Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

• Kaka

Uřvaná, přepálená a humpolácká akčňárna s digitálním finále a režisérem, který nezvládl velký film. Je až s podivem, že akčnění vlastně ani moc nešlape, protože taková Atomic Blonde byla scénáristicky možná až příliš zamotaná a to jí sráželo ve finále vaz, čím ale vynikala, byla doslova kulervoucí akce. Tady bylo potenciálu nekonečno, když jsou na scéně dvoumetrová hora svalů a vyrýsovaný frajer ovládající všechna možná bojová umění. Kam se tedy poděl Leitchův typický rukopis je velká záhada. Daleko zajímavější byl Elba, bohužel s plochou dráhou svého charakteru. Kirby OK. Na začátku to celé ještě vypadá slušně, honička Londýnem velmi OK. Východ už je ale slabší a akční Samoa to definitivně pochovává. Svojí fanouškovskou základnu si to asi najde a to i přesto, že chybí hlavní tahák série v podobě Vina Diesela, ale podstatně raději budu příště sledovat dvacátý patý díl, kde jsou všechny key persony spolu.(4.8.2019)

• verbal

Hopsnšó je zase přesně takový ten pompézně natočený, ovšem zcela impotentní, sterilní, zubokazný a obezitu způsobující akčňák, totálně bez jakékoliv invence nebo výraznějších vyfikundací či tumorů. Prostě nenápaditá tuna tisíckrát viděných anemických holyúdských klišovitých sraček narychlo pomletých do filmburgru spolu s obvyklou gigadávkou dávivých rodinných hovnot zcela v souladu s celou sérií Rychle, ty debile. Nyní navíc, v časech, kdy degenerující mentálové xmrti rádi ožužlávají jen slaboduchá leporela pro dyslektiky, bylo rozhodně přínosné pokračování apgrejdovat o nějakého toho Supernegra, aby se prasátko pořádně nažralo. Počítám, že s takovou bude v devítce pan Nafta rovnou řídit Bamblbýho. Charizmatický a jako vždy strojově přesný Diris Leba to sice rozhodně trošku povznesl, avšak jinak prostě jen ultrasuchý Jasoň dvě hodiny nijak zvlášť vtipně dráždí Rampu MekSteroida, na což Superanabolon jako obvykle reaguje tím svým správňácky mentorujícím downím gogokukučem typu „Pijte hodně mléka, vy malí tlustí zmrdi, a pomáhejte slabším a štíhlejším, protože tak je to správné, americké a protože jinak nikdy nebudete jako já. Chceš si sáhnout na bicáky, chlapečku?“, do čehož na pozadí sice efektně, avšak tupě a účelově havarují všemožné druhy dopravních prostředků a vybuchují jaderné elektrárny. Jakž takž držící dementní slepenec kýčovitého vtipkování a šrotování pak naprosto pohřbili Jasoňovou znovu nalezenou „přenádhernou“ sestřičkou Fionou, speciální jednotkářkou, která vypadá, jako by někdo zkřížil irského setra a kedluben a bije se jako opilá štětka v gejklubu, nicméně i tak ji Dz Skála zatouží povozit na anaboliky povislé jitrnici, což samozřejmě vede k řadě z jiných filmů vykradených a jakože děsně kokotmických situací, a hlavně megatrapnou partičkou polynézských ragbyových otyloňů, vedených pevnou tlustou rukou oslizlé samojské matrony Mamy Kami. Tam už k totálnímu fekálu fuckt chyběl jen na pozadí šišlající Ibrahim Maiga !(4.8.2019)

• Lima

Mám pocit jenom já, že áčková popkornová kinematografie je čím dál dementnější? Čest vyjímkám, jako je Christopher Nolan, kteří mají laťku posazenou vysoko a nehodlají slevit. Na opačným pólu je tenhle příšernej provar, z pera jak pětiletých kluků, počínaje jalovým humorem, nulovou chemií mezi hlavními aktéry, konče asi pětitisící variantou na ukradený celoplanetárně smrtící virus (už zase?) a upgradovaným lidským terminátorem, který sem zavítal z jiného žánru, z nějaké sci-fi Asylum produkce. A jako vrchol všeho shovívavý trpný úsměv vzbuzující Ryan Reynolds a s ním tajdrlík Kevin Hart. V celým kině se nikdo nesmál, nikdo, i když vám tvůrci mlátili svoje džouky o ksicht jak smradlavý fusekle a řvali u toho: „Směj se, vždyť je to vtipný!!!“. Tak sorry, scenárističtí impotenti, jak se fakt nebavil.(7.8.2019)

Hra na osmdesátky, kde ovšem akce nevychází z hrdinů, rány nebolí, nikdo není opravdu v háji a vůbec tomu chybí taková ta přirozená špinavost, díky níž chtěl Riggs spáchat sebevraždu, McClane putoval z průseru do průseru, Joe Hallenback spal v autě s veverkou a Tango s Cashem poznali radosti vězení. Dwayne Johnson je známý tím, že chce točit příjemné filmy pro celou rodinu, vytvářet pouťové atrakce, které své návštěvníky mají primárně pobavit. Nic proti tomu, ale vytrácí se z výsledku jakákoli obava o postavy i napětí přirozeně pramenící z toho "jak asi situace dopadne". Na Hobbs a Shaw je to vidět o to víc, že už sama série RaZ je hrozně přepálená, ale pořád se v ní akce tak nějak snaží alespoň řádově vycházet z reality (respektive působí proveditelně), kdežto v tomhle případě už se jede na té nejvíc cheesy vlně Brosnanových bondovek. Svým způsobem je to asi správný protipól všem těm akčňákům poslední doby, které berou žánr hrozně vážně (viz série M:I, případně i poslední bondovky s Craigem), ale tak nějak mě to mrzí u filmu, kde jsou před kamerou dva opravdu schopní borci a k tomu jim záda hlídá jeden z autorů Johna Wicka. Navzdory takové konstalaci tu není nic pořádně fyzického ani choreograficky ohromujícího (rozhodně ne bez vydatného zásahu digitálních triků). A když už se ta snaha o poctivý fight objeví (ulička s detektorem obličeje, Kirby vs Johnson), Leitch nepochopitelně zběsile zoomuje a stříhá tam, kde by se Wick v dlouhém celku teprve zahříval. Jako nenáročný skorokomiksový výplach je to víceméně ok, ale v rámci RaZ série spíš zklamání. I to špičkování tu nefunguje tak pěkně, jako v osmičce. Ale Hobbs a Shaw se ani nesnaží tvářit, že něco promýšlí. Prostě ve velkém chrlí na diváka tunu pozlátek a ono se vždy nějaké chytne. V takovém mumraji pak snadno zapadne i to, že Statham a Kirby, ač je dělí ve skutečnosti 21 let, jsou podle flashabcků filmu údajně tak rok/dva od sebe.(5.8.2019)

Největší letošní guilty pleasure díky důmyslnému využívání paralelního střihu (dualita úvodní sekvence mi připomněla Hitchcockovy Cizince ve vlaku), Vanesse Kirby a citování Nietzscheho. Dvojnásob zábavným se film stává, když si všímáte, jak reflektuje kariérní vývoj a mediální image obou protagonistů. Johnson jako samojský válečník, který svým charismatem hned každého okouzlí, Statham jako elegantní britský kriminálník, který si kdysi střihl jednu prácičku v Itálii... V kontextu proměn akčního žánru je Hobbs a Shaw příznačný jednak výraznou ženskou hrdinkou, jednak tím, jak se blíží komiksovým týmovkám. Elba hraje padoucha, který má hi-tech hračičky jako Iron Man a sám sebe označuje za černého Supermana, Johnson a Statham jsou v podstatě nezničitelní superhrdinové. Úspěch je ovšem dosažitelný pouze při spolupráci, ne individuálně. Díky důrazu na rodinné vztahy, který tvůrci do filmu přenesli z předchozích dílů Rychle a zběsile, tahle hra na sentimentální notu v kontrastu s bombastickou akcí nepůsobí falešně. Naopak zajišťuje, že si za všemi těmi vybuchujícími továrnami, létajícími auty a dalšími řemeslně precizně zvládnutými over the top situacemi uvědomujete srozumitelné lidské emoce a hodnoty, s nimiž se lze ztotožnit. Z hlediska historie žánru (a filmové reprezentace maskulinity) jde tak o podnětný mix tupě přímočaré hypermaskulinní osmdesátkové akce, devadesátkového sebeironického postmodernismu a rodinně orientovaných komiksových blockbusterů. 80%(5.8.2019)

