Z mořské vědecké laboratoře Aquatica unikne velký žralok a napadne loď s mladými milenci. Farmaceutická firma, která sponzoruje práci laboratoře, se po tomto incidentu rozhodne, že pokud jim vedoucí projektu, doktorka Susan McAlesterová, do osmačtyřiceti hodin nepředloží výsledky své práce, žádné další peníze nedostane. Susan, pracující na možnosti získávat ze žraločích mozků protein, který by zastavoval a léčil Alzheimerovu chorobu, doprovází na základnu zástupce společnosti Russella Franklina. Ten se seznámí s dalšími členy výzkumného týmu a netají se antipatiemi k lovci žraloků Carteru Blakeovi, který se zase pro změnu netají antipatiemi k práci Susan a jejího týmu. Aby získala dostatek proteinu, musela vytvořit tři obrovské žraloky, kterým s pomocí genetických manipulací až pětkrát zvětšila objem mozkové hmoty. Geneticky upravení žraloci útočí koordinovaně, jsou schopni plavat dozadu a dokáží vyřadit z provozu kamerový systém, který je hlídá. Během večerního experimentu se žralok probere a ukousne ruku jednomu z vědců. Žraloci, jejichž inteligence se genetickým zvětšením mozkové hmoty nečekaně zvýšila, způsobí explozi vrtulníku. Pak s pomocí kovových nosítek rozbijí pozorovací sklo pod hladinou. Stanice je okamžitě zaplavena vodou. Susan, Carterovi, Franklinovi a několika dalším se podaří uniknout do nezatopených částí. Začíná boj s časem, stoupající hladinou vody a inteligentními, krvelačnými žraloky. (TV Nova)

dhaaqu

Od doby Čelistí konečně koukatelný thriller o lidopapající parybě. Dobře konstruovaný děj i s odlehčenými momenty. Jen si člověk tu a tam není jistý svým prostorovým vnímáním, když se enormně vypasený žralok dokaže schovat v pokojíčku, kde je po pás vody. Navíc se mi v kině povedl "Beanovský" vtípek s poklepem na rameno během vypjaté scény. Kamarád si málem pustil do textilu. Film plný milých vzpomínek na dětství ;-) ()

pavont

Od Harlina sa da cakat len nenarocna akcia a musim povedat ze tentokrat sa skutocne prekonal. A hoci nelogickosti tam je pomerne dost aj animacia by mohla byt lepsia. Akcia a napatie su rozlozene velmi dobre a klaustrofobicke prostredie skvele splnilo svoj ucel. ()

Nobunaga odpad!

Snad všechna filmová klišé poslepovaná špatnými triky, trapnými hláškami a "příběhem" o parybách, které mj ví, k čemu slouží kamery a která udělátka v bazénu to jsou. V rámci zachování zdravého rozumu jsem od toho musel v půlce odejít. NTV ! ()

zurivymlok

Toto je snad jediný film se žraloky od dob legendárních Čelistí, který mě nijak nesere. Hodnotím slabě nad tři hvězdičky. ()

SONYAGENT

Můj oblíbený filmek s masožravými kapřiky.. Trocha romantiky, krve a fajn herců, takže mě se ten film dostal na seznam TOP filmů mého mládí.. Napětí a zvratů je spousta a do Burrowové jsem se zamiloval.. ()

montel

Na mořské vědecké laboratoři se na žralocích úspěšně testuje lék na nevyléčitelné choroby. Žralokům ovšem doktoři záměrně zvětšují mozek. To se jim zle vymstí, když se laboratoř ocitne pod vodou po obrovské tropické bouři. Lidé jsou uvězněni v potápějícím se vraku a obrovští žraloci doufají ve snadnou kořist. Kdo nakonec zůstane na vrcholu potravinového řetězce?...Před více než deseti lety jsem byl na tento film v kině a nyní jsem si ho v pohodlí domova vychutnal znovu. Nutno říci, že mě to stále stejně bavilo a to, že si žralok pochutná taky na Samuelovi, je jen fajn třešnička na dortu. 70% ()

Chlo0opek

Jistě je ve filmu dost chyb, ale stejně se mně líbil. Alespoň na 3* rozhodně má*. Jinak samozřejmě nic převratnýho to není, ale to přece není překážka, aby se člověk bavil.. Jen ten papouch nebyl dvakrát zábavnej.. ()

