liuk

Perfektně odvedená práce Steve Minera, která jakoby vypadla ze slasherové učebnice a také proto se ve své době se stala nejvýdělečnějším sequelem všech dob. Hlavně ze začátku se mi moc líbilo, jak přehledné Jasonovo zabíjení je. Nestává se, že by vybafl odněkud, kde se v žádném případě nemůže nacházet. Za to asi můžeme poděkovat použité 3D technologii, která hnala tvůrce k co největšímu vtáhnutí brejlatých teenagerů do děje. A proto se to neustále probodování monitoru Jasonovými zbraněmi dá omluvit. Oběti jsou představeny tak akorát, aby se o ně člověk opravdu bál a zžil se s nimi. Dočkáte se dokonce psychologického rozboru trápení kapku nehubeného kluka, kterého jeho vyvolená nechce. Měl zkusit jinou, pěknými holčinami je tento díl opravdu nacpán. Stejně jako moc příjemnými klišoidními minizvrátky, které se udají tak rychle než mohou být předpovězeny. Finální naháněčka s autem je úžasná. Jen musím konstatovat, že Jason s děravým pytlem z dvojky sice vypadal chudě, ale naháněl větší strach než hokejová maska. Jenže ta je zase proklatě krutá, takže to vem čert. ()

KASUGI

Pokud se nepletu, tak z tohohle dílu mi v hlavě utkvěly gore scénky, kdy teenagerům efektně projíždí mačeta skrz záda až se kůže natahuje. ()

Kosmik 1

Jooo! Konečně jsem se dočkal.... :-) Ve třetím díle se konečně objeví Jason v masce a s mačetou mu to opravdu jde. Vidlák z něj asi nikdy nebude a už už jsem se vážně obával, že na tom zase celý díl ztroskotá. Ale konečně jsem se dočkal pořádné akce, s mačetou to porcuje pěkně, s harpunou vystřihl celkem pěknou akci a odpustím mu i ten pohrabáč. Ikdyž místy to vypadá občas legračně, přesto se našly okamžiky, kdy jsem se po třech dílech taky trochu polekal a o napětí nouze není, sice až víc než po půli filmu, ale lepší než nikdy. Konečně mohu dát s klidným svědomím 4 hvězdy a hodnocení 80%. Stále si myslim, že jsou velké rezervy, které se, věřím, v dalších dílech naplní. ()

Jaro.Krafcik

Do tretice všetko dobré. Zatiaľ ozaj najvydarenejší piatok. Jason konečne v maske. Atmosféra lepšia aj veľa vrážd. Teším sa na ďalšie časti. 4* ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Part 3 = [8/1O] ()

Fox85

Dvojka byla zhruba na stejné úrovni jako jednička, ale pokud jde o Friday the 13th Part III, tak mi to přišlo jako nehorázná vykrádačka předchozích dvou dílů. Některé vraždy skoro totožné a ta "omáčka" mezi vražděním byla občas otřesná (i na hororovou produkci). Jo a taky by mě zajímalo, jak sakra přežila ta hlavní kočanda první setkání s Jasonem?! ()

TroiMae

Nicméně film zábavně spestřuje 3D rozměr... efektní detaily jsou prvoplánové, že trčí i z 2D televize :) Takže zábavné je vedle živých, kteří zbývají do konce filmu, počítat 3D vidle, 3D sekeru, 3D jojo, 3D popcorn. 3D balík slámy ()

prokda

Jason konečně v hokejové masce, a s mačetou v ruce. Třetí pokračování je kvalitativně na stejné úrovni jako druhý díl. ()

fiLLthe3DD

Průměrný slasher který neurazí, ani nenadchne... Čtvrtou hvězdičku tomu vybojovala hlavní hrdinka, jež v rámci vyvražďovaček jednala překvapivě racionálně... ()

