Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Recenze uživatele manonfire k tomuto seriálu (31)

Modrá světla (1976) (S02E10)

S Leopoldem Fantou bych se teda na útes vychcat nešel, ani nikam jinam, ale aspoň to měl redaktor Holan s pěknou vyhlídkou. Každopádně šlo o jednu z nejdrsnější scén celého seriálu a nutno podotknout, že Josefu Bláhovi sedla parádně. Celkově měla postava Fanty mnohem větší potenciál, než Brzobohatého Bláha. Škoda, že ho oddělal zrovna "křiváček" Honzulka Bohm. Alespoň že tu Blanku už může Kalina škrtnout z výplatní listiny. Mimochodem Josef "univerzální klaďák" Bek hraje tu svou žoviální svini naprosto luxusně. 60% ()

Pán ze Salcburku (1978) (S03E01)

Další fajt, co Jenda nedal, přestože nezačal vůbec špatně. MB 1000 v rybníku...to jsme tenkrát valili bulvy. Jeden z těch lepších kousků. Menšík s Holišovou povedenej páreček. 80% ()

Tatranské pastorále (1978) (S03E02)

Slovenskej dílek. Není zlej, divák se ale spíš těšil na odhalení nějakého toho deviantního fantoma a nikoliv neurotické hoteliérky. 60% ()

Šťastný a veselý (1978) (S03E03)

Díl tak debilní, že u něj snad ani netuším, dokoukal-li jsem ho kdy celej. Jediná zábava tkví v otcovském rozčílení Jendy Zemana :"Slečna dcera zavěsila!!!" 20% ()

Klauni (1978) (S03E04)

Tenhle díl symbolizuje a eskaluje nejhorší etapu seriálu. Klauni jsou nudní, nesmyslní,a ještě ke všemu přepatetizovaní až běda. Blízko totálnímu odpadu. 10% ()

Štvanice (1978) (S03E05)

Návrat k Plánickému případu a tudíž k nebetyčným komoušským lžím, mě opět bavil. Brabec jako Jan Hus? S odstupem času super. Neuvěřitelně zvláštní pokřivená zábava, zvláště s vědomím, že to bylo celé totálně naopak. Z pohledu historické retrospekce Vám žádný další filmový projekt nic podobného nepřinese. 70% ()

Studna (1978) (S03E06)

Škoda, že do této krimi namočili šedesátejosmej, dost neohrabaně a hodně na sílu. Studna sice není(navzdory obecnému mínění) nejlepší ani nejstrašidelnější díl, nicméně pan Crha alias starý Brůna je skutečně panoptikální úkaz a slušně nám dětem tenkrát roztáhl zornice. Stromový střelec Hyneček z Hříšných lidí....získal brášku na pokoj v pomyslné Hall of fame největších psychozjevů. 80% ()

Rukojmí v Bella Vista (1978) (S03E07)

Ale jo, podívali jsme se za moře a seroš dostal punc až cestopisné výpravnosti. Postránecký jako slušně potměšilej zmrdeček. Akorát já zkrátka raději Brabce, než Hradce. 60% ()

Mimikry (1979) (S03E09)

Nechtěně komediální kousek, bezesporu kultovní, nikoliv však pro mě. 40% ()

Růže pro Zemana (1979) (S03E10)

Namísto velkolepého finále stupňovaná slabota. Naprosto nevýrazná epizoda.Ve třetí sérii má úroveň jen Pán ze Salcburku a Studna, a i tyto díly jsou pořád za Kvadraturou, Bestií, Vyznavači ohně a Rubínovými kříži. Ostudně zakončení namísto gradace. 20% ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička