Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

Loki_Six

"Einstein's theory of relativity. Grab hold of a hot pan, second can seem like an hour. Put your hands on a hot woman, an hour can seem like a second. It's all relative." ()

Theraphosa

Nebýt slušně zpracovaných žraloků, Thomase Janea a několik napínavě komických záběrů (hlavně situace s troubou, papouškem a černochem, který v ní málem chytl ještě černější odstín), nestačilo by to ani na průměrné hodnocení, i když začátek vypadal tak slibně). Zprvu se mi totiž zdálo, že půjde o jeden z těch filmů, kde se bojíte i toho, co nevidíte- viz jachta nebo vrtulník. Ale to ne. Ukázaly se nám superchytré potvory s váhou několika tun a velikým odhodláním. V cestě jim stojí pár človíčků, jenom je sežrat. S postupem filmu naši hrdinové ztrácí členy jako na běžícím pásu- sem tam někdo spadne do vody, jiný zase stojí moc blízko při své závěrečné řeči atd...Žraloci vypadali perfektně. Hejbali se jak měli a žádné mechanické pohyby vidět nebyly. Děj ale vázl. A to hodně. Bylo to jako chození bludištěm kde nevíte, co vás čeká. Napětí ale chybělo. Žádné mrazení v zádech jako u čelistí. Škoda. 55% ()

cab

Geneticky upraveni zraloci utoci na oceanske zakladne. Film drzi slusne tempo a daji se mu odpustit slabsi triky i obcasne zabrednuti do odbornych a tudiz nudnych partii, ktere, i kdyz jim nerozumim, nejsou zcela urcite zalozeny na pravde. 60% ()

dopita

Útok z hlubin je sice strašná blbina, ovšem parádně natočená. Renny Harlin byl kdysi nadprůměrnej režisér, kterej perfektně ovládal řemeslo a pravidla žánru měl v malíku. ()

Holina

Příjemný horor, řekněme ekohoror, který měl ve své době výjimečně dobré triky. Nechybí napětí. Dal bych i o hvězdu méně, ale dobře si pamatuji jak mě ve své době film nadchnul... ()

Paity

Na to, že jde o prvotřídní béčkovinu dávám vysoké hodnocení. Alespoň to bylo natočeno se super trikama, což u žraločích filmů je vždycky problém. Z toho důvodu se to dá brát alespoň trochu "vážně". ()

Corpsegrinder

Jeden z hitů za který vděčim televizi, odmalička ten film žeru a zdá se že ani nestárne. Vedle Čelistí nejlepší žraloci. Triky na svojí dobu taky slušný. Jen si myslim že spoustě lidí uniká ta komediální stránka filmu. ()

pjotr76

Je li nějaký námět filmařsky dokonale vyčerpaný, pak to lze vyřešit tak, že se vytunelují hlavní "zbraně" od většiny předchůdců v rámci žánru, pozve se inteligentní, dostatečně originální režisér a scénárista, k dispozici se jim dá slušný rozpočet a jedno velmi dobré studio na digitální, virtuální, speciální a jiné efekty a jejich jediným úkolem je přetvořit již stokrát uvařený guláš na vynikající, hodně ostrou a lehce stravitelnou (rozuměj konzumní) pizzu. Pokud někdo tvrdí, že Renny Harlin a jeho pizzerie (rozuměj celý ansámbl), neupekli fakt dobrou, ostrou pizzu, která do vás padá jako "němci do krytu", pak jistojistě Útok z hlubin neviděl a nebo je, dovoluji si tvrdit, tzv. intelektuálním pokrytcem. Dost bylo básnických přirovnání, Útok z hlubin je kvalitní akční horrorová místy lehce sebeparodizující podívaná, nic víc nic míň. O hlubších poselstvích si nechte jen zdát, boj z Alzheimerem pustíte záhy z hlavy a pak se budete cca 2/3 filmu relativně dobře bavit. Jenom zopakuji, že, neobjevíte li na filmu nic originálního, než to, že někteří klaďasové se nedožijí konce filmu, pak i to je docela dost na akční horor, nemyslíte? ()

Foxhound#1

Z celé škály filmů o vraždícím žraloku, případně žralocích, patří tahle vyvražďovačka k tomu lepšímu. Přinejmenším kvůli své relativní zábavnosti. ()

Haymar

Zářnej příklad toho, že i "blbej" film se dá natočil "chytře" (resp. ohromně zábavně)... I přes ty strašný digitální žraloky a neuvěřitelně trapného a přehrávajícího Jacksona s LL. Cool J to byla slušná podívaná - sázející především na akci, která (i po téměř 10ti letech) stále baví ()

Greny

využití žraloků jako hlavní téma filmu není nic nového, ale tento film jsem si celkem užil a pravda je ta,že je to nádherně natočený thriller pro nenáročného diváka ()

Prochy38

Něco jako pokus o remake k čelistem? Asi ne. Pokusilo se to o originál a budu upřímný, tento akční snímek se mi fakt líbil a líbí. K vidění je spousta nelogických věcí i fyzicky nemožných, ale herecká sestava je povedená. Efekty bych taky řadil k těm povedenějším. Béčko to určitě není. ()

iampatrik

Bohužel doba jde kupředu a to platí i pro filmy, dnes cca 12 let po premiéře by tento sice v rámci mezích napínavý snímek, připadá zaostale. Sice nechci na starší snímek "koukat zkrs prsty" ale na čtyři hvězdy až moc, před pár lety solidní tři hvězdičky, dneska, po x letech dávám lepší dvě hvězdičky.. ()