• luka4615

Jimmy Kimmel se podle očekávání u moderování Oscarů nenechal zahanbit, avšak občas se jeho projev nesl až v příliš stejném duchu jako v jeho talk-show. Jistě, na daný formát to sice stačilo, ale u ceremoniálu jako je tento bych očekával prostě něco navíc a hlavně originálnějšího. Celý večer se nesl ve velmi předvídatelném duchu, co se politických narážek a vítězů týče, nicméně to co se stalo pak, to jsem tedy ještě neviděl. Zaměnit obálku s nejlepším filmem u takovéto ceremonie je neskutečná ostuda, která tuto událost sráží až k absurdnímu průměru. Předávání cen Akademie bylo vždy prestižní záležitostí, tak proč se z toho poslední dobou stává taková fraška?!(27.2.2017)

• vteco

89. ročník předávání prestižních a tolik chtěných Oscarů započalo lépe, než se po loňském průšvihu očekávalo a překvapivě se v příjemném duchu vezl celý ceremoniál. Jimmy Kimmel se moderování zhostil poměrně dobře, ač nedostával zrovna moc prostoru a byl pouze výplní mezi proslovy či krátkými filmy, což je funkce, kterou by hlavní moderátor nejspíše zastávat neměl, avšak po celou dobu byl vtipný, někdy více, někdy méně, politickým tématům se vyhýbal a když už se ten Trump nakousl, tak se nepřímo řečeným vtipem ladně přešel a pokračovalo se dál. Nelze opomenout jeho časté narážky na přítomného Matta Damona, které ocení převážně fanoušci obeznámení s jejich „nenávistným“ vztahem trvajícím několik let, tohle se opravdu povedlo, a to pokaždé. Samotná výplň v podobě medailonků či nenávistných twitterů neoslnila, ale ani neurazila, stejně jako padající sladkosti či nečekaná návštěva turistů zběsile natáčejících všechny celebrity na své smartphony. O správnosti či spravedlivosti oceněných se moc argumentovat nedá, každý máme své oblíbence, za kterými si stojíme a letošní Oscary žádnou extrémní minelu nepředvedly, tedy až na samotný závěr. Ten se řadí mezi nejtrapnější a nejostudnější chvíle přímého přenosu vůbec, jelikož špatná obálka při vyhlašování hlavní ceny je v takových poměrech něco opravdu nepředstavitelného. Lze se jen domnívat, zda se jedná o neomluvitelný fail či cíleně vytvořenou reklamu, tak či tak se jedná o zostuzení této ceny, které je naprosto neomluvitelné. Což o to, že to vyhrál film A nebo film B, ovšem být vyhlášen vítězem nejprestižnější filmové ceny, přijít si to na pódium oslavit, poděkovat příbuzným, zabrečet si, zažít nepředstavitelné emoce a po pár minutách se této chvíle naprosto vzdávat kvůli idiocii organizátorů je nehoráznost, která snižuje jak hodnocení tohoto ročníku, tak i úroveň celého ceremoniálu. Ostuda, nic víc, nic míň. [20%](27.2.2017)

• Dont

Hudební čísla měla větší potenciál, především s ohledem na nominace La La Landu. Celkově jsem čekal (nebo bych si alespoň přál) větší drive. Jimmy Kimmel mě v roli moderátora vyloženě nezklamal, ale ani nenadchnul, pár vtipů se mu povedlo, ale celkově zůstal dost za očekáváním. Nepomohli mu letos moc ani účinkující herci (ať již nominovaní nebo ti, kteří předávali ceny), ničím zvláštním moji pozornost nezaujali. Úplně mě minula scénka s kolemj(e)doucími návštěvníky. Více se dalo pracovat s představením nominovaných (filmů i tvůrců), čekal bych v tomto od tvůrců show mnohem větší inovaci. Kaňkou na ceremoniálu jsou i organizační selhání - přehled těch, kteří nás (ne)opustili nebo vyhlášení ceny pro vítězný film.(28.2.2017)

Rasistické vtípky z předešlého udílení nahradily vtípky celoplošné. Zazněly především urážky a maximální upřímnost vůči některým účastníkům předávání, a tak to má být. O nich celý večer je. Jimmy Kimmel mi do role moderátora sedl. Jeho humor ušel. Jsem rád, že česká televize svým divákům zprostředkovala celý ceremoniál. Jen do toho oba páni mohli podstatně méně kecat. Například, když je divákům představeno několik snímků nominovaných za zvuky, tak bych ty snímky chtěl slyšet raději než názor dvou pánů. Oproti loňskému ročníku jsem byl tentokrát více nezaujatý divák. Neměl jsem v mnoha kategoriích své favority. Dokonce si ani nemyslím, že se letošní nominace mohly s těmi loňskými nějak srovnávat. V 6:10 jsem se vážně zamyslel nad svým životem, či jsem u této ceremonie vážně musel být. Hned vzápětí následovat signál značící že ano. Záměna obálek byla skutečně historickým okamžikem. Člověk, který to má na starosti, zřejmě sáhl do jiného hrníčku. Už tak značně populární ceremonie obletí několikrát svět.(27.2.2017)

Moderátor vtipný, přenos fajn. Trapas na konci je dobré oživení, ostuda je spíš to, který film to nakonec vyhrál. Druhý nejhorší z nominovaných. Vždycky to bylo tak, že u Oscarů mají význam nominace. O nominacích rozhodují experti v oboru. A povětšinou to dává smysl. To, kdo nakonec sošky dostane, o tom už rozhodují všichni akademici, aniž by to třeba viděli, a rozhodují na základě tématu, politiky, slavného jména. Tudíž to nemá žádnou hodnotu.(27.2.2017)