Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

Hanes88

Určitě v pořádku. Něco jako nové čelisti se zajímavými zvraty. Přesně co jsem čekal, jsem i dostal. Na nedělní oddychovku fajn. 65%. ()

Macik

Oceňuji originalitu a námět.Jsem rád,že se Renny Harlin nebál šáhnout do tak nevyzpytatelnýho námětu,jelikož všechno co se kdy natočí o žralocích bude vzápětí srovnáváno s Jaws.....To taky není dobře.Mě se tenhle ten film líbil a ty triky??Vsadím se,že kdyby na to měli 180 mil dollarů tak by to určitě vypadalo líp.....;) ()

Marius_ss

Mam slabost pre taketo akčne hororove B-čka, navyše je to o žralokoch a hraje tam S.L.Jackson, aj ked...;) Zaroven ma prakvapilo v akom poradi a hlavne KTO kedy zomiera, takže sa neda povedat žeby to bolo kliše film, najmä ta posledan smrt ma dost prekvapila ;) Určite je to dobry film na večer ak sa nudite a nemate čo robit. Doma LGOLED, 23.12.2018, 00:30 - 02:30 ()

kluk z Na

Ani nevíte jak sem byl rád, že chcípla ta ženská a ne LL Cool J... to by si rejža nasral pěknejch pár návštěvníků filmu:-) ()

jilda

Čekal jsem mnohem horší slátaninu, ale bylo to docela dobré. Navíc inteligentní žraloci jsou dost děsiví a sežerou i koho byste zrovna nečekali ()

memoman

Standartní sci-fi thriller na v(d)ěčné téma "když se věda vymkne kontrole" a nebezpečná genetická manipulace s dravými zvířaty. Tady jde ovšem veškerá věda stranou,ale nabízí zábavný akční monstrhoror s legračně počítačovými žraloky,dobrými herci a napětím s klišé hezky postavenými na hlavu. Odpočinková záležitost pro fanoušky Čelistí a Jurského parku. ()

Pajčus

Škoda těch přehnaně podivných filmových efektů, které v mých očích tento film shazují víc, než by mohly. V té době, kdy byl film natočený, se spíše jedná o zneužití počítačové grafiky, než o její využití. Námět je celkem zajímavý až tajemný a scénář dokázal mnohdy překvapit. Bylo tam ale i dost momentů, které byly velmi snadno předvídatelné (sežrání Samuela L. Jacksona). Na první pokoukání se jedná o dobrou zábavu, vícekrát bych Útok z hlubin ale moc nedoporučoval. ()

Standic1

Kvalitní oddychovka, Samuel L. J. umře velice pěkně, a to co z filmu dělá (teda aspoň pro mě) film na který budete vzpomínat, je herec LL Cool J stvárňujícího kuchaře/kazatele. Jediný v čem jsem s ním nesouhlasil byla snaha zachránit papoucha, který mu říká tlustý prase. Jinak jeho poslední slova před smrtí (naštěstí se tak nestalo), a to jak uvařit omeletu je jednou z nejlepších hlášek na konci filmu, kterou jsem viděl :) ()

Salmayo

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů o zabijáckých nádherných žralocích. Děj rychle odsejpá, všechno se pos*re relativně rychle, takže žraločí hody můžou začít. Když přidáme velmi dobré efekty, zajímavé úmrtí a vtipného kuchaře - jasné 4*. ***"O čem tak žralok s mozkem o velikosti motoru může přemýšlet?"*** ()

M1k9

Na svou dobu perfektní animace žraloků. Velmi dobrý scénář. Skvělá, ve vhodných chvílích odlehčená atmosféra. 7/10 ()

kamil.i

Napriek evidentným nedostatkom filmu som sa neskutočne zabával počas celej stopáže. Jedinými výraznejšími pozitívami je originálne poradie odstraňovania postáv a netradične anticool postava Samuela L. Jacksona. Toto je jeden z príkladov mozgových oddychoviek, kedy divák odpustí/ignoruje logické voloviny a hereckú strnulosť v prospech čírej jednoduchej zábavy, stojacej na neustále sa opakujúcom silenom efekte šoku/fascinácie zo žraločieho tajomstva, či útoku. Mňa však tento prístup naozaj bavil. O tom je guilty pleasure:) ()

petikacka

No, tak rozhodně bych tento film v žádném případě nepřirovnávala k "Čelistem". Ovšem když hodně upozadím své cinofilní ego, tak je to dobré pokoukání a vlastně mě to úpa bavilo. Hlavně od té chvíle, kdy zhebly ty postavy, které mě neba a zůstaly jenom ty, které mě ba tzn. Tomáš a Llelánek, který to tam celé držel nad vodou i vtipem. Za mě 75% ()

pend

POMO a ostatní to vystihli: největším plusem snímku je fakt, že nevíte, v jakém pořadí přijdou herci o život. Jinak modely žraloků nic moc a digitální animace žraní je k smíchu. ()