American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Mám za sebou první díl a tohle jako vážně chci!!!! :) Je to nejlepší první díl seriálu, který jsem kdy viděla :) Když mě něco několikrát za sebou zvedne při sledování ze židle, tak to stojí za to !!!! Skvělé střihy, je to tak svižné, že ani na chvilku nemám čas si oddychnout či pomalu mrknout. Postavy jsou všechny bravurní a Jessica Lange je tak otravná a nepříjemná, že by ji opravdu snad každý vykopnul z domu!!! Hudba a střihy jsou na tom všem tak skvělé, že i samotné krátké věty, které tam často vše dost nakousnou, dostávají jiný rozměr ;) Po shlédnutí jsem ani o kousek nepolevila se svým názorem :) Je tam ohromné množství postav, což mi ale vůbec nevadí, jelikož postupně přibývají smysluplným způsobem a je to tak skvěle "děsivé" ale né zas tak moc, jelikož mi to všechno přijde skvěle promyšlené a logické ;) Co je na tom pro mě to úplně "nejděsivější" je fakt, že to není zas až tak "horrorové", jelikož se tam vše chová tak hodně reálně a nepřehnaně. A hlavně ten dům je ta nejděsivější oblast..tam vlastně žije tolik lidí, že si to nedokážem ani představit :) Těším se na další jinou sérii a rozhodně se k tomu za pár let vrátím :) ()

Narya89

Hororový seriál, kde je všechno možné. Tajemný dům s vražednou minulostí, ožívající mrtvoly i hmotní duchové, vše spojeno s jednou americkou problémovou rodinkou. Ačkoliv některé díly, zvláště ten Halloweenský, mi přišly až přecpané nadpřirozenými jevy, servírovanými jak krvavá vniřnost tvářící se, že je chutný zákusek, celek spolehlivě vyvolává konstantní husí kůži. Prozatím 80%. ()

swe

První série - 80 % : Pejsek Murphy a kočička Falchuk uvařili dort, po jehož ochutnání si nejsem jistý, je-li to co mám na jazyku bizarní horor, psychologické drama či dokonce černá komedie. Nicméně vím, že mi chutná.... ()

Unnamed

Již od prvního dílu si člověk uvědomí, že se nejedná o obyčejný seriál.S tolika zvláštními, podivnými a labilními postavami na jednom místě se člověk mohl doposud setkat pouze v psychiatrické léčebně, od nynějška i na obrazovkách v seriálu American Horror Story. Děj prvních několika dílů je zcela jednoduše bizarní, místy nechutný, místy strašidelný... v polovině první série sice napětí pomalu ale jistě přenechává místo příběhu (což někteří mohou považovat za klad, jiní za zápor), mě osobně to ale vyhovovalo. Velice zajímavý projekt, spíše však pro otrlé (hlavní je přežít první tři díly, pak už se člověk otrká a scény se taky značně zklidní). 4* ()

KasparekZabijak

No do prdele ... jak me prvni rada nadchla hned ze zacatku ( pravda, ke konci uz ji pomalu dochazel dech . aspon dle myho nazoru ) tak zacatek druhy sezony je teda neco ... Prelet nad kukaccim hnizdem meets Mlceni Jehnatek, aneb chodi Bloody Face okolo nedivej se na neho. Neskutecna Jessica Lange, ktera svym sex appealem strci do kapsy i o tricet let mladsi kolegyne a v roli sileny sestry v sanatoriu ? Tak to pardon ! Nemuzu se dockat dalsich dilu, ma to skvele naslapnuto, Hodnoceni prvni rada 90%, pilot druhy rady 100% celkem 9/10 ()

Jolinar

Horory ráda nemám, ale mysteriózní filmy, kde nic není jisté a každý má své tajemství, rozhodně ano! Navíc když jsou skvěle napsané postavy, že jste zvědavi, co se s nimi dál stane, je to prostě paráda. Akorát to bylo pro mě místy moc strašidelné, že jsem si musela vypnout zvuk :))) rozhodně nedoporučuju těhotným a čerstvým maminkám! :) Objevuje se tam až moc schízy spojený s malými dětmi. Jinak ze začátku hodně znepokojivé až depresivní, ale poslední díl ryze černohumorný! ;) ()

Mishqo

Prvá séria ma úplne odpálila a žerem tento seriál veľkými hltmi. Na druhej mi určitý prvok dosť významne vadil, ale inak tiež výborná. Od tretej čakám veľa! ()