Šakalík

Dle mého názoru nejlepší díl celé série, kde se konečně dočkáme Jasona tak, jak ho máme rádi – s maskou na znetvořené tlamě a s mačetou v ruce. Ostatně ten nápad s brankářskou maskou byl z kategorie těch naprosto geniálních. Tenhle díl se prvoplánovaně natáčel také jako 3D, což je na některých záběrech poznat, ale to ani v klasické verzi není nijak na obtíž. Zápletka s puberťáky v kempu Crystal Lake už byla ohraná, a tak filmaři změnili prostředí a vsadili na opuštěnou usedlost, kam si hlavní hrdinka pozve své kamarády. K tomu se nachomejtne pár vzteklých motorkářů, no a Jason tak má práce nad hlavu. Samotné mordy jsou docela nápadité, mně se líbila třeba střelba harpunou nebo poněkud přehnané, ale efektní (a efektivní :-)) rozmáčknutí hlavy. Skutečnou ozdobou filmu je závěrečná pasáž ve stodole, která má fakt koule a je to bezesporu nejlepších 10 minut z celé série. Škoda úplně zbytečného epilogu, který je navíc i dost neoriginální, pač něco podobného už bylo v jedničce. Přesto tento film osobně považuju za jeden z nejlepších slasherů vůbec. ()

The Viper

Pátek 13 ani v roce 1982 nedokázal nabídnout byť polovinu toho co první Halloween. Místy až směšný jak herecké výkony tak záběry. Mohli to zachránit alespoň závěrečným vynořením Jasona z vody, ale místo toho se tam vyřítí z chajdy bez masky se vzhledem úchyla z Hory mají oči a vynoření příjde až po dokonalé chvíli a místo Jasona je to shnilé tělo jeho matky. Tragické, že ani ty kozy tady pořádně vidět nebyly. ()

Kelly2502

Čo je na tejto časti lepšie než na predchádzajúcich dvoch, že si zaslúži vyššie hodnotenie? Netuším. Piatok Trinásteho je zo štvorice legendárnych slasherových sérii (Texaský Masaker, Nightmare on Elm Street, Halloween a Piatok trinásteho) jednoznačne najhoršia a o tejto časti to platí dvakrát tak veľmi___________Toporný, ale že až neskutočne toporný herci, debilný scenár a príbeh, ktorý pôsobí skôr ako remake jedničky než sequel, neskutočne logické diery a polovica killov sa opakuje z prvej časti čo je asi najväčšia hanba filmu, ktorý okrem vrážd nemá čo ponúknuť a nikdy ani nemal. A to ani nehovorím o záberoch, ktoré bez 3D pôsobia neskutočne trápne a aj tie sa podivuhodne opakujú. Ak som nevidel záber na palicu alebo vidly pred kamerou tak aby mal divák pocit, že ho niečo ide trafiť 7krát tak ani raz. Otras a to aj napriek tomu, že 3D bolo v 80-ich rokoch v plienkach___________Od odpadu to v mojich očiach zachraňuje len posledných 20 minút, ktoré dokážu navodiť veľmi dobré napätie a z vizuálneho hľadiska sú tiež na vyššej úrovni ako zvyšok filmu____________Najzaujímavejšia vec na filme je asi fakt, že vďaka hokejovej maske a 3D sa z neho stal najziskovejší hororový sequel svojej doby a to je teda vážne bieda od filmu, ktorý tu všetci ospevujete. Táto séria nemá vážne medzi kultovými slashermi čo robiť a to hovorím ako niekto, kto na slasheroch vyrastal. Sorry ()

Arkanoid

Aj toto pokračovanie začína spomienkami na udalosti toho minulého. Hudba úvodných titulkov k filmu nepasuje a samotné úvodné titulky sú dnes už skôr grafickým odpadom. Táto partia tínedžerov vyzerá najinteligentnejšie oproti predošlým. Už to nie je tábor pre deti, ale farma. Krvavé scény opäť potešia, no vo filme sa inovuje akurát zabijakova maska. Šťastné náhody ešte viac ohlupujú predvídateľný dej a chabé postavy. ()