Úprimne povedané, bohvieako ma to nebavilo. Stathama aj Johnsona mám rád, ale v tomto filme sú nakoniec tými najmenej zaujímavými postavami - v akcii sú v pohode, ale medzitým sa rozprávajú iba "hláškami", z ktorých mi v celom filme pripadali vtipné možno tak tri (ale na žiadnu si už nespomeniem). Asi by sa mi viac páčilo, keby tam súperili len Vanessa Kirby a Idris Elba, k tomu tie prekvapivé cameá a odstrihnúť celý idiotský záver s vrtuľníkom... Riadne diely Rýchlo a zbesilo sú o tri levely zábavnejšie filmy. Toto tak 5/10 a druhýkrát si to už nepozriem.(7.8.2019)

David Leitch je určitě bourák co dokázal skvěle nakopnout svou kariéru a obávám se, že svým debutem (JW) navždy překonal sám sebe a odsoudil se k honění za vlastním ocasem. Tady ta akční pecka má samozřejmě spousty akce, některá je povedená více, v podstatě všechna akce ve který jsou využity kola má velmi dobrý parametry, s fighty je to už horší, protože co to je píčovinu zoomovat fighty na půlku osoby a zrovna u Davida bych takovou školáckou chybu nečekal. Když se střílí ničemu to nevadí, ale ani to nějak neoslňuje. Největší problém však vidím v humorné složce, protože Dwayne a Jason mezi sebou moc chemie nemají, takže když se tam docela často vzájemně stírají, působí to hrozně strojeně. Navíc ten Jasonův jeden obličej na celý film, vlastně na celou jeho filmagrafii to je taky něco. Oba mají můj respekt za to kam to v továrně na sny dotáhli a určitě je vnímám jako akční hvězdy, možná první od dob dua Arnie + Sly, který to dotáhli z hovna do akčních áček. Idris je oba přejel v herectví o celý Rusko. Docela je škoda, že ženský element nevyužili k většímu flirtingu mohlo to mít víc zábavně sexy kouličky. Nicméně je léto, film sice nemá vyjsnaněí zda je vážně akční nebo komediálně akční, ale akční je určitě, to zase jo.(31.7.2019)

Rozpočet $200miliónovTržby USA $133,741,600Tržby Celosvetovo $437,041,600 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Akcia delikátna, tam to sype, tam je David Leitch doma ale chýba mu tam lepšia pôda pod nohami, lebo všetko stojí len na akcii a na heftoch ale po hodine to už príde dokola dosť také samoúčelné. Troška na škodu je že čierny superman Idris Elba tam nemá lepší priestor na vývoj, lebo vždy tam len nabehne všetko rozbije, dá im na držku a zmizne. Našťastie dosť tomu pomáha pri tej nevyváženosti Vanessa Kirby, tá to tam priam rozžiari pri tých dvoch kolohnátoch. Ako taký letný akčný popcorňák fajn. Ryan Reynolds tu je zas taký zbytočný, skôr Kevin Hart ktorý sa tam objaví len na moment pobaví. /videl v kine: 75%/(4.8.2019)

Co jsem čekal, to jsem dostal. Hobbs a Shaw jsou velkolepá akční podívaná, ve které realita nemá co dělat a čím víc se blíží ke svému konci, tím výpravnější, šílenější a větší to je. A vzhledem k tomu, že elektrárna tu vybuchne už někdy v sedmdesáté minutě, asi máte představu, jak to vypadá na konci. Leitch přistoupil ke spin-offu Rychle a zběsile jako k moderní adrenalinem narvané adrenalinové bondovce, ale na rozdíl třeba od xXx to funguje skvěle. Statham a Rock jsou super jak v akčních scénách, tak i v momentech, kdy do sebe vzájemně ryjí, Elba se u záporáka taky vyřádil a Vanessa Kirby tu je nejen sexy, zvládá však s hrdiny držet krok i v akčních scénách. Mrzí mě jen jedna věc. Hobbs a Shaw nevyužili možnosti být výrazně jiní než série, ze které vzešli. Doufal jsem, že se urvou ze řetězu mnohem víc a že zmizí taková ta už pár let marná snaha tvářit se vážně a seriózně, jak to vídáme u Vina Diesela. Hobbs se Shawem mají na to, aby měli vlastní tvář a vykročili lehce jiným směrem. Napoprvé se toho ale trošku báli a když už to dělali, tak malinko neobratně. Na druhou stranu i proto doufám, že dostanou minimálně ještě jednu šanci.(31.7.2019)

Spin-off, který mohl udělat úkrok stranou a celou sérii z přepálených CGI eskapád, kde se mrhá nesporným testasteronovým potenciálem, "uzemnit" v méně přepálené poctivé chlapácké akci, kde by se špičkovala ústřední dvojice, která má mezi sebou funkční "dude bro" chemii. Vyloženě se nabízel blockbusterový jakože Tango a Cash. Výsledkem je ovšem biják s kyborgy, transformers motorkami, programovatelnými viry, ještě přepálenějšími "zelené plátno to za Rocka se Stathamem jistí" scénami, Spectre/Hydrou a přepálenou stopáží. Tohle je trojka G.I. Joe více než co jiného. A navrch dvojice, kterou tvůrci nechají škorpit se v jedné "mám větší koule než ty" poloze celý film čili, ať již je to zpočátku (infantilně) vtipné jak chce, tak se to během více než dvou hodin spolehlivě přejí. Přesto to má několik solidních momentů, pár náběhů na guilty pleasure scény a především v první polovině to odsýpá. Než se to dobře na hodinu zazdí v Rusku a na Samoe.(6.8.2019)

Jednou za čas se objeví film, jehož trailery ani na vteřinu nelhaly. A správně jste uhodli, že právě do téhle škatulky patří Hobbs a Shaw. Spin-off autařské ságy se tvářil jako velká popcornová jízda, která naplno zužitkuje Rocka i Stahama. A přestože mám výhrady k poslední třetině, v níž se trochu vytratí „sense of fun“ (a úplně tu zblbne počasí), dění v Londýně a na Ukrajině je tak našlapané, že z toho oči přecházejí. Ono se urážení hlavního dua vážně dá roztáhnout na dvě hodiny, a když ho proložíte tunou přepálené akce, svůdnou Vanessou Kirby a zarputilým Idrisem Elbou, vypadne vám z toho chlapácká blbina par excellence. Teď už jen zbývá vydělat na dvojku, do které mám hned několik zajímavých nápadů…(1.8.2019)

Takhle by to šlo. Hyper přestřelenou akci si dokážu užít mnohem víc, když jsou v hlavní roli dva největší drsňáci dnešní doby a hlavně když si to ze sebe dělá i srandu. Je to fakt osvěžující po Vinu Dieselovi, kterej byl furt vážnej jak hovno. Nebránil bych se dalšímu nášupu.(3.8.2019)

8/10. Hrozná, ale fakt hrozná hovadina. Jenže... extrémně zábavná. A pokud vám to nevadí, tak si to fakt užijete. Špičkování dvou perfektně zvolených protipólů funguje na jedničku a svou komediálností zastiňují veškerou (velmi pompézní a přestřelenou) akci, která je naopak krapet sterilní a zcela očekávaně totálně nelogická. Naštěstí to celkově šlape jak dobře promazaná kára a svou pitomost si snímek uvědomuje už od první scény. Škoda vážnějšího konce. Jinak parádní bezmyšlenkovitý blockbuster. A má to boží camea! Více: https://www.youtube.com/watch?v=N4ut_I6wVAQ&feature=youtu.be(5.8.2019)

Série Fast and Furious se od 5 dílů pohybuje vždy na pomezí 4 až 5 hvězd, ale tohle je průser jak sviňě, kde nefunguje vůbec nic. The Rock a Statham měli spolu vynikající chemii, ale zde se kouzlo vytrácí a veškerý rozhovor působí uměle, nepřirozeně a nasílu. U FF se v každém díle objeví minimálně jedna akční scéna, při které si divák zařve a kouká s otevřenou pusou dokořán na něco, co ještě nikdy v životě neviděl, ale zde všechny akční scény divák prozívá, protože ani jedna není zajímavá, efekty jsou spíš průměrné a hlavně je to překvapivě docela nuda. Idris Elba jako Cyborg záporák hrozný a motorka, která jezdí bez řidiče je už na mě moc. Vůbec mě to nebavilo, nefungoval na mě humor i samotná akce mi přišla umělá, zřejmě jsem z toho už vyrostl. Trošku to zachraňuje sexy Vanessa Kirby, ale jinak nemám, co chválit. Nejhorší díl série, kde jsem poprvé vyhlížel hodinky. 50%(8.8.2019)

Konečně jsem dostal Rychle a zběsile bez Diesela - RaZ pro mě totiž začíná pětkou. Hobbs a Shaw vyměňují týmovku za snad ještě vděčnější buddy movie (ten subžánr miluju), navíc postavené na dvojici největších sympaťáků, kteří kdy sérií prošli. Jejich špičkování stejně jako v osmičce baví, Vanessa Kirby v tom s nimi bez problému drží krok (příště by se klidně mohla trhnout ona), akce je hodně a kromě obligátního Londýna a Ruska se podíváme i na neokoukanou Samou. Škoda je, že vám bude úžasně jedno, jak to celé dopadne, a že i když autohoničky mají svoje momenty (a ta závěrečná na útesu je správně zábavně absurdní), bitky jsou nevýrazné až běda, což zrovna u Leitche překvapí. A když už se to obešlo bez Diesela, mohlo se to obejít i bez jeho canců o důležitosti rodiny. Nezaujal ani sci-fi záporák a kamaráčoftská camea (nevtipní Reynolds s Hartem) spíš otravovala. Takže za mě to spíš než parádní jízda byla ucházející, v lecčems sympatická projížďka, na kterou ale nebudu spěchat podruhé.(1.8.2019)

Asi jako vzít Mission: Impossible a zabalit ji do celofánu marvelovky. Koukatelné (obzvlášť na Leitche s jeho neschopností koherentně vyprávět), ale vlastně strašně smutné při uvědomění si, že tenhle líný shluk pixelů, dementní zápletky a siláckých dialogů z kanálu je teď považován za akční standard a letní zábavu. No stakes, no drama, no tension. A to je i na akční kravinu prostě blbě. A Dwayne by se fakt neměl ocucávat před kamerou. Bizár.(1.8.2019)

Extrémně zábavná, akcí narvaná jízda se zapnutým nitrem. Béčková zápletka prodchnutá přehnanými akčními scénami, s na míru ušitým virem a osamělým záporákem, na kterého platí pouze staré dobré kamarádství a rodina v téhle sérii nepřekvapí. Diesel style. Leitch si je oné béčkovitosti vědom, ale o to víc ji popotahuje za cecík a dojí všechny ty absurdnosti s maximálním GE. Přesně soustružené stěry Stathama a Johnsona jako by přichvátaly přímo z osmdesátek. Kinetická a přehledná akce ctí starou školu i když je vyupgradovaná jako Idris Elba, který si černého Supermana zahrál s neuvěřitelnou chutí. Uteče to jako voda, proskotačíme se skvělými lokacemi a camea jsou třešničkou na dortu. Vanessa Kirby má šmrnc a celé si to v závěru velmi sebevědomě říká o pokračování. Za mě mu ho dejme. ... se jim roztaví vnitřnosti. Už je jí devět, je připravená tyhle věci slyšet.(31.7.2019)