Robbie

Za tie otrasné CGI žraloky musím dať 2 hviezdičky dolu, zvyšok je prvotriedna zábava. Ako napínavú akčnú oddychovku určite odporúčam :-) ()

Euros

Mám rád žraloky, jsou to úžasný vodní predátoři. Narazit bych na něj zrovna nechtěl, ale spíše to, než na něj koukat v nějakém filmu. Na pravé straně v "podobné", najdete několik filmů o žralocích, je to samý odpad, občas 1 hvězda, prostě hnus. Tento film mě ale mile překvapil, jsou tam žraloci a děj dává smysl. Herci jsou dobří, dialogy také. Akční, napínavý a i zábavný film se šťastným koncem. Za mě velice slušných 70% ()

Kodousek

Je to taková zabijecka na páteční večer když nevyjde rande, ale docela dobre efekty a kulisy. A scéna s ptackem a Ll cool J 😉 ()

Pejda

70%...Tým vědců zvětší zakázanou metodou mozek,aby získali extrakt na boj proti Alzheimerově chorobě. No když to shrnu tak se v tomto filmu dějí věci, které nejsou až tak nemožné a vlastně je to skvěle zmáknuté. Kuchař v podání LL Cool J má skvělý hlášky. ()

Camel91

Přiznejme si, filmů se žraloky je hafo... Když pomineme Čelisti a možná i Čelisti II. Tak neznám lepší film, kde je člověk ohrožen žralokem. Zde samozřejmě se nejedná o obyčejného žraloka, ale geneticky upraveného zabijáka s mozkem a dovednostmi co by i delfíni mohli závidět. Herecké osazení je skvělé, umístění laborky a celá dispozice komplexu mi přijde skvělá, animace žraloků není jak z dílny Asylum a ani nevypadá nijak odpudivě. Nápad to je dobrý, atmosféru to chvílemi má taky. Navíc film už je skoro 20 let starý, když jsem ho viděl prvně rozhodně jsem z něj byl strachy podělanej jako desetiletý :D dobrá akční jízda, kterou si rád sem tam pustím. Tajně si myslím, že film byl částečně inspirací i pro nový Jurský Svět :) ()

Bogrant

Harlin je nevyspytateľný, po áčkovo pôsobiach thrilleroch Die Hard 2 a Cliffhanger skĺzol do šedivej hlbiny priemernosti, z ktorej sa ale po čase vynorila nadupaná, trikovo síce lacne a fakticky umelo pôsobiaca, ale nadhľadová a výborne stiestenou atmosférou obklopená Zradná hlbočina, plná klišé a nelogických úsudkov, ale mocne zábavná, nepredvídateľná a na nič sa nehrajúca. Okrem Čeľustí si navyše ťažko spomeniem na lepší a toľko krát videný žraločí film, takže slušná výnimka za slušné štyri. ()

draxxi

Samozrejme, ze se nejedna o nic originalniho. Objevi se potvora, nici, zabiji a ke treba s ni bojovat. Ale provedeni se mi libilo, bavil jsem se... V tomto zanru spis to lepsi... 17/12/2021 70% ()

Little_Sawy

Žraločí múvi nejsou moc pro mě, tudíž musím ale zmínit to, že scenářisti udělali zatraceně dobře že spojili takový pitomce, který nevědí hrát, něvědí nic, jenom sockovat kdo je zatraceně větší dement a hádat se kdo za co může, a hele. Já to vím. Může za to tá trhlá dementní doktorka, která měla vidinu toho, jak už se drží v balíků pro to, žralokům dala větší IQ, tak to už nebyla jen rybka co je pitomá a žere vše co se hýbe nebo čemu chýba ruka sem, noha tam, ale rybka co už má sakra plán jak celou základnu zničiť a s tým i jejich dementných par zaměstnanců. Šmákocinka. ()

Miroslav.Zac

Ve své době jeden z filmů, které jste museli vidět. I když jsem se nad některými scénami musel nechtě usmívat, na šílené kousky Jasona Stathama z Mega to fakt nemá. Včera jsem si to po mnoha letech pouštěl znovu a i když ty počítačové efekty už notně zestárly, pořád je to film, na který můžete s nostalgií i bez ní koukat a bavit se. ()