Aven

Murder House byl celý takový twinpeaksovsky divný, neděsivý a moc mě nebavil. Zato The Asylum je jiná káva - atmoška, scénář a obligátní lekačky super, škoda jen, že kolem osmého dílu série trochu ztrácí dech - i díky tomu to u mě žel AHS na čtyři hvězďáky nedotáhne. ()

zdenny

Mám velice rád mystery seriály s horrorovými prvky. Jenže v tomto případě jsem se jen těžko prokousával necelými třemi díly, až jsem naprosto ztratil víru, že by mohlo jít o něco lepšího než o zbytečnou dvouhvězdičkovou zábavu. ()

hroubek

Když jsem se poprvé seznámil s American Horror Story, tak jsem měl co dělat, abych dokoukal první díl. Přišlo mi to až moc ujetý a navíc mě nesedl jakým stylem jsou používány flashbacky a různé dějové linie. Pak asi po roce a půl jsem v televizi viděl znovu první díl a z nějakého důvodu mě bavil a tak jsem si sehnal celou první řadu a pak hned druhou. A když vyběhla třetí řady v televizi, tak jsem u toho nesměl chybět. Nejvíce mě vyhovuje, že každá řada je uzavřená a odehrává se ve vlastním zvráceným světě, což je úplně to nejednoduší řešení, ale ukázalo se, že je taky to nejlepší. První řada si vystačila s jedním strašidelným domem a duchy, druhá přinesla sanatorium a blízké setkání třetí druhu a mnoho dalšího a třetí ta přinesla čarodějnictví a voodoo. Na začátku jsem si říkal, že seriál nemůže unést takovou to kombinaci, ale vždy se mu to povedlo na výbornou a daří se mu v tom, že nesklouzne k lacinosti a předvídatelnosti. A kdyby se někdy stalo, že díl po příběhové stránce kulhá, tak se objeví precizní herci, kteří vytáhnou díl na správnou úroveň. Jessica Lange v každé sérii podává skvělý výkon a doslova je radost na ní koukat a čekat co bude dál. Sarah Paulson mě naprosto dostala ve druhé řadě, kde předvedla opravdu parádní výkon a i ve třetí se dařilo natolik, že rozhodně netahala za kratší konec. Evan Peters si také odmakal svoje. První řadě způsobil nejedno malé překvapení, ve zbylých dvou sériích zas byl skvělým teamovým hráčem. Taissa Farmiga podle mě nehraje nijak extra výrazně, ale svoje si odehraje, ale vždy se najde někdo kdo jí v dané scéně přehraje. Samozřejmě seriál nestojí jen na hercích co hrají hlavní roli, ale na těch ve vedlejších. Zachary Quinto, Denis O'Hare, Lily Rabe, Dylan McDermott, James Cromwell, Danny Huston či Kate Mara nebo Emma Roberts s Kathy Bates a mnoho dalších. Co se každý řadě povedlo je parádní intro, ze kterého mrazí pokaždé, když ho vidím. A nakonec jsem zapomněl zmínit to nejdůležitější a to je prvotřídní atmosféra jako z horroru, která má místy náznak černého humoru a jindy z ní mrazí. American Horror Story je parádní seriál, který dokáže pobavit, vyděsit, znechutit v jednom. Je to šílená kombinace, ale funguje to. ()

Nyck

Po několika dílech úvodní řady vzdávám boj a zjišťuji, že tenhle seriál pro mě není... což nemusí nutně znamenat, že je špatný. ()

Michi88

"Hi. I'm Tate. I'm dead. wanna hook up?" Zprvu jsem se tohoto seriálu bál, protože nejsem fanouškem hororů (hlavně těch plných brutality), ale nakonec mě to přitáhlo a zamiloval jsem se. Téma první řady je perfektně zpracované a všechny ty souvislosti s duchy jsou velmi dobře vymyšlené. Nejdřív jsem vůbec nepoznal, že většina postav jsou duchové, ale pak se mi to všechno postupně odhalilo a nestačil jsem žasnout. Samozřejmě velký podíl na tom, proč se mi tahle série dost líbí, mají hlavně postavy. Mé nejoblíbenější jsou Tate a Violet. Těmhle dvěma jsem fandil už od prvního dílu. Sice po tom zvratu ke konci jsem měl chuť dát odpad, ale nakonec jsem se smířil s tím, že už to nezměním a tvůrci mají u mě velký vroubek. Tyhle dva pak následují Moira, Constance nebo Addie. Nejvíc mě ovšem mrzí, že už se nikdy do Murder House nepodívám, protože každá řada má jiný děj a nedozvím se, jak to tam dál pokračuje. Je to velká škoda. 95% - 2. nejlepší řada ()

