Keď som sa ráno z rádia dozvedel, že vyhral Moonlight tak ma to riadne nasralo. Chvíľu som váhal, či oscary vôbec sledovať, rozhodol až ten trapas v závere a tak som tomu dal šancu. Ako vidno černosi si vydupali svoje a nabúce znova stačí urobiť malý štrajk a kecať o tom na verejnosti a Oscara určite dostanete. Prvý krát v živote som videl pred zahájením udeľovania všetky nominované filmy. Moonlight ako jediný dostal 3 hviezdy. Nikdy som nebol na muzikály, ale fandil som La la landu a Gibsonovi. Čo sa týka hercov s cenami som spokojný. Affleckovi som to prial, E. stone a Viola Davis si to zaslúžili. Po rokoch som si konečne užil aj dobrý program. Timberlake odpálil peknú show a J. Kimmel ju spoľahlivo ukočíroval. Bol vtipný, podpichovačné reči medzi ním a Damonom boli super. Pobavili turisti i lietajúce balíčky...Trapas v závere to bola neskutočná hanba, keby ich niekto prišiel stopnúť skôr, ale takmer po ďakovačke...Minulého roku vyhral nevýrazný a nudný Spotlight, teraz Moonlight a viete čo? Odteraz je mi to jedno...Už nefandím, netipujem, jebem na to...Užijem si dobrý film, ten o ktorom JA rozhodnem, že je dobrý a ceny nech zbierajú černosi, teploši, mimovládky, deti politikov a každý , kto sa cíti ukrivdený a otvorí si na verejnosti hubu...70%.(2.3.2017)

Docela povedený večer, tyto akce nerad sleduji, ale udělování mě docela bavilo. Líbil se mi sarkastický humor, až na par vtipů přes čáru. Bohužel na závěr neskutečný trapas, který při vyhlašování nemá obdoby. Vyhlásit film, pozvat celý štáb Lala Landu a pak je po minutě vyhodit s tím, že se spletli? WTF. Na Moonlight jsem zvědavý, ale nechce se mi věřit, že podle ohlasů předčí polovinu kousků......6/10(27.2.2017)

Díky Bohu za tu estrádu na konci, jinak bych šel do práce nejen nevychrápanej, ale i znuděnej. Kde jsou ty časy, kdy Wolverine Jackman uváděl pompézní show, ve který bouchaly ohňostroje a moderátoři lítali vzduchem. Letos letěly z balkonů koblihy a vyhořela tak leda Violka Davisová, která při svojí děkovačce zřejmě nepochopila, že Oscara už má... Mrzí mě spousta věcí, vyjmenuju stupně vítězů. 1. místo: Filmový ceny a politika by se nikdy neměly ani potkat, jenže ono to vypadá, že spolu posledních pár let spěj. "Donald Trump" zaznělo během udílení víckrát než slovo "film". 2. místo: Oslavnou párty jsem z toho cejtil jen na začátku díky Justinovi, jinak to byla rutina, rutina, rutina, a pak teda ten trapas, no. To byla príma novinka, uznávám. 3. místo: V celý republice se nenajde jediný kino, který by dokázalo filmovejm fandům domluvit veřejnou projekci. Tak hlavně aby byla zase půlnoční premiéra, až Rowlingová vysmrkne další žvást. No... Pak mě taky trochu štve, že jsem totálně propadnul v oscarový předpovědi, ale to jsem nemohl tušit, že Hollywood je znova černo-bílej. Hodně zdaru do budoucna (to je přání spíš pro mě a =woodyho=).(1.3.2017)

Moderátor vtipný, přenos fajn. Trapas na konci je dobré oživení, ostuda je spíš to, který film to nakonec vyhrál. Druhý nejhorší z nominovaných. Vždycky to bylo tak, že u Oscarů mají význam nominace. O nominacích rozhodují experti v oboru. A povětšinou to dává smysl. To, kdo nakonec sošky dostane, o tom už rozhodují všichni akademici, aniž by to třeba viděli, a rozhodují na základě tématu, politiky, slavného jména. Tudíž to nemá žádnou hodnotu.(27.2.2017)

Zábavnější a méně křečovité než minulý ročník i narážky ohledně událostí ve světě se daly přežít díky odlehčení a uštěpačným poznámkám, které přinesl Jimmy Kimmel. Jenom se divím, že se Oscaři dobrali konce přes všechny ty neúnosné pauzy na reklamy. Letos mám docela dost filmových restů, které musím a chci dohnat, ale nemyslím, že by bylo nutné výherce plošně měnit.(27.2.2017)

• - Dvě minuty a 23 vteřin byl La La Land (2016) vítězem Oscara za nejlepší film. Děkovný proslov producentů ale museli přerušit, omluvit se, a vyhlásit skutečného vítěze; Moonlight (2016). Chybu provedl účetní PricewaterhouseCoopers. (Delock)