec bez Darabonta

17.01.2015

A další krásný příběh s ponurým koncem. Prequel Sněhurky a lovce nazvaný The Huntsman měl režírovat věhlasný Frank Darabont (Vykoupení z věznice Shawshank, Zelená míle), pár týdnů před natáčením jej… (více)