Letošní předávání oscarů bylo jiné než jsem kdy viděl, což bohužel není úplně dobře, ale začnu tím dobrým. Padání cukrovinek z nebe, věřím, že nenahraná návštěva turistů, vtipný a svěží moderátor, krásné ženy (Amy Adams, Charlize Theron ), hezké lala číslo. Poprvé jsou zcela na pochvalu i kluci ve studiu ČT, kteří se z většiny věnovali překládání a když už aplikovali vlastní invenci, byla přínosná a zajímavá. Překlady tweetů jsem jim fakt nezáviděl, takže to všechno je hodně dobrý. Bohužel tento ročník má i svůj velký černý stín a tím rozhodně není závěrečná fópa při vyhlašování i když trapas a amaterismus to je jistě slušný. To však není nic v porovnání se získaným nepříjemným pocitem, že tohle byla obyčejná fraška, že stačí aby černoši dostatečně křičeli a dostanou všechno. Co je na Moonlightu tak nadprůměrnýho, že ho činí nejlepším filmem roku ? Záběr, když 80% obrazové plochy zabírá voda? Zcelá opomenutá pasáž života, která je pro dospělý vývoj kluka naprosto zásadní ? Malé dítě formuje matka, zde si režisér netroufl na jedinou dramatickou scénu, ty dvě/tři minutovky + záverečná scéna, to snad nemůže myslet vážně. Vedení herců, kterým člověk nasype do huby kýbl slov namísto skutečně hraných scén. Kdepak Oscar, ale ustrašená odpověd na černošký řev o rasismu minulý rok. Mimochodem umíte si představit, že by letošní moderátor celý přenos urážel černý, tak jako minulý rok to převedl Rock na adresu bílých? A jestli je pravda, co říká kolegyně ELeanor05, tak černoši v Hollywoodu jsou zamindrakovaný rasisti až na půdu, opět jak píše kolegyně, zkuste si to představit opačně. Nejtrapnější Oscar v historii.(27.2.2017)

• jerry12

20%. Zpočátku celkem příjemný, ale v každém ohledu zapomenutelný večer pod vedením Jimmyho Kimmela, který nebyl zdaleka nejlepším, ale rozhodně byl důstojným moderátorem. Ona zapomenutelnost večera však přinesla dvě výjimky. Jednu veskrze pozitivní, a sice sympatickou vsuvku s turisty (Gary z Chicaga byl nejvýraznější postavou večera). Druhým nezapomenutelným okamžikem bylo závěrečné faux pass, které nemá v dějinách Oscarů obdoby a dokázalo během několika sekund celkem milý večer zcela odrovnat a posunout ho z příjemně strávené noci (byť tradičně zbytečně dlouhé) v to nejhlubší dno, které si vůbec dokážete představit. Politická korektnost opět zvítězila, a to tím nejtrapnějším a nejubožejším možným způsobem. Pro mě filmem roku zůstává La La Land, a ne proto, že bych se snad nedokázal smířit s tím, že nezvítězil můj favorit, ale nikdy se nesmířím s tím, jakým způsobem nezvítězil. To, co se mnohým může zdát jako úsměvný a omluvitelný trapas, pod jehož klíčovou situací si letošní Oscary zapamatují, já považuji za něco, co dalo tečku zhoršující se obsahové úrovni oscarových ceremoniálů v posledních letech. Letošní ročník, třináctý v řadě, kvůli němuž jsem v noci oka nezamhouřil, byl pro mě zároveň ročníkem posledním. Asi na té "třináctce" vážně něco bude, ale Oscary se v tuto noc staly definitivně jednou velkou fraškou, v jejímž sledování nehodlám nadále pokračovat. Nakolik to bylo reálně zmanipulované, netuším a asi to ani nechci vědět, ale po tomhle už Akademii nevěřím zhola nic a posledním světlým momentem v Oscarech pro mě zůstane navždy ona turistická exkurze, která - jak doufám - zmanipulovaná a připravená nebyla. Dvě hvězdičky jen za Jimmyho Kimmela a Garyho z Chicaga, závěrečných 15 minut by zasloužilo tvrdý odpad.(27.2.2017)

Jak to energeticky začalo naspeedovanou písničkou, tak to energeticky skončilo slušným faux pas. Je vidět, že v dnešní době je vše možné. Žádné velké překvapení nebylo, takže o to větší "nuda". Moderátor Jimmy Kimmel se mě osobně celkem líbil, ale trošku to už s tím Mattem Damonem přeháněl :). Dále oproti minulému roku se mě mnohdy zdálo, že běloši jsou v oslabení a vůči minulému roku mi to přišlo až moc okaté. Rozloučení s osobnostmi co odešli na druhý břeh v doprovodu zpěvu bylo fajn, ale trošku to bralo ten emoční efekt ( aspoň u mě ). Hodně mě pobavilo, když herci sami o sobě četli pomluvy :)) Sláva vítězům a čest poraženým.(28.2.2017)

• MISSha

Aneb když se z kdysi váženého ceremoniálu stane politicky korektní brak. U Oscarů už paradoxně nehraje roli kvalita ale barva pleti. Když se nad tím zamyslím, tak už tohle ocenění nemá žádnou hodnotu, negříci si vyřvaly pozornost a jsou spokojeni... taková fraška. Vážně uvažuji nad tím že příští předávání klidně prospím. #oscarssoblack.(28.2.2017)

Nejsem z celého pořadu vyloženě nadšený. Kromě toho, že jsem měl jiné favority, na čemž až tak moc nezáleží, tak jsem měl jednoduše pocit, že se jede až moc na jistotu a večer ničím nepřekvapil. Kimmel byl vtipný, i když jeho konfrontace s Mattem Damonem už jsou docela ohrané. Ale pořád nadprůměrné.(27.2.2017)