New York roku 1935. Billy Bathgate (Loren Dean) je jedním z mnoha obyčejných a chudých mladíků žijících v newyorském Bronxu. Nehodlá se však smířit s životem bez vyhlídek na lepší budoucnost, a proto čeká na jakoukoliv příležitost, která by vše mohla změnit. Jednoho dne se Billymu skutečně poštěstí a narazí na svůj vzor – místního mafiánského bosse Dutche Schultze (Dustin Hoffman), na kterého udělá dojem svým žonglováním. Dutch totiž pocházel ze stejných poměrů jako Billy, a i přesto se mu podařilo stát se jedním z nejbohatších lidí New Yorku a tuší, že stejný osud může potkat i jeho, pokud jej bude následovat. Rozhodne se ho tedy vyhledat a díky své neústupnosti a kuráži pro něj začne nakonec pracovat. Brzy však zjistí, že Dutch je cholerický a agresivní vrah, který začíná ztrácet půdu pod nohama a že jej jeho partneři opouštějí. Jako např. jeho dlouholetý společník Bo Weinberg (Bruce Willis), kterému se za jeho zradu Dutch rozhodne pomstít. Svědkem této pomsty se stane i Boova uhrančivá a koketující přítelkyně Drew Prestonová (Nicole Kidmanová), kterou Dutch nařídí svému novému chráněnci Billymu hlídat. (Česká televize)

sir-dave

Gangsterka, podle skutečného příběhu Dutche Schultzeho, bez gangsterských přestřelek, potřebné atmosféry a nějakých výraznějších výkonů (mimo Hoffmana). Bob Benton se zaměřil hlavně na život mladého Billyho jehož příběh nijak nevynikal ale vše pospolu to dávalo lehce průměrnou podívanou. 50% ()

andrii

Tenkrát v Americe. Bác. Tumáš. Pac. Budu tvůj mentor, mecenáš. Boss, co býval bos, ale potom, na beton, vyznával bonton stejné krve, stejné kreace, már tance, jako duce, Don Corleone. Zvyšovala se zakalenost ruměnného ohnivce, "opilce," když se svrhlo společné šampaňské, trhlo se oponou... ()

Autogram

Herecké hviezdy vo vedľajších úlohách na film musia prilákať každého a Nicole Kidman dokonca aj odvážnymi odhaleniami. Hlavný hrdina je trochu v pozadí, ale dokazuje, ako sa oplatí zachovávať si gangsterskú česť. ()

HomeAlone

Film je hlavne o nesympatickom , vtieravom a hlupom sracovi Billym - malo kedy sa mi stane , ze mi nejaka filmova postava lezie na nervy az tak , ako mi prave liezol na nervy Billy . A co sa tyka Hoffmana , tak je to tak pol na pol - nieje az tak stvoreny pre rolu gangstera . Jediny herci ktory by ten film utiahli na jednotku , dostali malo priestoru . Willis , Tucci a Buscemi boli v svojich malych rolach vyborny . Skoda ()

Paldiny

Zviazaný Bruce Willis s nohami vo vedre s betónom, nad ním stojaci Dustin Hoffman, po schodoch kráčajúci Steve Buscemi s vystrašenou Nicol Kidman a všetko mlčky sleduje kto? Billy Bathgate. Chlapec, čo opustil starý život, priateľov, priateľku, mamku zarábajúcu 4 doláre týždenne, aby skúsil šťastie v inom type rodiny, aby spoznal iný typ žien, ktoré neholdujú spodnému prádlu, ktoré si nechávajú hovoriť madam aj po tom čo s nimi strávite noc. Moc vydarená gangsterka, ku ktorej som sa dostal čiste náhodou a ktorá neprávom zapadla prachom. Skvelé obsadenie sľubuje skvelé predstavenie, príbeh o upadajúcom bossovi drží pozornosť a mladý Billy sa medzi veľkými rybami nestratí. A síce by som si vedel predstaviť väčšiu drámu najmä pri zmene kabáta, tiež sa nebál pridať pár minút charizmatickému Tuccimu / Lucianovi, som spokojný. Nicol pohladila zmysly, mafiánske prostredie nekŕmilo slzami, bolo nekompromisné a záverečná pointa zrozumiteľná. ()

aLPaC

Robert Benton se pokusil navázat na úspěšné gangsterské filmy roku 1990 (Kmotr 3, Mafiáni, Millerova křižovatka), ale tak nějak se mu to nepovedlo. Možná pro ne moc dobrý scénář, jenž do děje vmíchává milostné drama jednoho ubožáka s mladinkou Nicole Kidman, která ačkoliv má krásnou tvářičku, zbytek těla nestojí za nic. Možná proto, že ačkoliv natočil řadu výborných filmů, u tohoto specifického žánru mu chybí zkušenost a jiskra Martina Scorseseho nebo de Palmy. Nevím, ale i přes plejádu hereckých hvězd mě to naprosto nudilo. Nejvíce mě mrzí nedostatek prostoru pro mého oblíbence Steva Buscemiho. ()

helloween93

Právem zapomenutá gangsterka od Roberta Bentona, s takovým hereckým obsazením natočit tak nudný film, to je fušeřina. A hlavní zásluhu na tom nese pitomý scénář, který nenabízí žádný zajímavý dialog nebo scénu. Willis je tu asi čtvrt hodiny a za zmíňku stojí snad jen jeho betonové pantofle, Hoffmann je v roli dobrý, Kidmanka taky, což se však nedá říct o tom mladíkovi v hlavní roli, ten je vyloženě prkenný. Tucci, Buscemi a další supportující herci mají minimum prostoru a scénář jim neumožňuje se nijak výrazně projevit. 2* ()

tranquill

"Když budeš chytřejší, nebudeš muset v životě nikoho zabíjet. To znamená, že nikdo nebude muset zabíjet tebe!" Taková standardní gangsterka s nadstandardním obsazením. ()

Nathaniell

Měl jsem možnost vidět tento film s velice nekvalitním dabingem, jež nechal z nějakého důvodu určité pasáže v původním znění. Nevím sice, co to mohlo znamenat, ale nejsem idiot, takže to nebude mít vliv na můj názor na film, ani na jeho hodnocení. Nyní tedy k filmu: Moc se mi líbil ten koncept ve stylu: Kopneme do filmu spousty známých tváří, ale hlavní roli zahraje někdo, kdo tolik znám není. Podle mě to fungovalo výborně. Někdo známější by možná více odpoutával od příběhu. Ale Loren Dean byl podle mě prostě výborná volba. Dustin Hoffman v roli cholerického zmetka taky neměl chybu. Znám pár gangsterů, jako je on. Nejlepší kamarádi, dokud všechno jde a pak najednou: "Na co čumíš, ty špíno..." Takže jsem jeho roli dokonale bral. Nicole Kidman hraje takovou tu dobovou slepičku. Opravdu klasickou blbku ze třicátých let, u které se o charakteru nedá mluvit, ovšem je vidět, že ze sebe Kidman dostala 100% (sakra, nezní to blbě? :-) ... Napětí mezi ní a hlavním hrdinou je taky velice jasné a pochopitelné. Bruce Willis v roli zabijáka. No, ona je to spíše rolička, ale je v ní taky sakra dobrej, stejně jako borec Steve Buscemi. Je vidět, že ohledně filmu měl někdo z tvůrců sakra dobrou a konkrétní představu. V čem film trochu pokulhává je postava Dutche Schultzse (Dustin Hoffman), jelikož soudní proces který byl ve filmu klíčový, nebyl nijak vysvětlen. Tomu magorovi teklo do bot i krkem a on klidně rozstřílí dementa na podlaze? Systematik on rozhodně nebyl a neumím si představit reálnou situaci za které by po celý film vydržel na svobodě, nebo jak to popsat. To ale vada na kráse zase tak hrozná není. Film nemá žádný šílený zvrat, žádné extra gradování, ani něco jako brutální finále. Díky tomu působí nenuceně a reálněji než některé filmy podle skutečnosti. Dávám plnohodnotné a zasloužené 4*. ()

Aniki

Velmi prumerna zalezitost s nekolika svetlymi momenty, o ktere se postarala predevsim Kidmanová. Hoffman byl nepresvedcivy, mladik nevyrazny a cele to zavanelo tak trochu béčkem. Willise prosim ne, i kdyz chapu, ze od konce osmdesatych let jeho popularita narůstala, coz se rejžovi zrejme hodilo. ()

PTuranyi

Hviezdne obsadenie, výborné herecké výkony inak gangsterka so všetkým čo k tomu patrí len s netradičným hlavným hrdinom. ()

Karl_Mega

Velice dobře obsazený film s dobře vypadajícími kulisami navíc okořeněný Nicole Kidmanovou, která se tu ale vůbec nestydí a můžete jí hned několikrát vidět v plné kráse, navíc v jejích teprve 24 letech je na co koukat. Jinak ale celkem slabý příběh s ne zrovna parádním koncem. ()

Sejkorka

Dávám 3*, i když jsem váhal i nad 4*. No ještě chvíli o tom budu přemýšlet a poletím ještě o šprincli níže. Ono to vlastně není nic výjimečného. Snad, že Nicole Kidman je zde tak mladá, Dustin Hoffman hraje záporáka a BruceWilice je tu nevýrazný, v podstatě zbytečný. A to má už za sebou Smrtonosnou past. No nic, zpátky si tenhle film nedám, 50% a jdu od toho. ()

milos.bradik

Výborné herecké výkony, dobrý námět, ale přesto to bylo chvílemi rozvleklé. Mělo tam být víc akce a mohlo to mít větší spád. Rozmýšlel jsem jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, je to ode mne tak 70 %. ()