headcrab

Tak po pilotní epizodě jsem nebyl bůhvíjak odvařenej, a viděl bych to tak na 3*, ale hned druhej díl, to už byl docela crazy shit! Uvidíme, jak to půjde dál, ale něco mi říká, že to bude ještě solidní peklo. EDIT: OK, tak po 4. epizodě zvedám na 4*, je to vynikající, začínám u toho být posranej i při rozsvícené lampičce. Tak trochu mi to v jedné věci připomíná LOST, člověk vůbec neví, co se tam děje, tvůrci si pěkně pohrávají s divákem, a toho to pekelně baví. Navíc je tady famóźní atmosferická hudba, doplněná různými zvukovými výjevy (viz např. opening, psycho vloupačka ve druhé epizodě atd...), a občas perfektní hrátky s kamerou. Tohle všechno diváka hezky vtáhne. Rychle, chceme pátej díl!! ()

WRAHsk

seriál tvorcov seriálov, ktoré sa tomuto počinu dejovo úplne líšili ,no to čo ich spája je ich odvážnosť a schopnosť šokovať tam, kde sme to už nečakali. Myšlienka domu plného duchov je už síce obohraná ,no to ako to bolo všetko podané v tomto seriáli vás prekvapí svojou perverznosťou, zamrazí po chrbte nie z šokových momentov ale z intenzívneho napätia, ktoré začne pilotnou časťou a končí 12. dielom. Tento seriál sa mimoriadne vydaril a po dlhom čase som videl horrorové dielo, ktoré by sa mi takto zapísalo do pamäte. Seriál vytvoril veľmi kultovú atmosféru, ktorú podmieňuje aj svojimi officiálnymi stránkami na ktorých sa môžete aj vy sami lepšie zoznámiť so zmieňovaným murder house a so všetkými výraznými postavami . Rubber -chlapík v sadistickom, čiernom prevleku sa stal v USA hitom, ktorého si dokonca môžete zavolať domov, aby priviedol do šialenstva aj niekoho z vašej rodiny.. ()

ghatos

Pozoruhodný hororový seriál postavený na kvalitním scénáři. Herci se snaží, ale Jessica Lange vládne všem :) . Závěrečný díl mě úplně nenadchl, to ovšem nic nemění na velmi pozitivním celkovém dojmu. Figurky motající se okolo domu mají duši nebo vlastně nemají :) . 79%. ()

Roseinka

Po první sérii můžu říct, že mě tenhle seriál svým způsobem bavil a také občas dost děsil. Čekala jsem, že to bude spíše trapné, ale ono je to docela obstojně natočené. Sice příliš vražd na jedno místo, aby to bylo alespoň trochu realistické, ale s odhlédnutím od této skutečnosti bych řekla, že tento seriál se právem může nazývat hororem. 8/10/// Druhá série byla jednou tak lepší a děsivější. Překvapil mě tenhle seriál, to tedy musím říci. Kam se hrabou jiné horory a psychologické thrillery. 9/10/// Třetí série se mi líbila nejmíň. Musela jsem se přes prvních 4,5 dílů překousat, ale pak už super. 7/10 ()

Ravi

Horor? Ne... Je to spíše několikanásobné trochu krvavé rodinné drama s duchy. A když píšu s drama s duchy, tak tím myslím drama s duchy, ne horor. Ze začátku to tak nevypadá. První dva-tři díly byly dobře rozběhnuté, hororově, ale pak se seriál změnil v popis lidských dramat jednotlivých "hrdinů", která se rozutekla po širokém poli vztahů, na kterém je celou sérii úspěšně i neůspěšně hledáte. Uměle natahované scény s epileptickým kameramanem sice vyvolají tísnivý pocit v žaludku, ale to je kvůli roztřesenému obrazu, ne kvůli budovanému napětí. Seriál vůbec nepracuje se strachem z neznámého, jenom Vás sem tam lekne a vrství věci, kterým nerozumíte ne z podstaty, ale kvůli kontextu. To proto, že neznáte historii domu a jeho obyvatel, což se ale postupně odkrývá. Jakmile víte vše, není na tom vlastně nic moc hrůzyplného, spíše politováníhodného a tragického. Kam se poděly prvky hororu? Ten kluk na konci to nezachránil. Horory, kde jsou všichni, krom záporných hrdinů, naprosto slepí tupci a nabíhají bez ohledu na zdravý rozum přesně tam, kam by nikdo nešel, nejsou podle mě horory. Námět na dvoudílný film rozplyzlý na dvanáctidílný seriál. Podle mě velmi silně nadhodnoceno, 40% = 2/5 za první sérii a to beze srandy. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly