Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn)

• USA Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) (více)

Po rozchodu s Jokerem se Harley Quinn (Margot Robbie) spojí s dalšími superhrdinkami, aby společně zachránily malou dívku z rukou obávaného narcistického padoucha jménem Black Mask (Ewan McGregor). Správná psychoušská jízda může začít! (Vertical Entertainment)

LindaVa

Tak se tak stalo, že sem na Harley zrovna natrefila po mém rozchodu. Asi proto mi to zprvu přišlo fakt cool a zajímavý a hustý a feministicky povzbuzující. S odstupem času bych svoje hodnocení změnila na tři hvězdy max. Nedomyšlený postavy a jakoby neúplný scény, zápletka je tam tak nějak "abyseneřekložetamžádnáneni". Všechno to se ale lehce přehlédne, když máte rádi Margot a nečtete komixy. ()

Kinofil

|| R || Warner bros. || Rozpočet: $84 mil. || USA: $84 158 461 - ČR: 14 629 858 Kč - Celkem: $199 158 461 || Jak se říká: "Na jeden dobrý DC film připadnou 2 špatné." Štěstí, že si Margot dávno rozjela kariéru, jinak by se musela v dalších letech vykupovat jako Reynolds z Green Lanterna. Udělat z nejzajímavější postavy Sebevražedného oddílu tu nejotravnější, nesympatickou pipinu je umění. Navíc to celé zabalit do chaotického paralelního vyprávění, které se pokouší o Pulp Fiction s hláškami Deadpoola a barvičkama z videoklipu Ariany Grande. Pokud tu měl být nějaký smyslupný příběh, nenašel jsem ho. To by nemuselo být tolik na škodu. Ovšem jakmile se začne něco někam vyvíjet a nabírat směr, Harley řekne: "Počkat...na toho jsem zapomněla." a jedeme o několik kapitol zpět, abychom pochopili proč se stalo, co se stalo a představili další postavu, což náš asi po 20 minutách nebude zajímat. Trocha snahy se dá ocenit u akčních bitek pod dohledem Stahelskiho (John Wick), ale vzhledem k tomu, že je každá ženská postava zdatná jako pečené kuře, nebudete nikomu věřit kop z výskoku s otočkou. Harley měla v SSq jen baseballku a tady se pere jako Atomic Blonde. Samotná týmovka se vytvoří až na konci samovolně, aby byla v další scéně více méně popřena. Takže ne, není to dámská týmovka Birds of Prey jak nás lákali. Je to sólovka Harley Quinn, která se nabourala do zbytečných příběhů zbytečných postav. Jak by řekl klasik: "Tyhle 'Vtáky noci' nám byl čert dlužněj." 40%. ()

Drozdo57

Takže, toto bolo utrpenie. Celú dobu som čakal, kedy to celé skončí, nerozumel som, o čom tento film vlastne je a na čo je to dobré? Volá sa to emancipácia Harley Quinn, ale vlastne je to 80's-like cop-buddy movie s jednoduchou zápletkou. Dobre, beriem, že Harley možno dokáže zmlátiť 100 kilového chlapa, pretože chemikálie and shit, ale 50 kilová, meter päťdesiatpäť žena po štyridsiatke to rozhodne nedokáže. Problémom je, že hoci sa to tvári, aké uletené to chce byť, v skutočnosti to chce poukázať na obrovské problémy súčasnej spoločnosti s celým tým patriarchátom a nutnosťou ešte ďalšej emancipácie žien a preto vlastne neviem, kam mám film zaradiť. Margot Robbie tentokrát nezachránila. Nepáčila sa mi. V spracovaní pôvodného námetu je lepšia prvá polovica kresleného seriálu o Harley Quinn. ()

spoock

Klidne to mohlo byt Pg13. Rezie totalne nevi, ktera bije. Kupodivu i ten Suicide Squad byl lepsi a fungoval. Je tam par dobrych napadu, ale ty bych spocital na prstech jedne ruky a to je malo. ()

Marcas

Navzdory špatným recenzím se mi to líbilo. Birds of Prey je švihlá, trhlá a bláznivá jízda, kde naprosto kraluje Margot Robbie v roli Harley Quinn (ano mám pro Margot Robbie slabost). Roli si užívá a nedokážu si představit v roli Harley někoho jiného. Ewan možná Blackmaska přehrává, ale mě to nevadilo, protože je naopak vidět, jak si roli užívá a to je dobře. Jako doplněk vedle skvělé Margot je Ewan perfektní volba. Vedlejší postavy jsou taky celkem zajímavé, zejména Huntress. A k tomu všemu jsem se u filmu i párkrát pěkně nasmál. Jediné, co mě mrzí je, že má film pouchých 60% tady na ČSFD. ()

Luswani

Ani nevím, proč jsem si to pustil, ale nějak mě to chytlo. Nemá to hluchá místa, pořád to jede na plný plyn. Souhlasím s tím, že casting byl špatný - Rosie Perez a Ewan McGregor se na ty role vůbec nehodili. Není to můj oblíbený typ filmu, neznám komiksovky, žádné souvislosti, nic, nevím kdo je kdo. Pro mě je to pouze samostatný film, který na nic a na nikoho neodkazuje. Každopádně, mě to bavilo. 70% ()

rogger

pastelky✔feminizmus✔socialjustice✔girlpower✔emancipácia✔afroameričanky✔asiatky✔zvieratká✔muži sú sviňe✔úroveň❌kvalita❌scenár❌ ()

Pecan206

Stupidní děj a dokonce i postavy. Finální akční scény s Harley otřesné. Jak jen tohle může být film ze světa DC?! Oceňuji výjimečně povedené pokusy o vtip :-))) ()

jack_scott

Zvláštní film, ale bavil jsem se velmi dobře. Chce to popustit uzdu šílenství, a nebrat to vážně. Však jak pravil klasik- Why so serious? Jako film od žen o žemách...zajimavé. 80% ()

blazma

Když se po sebevražedném oddílu každej zamiloval do výkonu a vzhledu Harley Quinne v podobě úžasné Margot Robbie, bylo jasné že se musíme dočkat sólovky nebo filmu kde dostane daleko víc času. Proto jsem se bál toho co se nakonec stalo. To velké očekávání jak epické tohle bude, nás rychle schladilo. Nemůžu říct že to bylo špatný, jsem moc potěšený s výběrem hereček do rolí Black Canary a Hunteres. Záporák v podobě Ewana McGregora byl bohužel nemastný, neslaný. Jasně je to trošku víc komedi, ale ze záporáka by měl jít v takovém snímku strach, i přesto že Harley Quinn má být praštěná a vtipná. Hodnotit to samostatně dal by jsem i ty 4 hvězdy, ale s porovnáním Sebevražedného oddílů je to za tři hvězdy. ()

AndrewNewman

Odfláknutá réžia, scenár na úrovní slovenských seriálov ako Oteckovia, obsadenie totálne príšerné až na hlavnú hrdinku. Akčné scény veľmi lacné a bez nápadu, takmer žiadne vtipy nepobavia a k tomu niektoré násilné scény odrezávania ksychtov a pod sa vôbec nehodia do takejto tlachaniny. Jediným plusom je herecké prevedenie Margot čoby Harley, ktorá ale stratila milióny fanúšikov kvôli tomu, že si nedala šortky a tričko. Jedna hviezda len z milosti! ()

megajalec

Problémom sú postavy (hlavne vedľajšie) a ich vzťahy. V tomto ohľade to je nedotiahnuté a nič nehovoriace. Celý film si pre seba kradne pre seba Harley Quinn, film bol podľa mňa natočený len pre ňu, ostatné ženy tam boli len dosadené, aby tam nebola sama. Najmä Winsted zbytočná a Perez ako detektívka veľmi zlý casting, zato Bell je super. Vizuál je okej, tam to ujde. ()

PTomA

Krotká, infantilní a naprosto šílená šleha, která je cringe, ale dobře to o sobě ví. Možná by se příběh a humor mohly ještě trochu víc utrhnout ze řetězu. Birds of Prey se s kostrou příběha může srovnávat s Marvelem, což znamená, že scenáristický je hrozně generická, ale je tam ten šmrnc, který zoufale Marvelu chybí a čím dál víc ty filmy od nich bolí. 7.5/10 ()

Filmová Batgirl našla režiséry

Filmová Batgirl našla režiséry

21.05.2021

Studio Warner Bros. už nějakou dobu chystá filmovou sólovku Batmanova sidekicka v podobě Batgirl. Snímek měl původně točit Joss Whedon, po jeho problémech se ale režisér stáhl do ústranní a místo něj… (více)

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

Nový Piráti z Karibiku s Margot Robbie

27.06.2020

Margot Robbie si zvolila pirátský život. Zahraje si hlavní roli v novém chystaném filmu ze světa Pirátů z Karibiku. Scénář k zatím nepojmenovanému filmu pak napíše Christina Hodson, která dělala s… (více)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020