Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

Rockerman

Po deseti letech jsem si opět oživil paměť a nebyl jsem zklamán. Je fakt, že nám Kruh trochu zestárl, nemá tu dynamiku s jakou se točí současné horory ( Sinister, V zajetí démonů), ale působivý je i tak dost. Měnit hodnocení není třeba, protože jde stále o nadprůměrnou záležitost. ()

BeranSon

Brrrrrrrr!!! Počin jako kruh je nezapomenutelný. Strach, hrůza, panika to všechno by měl mít správný horor, jesli to má i snímek kruh tak to posuďte sami. Jeden z nejkulturnějších hororů co vznikli, naprostá špice, kralující královna. Takovýto typ hororů tu ještě nebil. Skutečná originalita, která vnese do tohoto žánru velký přírůstek. Ta neuvěřitelná deprese při pouštění kazet!!!! Samara - něco co se pořád snaží někdo jiný napodobit, ale nikdy a to opakuji nikdy to nebude ono. -9/10- ()

martiq.1

Jeden z mála filmů,který měl opravdu náplń, kterou sliboval.Opravdu jsem se u něj bála a mrazilo mě v zádech,perfektní kamera a super režie. ()

Shredo

Mrazivá hudba, temná atmosféra, a obstojný scenár, ktorý nám postupne predáva celý príbeh rodiny, ktorú postihlo neštastie. Pohľad na Samaru je tak desivý, že to prekonáva všetkých zombiekov, mutantov a neviem ešte čo. Odporúčam nesledovať Scary Movie predtým, dosť to potom kazí film :). ()

lemonova

Výborný film, v ktorom zažiarila Naomi Watts. Pri niektorých scénach som ako jedna zo slabších pováh hľadela cez prsty :))) každopádne jeho kvality nespočívajú v "ľakačkách", ale v precízne vypracovanom príbehu a hutnej atmosfére, ktorá neredne ani na minútku. Záver ma dosť odrovnal.. ()

GOREGASM

Japonský originál uchvacuje svou syrovostí, americký remake je pro změnu triple áčkovou produkcí, která, a na to upřímně u Gorea "JsemMegalomanAleLéčímSe" Verbinského zvyklí nejsme, pracuje s velmi střízlivým rozpočtem, ale hrůzychtivému divákovi, který ještě pamatuje, co to je videokazeta, nabídne hororovou podívanou v deluxe balení. Ponurá atmosféra (Maestro Zimmer), která nešetří děsivými vizuálními piruetami (nejen v těchto scénách mistrovský střih i kamera), které Mr. Gore navíc velmi citlivě dávkuje a nenechá se strhnout klišovitým diváckým očekáváním viz zkroucený obličej Martina Hendersona. Neoddiskutovatelným trumfem je pro celý snímek opět brilantně trpící Naomi Watts, která se ve svých rolích prostě neumí opakovat a velmi dobře ji sekunduje také dětský herec, David Dorfman. Zapomeňte na puberťácké bejkárny typu Vřískotu a desítek dalších kopii a pusťte si esteticky, atmosfericky a řemeslně dokonalý The Ring. 100% ()

merigieren

kazeta, matka otec syn a spíš detektivka při pátrání po osudu jedné malé posedlé dívky. Ve skutečnosti celé to pátrání nemělo na nic vliv, jen objasnilo proč vznikl virus odměňující šiřitele a zabíjející koncové uživatele. Občas sem se i bál, v místech k tomu neurčených :-) ()

BOURQUE

Veľmi dobre zvládnutý remake na americký spôsob. Vďaka výkonu N. Watts a hudbe od H. Zimmera to dostáva úplne iné rozmery. Pochvala patrí D. Dorfmanovi, ktorý sa dokázal perfektne zapadnúť do prostredia. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rathalos

Gore Verbinski je reziser,ktory natocil jeden z najlepsich,najstrasidelnejsich a najprepracovanejsich hororov vsetkych cias a Kruh nim je,perfektny po kazdej stranke,kto nevidel,tak moze lutovat...:-) ()

Sorry

Pristupoval jsem k tomuto filmu jako k hororu, proto velke zklamani. Je docela pruser, kdyz se u hororu vubec nebojite. Jako thriller ok. ()

Folky

Pořádně děsivá atmosféra, silné momenty, nepředvídatelnost a mrazivý konec. Oblíbenosti Kruhu se vůbec nejde divit, protože víc horor snad nabídnout ani nemůže. ()

domirovec

Kruh je neuvěřitelně povedená hororová záležitost, kterou nesmí vynechat nikdo kdo rád pořádné a opravdu děsivé filmy. Film buduje doopravdy děsivou atmosféru a příběh, který je skvělý a propojovaný úžasnými, nervy drásajícími scénami (např. kůň v trajektu nebo ikonická scéna, ve které Samara leze z televize). Celé to zapadá do sebe, no a ve finále tedy divák dostane povedený hororový thriller s vynikající hudbou a atmosférou. Jenom mě tedy fakt štve, že musely vyjít i další pokračování a remaky, které stojí, alepoň podle toho co jsem slyšel, absolutně za nic. 5/5 ()

Redbee

Ani u ZÁHADY BLAIR WITCH jsem se tolik nebál (myslím pochopitelně jedničku, na kterou jsem šel bez toho, aniž bych věděl, že to je natočený film - prostě jsem jim to spolknul i s navijákem). Tentokrát jsem dokonce musel párkrát zavřít oči, což se žádnému filmu zatím nepovedlo. Prostě jsem viděl, co jsem vidět chtěl a hlavně jsem se opravdu bál. ()

Vito

Hmm, moc mi není jasné, čeho jsem se měl na tom filmu bát. Řada scén byla předvídatelných, takže ve výsledku to občas působilo spíš jako komedie... :-) ()

Fifipek

Ucelem hororu je aby se clovek bal! A ja jsem se opravdu bal! Vyborne natoceny snimek, ktery tezi predevsim ze skveleho zvuku! Nedoporucuje se jedincum se slabym srdcem! ()

Barak

Musím se přiznat, že až doteď jsem netušil, že americký Kruh je remake Kruhu japonského, který jsem neviděl, a který je podle všeho kapánek horší. Americký Kruh se však hodně povedl. U úvodní scény jsem se opravdu s chutí zasmál, což jsem na horor nečekal. Jak se úsměv rychle objevil, tak také rychle zmizel, protože pak mě čekaly necelé dvě hodiny dost tajemně laděného snímku. Modrý kamerový filtr, sychravé dny (ani jeden den nesvítilo slunko).. to všechno přidávalo na pochmurné atmosféře. Film už by mohl skončit asi tak deset minut před skutečným koncem, jenže autoři si ho udělali otevřený, každopádně jsem chtěl říct, že na závěr jsem čekal něco více překvapujícího, než jen pár pohlazení. Taky nechápu, proč to skončilo zrovna tak, jak to skončilo - Naomi Watts se lehce pomátla. Pěkná slečna v hlavní roli, což určitě přidá na atraktivitě a David Dorfman v roli maléku klučiny, který se tváří úplně bezduše, taky nevypadal vůbec blbě. No, zvoní mi mobil, takže ho půjdu zvednout.. a nezapomeňte, že televize škodí zdraví.... (kuň na trajektu byla super scéna) ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006