Život na zámku

• Slovensko Život na zámku
Drama / Rodinný
Česko, (1995–1998), 44 h 35 min (Minutáž: 50–53 min)

Režie:

Jaroslav Hanuš

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Jan Osten

Tomáš Töpfer, Kateřina Macháčková, Kateřina Kaira Hrachovcová, Petr Hradil, Jiřina Jirásková, Pavel Soukup, Jana Synková, Lenka Termerová (více)

Série(2) / Epizody(52)

V seriálu se potkáme s početnou rodinou Králových, s babičkou (v neodolatelném podání J. Jiráskové), doktorem Králem (T. Töpfer), jeho ženou, profesorkou gymnázia (K. Macháčková), dcerou Simonou (K. Hrachovcová) a synem Otakarem (P. Rajchert). Hlavní osu seriálu tvoří osudy rodiny žijící v menším českém městě. Budeme sledovat jejich snahu o výměnu bytu, radost nad nečekaným dědictvím i smutek nad ztrátou zámku, získání nové ordinace, problémy se zamilovaným synem, nezdárným studentem, i dcerou, která by se ráda stala novinářkou… (Česká televize)

wosho

Jeden z prvních pokusů u nás s natáčením telenovely. Tehdy však tvůrci sázeli, spíše na tradici klasických českých seriálů. Rozhodně o pořádný kus podařenější seriál, než dnešní Ordinace, VKV , Pojišťovny atd. ()

divak84

jediný český seriál, který byl uvěřitelný co se hereckých výkonů týče, reality týče a v neposlední řadě režisérské práce. jediný český seriálový projekt, který se mi líbil. nic tomu nechybělo. napětí (pře o zámek), dramatické chvíle (topfer vs poloczek ze začatku), sarkasmus, vtip (tv soutěž a v ní topfer) + jirásková, apod apod.... nebojím se napsat, že to je nejlepší český seriál všech dob. ()

Paity

Polovina 90. let a Život na zámku plnil hlavní vysílání České televize. Problémem seriálu je ale plejáda nesympatických postav, které to celé boří. Navíc mi vadila i "tvrdá palice" postavy Tomáše Topfera, která šla za každou cenu vždy proti zdi a pak chtěl být od diváků strašně litován, jak mu to v tom životě na zámku nevychází. ()

Ripley

Pro mne velice povedený porevoluční seriál.Srovnávání se seriály Jaroslava Dietla je zcela na místě.V době vzniku se seriálů už tolik netočilo(dnes je to zase naopak a je jich až moc) a autor Jan Míka přišel v pravou chvíli s výborným námětem a propracovanými postavami.Režisér Hanuš nabral skvělé herce.Exceluje zde především Tomáš Töpfer a JIřina Jirásková.První sérii hodnotím plným počtem.Druhá a třetí je o něco slabší takže za 80%.Čtvrtá série bohužel už jen ždímá. ()

vander19

Síce to bude znieť mierne sentimentálne, ale do dnešného dňa rád spomínam na zimné večery, v čase kedy naša súkromná stanica vysielala tento seriál. Sledovali sme ho spolu s mamou a bola to taká pohodička pred tým ako som musel myslieť na odpornú vec akou bola základná škola. Nie je to špica, ale mne sa ľúbi, že je to ako keby z obývačky hoc, ktorého človeka. Nik netuší čo sa mu občas podarí podediť, že? A hlavne tá nostalgia a spomienky na žemľu so syrom a šunkou, ktorú som pri sledovaní seriálu večeral u mňa udržia tento počin minimálne na 50%. ()

dehlie

jeden z najlepších českých seriálov, vlastne jeden aj z mála, ktoré som sledoval. teda hlavne v porovnaní s tým čo chodí dnes (omlúvam sa bratom, ale české seriály veľmi nemusím). výborný tomáš topfer a vlastne skoro všetci. ()

mira007

Seriálová klasika, která mne začala zajímat až 15 dílů před koncem. Má to hlavu a patu a dalo se na to koukat, občas mladý herečky ukážou prsa a brožová má ten šílenej účes jako v kamarádovi do deště. Topfer se stal hvězdou a pak senátorem. ()

Haniczka

Mě se to líbilo. Dá se na to koukat i po letech, je to prostě taková velká rodinná sága z českých luhů a hájů. Nemyslím, že dneska by to někdo zvládl lépe, s ohledem na to, co se dnes točí. Pro mě je také zvláštní jev, že starší generace byla v hereckém obsazení víc sexy a zajímavá než jejich děti. K. Macháčková u mě s přehledem válcuje naprosto unsexy a nudnou K. Hrachovcovou a Soukup s Töpferem mají víc sex-appealu, než všichni ti otravní a nudní mladí kluci. ()

cutugno

Môj najobľúbenejší seriál z českej produkcie.....kto ho pozná a je fanušikom tohto seriálu tak pochopí prečo mu dávam plné hodnotenie. Tomáš Topfer zahral svoju postavu priam geniálne. A musím pochváliť výkony aj všetkých hercou ktotý si vňom zahráli. Osobne si myslím že česi nielen že hrajú najlepší hokej ale vedia aj natáčať kvalitné seriáli. Radosť sa pozerať ()

godycz

nebylo byto blby. ale: najednu stranu vyborny Soukup a Topfer. na druhou naprosto tragicka Machackova a Hrachovcova. Machackova je mega strasna. Prehrava jak gramofon. ()

Bozvav

první série lepší, než ta druhá, nicméně i tak slušný televizní seriál z doby kdy ještě Kateřina Hrachovcová měla mozek v hlavě a byla moc hezká holka. Za mne 75%. ()

Danqo

Ak niečo patrí medzi top 10 autentickostí z českých deväťdesiatok, tak popri Danovi Nekonečnom, opoziční smlouvě a nevykúriteľných (česky nevytopitelných, zato slovensky ľahko vytopiteľných) sklenených vestibuloch má svoje miesto zaručené aj tento seriál. Tmavé interiéry, ošumelé exteriéry, biele ponožky, fialové saká. Napriek pokrivkávajúcej kvalite spracovania autentické, pretože odrážajúce realitu taká aká bola. Nezabudnuteľné hlášky, zrkadlo mužskej ješitnosti, a baví ma ako máloktorý čs. seroš. ()

Véronique

Ve své době mě to bavilo - hlavně linie Tomáš Topfer a Kateřina Brožová. Když se však na to dívám zpátky, už bych nepřekousla ani jeden díl... A zbytečně protahované. 39% ()

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012