Mísí se ve mně dva pohledy, jak na daný film pohlížet. Na jednu stranu příliš nefandím spin-offům a hlavní série je pro mě už poměrně vyčpělá značka a devítku s příliš velkým nadšením nevyhlížím. Na tu druhou jsem se na Hobbs & Shaw těšil fakt hodně a to hlavně kvůli prvotřídnímu castingu (kdy vzali dvě nejoblíbenější nové postavy a šoupli je k sobě), kterému nakonec chyběl snad jen ten Keanu Reeves a samozřejmě také kvůli Davidu Leitchovi, jehož (nejen já) považuji za jednoho z nejlepších akčních režisérů současnosti. Jeho angažmá se pochopitelně potvrdilo jako geniální tah a já už fakt nechápu, kde dlouhodobý scénárista série, Chris Morgan, na ty nápady pořád chodí (i když mu tentokrát vypomáhal Drew Pearce). Typicky je káždému po traileru jasné, že se jedná o tradiční buddy movie, ač na pohled vymírající žánr, Statham s the Rockem mu dávají zavzpomínat na zlaté časy a vesměs jsem si jejich špičkování vychutnával (až na první setkání, kde je těch muskulaturních hlášek přece jen až moc). K tomu dostali k ruce ještě mojí velkou oblíbenkyni Vanessu Kirby, jež se myslím po M.I. naplno kvalifikovala v akčních rolích a v dalším Batmanovi bude taktéž skvělá. A tentokrát nesmím zapomenout ani na záporáka, totiž Idrise "Black Supermana" Elbu, který to má s vybíráním rolí tak napůl, ale tady si to opravdu užívá a ne nadarmo se říká, že ti nejlepší herci jsou z Britských ostrovů (nechybí ani Helen Mirren). Připočtěme k tomu ještě pár nečekaných cameií a vyleze nám z toho výborně natočený akční nářez pro kluky každého věku, který je na kino jako dělaný a věřím, že za pár let se už do kina budeme vláčet jen na tyhle blockbustery a na zbytek koukat ve VoD službách. Škoda, že ten Lukův brácha to nestihl včas. Dvojku chci za 2 roky...9/10(31.7.2019)

Tak dobře, vezměme to dejme tomu tak, že na tyhle überpřepálený hovadiny teda ještě NEJSEM tak starej (páč to by bylo smutný), ALE prostě mě občas dokážou solidně vyčerpat. Už zase mi tam s přibývající stopáží a nabobtnávajícíma akčníma scénama vadí ty CGI atrakce, až příliš okatě ignorující jakýkoliv fyzikální zákony. Jasně. Já vim, že je to schválně. Je mi jasný, že to je esence těch filmů. Jen to prostě s klidným srdcem nedokážu strávit. A čím je to delší, tím víc mi to mozek nebere. Den, kdy se z Rychle a zběsile stal klon Transformers a horších DC-čkovek, se holt do mýho povědomí zlatým písmem nezapíše, no. To nitro a ryzí závody mi tam fakt chyběj, furt asi nejsem schopnej se přes to přenýst... Přejmenujte už tu frančízu konečně.(5.8.2019)

Mission Impossible 2 s trochou korením G.I. Joe v obale od tvorcov, čo ohýbajú fyzikálne zákony v sérii rýchlo a zbesilo. Séria rýchlo a zbesilo už dávno nie je tým čím bývala, od piateho dielu keď prišiel na palubu Rock sa séria pretransformovala na akčný film a tento spin-off je toho jasným dôkazom. Kto čakal niečo iné, tak ten musí byť dobre vedľa, pretože tu ani trailery neklamali. Ja som spokojný. Dostal som čo som očakával, medzi a Stathamom a Rockom to vždy iskrilo a po tomto filme je jasne, aké veľké prínosy sú tieto mena pre ságu Fast & Furious. Príbeh je podobný MI2 ale o to tak ani nejde. Aj bez Torreta je tento film rýchly a zbesilý, plný testosteronu a výbuchov a to je to o čo tu kráča. Akcia a humor je dotiahnu takmer k dokonalosti a tým pádom je o kráľovskú jazdu postarané. Bavili ma herci (nie len Jason a Dwayne, ale aj Vanessa a Idris), bavila ma (prepálená dobre natočená) akcia, bavili ma camea a obzvlášť plný zásobník hlodov a hlášok, ktoré majú v zásobníku nabite Statham s Rockom. Kráľovská zábava, ktorá prekonáva v niektorých momentoch aj Torretovu partičku autičkárov. Po Wickovi 3, ďalší skvelý zážitok a jednoznačne Buddy movie roka! P.S.: Počkajte si kým neskončia titulky. 90% - 5*(3.8.2019)

Tak nevím , nevím jak se k tomuto filmu postavit. Jestli jako k mega vykradačce a nebo jako k velice povedeném akcí nabitém snímku. Ať tak a nebo tak, pěti bych stejně neznamkoval protože celá Samoa mi přijde vyloženě trapná.(3.8.2019)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10