Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

intro

Mám rád tyhle béčka, někdy jsou mnohem lepší než áčkové snímky co se berou až moc vážně. Dávám 65% a doporučuji. Na nedělní nudný večer jak dělaný. ()

Ivoman

Vzhledem k tomu, že přežil LL COOL J, tak přidávám 4 hvězdu. A to opomíjím fakt, že v tomto filmu byl nejlepší herec, i Samuel se mohl jít schovat, protože s těma jeho kecama jsem jen čekal, kdy mu z prdele vyjede americká vlajka a on tomu bude osobně salutovat. ()

Cortesz

Po čelistech asi nejlepší film o žralocích, i když je to trošku sci-fi, nevadí, zábava je to náramná. Tady byl Harlin ještě ve formě. ()

Midar

Jasně, že se Útok z hlubin kvalitativně ani neblíží prvním Čelistem, o to tady ale ani nešlo. Šlo prostě jen o to, natočit svižné akční béčko, které vás dokáže, pokud nad ním nebudete moc uvažovat, opravdu hodně pobavit. A nutno uznat, že se to tentokrát povedlo na jedničku. V konečném výsledku jde totiž o poctivou akční hlínu plnou efektně natočené akce, skvěle zahraných postav a vtipných hlášek. Když si k tomu všemu navíc přičtete ty obstojné efekty a pár opravdu překvapivých momentů, dojde vám, že je vlastně Útok z hlubin i dnes hodně pohodovou podívanou. Více zde. ()

helrohir

Je jasné, že "žraločieho" thrilleru, ktorý by sa kvalitou čo i len priblížil legendárnym Čeľustiam sa už nikdy nedočkáme. V tomto prípade som však nebol úplne sklamaný či znechutený. Občas je to proste blbé, občas to postráda základnú logiku a občas to jednoducho nedáva zmysel. Ale na druhej strane je to fakt napínavé, čomu pomáha hlavne pomerne neortodoxné narábanie s postavami a ich konečným osudom. Harlin tiež nie je žiaden amatér, a tak dokáže mnohé scény pojať zaujímavým spôsobom. Vizuálne efekty sú vcelku vydarené, ale nájdu sa aj tie z horšej kategórie. 60%. ()

seba

Já, odkojený v mládí Čelistmi, jsem se bavil. Naprosto nejlepší komedie (někdy možná nechtěná) s vraždícími inteligentními žraloky. Avůbec nejlepší - odchod Samuela L. Jacksona ze scény. Je to borec, ten to se žraloky umí. ()

SirGawain

Souhlasim s POMEM. Je to ,,bejkovina,, ale i pěkný film na bejkovinu s docela pěkným nápadem. A je to správně hrůzobudící :-). Fakt sem se těch děsivejch žraloků bál. ()

Bilky

Jasan, že som videl tú trapnosť s animáciou žralokov a jasan, že Hi-IQ žraloci sú reálni asi tak ako Hi-IQ politici, ale....Páčil sa mi námet a najmä odvážny scénar, čo si krásne pohráva s očakávaním diváka. Ľakačky veľmi dobré aj atmosféra je vystavaná celkom slušne a tak aj keď sú tam chybičky logiky a bežné klišé Béčiek dávam smelo 4* BTW: V tomto filme je najlepší plamenný heroický prejav hlavného hrdinu, aký som kedy videl. Zainteresovaní vedia prečo ;) ()

Honzus

Je to asi nejlepší žraločí film od Čelistí, ale přesto mu musím dát jen dvě hvězdičky. Nevím, proč si tvůrci podobných filmů o zabíjejícím zvířetí myslejí, že čím víc bude ono zvíře zmutovanější a "vylepšenější", tím bude snad děsivější. Naopak tím celý film ztrácí na realističnosti, v Útoku z hlubin je nerealističnost navíc umocněna příšerně zpracovanými digitálními žraloky, kdy každý jejich útok budí spíš smích než zděšení (to ale ješě není nic proti Shark Attack). Filmu se nedá upřít jistá dávka napětí a slušné množství nečekaných situací , ale celkově je to jen jeden z mnoha podobných klonů Čelistí, přestože naštěstí nepůsobí tak směšně jako již zmíněná série Shark Attack. ()

Ygan

Tady se vlastně dá jen podepsat pod POMŮV komentář. Film, který je totálně lobotomovaný, ale od první do poslední minuty nehorázně zábavný a napínavý. Rovné, zasloužené 4*. ()

petz1985

klišé jedno za druhým... a likvidace žraloka pomocí harpuny se střelným prachem... no soudě podle výbuchu by v té harpuně toho prachu muselo být alespoň půltuny... a ne z dvou světlicovek... taky žraloci mají pbač grimasy a pohyby jako z Finding Nemo :-) prostě opravdu žádný zázrak ()

tremors

Tenhle film jsem viděl už několikrát a stále mě neomrzel. Některé části jsou opravdu napínavé (hlavně, když víte, že žralok někde je, ale nevidíte ho) a atmosférické. Herci jsou sympatičtí (nejvíc jsem si oblíbil kuchtíka, kterej sem-tam prohodil nějakou hlášku) a hrají. Scénář nečpí kdovíjakou originalitou, ale některé scény opravdu potěší. Po Čelistech nejlepší žraločí film. ()

papuchalk

Vždycky mi vrtalo hlavou, jak může velký žralok plavat dokola té úzké kruhové šachty, když nemůže hýbat ocasem zestrany na stranu... ()