sedm.1

Já se samozřejmě snažím brát v potaz, že se v tuto chvíli jedná o více než čtyřicet let starý film, takže jsem nemohl očekávat zázraky, nehledě na to, že se navíc jedná i přes Jasonův věhlas pořád o vážně levnou produkci, jenže tohle prostě hodnotit nějak extra pozitivně zkrátka nelze, i když bych tedy moc chtěl, jelikož jak už jsem zmiňoval u jedničky, respektive spíš dvojky, v prvním díle totiž vlastně všichni ví, jak to s Voorheesem je, tak právě Jason je asi tím mým nejoblíbenějším zabijákem, jenže kvalita těch filmů není opravdu dobrá. Co se tady tedy oproti předchozímu dílu určitě zlepšilo, tak to byl casting sympatičtějších herců a hlavně pohlednějších hereček, protože to co tvůrci obsadili v jedničce a hlavně ve dvojce za odpudivý strašidla, to mi hlava nebrala, takže alespoň v tomto směru vidím menší pokrok, samozřejmě za další plus musím zmínit i zobrazení celého Jasona, kdy též v druhém díle byl zabrán buď jen od země po pás, v lepším případě ke konci pak chvílemi i celý, ale to ještě jen s nějakým takovým prapodivným bílým pytlem na hlavě, takže budil spíš posměch, než strach, čímž mohu navázat na další pozitivum, a to že si zde konečně také nasadí svou pověstnou hokejovou masku, no a za velmi příjemnou musím zmínit poslední půlhodinku, kdy film nabere nehorázný otáčky a divák už v podstatě není svědkem ničeho jiného, než jen Jasonovo úspěšného řádění, které je svižné, zábavné a v rámci možností i značně nekompromisní. Jinak atmosféru zde beru automaticky za luxusní, ta tu funguje znovu na 100%. Na druhou stranu obrovským negativem je zpracování celého tohoto filmu, a to prakticky ve všech ohledech. Dialogy opět působí na hranici debility s imbecilismem, chování postav bez komentáře, nechci být totiž zbytečně vulgární, zpracování vražd silně podprůměrné, navíc i dost mimo obraz, což je úplně k nasrání, no a dějově prakticky celá první hodina totální nuda. Takže co s tím? Třetí Pátek 13. je tedy určitě lepší než druhý Pátek 13., nicméně ten pokrok je skutečně jen minimální a spíš jen v detailech, než nějakých zásadních prvcích, které by celou tu podívanou posunuli na nějaký vyšší level, ale přeci jen tu jednu * navíc tedy přidám, ovšem s dodatkem, že jsem silně ovlivněn svou nákloností jak k celé této sérii, tak Jasonovi obzvlášť. ()

bari68

Už mi to nepripadá ako voľné pokračovanie,ale nekonečný seriál.Stále rovnaká hudba,rovnaké uhly kamery pri zabíjaní Jasonových obetí ,malá nápaditosť s nekonvekčnými zápletkami a vyvrcholeniami. Na druhú stranu prvý diel s typickou maskou. 4/10 ()

Han22

Třetí díl se odehrává den po skončení dvojky. Zatímco okolí Crystal Lake se vzapamatovává z hrůzné série vražd, skupina teenagerů vyráží k chatě poblíž jezera. A Jason, poté co si vyndá mačetu z ramene a vyřídí si to s jedním manželským párem a trojicí motorkářů se vydává k chatě za nimi. Miner se použil z předchozího dílu, vykašlal se na budování atmosféry a dal Jasonovi a celé sérii konečně xicht. Je tu maska, zábavné originální vraždy, sympatická parta teenagerů a perfektní finále, kdy proti Jasonovi stojí jediná holka a dá mu pěkně zabrat. Ani ta logika tu nedostává tolik zabrat jako v jiných slasherech - čili trojka je pro mě zatím nejlepší díl. ()

HiddenDragon

[2D verze] Tentokrat se podivame k jezeru v miste zvanem Higgins Haven. Dve tretiny tohoto dilu jsou ale pomerne otrava, spise jako technicke demo amatera, co chce hollywoodskeho producenta oslnit 3D efekty - opakovane vyjizdeni ruznych tyci, palek, gest, jo-ja do kamery...mozna ze v tom 3D (kdovi, zda se da vubec sehnat) by to bylo fajn, u placate verze to jednak pusobi toporne, jednak je film rozmazany a pusobi v horsi kvalite nez jeho predchudci. A je to skoda, zajimalo by me, jak se s tim popasovali uz u tak stareho filmu. U nekolika scen jsou dokonce videt trikarske propriety - dratky/struny, coz pusobi priserne beckove. Par situaci bylo i hodne predvidatelnych. Takovy ten pocit "tudy proleti mrtvola" a ono ze fakt jo. Nastesti toho nebylo moc. Ovsem jakmile si Jason poprve navlece svoji ikonickou hokejovou masku (ve dvojce mel pouze pytel), nabere to docela grady a misty jsem se usklibal morbidni spokojenosti jak malej jarda :) Hlavni herecku vybrali dobre :) Takze nakonec opet 3 hvezdy. Mit 3D, tak jsou zrejme uplne bez debat. ()